Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

Tetszik :K ,ilyet akartan csinálni 3 éve,de soha nem tudtam rászánni az időt

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Magáról a hajtott tölcsérről is tehettél volna fel képet. :B

Amúgy ügyes munka... :)

Véleményem szubjektív...

(#3) todie


todie
tag

hőmérséklet értékeket közölhetnél. érdekelne.
amúgy elismerésem:)

(#4) alcsa


alcsa
senior tag

Nagyon profi munka, le a kalappal.

(#5) Apollyon válasza todie (#3) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valóban, előtte-utána hőmérséklet értékek jól jönne!

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Findzs


Findzs
addikt

hőmérséklet értékek, több kép, főleg a hjlításról és a kész hajlított tölcsérről jó lett volna

magam is gondolkodtam már rajta, hogy valamilyen hasonló módszerrel egy 6 cm -.es -ről 8 cm-re átalakító tölcsért csinálni kéne a htpc-m be mert amit gyárilag kapni az drága és szinte beszerezhetetlen

kallódik otthon egy 8 -ról 12 -re szélesítő műanyag gyári tölcsér azt venném mintának
na majd egyszer ha sok időm lesz :K

kiváló munka grat hozzá :R

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7) echterion


echterion
nagyúr

Szép munka, gratulálok. :C

**********

(#8) Knight666


Knight666
aktív tag

Bocs srácok, de amikor dolgoztam a projekten, még nem gondoltam, hogy egy részletes cikket akarok majd írni róla. Sajna a hajtogatás előtti kép után egy sem készült a munka elkészültéig. Ugyanúgy a régi rendszerről sincsenek pontos hőmérséklet adataim.
Jelenleg poros bordával, öreg pasztával, 1600RPM fordulaton, 24C fokos szobában, friss levegőt szívva 40C fokon tartja a CPU-t az felújított hűtő átlagos használat mellett. 15 percen át teljes terhelésen járatva a gépet (AIDA64 segítségével) 15C fokot emelkedik a hőmérséklet aztán stabilizálódik. Sajna az alaplapi fordulatszám-szabályozó szoftver nem akar épp működni, szóval alacsonyabb sebességet nem próbáltam még, de új pasztával és tisztán tartva biztos, hogy vannak a megoldásban tartalékok.
A régi 7cm-es venti 2500RPM sebességen zakatolt és bár hangosan, de azért tette a dolgát, még ha nem is ilyen hatékonyan. Szóval azt mondanám, hogy bár erősödött is az új megoldás, mégis elsősorban inkább a halk üzem volt a fő szempont. Szerintem simán le tudok majd menni 1000RPM alá is.
A képekkel kapcsolatban annyit megtehetek, hogy mikor kitisztítom a gépet, leveszem a ventit és lövök még párat a szerkezetről.

Ja és még egy infó: a proci egy 3.2es Prescott, ami nem az alacsony hődisszipációjáról híres :) .

(#9) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Szép munka és pénzedbe sem került, :C
de egy pontosítás:
Létezik egy gyártó, aki mai napig csomagolja a 478-as felfogatást:
478 kompatibilis hűtők

(#10) dave666


dave666
aktív tag

Nagyon tetszik a megoldás :R

Dave666

(#11) Atos23


Atos23
senior tag

Kepet a tolcserrol, venti nelkul! :D

(#12) Findzs


Findzs
addikt

most látom, hogy a tápegységben is kicserélted a ventit coolink swif2 -re
mindenhol coolink swif2 ventit használtál, csendes így a géped ? nem melegszik a táp ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13) Knight666 válasza Findzs (#12) üzenetére


Knight666
aktív tag

Igen, az összes ház és táp ventit 1100RPM-es SWiF2-re cseréltem. A ház egyébként egy CM ATC-201C, a táp pedig egy Enermax EG365AX-VE.
Így összesen 5db 8cm-es, 1db 92mm-es és a 12cm-es venti van a gépben. Így a jelenleg 1600RPM-en pörgő CPU venti elnyomja a többit. Ha kivonom a 12centist az egyenletből (lehúzom a csatlakozót, wehe), akkor kellemesen halk, súgó hangja van a gépnek, amit épphogy hallani még a csendes szobában is. Gyanítom, hogy ha majd sikerül levennem a nagy venti fordulatszámát (800RPM = 8.5dB/A), akkor nem fog szinte semmi zajt hozzáadni ehhez.

Szerk.: Ja és a táp nem melegszik vészesen. A gyári ventikkel 1500RPM-en járattam, most 1100-on. Egy kicsit talán langyosabb a doboz, de lehet, hogy csak beképzelem :).

Más: Felraktam még pár képet utólag: a 4. oldalon megtaláljátok!

[ Szerkesztve ]

(#14) Findzs válasza Knight666 (#13) üzenetére


Findzs
addikt

akkor se meleg se hang ez a lényeg :K

köszi a képeket ügyesen megoldottad :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#16) leonejoci2


leonejoci2
tag

Szép munka!Jó írás!A hőmérséklet változásokat viszont én is hiányolom kicsit!
:C

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#17) Knight666 válasza Findzs (#14) üzenetére


Knight666
aktív tag

Gondoltam leírom (hátha valaki nem ismeri még), hogy végül ezzel a programmal tudtam működésre bírni az alaplapi fordulatszám-szabályozást. Nagyon ügyes kis progi, teljesen testre szabhatjuk és automatizálhatjuk vele a rendszer hűtését.
A VGA problémát pedig úgy oldottam meg, hogy arra is rádrótoztam egy halk ventit :).
Így most 8 ilyen légkavaró van a gépben és már elég csendes, hogy ne zavarjon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.