Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) King Unique válasza hallador (#199) üzenetére


King Unique
titán

"még nem lesz semmiben igazad ami ezzel kapcsolatos"

Az előző válaszban már linkelve volt néhány konkrét példa, amelyek pont a korábbi állításaidat cáfolták meg, vagyis hogy nincs igazad....Ezt nem sikerült úgy látszik még mindig megemészteni és ezért trollkodsz továbbra is. Viszont attól, hogy próbálsz csúsztatni, kiforgatni a másik szavait, ráadásul a szokásos személyeskedéssel megtoldva, attól még nem lesz... :U Ahogyan most a Windows 10-ben a beépített programoknál is, mivel nyilvánvaló, hogy az általad említettek közül az a pár spéci példa nem igazán egy átlagos userre és a mindennapi használatra vonatkozik, holott korábban pont arról volt szó. Azokra már egy korábbi válaszban említve volt, hogy részben a beépített programok is megfelelnek ilyen célra és korántsem mindenhez szükséges külső programokat felrakni. Ezekről pedig nincs mit mesélni, mert tény! Ha szerinted nem, akkor talán jobban utána kellene nézni a dolgoknak...

Egy usernek pedig olyan inkább ne osztogasson tanácsokat, aki "16 vagy 32 GB-ot kell megmozgatni 4 GB memóriával" zöldségeket állít... Ami azóta sem lett megmagyarázva és valószínűleg nem is lesz...Olyan pedig részemről / részünkről nem volt állítva, hogy egy egy 5400-as laptop HDD-n a Windows 10 villámgyors. Pusztán annyi, hogy úgy-ahogy használható és érdekes módon ezen topikban többeknek is sikerült. De tudjuk, hogy a csúsztatás és a mások mondandójának kiforgatása mindig is jól ment neked, csak hogy bizonygasd a nem létező igazadat. Ahogyan most a laptop HDD-s példánál is jön az utólagos magyarázkodás a Caddy-vel, holott eleve nem arra vonatkozott, pláne hogy rendszermeghajtóról volt szó.

" ha nem tudsz csak trollkodni"

Ez tökéletesen igaz rád, sőt itt a fórumon az egyik fő MS hater vagy. Az ilyen Windows-témájú topikokba is rendszerint csak fikázni és kötekedni jársz... Valamint több topikban is meg lehetett már figyelni, hogy módszeresen cseszegetsz más fórumtagokat és utána más topikokban is rendre kötekedsz velük. Most szintén ez történt, ahol én korábban eleve egy másik hozzászólásra válaszoltam, másik fórumtagnak címeztem, erre te megint... :U Holott korábban már több alkalommal is meg lettél kérve arra, hogy ezt fejezd be. Pláne, hogy az ilyen megnyilvánulásaidnak és a topik teleszemetelésének, szétoffolásának rendre takarítás, vagy egyéb szankció szokott lenni a vége. De remélem majd jár erre egy moderátor és intézkedik, aztán akkor majd csak megtanulod... :U

[ Szerkesztve ]

(#202) gabro0 válasza haxiboy (#47) üzenetére


gabro0
őstag

Nálam azt hiszem az amúgy sem elérhető Cortana vagy valami hasonló adatvédelmi beállítás után halt meg az indexelés. Lehet ez oldotta meg, nem emlékszem már.

[ Szerkesztve ]

(#203) MongolZ válasza copass (#195) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem ez butaságnak tűnik. Hasonló programokat használok, plusz pl. Inventor+egyebek, néha E2-3800-al, és semmi problémát nem tapasztaltam. Persze ez nem egy erőgép. De i7-6700T-vel, FX-el, stb. sem semmi bajom. Ott inkább valami más lesz.
Az már inkább igaz, hogy a sok xar autodesk progi nem szereti az AMD vgakat.

[ Szerkesztve ]

(#204) King Unique válasza King Unique (#185) üzenetére


King Unique
titán

A TechBench weboldaláról és a Microsoft Windows and Office ISO Download Tool eszközzel már tölthető a 1803-as ISO! A Microsoft weboldaláról jelenleg még csak a 1709-es tölthető, de talán helyi idő szerint este 7 után már onnan is lehet, vagy a fene tudja. Egyébként az előbbi forrásoknál is a Microsoft szervereiről történik a letöltés.

(#205) vicze válasza King Unique (#204) üzenetére


vicze
félisten

Holnap reggelig még tartson ki a 1709, csak a kedvemért. :P

Evaluation is már 1803.

[ Szerkesztve ]

(#206) szabonagyur válasza vicze (#205) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért nem szeded le most?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#207) King Unique válasza King Unique (#204) üzenetére


King Unique
titán

Na, már a Microsoft weboldala is váltott, illetve frissült az MCT. :))

Ami viszont meglepő, hogy többeknél már a WU is felajánlotta a 1803-as funkciófrissítést, holott eddig május 8-áról volt szó... :Y Aki eddig türelmetlen volt, most akkor pláne elégedett lehet. :D

(#205) vicze1:
Mármint, ha a frissítési segédre célzol, akkor gondolom az is már az RS4-re upgrade-el. ;]

[ Szerkesztve ]

(#208) csako válasza King Unique (#207) üzenetére


csako
veterán

Nekem is kidobta a WU.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#209) Németh Péter

Na, már a sima frissítések között is elérhető.

(#210) blesius válasza JKJ420 (#28) üzenetére


blesius
csendes tag

Egy pár hónapja biztosan nem azt használja (vagy legalábbis van lehetőség átállítani). Szedd le a Store-os változatot, az biztosan a legújabb verzió lesz!

(#211) Boonen007


Boonen007
őstag

Akkor ez az amit a twitteren lévő buherált MCT-vel is le lehetett szedni? :)

(#212) Cassi


Cassi
senior tag

Szépen felment fél óra alatt MCT-vel. Az új NV driver már valóban WDDM 2.4-esnek látszik a dxdiag-ban. Kb. ennyi érdekelt az új "feature"-ökből.

(#213) t72killer válasza thomasa (#178) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kukázd az office 2013/16-ot;) Nem lesz tőle 10GB-os, de egy 13-14gigával tuti könnyebb lesz.

"a Microsoft új WDDM-et vezetett be" - hurrá...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#214) t72killer válasza King Unique (#207) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Illetve a M$ oldalt edge-ben betöltve f12/emulation/windows 10 mobile - és már töltheted is MCT/adminjog nélkül közvetlen M$ szerverről az eredeti ISO-t:R

#211: nem kell semmit se buherálni, sőt MCT se kell hozzá - ld fentebbi bekezdés:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#215) detroitrw


detroitrw
addikt

Van egy miniPC (z8300-as cpu-val)
Csak mindenfele hekkelessel lehetet eddig a rajta levo win10-et frissiteni (de az is valami butitott verzios)

Rakuldtem a magyar 1803-at es siman befrissitette magyarra :C

:R

(#216) PuMbA


PuMbA
titán

Kb. 5-10 perc alatt ment fel a Gépházban a Windows Update-ből, ez szuper. Kicsit összekapták magukat a Microsoft-nál és már nem 1 óra, mint a legelső ilyen nagy Windows 10 frissítés :)

[ Szerkesztve ]

(#217) csako válasza PuMbA (#216) üzenetére


csako
veterán

Laptopon letöltéssel együtt 2 óra volt :D (10-20 Mbit/s)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#218) KengelRoland válasza copass (#200) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Eddig a Microsoft gyűjtött adatot, most az O&O. Ez mivel jobb?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#219) wjbhbdux válasza KengelRoland (#218) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Telemetria által összegyűjtött adatokat az új frissítés után részletesen meg lehet tekinteni, talán most már belátják páran, hogy csak a szolgáltatás javítása érdekében csinálja ezt a Microsoft, és önmaguk mellett másokon is segítenek ha bekapcsolva hagyják.

/s

(#220) #85552128


#85552128
törölt tag

Azért elég érdekes, hogy WU-ra is kijött, de a Diagnosztika/visszajelzés bugra nem adtak ki hotfixet és ugyanúgy nem állítható mintha insider lennék :U

(#221) vicze válasza King Unique (#207) üzenetére


vicze
félisten

Hát ez megszűnt, vót nincs, akkor bonyolultan... meh.

(#222) martonx


martonx
veterán

Nálam lefrissült egy jó 15 perc alatt zökkenőmentesen. Lehet velem van a hiba, de azon kívül, hogy az Edge legteteje okádék lett a fluent desingos félig áttetszőségtől, éppen semmi különbséget nem veszek észre? Ami mondjuk nem is feltétlenül gond :D

Én kérek elnézést!

(#223) PuMbA


PuMbA
titán

Az új ehhez a frissítéshez kiadott Intel VGA driverben vagy ebben a frissítésben van egy baromi nagy hiba. Ha bemegyek a Gépházba vagy bármilyen új design-os menübe akkor egy idő után az egeret tudom mozgatni, de semmire se bírok kattintani. Még a Ctrl+Alt+Del sem hoz elő semmit. Reset kell.

[ Szerkesztve ]

(#224) YASKATIR válasza PuMbA (#223) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Nekem is elojott ez a dolog, szoval en visszaalltam az elozo verziora. Probalj meg egy Win+Shift+Ctrl+B -t nyomni.

Amugy reddit-en is irtak, hogy masoknal is ez tortenik. Nalam akkor jott elo, amikor a chrome-ban tabot valtottam vagy hasonlo.

Intel UHD Graphics 620

[ Szerkesztve ]

(#225) 8zabi válasza copass (#200) üzenetére


8zabi
őstag

ezekkel is csak óvatosan, két hónapig szívtam, mire kiderült miért nem működik, nem frissül a Store-os játékokban az Achievements rész:

a "Connected User Experiences and Telemetry" service kell neki, a ShutUp kikapcsolta, mert "kémkedés" neve van, azóta nem használom

akinek baja van bármelyik Windows-zal először nézzen magába és a "tweak"-jeibe, senki nem tudja melyik szolgáltatásnak milyen feladatai vannak..

(#226) vicze válasza vicze (#221) üzenetére


vicze
félisten

Hát ez furcsa, androidon csak az ISO letöltés jön be, de Windows alól ott az upgrade assistant, eddig ez nem tűnt fel.

(#227) KengelRoland válasza PuMbA (#223) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Nem bántásból, csak a témában szerepló Csako fórumtársnak szeretném a bizonyításhoz, hogy "na ugye, én megmondtam", szóval kérlek ne vedd sértésnek és természetesen sajnáljuk ami történt a gépeddel, és köszönjük, hogy jelezted a problémát. Természetesen én nem frissítek.

SZóltam előre

Szakértő válasza

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#228) t72killer válasza vicze (#226) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugyanez a sztori:R. Csak win desktop alól nyomatja az MCT-t.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#229) t72killer válasza PuMbA (#223) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fantörpikus, akkor a nejem melós gépére, amiről épp egy jövő heti vizsgára tanul, természetesen nem rakjuk fel...

Új wddm, új szopás a driverekkel - szokás szerint. És persze az intel a "hibás", mert nem alkalmazkodik a M$ félévenként új wddm tempójához :(((.

Eddig a droidos cuccok rövid támogatási ideje aggasztott, de úgy tűnik, windows fronton se lesz jobb, ha így haladunk. 2-3év elteltével egyre több hardver fog köhögni a M$ "innovativitásának" köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#230) csako válasza KengelRoland (#227) üzenetére


csako
veterán

Nem azt állítottam, hogy hibátlan lesz, csak arra reagáltam, hogy igenis tesztelik. Hogy ez mennyit ér, arról nem írtam, de legalább egy másik hibát kiszűrtek, elvileg :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#231) KengelRoland válasza csako (#230) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Höhhöhö, jó kis kibújó szöveg :D :P. Ja tesztelik Így:
- OK, Joe?
- OK Thomas!
- Go coffee!
- Go, Thomas, go!

Minket meg egyen meg a fene. Olyan alapvető hibák szoktak benne maradni, hogy azt kell higgyem, ott is magyarok dolgoznak minimálbérért.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#232) t72killer válasza KengelRoland (#231) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokszor nem tudni, hogy a rendszerben, vagy a driverekben van-e a hiba - de a usernek kb mind1, mit tehet egy melós laptoppal, ha az igp drivere szarik be? Régen a linuxszal szenvedtünk, hogy reszelni kellett egy csomó mindent konzolban, most windowsban megy a reszelés, akár a frissítésletiltásig.

Annyira pörögnek M$-ék, mintha azt hinnék, hogy az ember legfőbb dolga a szarjukat foltozgatni. "Természetesen" az adatforgalmi baromságaikat (itt nem feltétlen csak a privacyra gondolok) is félévente átvariálják, hogy a korábbi száz+csoportházired-beállítást újra át kelljen nézni az elejétől.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#233) KengelRoland válasza t72killer (#232) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Igen, ezért soha nem lesz jó. Egyébként én benne hagytam az automatikus frissítést, most megnéztem ma reggel keresett automatikusan frissítést és nem talált :D. Mindig ez csinálja ez a szerencsecsomag :D. Ha most kézzel rákeresnék, megtalálná, de eszem ágában nincsen keresni. Nem tudom ott most hány óra van a fejlesztő uraknál, de gondolom ébredés után megkapják a panasz áradatot, talán egy hét alatt javítják. Akkor majd rákeresek kézzel. Szanalmas az egész Microsoft, komolyan.

Amit egyébként végképp nem értek, hogy mi a francért kell állandóan piszkálni, ami úgy ahogy, de megyeget. És rá kellene bízni még a legalapvetőbb szolgáltatásokat használó userekre is, hogy kérik-e egyáltalán az újítást. Nem pedig beletolni az arcuikba. Sok idős ember van, aki megőrül, ha csak egyetlen menüt átraknak máshová, mint ahol eddig volt. Mit mondjak, nekem sincs ínyemre. Ugye írta valaki fentebb, hogy az edge böngészőt is elqrták.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#234) sh4d0w válasza PuMbA (#223) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Most legyen okos a user... Ugyanaz az Intel driver 1709-en köhögés nélkül megy.

https://www.coreinfinity.tech

(#235) Komplikato válasza Vektast (#35) üzenetére


Komplikato
veterán

Az összes kikapcsoláskor aktív ablakot visszateszi, nem csak a böngészőt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#236) vicze válasza t72killer (#232) üzenetére


vicze
félisten

"hogy a korábbi száz+csoportházired-beállítást újra át kelljen nézni az elejétől."

Hát akinek van egy hangyányi esze letölti, a security basline-t amiben minden egyes változtatás benne van, és már 4hete kiadták az előzetest hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#237) t72killer válasza vicze (#236) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És ez alapból kilövi az olyan baromságokat, mint pl a spotlight, ami anno felzabálta az egyiptomi mobilnetemet nyaraláskor? Nem feltétlen az előző "frissítésben" meglévő dolgokra gondolok, hanem a "szép új feature"-ökre, amiből 99%, hogy akad olyan, ami hirtelen kitalálja, h neki százmegás nagyságrendben adatokat kell oda-vissza tologatni:W

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#238) Komplikato


Komplikato
veterán

Jelenleg a 17134.5 rendszer van fent, build 1803. Saját állítása szerint ő április 19-én lett telepítve (valójában két napja?) és nem lát frissebbet az update sem redstone 4-ből, redstone 5-el meg szvsz augusztusig nem kísérleteznék. Szóval ha összes híroldalon kint van 1.5 napja, hogy kint az új frissítés, mi a verzió száma???

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#239) vicze válasza t72killer (#237) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is minden GPO változtatás és újítás, külön delta fájllal(1709-hez képest) megtalálható a linkelt security baseline-ban.

Persze tudom lehet felháborodni, csak mert jó felháborodni.

-----------------------

Pár óra múlva én lesz a béta tesztelő egy 4th gen-en, ezen már a 1709-cel is problémás volt a VGA driver, szinte tuti, hogy most is ez lesz. :(

Akit érdekel a Lenovo hivatalos listája, hogy mi támogatott eddig.

[ Szerkesztve ]

(#240) wjbhbdux válasza t72killer (#237) üzenetére


wjbhbdux
veterán

forgalmi díjas kapcsolatnak volt állítva? úgy nemnagyon kéne töltögetnie

Komplikato 17134.5 a legújabb

[ Szerkesztve ]

/s

(#241) t72killer válasza wjbhbdux (#240) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annak állítottam, mégis lelkesen töltögette a spotlight háttereket. A forgalmi díjas beállítás max arra jó, hogy windows frissítéseket ne küldjön, azokat meg már régesrég kézivezérlésre állítottam.

#239: egyáltalán miért kell ilyesmivel b@szakodnom, amikor elvileg ugyanarról az OS-ről van szó? Egy oprendszer működjön, anélkül, hogy minden komolyabb frissítéskor utána kelljen olvasni, milyen agymenést találtak ki, miért kapom a képembe a kékhalálokat, stb. Legalább 3évig kibírhatnák az eszközkezelés/wddm és az adatforgalmat érintő dolgok piszkálása nélkül, mint régen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#242) Ringman


Ringman
nagyúr

az egérbeállításokat szopatásból állítja vissza az update (touchpadbeállításokkal egyetemben)?

nézhetem át, hogy mit állított még át titokban.

annyi előrelépés legalább van, hogy nem lett megint az edge a pdf-viewer.

(#243) Németh Péter

A Paint hamarosan a Store-ba költözik, legalábbis ezt állítja a Termékriasztás gomb mögötti tájékoztató dialógus.

(#244) vicze válasza Németh Péter (#243) üzenetére


vicze
félisten

Tavaly jelentették be.
Csak a 3D-t fogod kapni alapból, a sima letölthető lesz.

(#245) 8zabi válasza Komplikato (#238) üzenetére


8zabi
őstag

pont ez ami neked van, gondolom manuálisan tetted fel, vagy insider vagy

(#246) vicze válasza t72killer (#241) üzenetére


vicze
félisten

Ez egy OS upgrade ha nem tűnt volna fel az elmúlt 5(!!!) évben. Pont ugyan az mintha Windows 7 vagy 8-ról frissítenél, egy teljesen új OS-t kapsz, minden egyes upgrade után.

(#247) t72killer válasza vicze (#246) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De, feltűnt, az anniversary updatenél, amikor frissítés után egymást követték a kékhalálok az egyik, addig tökéletesen működő gépemen.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#248) ONEFREE válasza 8zabi (#72) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

A baj az, hogy nem erre gondoltam. Alapértelmezetten használja a dedikált vga t. Így nem tudom bekapcsolni a G-Sync et. Intel az elsődleges és ő nem támogatja.

(#249) t72killer válasza ONEFREE (#248) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez hardveres dolog, a laptopgyártók 99.9%-a lusta és csak az IGP-re köti be a lapos kimeneteit (DP, HDMI), a dvga közvetlenül nem elérhető, az igp frame pufferét használja.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#250) King Unique válasza vicze (#226) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT-t csak támogatott Windows-verzió alól fogja felajánlani a weboldal. De egyébként azoknál is lehet trükközni a böngészőkben és közvetlenül az ISO-t letölteni. Tehát XP-nél elvileg már nem fogja felajánlani az MCT-t, illetve macOS stb. más desktop rendszerek, valamint pl. androidos mobileszközök esetében sem. A frissítési segéd letöltését pedig csak Windows 10-nél. Ezekről van szó.

(#240) wjbhbdux:
Nyilván nem, többször próbáltam már én is és működött. De itt nemcsak a rendszer, hanem ennyi erővel a külső programok, böngészők, AV-k stb. frissíthetnek a háttérben. Meg a mobilnet ilyen szempontból amúgy is szívás, már pl. pár-néhány Youtube videó megnézése is jelentősen leszívhatja az adatkeretet...

(#235) Komplikato:
A gépházban van lehetőség kikapcsolni, vagy Alt+F4.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.