Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#262) Interceptor


Interceptor
addikt

Játékokban nagyon számít a minél nagyobb fps, egy 60hz-re képes megjelenítőn, nagy különbség van 30fps és 60fps között. Erre akkor jöttem igazából rá, mikor gépet cseréltem, és ugyanaz a játék érezhetően tükör sima lett mozgás közben, előszőr nem értettem, hogy a kép meg mitől lett szebb, holott nem állítottam semmit rajta. Aztán világossá vált, hogy korábban a folyamatosság hiánya miatt(30 fps körüli frame rate) volt olyan mintha kissé szétesett volna a grafika:D A filmeknél a szappanopera jelenséget akkor tapasztaltam ha egy egyébként 24-30 fps-el rögzített filmre ráeröltettem a tv 100hz-es képfirssítését, így az kamu képekkel egészítette ki a jeleneteket. Szörnyű gagyi volt a hatás(sokan így állítják be otthon a full hd tv-jüket...), mivel nem csak a gyors ma divatos idióta kameramozgatós ráncigálós jeleneteknél rakosgatta be a kamu frameket, hanem minden esetben akkor is mikor nem volt rá szükség. Azt viszont nem tudom, ha egy filmet 60fpsel rögzítenek és 60hz-es megjelenítőn nézem milyen lesz a hatás, ha hasonló mint az előző esetben akkor maradjanak csak a maximum 30fps-en.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.