Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) r92king


r92king
tag

Akkor mégis kijött vagy május vagy mi van most? Mert felraktam a 10.0.17133.1 "RTM" ISO-t és hát van benne pár bug.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#2) #65675776


#65675776
törölt tag

Roopant előnyös lenne, ha lehetne szabályozni annak a szerencsétlen Edge-nek a hangerejét.

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Áprilisi frissítés. De majd csak májusban kezdik terjeszteni? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) Tidus


Tidus
addikt

Köszönjük a hírt.
Roppant érdeklődéssel várom.
Az Edge-re kíváncsi leszek.

(#5) Németh Péter

Én a feljavított konzolra leszek majd kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#6) tlac válasza r92king (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

30-án jön

(#7) #85552128 válasza r92king (#1) üzenetére


#85552128
törölt tag

Majd patchelik utólag, ahogy szokták...

(#8) Just486 válasza #65675776 (#2) üzenetére


Just486
senior tag

Lehet, csak a rendszer nem jegyzi meg :DDD

That unconquered country we call the future.

(#9) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

Már látom előre, hogy sok ember semmilyen üzenetet nem fog kapni ez miatt a szuper újítás miatt 😁

Ez az edge hangerő meg mire való? Tényleg képtelenek az emberek megnyomni az fn+🔊 vagy fn+🔉 kombinációt a hangerő változtatáshoz?

Nem lehet, hogy inkább arra kellene gyúrni, hogy az a rettenetfos edge ne fagyogasson ki?

Ne adj isten a windows keresőben működhetne, hogy találjon is valamit. Mert hogy nem talál fájlt sem a valami, sem a *valami* keresőszóra. Persze manuálisan meg tudom találni a kívánt fájlt, csak tovább tart.

Azt esetleg meg lehetne oldani, hogy ha párosítom egy bluetooth képes telefonnal a windowst, akkor egy nyamvadt képet át tudjak küldeni bluetooth segítségével? Mert jelenleg ha van kedve működik, nincs kedve nem működik. Aztán másnap megint működik, anélkül, hogy bármit frissítettem volna, vagy újra indítottam volna.

Ne adj isten wifi direct fájl átvitel megoldható külső program nélkül 2018-ban?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#10) Ed_007


Ed_007
aktív tag

"A Windows 10 áprilisi frissítése megújult Edge böngészőt hoz, amely lehetővé teszi a hangok gyors elnémítását egy gomb segítségével"
Nekem Thinkpadom van, azon a némításra már van egy gomb, az IBM kitalálta már ... kb. két évtizede... de az MS most újít :DD , gondolom, valami MS titán a repülőn meglátta a szomszédja Thinkpadjét és rájött, hogy az ő Surface Proján nincs, és nem is lesz némítás gomb, így megreformálták a böngészőt. :DD :D :DDD

(#11) Male válasza KengelRoland (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen, a keresője nálam is elég érdekesen működik, elkezdem begépelni, hogy up, nincs ott a windows update, tovább írom, upd, még mindig nincs, tovább írom, upda, még mindig nincs, visszatörlök egy betűt, lesz upd ismét, erre első találat a windows update... és ezt nálam következetesen így csinálja, mindig vissza kell törölnöm egy betűt, különben nem dobja ki, 0 találat van rá.

(#12) vicze


vicze
félisten

"Microsoft új WDDM"
Azaz felejtsem el a gen4-en és alatta a hibamentes iGPU működést? :(

(#13) Meister válasza KengelRoland (#9) üzenetére


Meister
csendes tag

Hát azt, hogy egy nyamvadt képet sem lehet átküldeni, én úgy meguntam, hogy írtam rá saját programot mind androidra, mind a Windows oldalra.
iTeeNotifier néven fut, és működik, mint faék. :-)

https://www.facebook.com/Meister1977

(#14) 8zabi válasza r92king (#1) üzenetére


8zabi
őstag

17134.1 lett az RTM

(#15) martonx válasza KengelRoland (#9) üzenetére


martonx
veterán

"Ne adj isten a windows keresőben működhetne, hogy találjon is valamit. Mert hogy nem talál fájlt sem a valami, sem a *valami* keresőszóra. Persze manuálisan meg tudom találni a kívánt fájlt, csak tovább tart."

Ezen én is besírok. A hülye nyomorult faszok az MS-nél csináltak egy Timeline-t, amiben nahát lehet keresni. De ha az a keresés pont ugyanolyan megbízható lesz, mint az eddig évek óta win10-ben lévő semmire se jó kereső, akkor ismét adtak a szarnak egy pofont.
Timeline helyett talán megoldhatnák végre, hogy ha egy program vagy file nevére keresek, akkor meg is találja.
Ha viszont ebben a frissítésben végre megoldották volna, hogy immár működik a kereső, akkor nem szóltam.

Én kérek elnézést!

(#16) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Jézusom ... biztos meg fognak kövezni páran ezért a hozzászólásért, de azért leírom, hogy nekem mi jött le első elolvasás után ebből az egészből:

1,
"Edge böngésző, amely lehetővé teszi a hangok gyors elnémítását"

>>> Király, eddig se használtam ezt a hulladék böngészőt, eztán se fogom. Firefox alatt már 5 éve is volt némító gomb, bár azt sem használtam soha... szimplán megnyomtam a billentyűzeten a "mute" gombot. Kvázi minden létező laptopon és valamire való billentyűzeten van valami amivel instant Mute-olni lehet. Köszönjük... annak a széles rétegnek a nevében, aki edge-et használ és semmilyen más módon nem tudott némítani.

2,
"timeline"

>>> Zsír, még egyel több olyan szolgáltatás, ami naplózza (rosszabb esetben továbbítja a MS is felé), hogy mit csinál a felhasználó a saját gépén... ajjj de jóóóó, nagy szükség volt rá, hiszen eddig még túl kevés ilyen funkció volt a windowsba építve....

"akkor lehet hasznos, ha például egy fájlt mentettünk el valahova, de nem tudjuk már ennek a helyét"

Végül is rá lehet erőltetni a naplózásra, hogy a hanyag felhasználóknak jól jön, akik nem képesek rendet tartani a gépükön... :D Nálam mindennek megvan a helye, nem kell keresni. Egyéb (nem saját) fájlokra, amiket nem én kezelek (pl.: rendszerfájlok), arra meg ott a Total Commander.... bármit megtalál.

3,
"figyelemsegéd"

>>> Itt is az volt az első gondolatom, ami már az előttem szólók közt is előfordult: Jól belekavarnak a figyelmeztetésben, aztán imádkozzunk, hogy nem fog visszaütni semmilyen formában. Remélhetőleg nem olyan lesz mint a Skype, ahol időnként randomra megkapok 1-1 olyan értesítéseket ami hónapokkal, netán 1 egész évvel ezelőtt küldött nekem valaki.... :C

A sok ehhez hasonló hülyeség helyett mondjuk megoldhatnák inkább, hogy testre szabhatóbb legyen az egész rendszer azon felhasználók számára, akik nem csak minimális szinten vagy annyira sem értenek hozzá és az irritáló dolgok mennyiségét is csökkenthetnék. (Kezdésnek pl ha rendszergazdaként telepítem és állítom be a rendszert, akkor legyen már tényleg rendszergazdai jogú a fiók és tudjak mindent testre szabni, ne azt lássam, hogy egy egyszerű meghajtó átnevezéshez is rendszergazdai jogot kér ....) áhh mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#17) Lord Dragon válasza Lord Dragon (#16) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Sorry a helyesírási hibák miatt, kicsit kész vagyok egy ledolgozott hét után már így éjfél körül....

[ Szerkesztve ]

(#18) troviko


troviko
senior tag

Fluent design-t az asztalnak nem akarnak már?

https://www.oldtech.hu/

(#19) apatyas


apatyas
Korrektor

figyelemsegéd: ennek mi a f.m köze van az oprendszerhez? Az oprendszer futtassa a programokat, amiket én feltelepítek rá. pont. kuss.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Engem az érdekelne hogy azt mikor javítják ki hogy ne faggyon mega gépem csak úgy hip hop minden nap ugyanis amit lehet azt kipróbáltam kicseréltem az alkatrészeket még alaplapot is váltottam és még mindig fogja magát és megfagy 1 nap egyszer legalább és utána hiába nézem a windows naplót csak kiritikus hiba de hogy mitől azt nem írja ki és ez 2 gépnél jelentkezik csak vga és ram különbség van és ugyanez előfordúl......

Proci:amd fx8320e
alaplap:gigabyte 970 chipset
vga:gtx1060 3gb
ram:8gb kingston
táp:chieftec 550w

[ Szerkesztve ]

(#22) macilaci78 válasza KengelRoland (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs Fn gomb az asztali gépen, Chrome böngészőt használok és nem tud magyarul a diktálás. Sok hasznot nem remélek...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23) hypno skate válasza Lord Dragon (#16) üzenetére


hypno skate
senior tag

A timeline nem hülyeség. Amikor szükség van rá, akkor nagyon szükség van.
És nem mindenki olyan (undok) pedáns mint te. :DDD és nem is akkora spíler. :)

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#24) KengelRoland válasza hunvarlan (#20) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Pedig sajnos ott valami összeakad. Mert minden szarnak el lehet mondani a W10-et, ezt alá is írom többször is, de fagyni azt tényleg nem szokott. Egy-egy játék néha kifagy az se minden alkalommal, ez tény (pedig eredetit használok mindenből), de a Windows csak úgy nem szokot nekem kifagyni.

(#22) macilaci78 :

Lehet, hogy asztali gépen nincsen fn gomb, de a tálcára csak ki tudod tenni a kis hangszórót, ne adj isten be tudsz programozni egy dedikált gombot kofferpc-n is igaz?

(#23) hypno skate: Azt megsúgod, hogy mire jó?

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#25) BiP


BiP
nagyúr

Első bekezdéshez: tudtommal nem nevezték át 1804-re, április ide vagy oda. Maradt 1803.

(#26) atok666 válasza KengelRoland (#9) üzenetére


atok666
őstag

A fn kombinacioval hogy csinalsz tab szintu nemitast? Atvitelre meg ott a nearby sharing.

Atok

(#27) Lalikiraly válasza troviko (#18) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Azt a rohadt tálcát kéne már 100% áttetszővé tenni és csak a kis ikonok legyenek ott a weboldal meg ússzon bele. Mint a telefonoknál a notch...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#28) JKJ420 válasza Syl (#3) üzenetére


JKJ420
tag

Tökéletes megoldás az EarTrumpet nevű program. Minden forrás hangerejét külön lehet állítani vele a tálcáról. Csak ajánlani tudom. Ha nem a kicsi kürt ikont használná, akkor arra kell beállítani a beaállításoknál, különben ugyanolyan az ikonja, mint az alap windows hangerő állító.

(#29) polgi803


polgi803
őstag

Akkor továbbra sem teszem fel ezt a szar oprendszert... pedig mindig nézem, hátha most már érdemes lecserélni a win7-et, de nem... Lehet kövezni de a tény az tény. Bocsi

(#30) Redneck


Redneck
veterán

Szurkolok hogy minél jobb legyen, hátha akkor nem hívogatnak a családtagok random problémákkal. Ha nem sikerül jól, áprilisi tréfa néven még futhat tavaszi frissítés helyett. ;]

Lecsupaszított, felesleges hülyeségektől mentes verzió lesz valamikor?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#31) atok666 válasza polgi803 (#29) üzenetére


atok666
őstag

Mit kene tartalmaznia a frissitesnek, hogy meggyozzenek teged vele?

Atok

(#32) polgi803 válasza atok666 (#31) üzenetére


polgi803
őstag

Nem a frissítést szóltam le hanem magát az oprendszert jelen állapotában. Legyen olyan stabil mint a win7 és már fel is tenném. Csak ennyi...

(#33) MongolZ válasza polgi803 (#32) üzenetére


MongolZ
addikt

Van olyan stabil. Sőt.
(egyébként a cikkből neked hogy jött le, hogy nem az?)

(#34) copass válasza polgi803 (#29) üzenetére


copass
veterán

végülis lehet a vonat tetején is utazni, csak nem igazán életbiztosítás!:D
én és még nagyon-nagyon sokan a megjelenése óta használják munkára a win10-et.
nem fagy, nem indítgatja magát újra. mert be van állítva rendesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35) Vektast


Vektast
aktív tag

Nálatok is elindítja a böngészőt a winfos startupnál ha nem kapcsoljátok ki win10 leálításnál?

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#36) zetor2000 válasza polgi803 (#32) üzenetére


zetor2000
senior tag

A stabilitásával nincs alapvetően baj, szerintem van olyan, mint az XP és az azóta kijött rendszerek.
Szerintem még mindig átmeneti időszakot élünk, mert a felület fele olyan, hogy a tableteken is lehet használni, de elég kevés a jó tablet a windows10 alá. Asztali / laptop monitoron meg fura, hogy akkorák a gombok, amekkorák, és a kapcsolók miért nem csekkboxok, mint eddig.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37) Geller72


Geller72
veterán

"Érdekes újítás még a diktálás funkció, amely nem minden nyelvhez érhető el, de a lényege annyi, hogy a mikrofon által hallottak alapján a gép lejegyzi azt, amit a felhasználó mond."

-Egy kicsit ebből is látszik, hogy reklámszagú a poszt, máskülönben benne lenne az is, hogy minő véletlen, pont a magyar nyelvet nem támogatja. Pedig nem mondanám jelentéktelennek. Mondjuk úgy, hogy így ebben a formában nem ér akkor nekünk semmit. Pedig baromi hasznos dolognak tartom,. iOS-alatt nagyon jó. A telefonon is használom, sokszor nem tudok, vagy nincs időm esetleg nem szeretek pötyögni, hanem diktálom neki, amit írni akarok. Legyen az egy sms, vagy viber üzi, vagy lista, vagy bármi.

Ha egy kicsit szigorú lennék, akkor csak úgy engednék bármilyen terméket forgalmazni egy adott országban, ha annak minden eleme ugyanolyan, mint bármilyen másik országban forgalmazott terméké. Azaz ha ott tudja az adott nyelven a diktálást, működik az asszisztens, akkor minden országban működjön az adott nyelven.

(#38) zetor2000 válasza copass (#34) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nana, kezdetben nem szólt, csak restartolt, amikor települtek a frissítései... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39) Geller72 válasza copass (#34) üzenetére


Geller72
veterán

HA én beállítom, hogy frissítés csak úgy történjen, ahogy én akarom, akkor is csak egy max intervallumot lehet beállítani neki (azt hiszem 35 nap. Fixme) azt követően nem igazán érdekli, hogy te mit állítottál be neki, újraindul. Ez főleg akkor jó, amikor te mondjuk éppen 1500 km-re vagy, és két hónapig közelébe sem mész a gépnek. :(

(#40) XZoli válasza Geller72 (#37) üzenetére


XZoli
aktív tag

Ez olyan mint a Cortana van, de minek mert magyarul nem tud és nem is fog. És ezzel reklámozzák a magyar Windowst, mobil Windows

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#41) salaud válasza apatyas (#19) üzenetére


salaud
aktív tag

Pontosan. Alig várom már, hogy egy frissítés után végre ne kikapcsolni kelljen a sok szart, meg letörölni, hanem csak használni.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#42) ddekany


ddekany
veterán

Böngészős némítást látom sokan nem értik... Csak adott böngésző fülről jövő hangot némítja. Közben pl. hallgatsz zenét máshonnan, ezért nem akarod az egész gépet némítani. FireFox-ban meg Vivaldiban már rég van ilyen. Mondjuk cask idióta/agresszív oldalak ellen fontos ez, amik akaratod ellenére hangokat adnak ki.

(#43) ddekany


ddekany
veterán

Hallom Win 10-es béna kereső. Én még Win7-en vagyok, de a startmenű keresés már ebben is gyalázat (bár másképpen), szóval ez ezek szerint tradíció MS-nél. Gyakran csak arra használnám, hogy gépeléssel indítsak valamit gyorsan, enélkül, hogy egerésznék a start menüben. Viszont ha nem épp az előbb használtam, néha 5+ másodpercig tart neki (HDD kereplés közben) akkor is, mikor amit keresek a start menü alatt van, ami ezért elég alap használati eset. Legalább azt az 1-2 KB-t a memóriába tarthatnák, meg előre vehetnék a keresésben. De hát minek... kell az a nyögvenyelős érzés egy modren gépen is (16 GB RAM, 4 mag, stb.).

Bizonyos cégméret felett valahogy nem jut már figyelem az alapvető dolgokra, talán mert senkinek sem feladatköre, vagy mi...

(#44) Cs1csó válasza #65675776 (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

MIÉRT AZT használod?? Komolyan nem értem, ha nem lenne SEMMILYEN alternatíva azt mondanám oké de van:
- Firefox
- Opera
- Vivaldi
- Chrome

" megújult Edge böngészőt hoz, amely lehetővé teszi a hangok gyors elnémítását egy gomb segítségével, a könyvek és a dokumentumok esetében valódi teljes képernyős módot kínál, emellett pedig megjelenik az automatikus űrlapkitöltő funkció is."

ezek újítások?

(#45) leviske


leviske
veterán

"emellett pedig megjelenik az automatikus űrlapkitöltő funkció is."

Ez ugye nem az, ami az Operában és Firefox-ban 10+ éve jelen van?

(#46) PuMbA válasza polgi803 (#32) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig olyan stabil, talán még stabilabb.... a cégnél a megjelenése óta dolgozok vele és egyszer nem fagyott a gépem vagy hagyott cserben, pedig Win 8 -> Win 8.1 -> Win10 és még három nagyobb Win10 frissítésen esett át a HP ProBook laptopom :) Otthon és szüleimnél sincs semmi problémám vele, szintén minden frissítéssel együtt, újratelepítés nélkül. Csingcsung hardvereket persze nem használok, mert egy rossz driver simán kiüti a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#47) haxiboy válasza Male (#11) üzenetére


haxiboy
veterán

Ezt csak friss telepítés után csinálja, akkor még nincsenek indexelve a fileok/szolgáltatások stb.

Érdekes sokan panaszkodtok a keresőre, nálam még a fileokon belül is keres szépen :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#48) Cs1csó válasza leviske (#45) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ egy az egyben ugyanaz mikor egy NONAME tévé csatorna azt írja egy filmbemutató elé hogy PREMIER.

Az igazság, hogy JOGILAG nem állítanak valótlant magyarán nem hazudnak, miközben az a film már lement MINDEN MÁS CSATORNÁN a retek klubon is stb.DE NÁLUK MÉG NEM: tehát náluk premier.

EZ az EDGE tekintetében is megállja a helyét mivel ez egy ú fícsör NÁLUK.

[ Szerkesztve ]

(#49) atok666 válasza polgi803 (#32) üzenetére


atok666
őstag

De ez megis hogy jon le a frissites leirasabol? Marmint, hogy elerte az altalad preferalt oprendszer stabilitasat...

Atok

(#50) atok666 válasza Cs1csó (#48) üzenetére


atok666
őstag

Hol talalom a cikkben, h ez vmi nagy ujdonsagkent vant hirdetve? Annyit latok, h implementaltak ezt a funkciot, de semmi mast. Nem allitjak sehol, hogy ez vmi premier lenne.

Atok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.