Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Victoryus:] 14 km

Hozzászólások

(#1) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Na gratula:) én is kb 3 hónapja futogatok, de én nem a távra mentem rá hanem a sebességre, mivel elkezdtem focizni s oda az kell, állóképességemmel nem volt baj sose nagyon, most jutottam el oda, hogy 4 km megvan 10,5 km/h sebességgel(8ról indultam 2 km-en). A fogyás dologhoz külön gratulálok, mert én is fogytam, de csak 6 kg-ot eddig s egyáltalán nem látszik meg(ugyanakkora a hasam:/) szóval csak így tovább:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#2) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én azt tanácsolom, hogy állj neki fekvőtámaszokat csinálni, illetve ha nagyon nem bírsz magaddal és van rá lehetőséged akkor húzódzkodni is, akár gyúrás helyett.

Naponta kétszer, reggel este, lehetőleg még a futás és kerékpár edzés előtt, de igazából oly mindegy.
-Annyit csinálj, ami még viszonylag könnyen megy, a végén némileg fárasztóan, de akaraterő-bevetés nélkül. (_ne_ támaszkodj az akaraterődre) (amikor már rohamosan fut ki az erő a karodból, akkor hagyd abba, hagyd magadban azt az utolsó 20%-ot...)
-Hamar bele lehet jönni, eleinte néhány naponta, de később is egy két hetente érezni fogod, hogy megy több ilyenkor óvatosan emeld az adagot, de mindig csak annyit, hogy a vége se akaraterőből menjen.
-Ne ügyelj a formára, a fekvőtámasz az nem a fekvenyomás helyettesítő-gyakorlata, legyen dinamikus, pörgesse meg a pulzusodat, ne a minél nagyobb mozgástartományra menj rá.

Ezzel rengeteg időt spórolsz, és biztosítod azt, hogy enyhe fogyókúra mellett se roskadjon össze a felsőtested (futás és kerékpározás ugye nem túl felsőtest-intenzív).
Ha régebben nyomtál fekvőtámaszokat, ne ess kétségbe, ha most fogyás után az elején nem érzed magad túl robbanékonynak, vissza fog az jönni...

És szedj cinket :)
J.

[ Szerkesztve ]

(#3) #20655360


#20655360
törölt tag

Egyszer lefutottam 5km-t egy versenyen. Elég volt egy életre. :DDD

(#4) abridabri válasza joysefke (#2) üzenetére


abridabri
veterán

A 100fekvotamasz program nagyon hatekony . En 35 el kezdtem ,6het utan meg tudtam csinalni a 90et.

[ Szerkesztve ]

(#5) joysefke válasza abridabri (#4) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

En 35 el kezdtem ,6het utan meg tudtam csinalni a 90et

az szép

(#6) ncc1701


ncc1701
veterán

Futást hagyd a f@szba, nem embenek való, hanem a 4 lábú állatoknak. Bicajozni simán tudsz ilyen 100-150km-eket, az meg jobban darálja le a zsírt, mint 2 óra futás, és még élvezed is (futással nem égetsz el annyival több kalóriát, mint amennyivel kevesebb ideig tudod csinálni, mint a bicajt).
Gyúrás meg vkinek unalmas, vkinek nem, plö lehet közben zenét hallgatni. És ha több az izom, akkor több kalóriát tudsz elégetni adott idő alatt. Amellett pedig futástól/aerob mozgástól max vékony leszel, az meg nem jó alak. Az ember alakját az izmok adják meg, szerencsés esetben. :)

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Éna km-eket percekben mérem. A 14km kb 12 perc, du pedig olyan 20-25. :))

(#8) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Én szeretek futni, sokkal jobban, mint pl. bringázni, ha te is szereted, ne hagyd abba, nem teszi tönkre annyira az ízületeid, mint ahogy mondják. Ha minden nap tekersz se lesz hererákod... :U
Én súlyt akarok felszedni, ezért rövid távot futok, rövid távot tekerek (bár ez nem teljesen igaz, mert néha becsúszik 1-2 50km-es kiruccanás).
Megvettem az Endomondo Pro-t, sokat segít a tudatosságban, vagyis nekem ez a tapasztalatom.
Futásból én valami megmagyarázhatatlan okból 1,71km-t teszek meg, a rekordom 6:50, de nem fullasztom ki magam teljesen, mert utána még húzódzkodom és fekvőtámaszt nyomok, végül levezetésnek tekerek egy kicsit.

(#9) #78687232


#78687232
törölt tag

Gratulálok, sok sikert hozzá a továbbiakban is.
Én tavaly augusztusban kezdtem a futásnak, szeptember végén indultam egy 10 km-es megmérettetésen, talán novemberben lehetett meg az első félmaratoni távom, decemberben nekimentem a maratoninak is, de sajnos 35 km-ig jutottam csak el. Idén nekilódultam a BSI-s félmaratonmániának (évszakonként egy FM), szeptemberben lesz az utolsó próbatétel.
Nálam elég harmatos a sebesség, de mivel saját magam ellen versenyzek, egyáltalán nem zavar. Az endomondos prémiumot tudom ajánlani, az edzéstervek engem elég jól megmozgatnak.

(#10) deicide


deicide
veterán

Szép, elismerésem! Főleg, mert tudom mit jelent kb a semmiről kezdeni.
Igaz én már több, mint 4 éve csinálom, de ha 2012-ben azt mondja nekem valaki, amikor még 135kg voltam, hogy 4 év múlva futóversenyeket, bringaversenyeket fogok nyerni és 40+ kategóriában szinte bármely versenyen dobogóesélyes vagyok, szimplán kiröhögöm.

Szóval csak így tovább!

És pont így csináltam én is, szeretek enni, ezért azon nem változtattam, csak sokat mozogtam, néha napi kettőt, ahogy te is. :C

Mi a következő cél, félmaraton?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Victoryus:] 14 km
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.