Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Polllen válasza bozont (#42) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én csak felbontás váltásnál tapasztaltam ilyet. A nagy pixelhalmazban mindig jobban gúvad a szemem. De 30 fps felett, azontúl, hogy folyamatosabb a kép, a szemem nem fárasztja jobban. De akkor így 50:50 a statisztika. :DDD

Amúgy Fontos? linkje is egy dologban erősített meg. Sok esetben nem is látom a 30 vs 60 fps közötti különbséget. Hja most látom, hogy YT konvertálta 30 fps-re... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#52) Dexar007


Dexar007
veterán

Nekem a fix 30 fps-sel semmi problemam,amennyiben az tenyleg fix,es nem 15 es 30 fps kozott ugral,mint pl GTA 4-5 eseteben. :)

Igazabol a legjobb összehasonlitasi alap jelenleg a forza 5 vs horizon 2. Elobbi 60 fps,utobbi 30.Mivel konzolon mindenkinek ugyanolyan "gepe" van,igy semmilyen hatranyod nem keletkezik a fix 30-bol, sot igazabol nekem nem tetszett a forza 5 tulzott folyamatossaga. Olyan mintha egy verseny szappanoperat neznel nagy felbontasban. :D

Give me your cum,bull!

(#53) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Csak ide ne tévedjen a döglött róka, mert akkor neverending lesz a topik :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#54) 7time válasza Plazmacucci (#53) üzenetére


7time
senior tag

Már a döglött róka sem a régi, valamikor a döglött rókának az volt a dolga hogy ne keveredjen sehova ha már döglött. :DDD

(#55) mlinus válasza Dexar007 (#52) üzenetére


mlinus
őstag

az életed is egy szappanopera? :D

(#56) TTomax


TTomax
nagyúr

Hehe...UbiSoft,van még lejjebb?No nézzük csak mai teendők... Assassin's Creed Unity pre-order lemondva... a nagy francokat nektek,nem pre-ordert...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#57) Xmister válasza Dexar007 (#52) üzenetére


Xmister
senior tag

Ideje lenne hagyni ezt a 60fps=szappanopera dolgot.
Nyilván, ha egész életedben 24-30fps-el néztél minden médiát, idegen lesz a 60, de ettől még nem kellene megállni a fejlődésben.
100 éve a telefon is idegen volt az emberek többségének, 20 éve az internet. Szerencsére nem rajtuk múlik a haladás.

[ Szerkesztve ]

(#58) #56573440 válasza ALLAT001 (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

""ember csak az agyának 10%-át használja"" van pár központ, legalábbis nagyon aggasztó lenne ha valaki ezeknek a 10%-át lenne képes használni, az leginkább a halott kategóriába lenne sorolható ;]

egészen helyesen az emberi agy elvi maximális kapacitásának a 10%-át használja. az úgy már akár értelmezhető is lehetne :)

szerk: előző kollégának ment volna nem neked sry

[ Szerkesztve ]

(#59) Polllen válasza Xmister (#57) üzenetére


Polllen
nagyúr

True motion for the president!!! ;]

Fontos?

A lassítás azért nem érdekel, mert nem lassítva játszom.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#60) Fontos? válasza Polllen (#51) üzenetére


Fontos?
tag

Lassításnál kiválóan látszik ;)
Ahogy @bozont is írtja:
LINK

De itt van letölthető és megnézhető saját gépen:
LINK

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#61) letepem


letepem
aktív tag

Úgy látszik már konzolon sem módi optimalizálni! :DDD

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#62) wolfnet


wolfnet
tag

Nekem a 30föpösö kevésbé jó, mert a monitorom frissítése is 60hz, de lehet ezt a két dolgot hülyeség összeszinkronizálni. :W

Privátban érdeklődj! :)

(#63) D1Rect


D1Rect
félisten

"Igazán filmes hatású élmény"-t inkább ezek a nyilatkozatok adnak.
Ha egymás után teszed őket, viccesebb mint egy átlagos Adam Sandler film, ha elhiszed, hogy komolyan gondolták, akkor félelmetesebb mint az összes Alien mozi együtt.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#64) 7time válasza wolfnet (#62) üzenetére


7time
senior tag

Ha több az nem akkora probléma mintha kevesebb lenne.

(#65) Dexar007 válasza Xmister (#57) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem nem fejlodes az,ha egyszer szarabb nezni,es inkabb elvesz az elmenybol mintsem hogy hozzaadna.
Lasd.: Hobbit 48 fps-ben.
Multiban persze jol jon,sot szinte kotelezo a magas fps szam,de mivel konzolon mindenki egyforma gepen jatszik,igy elonyt sem szerzel vele.

Ez a hiszti nekem leginkabb a telefon-felbontas-nacik-ra hasonlit. Mert aztan baromira fontos 5"-os telefonba QHD-t beletenni.Sot remelem nem all meg a fejlodes,es 5 ev mulva mar 4K 8K 1534534534534K fog kelleni 5" alatt is.

Give me your cum,bull!

(#66) wolfman válasza gyuribácsi88 (#50) üzenetére


wolfman
veterán

Rohadtul nem tudnak még eredményesen, erőforrás kiaknázottan programozni még az új konzolokra, aztán kell valami duma, hogy mégis mi a fenéért kell lebutítani a sz@rjaikat.
Vagy ha tényleg komolyan gondolják, akkor mindenki aki a cégnél van, azonnal hagyja ott az állását és inkább menjen el asztalosnak vagy nem tudom, de így nem jó a dolog.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#67) letepem válasza Griff55 (#17) üzenetére


letepem
aktív tag

Made my day!:D

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#68) Döglött Róka válasza 7time (#54) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Visz a dogszagom:D

Amugy nem ertek egyet, de a bennfentesek ezt tudjak, valoszinu a szagom mar alapbol motion blurt okoz, illetve tulsagosan hozzaszokott a szemem a 30-hoz az utobbi par ev konzolos jatszas utan, gyanitom, hogy az utobbi a ludas. Ezert is lehet az, hogy atvezetok kozben nem tetszik a 60 fps.

Ez izles dolga, azon meg vitatkozni nem erdemes:P

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#69) TTomax válasza Dexar007 (#65) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ugye nem tévedek,ha azt mondom hogy soha nem játszottál még 120Hzes monitron fix 120 sync fps-el?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#70) Griff55


Griff55
senior tag

Az amit az Ubisoft csinál, kezd hasonlítani a magyar politikára ;]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#71) Menthirist válasza #56573440 (#58) üzenetére


Menthirist
veterán

http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#72) mlinus válasza Dexar007 (#65) üzenetére


mlinus
őstag

hozzászoktál a 24fps-hez, ezért idegen a hobbit 48fps-e.

nem látok egyetlen okot arra, hogy miért lenne jobb a 30 fps a 60-nál játékokban. Folyamatosabb, kevesebb az input lag, ezáltal precízebb is.

(#73) Zotya84


Zotya84
őstag

Hát, nem tudom, Ubisoft tényleg monnyon le!

Én azért is járok ritkán moziba (az ára mellett), mert ez a 24-30 fps, ez szar. Rendszeresen látom szaggatni a filmeket. A hobbitot pedig megnéztem mindkét verzióban, és egyértelműen nézhetőbb volt a 48 fps verzió.

A játékoknál is hasonló a tapasztalat. Ott is kell a minimum 60. Akkor miről beszélnek ezek?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#74) Mokó


Mokó
aktív tag

Ubisoft csak ne mondja meg mi a jó,a Uplay baki után meg pláne.
60fps kell.De 80-90-et jobb szeressem (FarCry 3 alatt mérve)

(#75) #16939776


#16939776
törölt tag

Szép, az emberek nagy része el kontrolezik még 33.3msec-es késleltetéssel.
De ha PC-n nem fogják tudni a 60Hz-et/Vsync OFF-ot, akkor mehetnek a levesbe :P

[ Szerkesztve ]

(#76) Dexar007 válasza TTomax (#69) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem emlekszem,hogy lett volna 120hz-es monitorom. Ellenben multiban szeretem ha 999-et mutat a fraps.Igazabol pc-s multi nalam ugy mukodik,hogy minden low, a leheto legkevesebb zavaro effekttel,a leheto legtobb fps szammal. Mivel ott egy cel van,tobbet loni mint az ellen.
Ellenben single-ben inkabb valasztom az ultra grafot fix 30fps-sel,mint a kozepesen gagyit 60-nal.

mlinus: Egyszeruen nem filmszeru a hatas 48fps-sel. Olyan mintha kezi kameraval vette volna fel jozsibacsi az egesz filmet.
Az input lag miert lenne kevesebb? Semmi koze nincs hozza.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#77) wolfman válasza Zotya84 (#73) üzenetére


wolfman
veterán

Elmondom neked miről beszél az UBIsoft.

Mentek bicajjal, k.rvanagyot estek, majd állítják az arra járóknak, hogy ők így szoktak leszállni, mert így sokkal hatásosabb.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#78) antikomcsi válasza Dexar007 (#52) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Vajon mi lenne a véleményed, ha lenne egy 120Hz-es monitorod, és aktív 3D szemüveg hozzá.

Nem vagyok biztos benne, hogy az ilyen híreknek mindenki örül.

(#79) Fontos? válasza Dexar007 (#76) üzenetére


Fontos?
tag

Jó, akkor te játsszál annyin, ha ennyi eszed van úgy kell :D

Mindenkinek a 60fps a folyamatosabb, neked meg a 30... hát gratula, de csak egy TROLL vagy, esetleg 1 szemmel a homlokod közepén.....az is inkább csak hátrafelé :DDD

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#80) Cathulhu válasza satz18 (#16) üzenetére


Cathulhu
addikt

Igen, mivel tudna a jatek fullHD 100fps-t is, de inkabb legyen 900p/30. Hiheto. Meg a 30-at egy elcseszett AI szinkronizacios koddal talan el is tudnak velem hitetni*, a 900p gyakorlatilag nincs megindokolva.

*azt csak mellekesen, ha 60fps-re allunk ra (ami megy stabilan, mert ugye fullHD 100-on is megvan...) akkor annyi, hogy az AI-t csak minden masodik ciklosbanbaszogatjuk, de kozben azert az animok meg fizika szamolodhatna...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#81) Dexar007 válasza Fontos? (#79) üzenetére


Dexar007
veterán

Nekem is a 60 a folyamatosabb. Szappanoperasabb= folyamatosabb ahogy irtam is. :)
Csak nem biztos,hogy nekem single player alatt az lenne a celom,hogy szappanoperat nezzek.A 30 fps pedig kozelebb van a filmes 24p-hez,igy az elmeny is masabb.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#82) mikej95


mikej95
aktív tag

Tanulság: a fejlesztők már a konzolokra SEM OPTIMALIZÁLNAK. Grat, csak így tovább, PC-n majd föltörik a limitet a freewarez :N jogállás meg lassan az Isten lesz.

Amúgy a legtöbb FHD és a HD TV-k többsége tud 60 fps-t produkálni, mert ugyanúgy TFT panelek. Az más kérdés, hogy Magyarországon sokan még HD alatti TV-vel tolják, de külföldön már a HD a minimum.

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#83) Döglött Róka válasza Dexar007 (#81) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Varjatok fiuk majd en linkelem neki a sok cikket meg a motion blur-os input lag-os okossagot, hogy miert nem tetszhet neki jobban!!!

Ne tudd meg en mit kaptam ezert a kijelentesert:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#84) nakos1212


nakos1212
senior tag

Vélemény: nakos1212-nek sok az Ubisoftos rizsa.

(#85) ViZion válasza Dexar007 (#81) üzenetére


ViZion
félisten

640×480-ban meg retrósabb a feeling, és legalább tudná a 60 24 fps-t is. Milyen kár, hogy fHD-t akar a sok butus... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#86) Dexar007 válasza ViZion (#85) üzenetére


Dexar007
veterán

Igazabol en multiban van hogy leveszem a felbontast 720x 576 (?)-ra,csak, hogy nagyobb legyen a fejetek,es konnyebb legyen szetloni. ;]

Give me your cum,bull!

(#87) Locutus válasza wolfman (#77) üzenetére


Locutus
veterán

Most mér, én is mindig így szállok le BF-ben :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#88) grunge


grunge
addikt

Hat ez lol. 30 fps. Kiraly, igen Ubisoft, ez jo es kell nekünk. Next GEN for everyone! Nem tudok evvel napirendre terni. :D

159 SW 1.9 jtdm <3

(#89) trufa12


trufa12
addikt

Ezek el mennek most már a :D ...
LOL
én pl a 30 fps-t hányingert kapok :D :Y

Inkább veszek vissza a grafból de a 60 min meg legyen. Nem azért költök 100 ezreket pc-re hogy lekorlátozzanak .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#90) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Ha normálisan lennének optimalizálva a játékok, akkor nem fordulhatna elő olyan, hogy 500 FPS-nél "gyorsabban telik az idő" (jobban pörög a játék, gyorsabb vagy, mint az ellenfeled), mint 30-nál. Nem a 30 FPS kevés, hanem a programozás fostos.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#91) Psych0


Psych0
őstag

Irjak, hogy a motor birna a fullhd/100Hz-et, , de mivel az AI 30Hz-el frissul ezert a motort leveszik 900p-re.

Wat?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#92) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Akkor csak az en szemem szokta meg a 30fps-t mivel konzolon azon jatszottam,aztan haverom csucsgepet kirpobaltam es 60fps-el ment a wolfeistein legujabb resze. Nagyon fura volt,hogy minden a valosagtol sokkalta gyorsabban mozgott legalabbis szamomra. Mondjuk 1080p-t mindenhova azt en is adom 2014-ben! Ott latom a kulonbseget a 900 es 1080 kozott.

[ Szerkesztve ]

(#93) Psych0 válasza AssAssynn (#90) üzenetére


Psych0
őstag

Nem telik jobban az ido, csak te hamarabb latod ugyanazt es az inputod hamarabb latszik. Mivel triple buffering van, igy amit csinalsz az 3 kepkocka mulva jelenik meg, 30Hz nel ez 0.1s, mig 120 Hz nel csak 0.025, es mivel egy szabalyzokort alkotsz a geppel, igy valoban lassabb lesz a rendszer valasza.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#94) DigitXT


DigitXT
félisten

A cikk teljesen korrekt. Az Ubi meg hülye nyilatkozatokat tesz. Nem kéne!
Sok jó játékot kiadtak már, igyekezzenek inkább ehhez tartani magukat.:U

Egyetlen korrekció, hogy kontinentális szabványokat belekeverni nem, vagy
nem így kéne... 24 vs. 30 ugyanis nincs, és nem is volt: a PAL 50 field/sec,
az NTSC meg ~60 field/sec, ahol a field=félkép, és mind más mozgásfázist
tartalmaz, ezért teljesen folyamatosnak érződik a TV közvetítés. Ha viszont
vki egy ilyen váltott soros anyagot rossz minőségben "deinterlace"-el, akkor
pont lecsökkenti a képkockasebességet 25-re / ~30-ra. Amivel már nagyon
lerontja a mozgásélményt: egy F1 közvetítést nézni ÚGY kifejezetten sz*r!

Épp idén volt egy ilyen közvetítés. Lehet, hogy csak az egyik félképet adták
az M1-en, nem tudni, de úgy szaggatott, hogy fájt. Aki nem látta, nem látta,
örüljön, nem mindenki érzékeny rá, játékra fordítva: nem kell neki jobb VGA!

24 fps egy helyen van. A moziban. Amikor a mozifilmet TV-ben adják, akkor
a PAL országokban egyszerűen 25 fps-re gyorsítják.* NTSC-nél ott a gyűlölt
telecine és az azzal járó rángatózás. (Persze erre SEM mindenki érzékeny.)

*: legalábbis amikor az ez irányú tanulmányaimat végeztem, még így volt.:DDD

Psych0: ez tetszik! Jó megfogalmazás, magam sem írhattam volna szebben.
"mivel egy szabalyzokort alkotsz a geppel, igy valoban lassabb lesz a rendszer valasza."

Dexar007: de igen, ugye BluRay-en is az van. PAL DVD-nél már nem igazán.
Az, hogy ki, milyen verziót, honnan szerez be nem tartozik a topik témájába...

[ Szerkesztve ]

(#95) Döglött Róka válasza Scoobyka (#92) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nalam ez azert fokozottan erdekes, mert pl Quakelive ele nem ulok 125 alatt. Single player jatekokban meg inkabb a 30-at szeretem. Autos meg Verekedos jateknal meg 60-at varok,

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96) Dexar007 válasza DigitXT (#94) üzenetére


Dexar007
veterán

24 fps egy helyen van. A moziban.
"

Otthon,megvasarolt/letoltott filmnel nincs? :)

Give me your cum,bull!

(#97) rviktor25 válasza Psych0 (#93) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Szerintem ő pl. CoDokra gondolt ahol ténylegesen előnyöd származik a 250fps -ből.
Gyorsabban tudsz futni és feljutni olyan helyekre ahova mások nem.
És ennek nincs köze az input késéshez.

Ubihoz/cikkhez: Wow... hát.. én képtelen vagyok 60fps alatt játszani (és sajna a szokás hatalma miatt sötét szobában már sokszor a 100 alatti is kevés).
Legjobb lenne berakni egy 30/60fps kapcsolót az fps-korlátozott játékokba, döntse el mindenki magának mit akar.

@Dexar007: hála a tv-mnek már nincs :D

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#98) haddent


haddent
addikt

Azzal azért nem értek egyet, hogy a Hardline komplexebb. Az pont annyira komplex mint a legelső WOlfenstein 90' -es évekből kb. (Túlzás, nem kell szídni..) Abban egyetértünk, hogy pocsék szar az ubisoft mostanában és 1080p 30fps a minimum lenne..

(#99) DigitXT válasza rviktor25 (#97) üzenetére


DigitXT
félisten

Legjobb lenne berakni egy 30/60fps kapcsolót
Eegen, pont ez a baj.:D Nem tudják megcsinálni fix 60-ra, mert vagy a vas kevés, vagy a mérnöki tudás, így inkább elővesznek egy ilyen ordas bullshitet "indoknak". Ha meg tudnák csinálni, akkor lehetne ilyen kapcsoló, és mindenki választhatna... Egyébként amíg csak a konzolon van probléma, engem nem érdekel. De ha ezt a mentalitást átveszik PC-re is, hogy rakjunk már be 30-as lockot, mert az poén.:U (És hallottam ilyen híreket, szóval sajnos nem: nem poén! A konzolnál a vas fix... PC-nél meg ha jobb vasat raksz alá, jobb élményt kaphatnál, HA nincs a lock...:o)

[ Szerkesztve ]

(#100) sb válasza wolfman (#77) üzenetére


sb
veterán

Nekem kb. ez jut eszembe róla. Amikor magyarázzák a magyarázhatatlant. :)

1. 900p-re minek vették le, ha csak a 30fps "szinkron" kellett az AI-hoz?
2. 30fps, hogy film élmény legyen....
- Kezdjük azzal, amit a cikk ír: motion blur nélkül nem lesz film élmény.
- Folytassuk azzal, hogy MB-el elérhető a film élmény, de minek? A filmekhez is kevés a 30(24)fps, egy szétmosott, akadozó szar. Persze van aki ezért van oda és utálja a szappanopera effektust, csak az az igazi film neki, ami akad és szétmosott, de ne legyen már cél.
- Szóval én inkább megfordítanám, és 30fps+MB helyett a filmeknél is lenne 60(48)fps és normális, nem szétmosott mozgások.
- A negyedik része, hogy ez egy játék, nem csak nézzük a képet, aminél valóban elég (MB-vel) akár 30fps is a folyamatos érzéshez. Interakcióhoz, input laghoz viszont nagyon kevés. Oda 60fps legalább kell. Itt pedig általában elvérzik az egész, mert a megjelenítés-független irányítás ritka mint a fehér holló. Lásd az AI szinkront is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.