Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Habugi


Habugi
addikt

Kösz az infót.. :R

Még cirka 1-2év és tán el is éri a Win10 és vele/benne minden azt az állapotot amit meg kellett volna várni/elkészíteni és csak akkor/utána kiadni.
Szuper, mi most örülünk!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2) lemusz


lemusz
addikt

Épp a minap próbáltam ki először a win10-et, de nagyon nem tetszett. Mindenbe beleszól, magától telepítette a vga drivert (ősrégit ráadásul), mindenhol letilltogatni mindent, hogy ne nyomozzon utánam, ne vizsgálja a szokásaimat... ment is vissza a win7, ami nem csinál semmit anélkül, hogy én ne utasítanám rá.

(#3) David75


David75
őstag

Lehet akkor meglesz a 60fps-em a deadrising 4-be 1440p-n gtx1070 -el? Vagy ez a későbbi játékoknál lesz érezhető csak?

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#4) RECSKA válasza lemusz (#2) üzenetére


RECSKA
veterán

megjelenés óta win10-et használok, soha semmi gondom nem volt vele ( pro ), sebességben minden eddigit kenterbe ver...
És a DX12 miatt hozzá is vagyok kötve. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#5) AdamFTP


AdamFTP
újonc

Ezt valaki elmagyarázná? "a fejlesztők amúgy is csak nagyon korlátozottan lennének képesek értelmezni azt a kódot, amit a PIX shader disassembly kiad."

(#6) HoyHoy2 válasza RECSKA (#4) üzenetére


HoyHoy2
tag

eddig nekem is csak jó tapasztalatom van vele :R

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#7) Abu85 válasza AdamFTP (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Látnak majd egy csomó utasítást egymás alatt assembly szerű formában, amire nincs dokumentáció, így nem fogják biztosan tudni, hogy melyik utasítás mit csinál. Emiatt eleve csak úgy adja oda az NV a lehetőséget, hogy csinálnak a kérvényezőnek egy kapcsolattartót, mert jó, ha valaki tud majd tanácsokat adni a dokumentáció hiányában.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) PuMbA válasza lemusz (#2) üzenetére


PuMbA
titán

" ami nem csinál semmit anélkül, hogy én ne utasítanám rá."

Már a Windows 7 is telemetria adatokat küld egy körülbelül 1 éve érkezett frissítés óta :)

"magától telepítette a vga drivert (ősrégit ráadásul)"

Nálam egy drivert sem telepített magától, csak az elején történt, amikor felinstalláltam :) Nálad is ez lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#9) elithun


elithun
őstag

Jó látni, hogy a Microsoft foglalkozik a témával. :K

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#10) elithun válasza lemusz (#2) üzenetére


elithun
őstag

Ez miként kapcsolódik a hírhez? :F

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#11) tomas9320 válasza elithun (#9) üzenetére


tomas9320
tag

Nekem is telepítette a 16.6-os Crimsont a Windows 10 mikor letöltöttem a gyártó oldaláról :D

Szerk: Nem a Tiédre akartam sorry :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro VOG- L29

(#12) berVi válasza lemusz (#2) üzenetére


berVi
senior tag

(#13) atok666 válasza lemusz (#2) üzenetére


atok666
őstag

Kiraly!

Atok

(#14) atike


atike
nagyúr

Nem rossz...

"A programhoz ajánlott legalább 32 GB rendszermemória" - és mi az optimális? :)

(#15) daninet válasza atike (#14) üzenetére


daninet
veterán

Ha valami microsoft partnertől veszed a gépet természetesen 64gb ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16) Raysen623 válasza lemusz (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Jaj ne már. Ott a kapcsoló az elején, ahol le tudod kapcsolni az ilyen jellegű baromságokat. Egy alap VGA drivert pedig azért telepít, hogy ne 640x480-ba fusson a vindóz első induláskor. Utána úgyis felrakod a hivatalos drivert ahogyan mindig. Win7-et soha az életbe nem tenném már vissza. Egy igazi felüdülés volt xp után, de Win10-hez nem ér fel nálam.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) velizare válasza atike (#14) üzenetére


velizare
nagyúr

ramdisk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) gyurkikrisz válasza lemusz (#2) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Az nagyszerű. És mi köze a hírhez?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#20) Sanchez638 válasza lemusz (#2) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nah pontosan úgyan ez volt, csak nálam lassú is volt mellette..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#21) Abu85 válasza #71339520 (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És mit tudsz kezdeni a CUDA-val a PIX-ben?

A Microsoft nem fog biztosítani ISA dokumentációt egy hardverhez, ami ráadásul nem is a sajátjuk. Ők csak csináltak egy shader disassembly funkciót a PIX-be, ami a gyártók publikus drivereivel, illetve az NV esetében a nem publikus, de elkérhető dll állományai után meg tudja mutatni, hogy a kijelölt HLSL nyelven írt kód D3BC fordításából milyen assembly szintű kódot fordít a meghajtó.

Az már a gyártók feladata, hogy elmagyarázzák, hogy az adott assembly szintű kód miért nem optimális. Ezt megtehetik úgy, hogy készítenek ISA dokumentációt, amit publikálnak, így a fejlesztők maguktól tudni fogják a választ, vagy embereket állítanak minden egyes igénylőre, akik ismerik az architektúrát, és tőlük kérdezhetnek a fejlesztők.

Jelen esetben az NVIDIA volt a hozzáértő. De ha szerinted nem, akkor írj nekik, hogy nem értenek hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) kolopele válasza atike (#14) üzenetére


kolopele
nagyúr

Remélem a 64GB elég lesz hozzá, ilyenkor derül ki mennyire jó ha az ember előrelátó.

(#23) Pubszon válasza Abu85 (#21) üzenetére


Pubszon
veterán

És mi, átlagfelhasználók mit tudunk hasznosítani ebből a programból?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#24) core i7


core i7
addikt

Win10 en csak Xbox One vagy Xbox 360 játékok is játszthatók?

(#25) Abu85 válasza Pubszon (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A teljesítményt, amit a segítségével az alkalmazásokba "építenek".

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Silεncε válasza core i7 (#24) üzenetére


Silεncε
őstag

Változatlanul egyik sem. Az más kérdés, hogy a legtöbb most megjelenő Xbox ONE-os exkluzív játéknak van Win 10-es portja.

(#27) Pubszon válasza Abu85 (#25) üzenetére


Pubszon
veterán

Megigényeltem a DLL fájlokat az NV-tól, ha megjönnek, kipróbálom a BF1-el, igaz ott a DX12 teljesítményben rosszabb mint a DX11, látványban meg ugyan az. Kíváncsi vagyok mit fogok látni, mert a CPU használat magas (van, hogy közel 100%, 3770K @4.4GHz), persze a GPU is (GTX1060 6GB).

Lehet tudni, hogy kb mikor küldik a fájlokat?
Vagy valahonnan le lehet tölteni, ha már korábban valaki megkapta?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#28) Abu85 válasza Pubszon (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eltart egy kis ideig, mivel a kiértékelés nem automatikus, tehát emberek között lesz átbeszélve, hogy melyik kérésre küldenek fájlokat és melyikre nem. Ha megkapod, akkor sem rakhatod fel sehova, mert megsértenéd az NDA-t. Ezért nem rakja fel más az internetre az állományokat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Pubszon válasza Abu85 (#28) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem, akkor lehet nem is kapom meg.
Kár, hogy az NV ilyen különc ebbe is, mint a Free Syncel is. :D

Ez az alkalmazás egyébként segítség lehet az EA/DICE-nak is mondjuk a BF1 jobb optimalizásában DX12-re?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#30) Abu85 válasza Pubszon (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DICE elég felkészült ahhoz, hogy saját disassemblerrel rendelkezzenek, és vissza is fejtik a driverek védelmét, hogy használhassák. Nekik a memóriaallokációval vannak problémáik, és ebben igazából szükség van driver oldali segítségre is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Pubszon válasza Abu85 (#30) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem. Látom azt, hogy azért értenek ahhoz amit csinálnak. :D

Ez nem ide vág, de azt nem tudod e esetleg, hogy BF1 multi alatt miért van borzasztó nagy CPU használat?
Vajon a fizika miatt(sok ember egy szerveren, nagy rombolhatóság)?
Van valamilyen program amivel ezt meg lehetne nézni? :U

Illetve még egy dolog, ami már végképp nem ide tartozik, viszont eddig senki nem tudott megmondani, hogy miért van, az pedig a következő.
A GTX1060 topikba írtam róla bővebben, de a lényeg a videóban van. GTA 5 alatt egyszerűen nem megy a VGA bizonyos helyzetekben/irányba nézéskor. Élvezhetetlen a játék, csak gondol egyet a VGA és leesik a GPU kihasználás és az FPS is a felére. :F
Ha te sem tudod, akkor senki. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32) tecsu válasza RECSKA (#4) üzenetére


tecsu
addikt

Ő meg írt néhány problémát. ;) Úgy tűnik, téged nem zavarnak azok a dolgok.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) Archttila válasza Pubszon (#31) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Adaptive sync-et probaltad?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34) Pubszon válasza Archttila (#33) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, de a GPU használathoz nincs köze. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35) Abu85 válasza Pubszon (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert sok számítás van, és a procinak kell elvégeznie.

Valószínű a magok számának növelésével csökkenne az egy magra levetített processzorhasználat, de 20 szálig skálázódik, szóval kell hozzá processzor.

A GTA5-nél a problémádat úgy hívják, hogy API-limit. Egyszerűen nem arra tervezték a Direct3D 11-et, hogy olyan mértékű rajzolást adjon át a GPU-nak, ami abban az irányban történik. A megoldás a látótávolság csökkentése, így csökken a kiadandó rajzolási parancsok száma is.
Esetleg nyolcmagos erős processzort kell használnod. A GTA5 elskálázódik 10-12 szálig is, bár nem annyira hatékonyan.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) TTomax válasza Abu85 (#25) üzenetére


TTomax
nagyúr

"A teljesítményt, amit a segítségével az alkalmazásokba talán egyszer "építhetnek"."

Fixed for ya....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37) Pubszon válasza Abu85 (#35) üzenetére


Pubszon
veterán

A fenti videó készítésekor a HT ki volt kapcsolva. HT-val 40-60% a CPU kihasználtság. Tehát ez kizárva.
A DX10, 10.1 esetleg jobb ilyen téren? Gondolom nem...
Kiprobálom, hogy mit csinál ha csak a látó távolságot veszem folyamatosan lejjebb. Kösz a tippet. :R

Azért ez elég gáz, hogy az API limitált. A Doom OpenGL-ben abszolút maximumon 5GB+ vRam használattal is 100FPS körül megy, igaz a látó távolság csak a töredéke.
De a lényeg, hogy az FPS ingadozás kicsi, az effektektől független.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38) Cs1csó válasza Raysen623 (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 winreinstallnál amúgy is csak az ssd-re teszem újra a hdd-n szépen be van készítve a legrissebb nvidia driver és ez az első amit telepítek megelőzendő hogy leszedjen és felrakjon egy sokkal régebbit.

(#39) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Valamit tehetnének, mert eddíg 0, azaz 0 alkalmazás futott jobban DX12-ben, sőt... szokásos hintés megvolt aztán kb semmi megint.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#40) core i7 válasza SkyS1gn (#39) üzenetére


core i7
addikt

DX12=CPU ról leveszi a terhet

Eleinte emlékszem több száz FPS-eket mondtak ,hogy akár annyival is nőhet volt valami meteorzápor benchmark meg egy város és ennyi :D

(#41) bepken válasza Habugi (#1) üzenetére


bepken
veterán

ezt most nem igazán értem.....egy oprendszer megjelenésével miért kellett volna várni egy speciális, fejlesztőknek szánt cuccra :F

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#42) L3zl13 válasza tecsu (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Talán azért mert amit írt az hülyeség?

Windows 7 megjelenésekor ugyaúgy ment a rinya, hogy mindenbe beleszól, és hogy lehet letiltani az UAC-t.
A W7 ugyanúgy magától telepíti a drivereket. Többek közt az ősrégi VGA drivert is. Persze lehet, hogy korából adódóan a W7 telepítő már nem ismeri fel a mostani kártyáját és ezért neki csak sima VGA driver települ fel, de nekem a régi radeonomra simán feltolt egy catalyst-ot.

A W7 ugyanúgy riportolgat, küld telemetriát. Nem tudom ugyanannyit vagy kevesebbet, de az biztos, hogy nem igaz, hogy "nem csinál semmit anélkül, hogy én ne utasítanám rá".

Aki hülye, haljon meg!

(#43) Abu85 válasza Pubszon (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HT-t ennél a játéknál érdemes használni. Hatékonyabb lesz az erőforrás felhasználása.

A Doom teljesen más terhelést fejt ki, illetve oda van Vulkan is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Azért az fura, hogy pont a Forza Horizon 2 Microsoftos cím és olyan framedroppok vannak benne nálam, hogy ihaj. Nyomát nem látom benne, hogy értelmesen használnák a DX12-t

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#45) GodGamer5


GodGamer5
addikt

FH 3-at akartam írni. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#46) Callisto válasza SkyS1gn (#39) üzenetére


Callisto
őstag

Érdekes. Nekem eddig majdnem mindegyik jobban futott. Nem kicsit...

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#47) lezso6 válasza L3zl13 (#42) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"nem csinál semmit anélkül, hogy én ne utasítanám rá"

Hát, én nem szívesen élnék úgy, hogy tudatosan kell lélegeznem, szabályozni a szívverésem, anyagcserém, stb. :DDD Az OS csinálja azt, ami a dolga. Ez a full kontroll mánia egy hatalmas baromság. A legtöbb dolog segít. Amivel baj van, az az adathalászat, mivel az nem feltétlenül a felhasználó érdekét szolgálja.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Ó igen, vártam már a windows X sokkal jobb típusú volt hsz-eket. Persze üres, jelentés nélküli, átvett mondatokat amiket lehet szajkózni bármiféle tapasztalat nélkül.
Ez olyan, mint a vega mánia, mindig mindenkinek el kell mondani, hogy ő vega. Használja az ilyen a win7-et, kit érdekel? Nem tud TRIM-et, nincs dx12, több, mint 10 éves és drivert se nagyon írnak már rá de az jó. Hadd tippeljek, abban még volt vas mint a kgst autókban. Persze ugyanez az ember volt anno, aki XP-ről win7-re váltásnál ugyanezeket mondta. Ez a win10 adatot gyűjt rólam mánia meg egyszerűen szánalmas. Mégis mit gyűjt, ami annyira fáj? Mellesleg minden kikapcsolható már telepítésnél. Persze az nVidia adatgyűjtése, ami személyes adatokat tartalmaz és átadható 3. fél részére nem para. Gondolom telefonja is van az ilyennek, az sem para. A Google/Apple semmilyen adatot nem gyűjt rólad, fogalmuk sincs a felhasználói szokásokról, arról, hogy ki kicsoda vagy épp hol járt az elmúlt... well bármikor :DD De a vindóz10 az maga az ördög!

(#49) lezso6 válasza _Scythe_ (#48) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem beszélgessünk egy kicsit az Úrról és Jézus Krisztusról... :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) GodGamer5 válasza SkyS1gn (#39) üzenetére


GodGamer5
addikt

Nézd meg a Deus Ex-et dx12 alatt keret nélküli teljes képernyős módban. Brutál mód gyorsul dx11-hez képest. De csak akkor ha Radeonod van.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.