Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-16 21:31:50

LOGOUT.hu

A Thomson televíziók gyártója, a kínai TCL az egyik leggyorsabban fejlődő brand a televíziók piacán. Köszönhető ez annak is, hogy a budget kategóriában rendszerint kimagasló ár-érték arányú készülékekkel jön elő. Példaként említhető a 2017-es év slágerterméke, a TCL P607-es modellje, mely a tengerentúlon került forgalomba, és számos elismert, független tesztoldal elismerését elnyerte (pl.: [link]).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) RedCactus válasza atosan (#150) üzenetére


RedCactus
senior tag

Örülök, hogy meg van! Beállításokkal kapcsolatban talán érdemes ezt a videót megnézni. Nem biztos, hogy minden egyezik nálad is, de ugye a Thomsont is a TCL gyártja és ha a menűje is megegyezik akkor esetleg a panel is.

(#152) atosan válasza RedCactus (#151) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm szépen, ez sokat segített :R

Maine coon

(#153) RedCactus válasza atosan (#152) üzenetére


RedCactus
senior tag

:)

(#154) dwolf


dwolf
csendes újonc

Sziasztok!

A hangvezérlés funkciót használja valaki? Ha igen, hogyan? Megvette esetleg valaki a speciális mikrofonos távirányítót? :)

(#155) corebonts


corebonts
csendes tag

Hello!

Nem tudom mennyire szoktátok nézni a többi gyártó termékeit / mostanában az árakat, de mennyire számít jó vételnek most a MM-ban a 49-es 128-ért, az 55-ös 150-ért?

Elsősorban xbox one S-hez + nem feltétlen 4k tartalmakra használnám (plexen keresztül), félhomályos vagy sötétített szobában.

Ajánlanátok ilyen feltételek mellett?

Előre is köszi!

(A többi amit kinéztem: Pana FX600, LG UK6300, Samu NU7000/NU7100)

[ Szerkesztve ]

(#156) dwolf


dwolf
csendes újonc

Sziasztok!

Elvégeztem az összefoglalóban szereplő frissítést, de a YouTube alkalmazás azóta nem nyitható meg, folyton még megnyitás előtt leáll.

Próbáltam törölni az adataid, töröltem a frissítéseket és újra telepítettem, kényszerleállítotam, a TV-t is kapcsoltam ki-be teljesen többször is, de semmi sem használt.

Tud valaki segíteni? :(

Köszönöm!

(#157) Ernesto78 válasza dwolf (#154) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Üdv! Én nézegettem a távírányitót, de drága vagy nem lehet kapni hozzá. Én írtam a TCL-nek de nem jött válasz.
Youtube-al nekem semmi gond, de én nem bántottam egyáltalán. Autómatikusan frissül. Igaz a reklámok kicsit sok. Sajnos volt néhány eset mikor a 4k anyag szaggatott rajta, de javították, most jó.

(#158) Ernesto78 válasza corebonts (#155) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Én 114 eFt-ért vettem a 49-est az MM-ben. De úgy tudom már van újabb 2018-as model más számozás alatt, de nem tudom hogy mennyivel lehet jobb. Én Stem linket használok a tv-vel és jó.

(#159) dwolf válasza Ernesto78 (#157) üzenetére


dwolf
csendes újonc

Köszönöm a válaszodat! Örülök hogy neked minden rendben van vele és szereted használni. :)

Én végül visszavittem a MM-ba és vettem egy LG-t. Nekem túl sok zavaró/aggasztó tényező gyűlt össze már (lassúság, alkalmazások kidobtak és kényszer leálltak, HDD-t nem mindig ismerte fel, felesleges T-Launch appok állandó látványa, stb.), ezért inkább nem tartottam meg.

(#160) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Na elég érdekes történt a TV-vel. Bekapcsolt magától és netflixre lépett. Egy Asus AiProtetionnel ellátot routerem van ami elméletileg nem engedi be a hackereket. Na akkor ez mi a fene lehetett? Esetleg valakivel előfordult már?
Többször előfordult az is, hogy bekapcsolás után az Android valamit le akart tölteni és megkérdezte, hogy akarom-e a csatornákat telepíteni, de elutasítottam mindig. Ez valakinél volt?

(#161) dargelot válasza Ernesto78 (#160) üzenetére


dargelot
senior tag

A csatornalista frissítése mondhatni gyakran előjön, 1,5-2 havonta. Ha leokézod akkor a Google filmek más ajánlatot ad, semmi extra.
A netflix-re való fellépés még nem volt. Melyik android verzió van fent?

(#162) Ernesto78 válasza dargelot (#161) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

még az eredeti Nougat 7, 2017 aug 1.
Nem volt eddig ilyen bekapcsolódás, ráadásul nem tudom használni az alvó módot, mert ha lekapcsolom, a TV ledje kétszer villog és újra az elejétől tölt be ha bekapcsolom. Szóval teljesen ki volt kapcsolva, ezért nem értem hogyan kapcsolt be magától.

(#163) dargelot válasza Ernesto78 (#162) üzenetére


dargelot
senior tag

A megzakkanás, hogy restartol meg eldobja magát néha előjön, 2-3 hetente egyszer. Az android még mindig nem tuti tv operációs rendszer. Nekem az új Android 8 van fent, tudom nem hivatalos release, de már a védelme is jobb, tehát ha attól tartasz, hogy valaki hozzáférhet a rendszeredhez akkor jobb lehet felrakni.

Gyors indítás be van pipázva?

(#164) plg válasza Ernesto78 (#160) üzenetére


plg
tag

Nekem eddig kétszer indult el éjszaka magától, de a betöltő képernyőnél tovább nem jutott. Áramtalanítani kellett, hogy ki vagy be lehessen kapcsolni a tévét (8.0-n vagyok)
Ehhez képest apróság, hogy hiába kapcsolom ki a készenléti led világítást menüből, az mindig visszaáll :(

(#165) Ernesto78 válasza dargelot (#163) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

A gyorsindítás be volt kapcsolva és legalább 10x megpróbáltam kikapcsolni a TV-t. Ki is kapcsol, de a led kettőt villan és újra elölről tölt be. Szóval úgy döntöttem nem érdekel a gyors bekapcsolás.
Egyelőre figyelem, hogy bekapcsol-e még magától.
Nálam még nem volt újraindulás. Talán egyszer történt lassulás eddig. Viszont mostanában a Youtube 1440p felbontással akar automatikus lejátszani 2160p anyagot, de szerintem ez a verzió hibája lehet.
Ha tv adást nézek akkor a TV tápja zümmög, de ha netflix-et vagy youtube-ot akkor csend van.

[ Szerkesztve ]

(#166) Ernesto78 válasza plg (#164) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Lehet akkor megvárom a hivatalos 8-as frissítést, mert nem szeretném ha éjjel elindulna.

(#167) dargelot


dargelot
senior tag

Én mindenesetre egy Android frissítést kipróbálnék. Ha nem jó akkor visszarakod az eredetit, nem nagy kunszt.
Itt a legújabb Android 8 build 500, 2 hetes release.

Más. Van egy app ami a netflix gombot más program inditásához is hozzá tud kötni. Akik nem netflix felhasználók azok egy YouTube vagy Twitch-el jobban járhatnak.
A progi leírásában nincs a Thomson/TCL megjelölve de elméletileg mükszik vele.

(#168) Ernesto78 válasza dargelot (#167) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Lehet majd felteszem a 8-at. Köszi

(#169) dargelot


dargelot
senior tag

No új év alkalmából újrarakom a tv-t a legújabb build-re. Majd mesélek róla, de külföldi fórumon volt akinek ez előtt nem lehetett a led világítást kikapcsolni, ezzel pedig igen, illetve volt egy olyan tag aki csak ezzel a verzióval tudott színhősmérsékletet állítani.
Ha valaki szeretne kutakodni akkor itt van pár fórum illetve build letöltések:
Letöltésék
Lengyel fórum
Orosz fórum
Új-Zélandi fórum
Francia fórum
Olasz fórum

(#170) Ernesto78 válasza dargelot (#169) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Kössz az infót, majd megnézem az oldalakat. Várom a tapasztalatodat, hogy neked milyen lett. :-)

(#171) dargelot válasza Ernesto78 (#170) üzenetére


dargelot
senior tag

No tegnap este még felraktam, ma reggel meg kicsit átnéztem van-e valami gyorsulás, újdonság.
A feltelepítése nem akart elindulni valamiért, de miután a tv-n nyomtam egy gyári visszaállítást utána a frissítés már ment. Eddig Android 8 build 475-öm volt, a gyárira való visszaállítás is ezt rakta vissza, most pedig a build 509-et raktam fel.
Nos, hogy mennyivel másabb? Számomra semmi újdonság avagy gyorsulás nem tapasztalható. Persze, ha valaki Android 7-nél tart akkor annak mindenképp a legújabb buildet javasolnám, ha frissítene, de összességében nem tapasztaltam semmi különöset. 1-2 ikon kinézete megváltozott. Nálam a gyors indítás s a led kikapcs továbbra is jól működik.

(#172) technoboi válasza dargelot (#171) üzenetére


technoboi
tag

Nálam még a 475 build van fent Megváltás a hivatalos Android 7 build után, végre nem kapcsol ki teljesen a TV, előtte minden egyes bekapcsolásnál Android feliratot nézegethettem két percig :D
Az új builden sem működik az HBO GO applikációja, meg tudod nézni?
Valaki kérdezte a spéci távirányítót, sokáig nézegettem én is, 40 euróért tudtam volna hozzá jutni legolcsóbban, végül találtam aliexpressen 20 dollárért, annyit meg ér :) hang keresés működik, jó funkció

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#173) Ernesto78 válasza technoboi (#172) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Engem is érdekelne, hogy működik-e az HBO GO vagy sem.
Milyen terméknév alatt lehet megtalálni a távirányítót az AliExpressen?

(#174) technoboi válasza Ernesto78 (#173) üzenetére


technoboi
tag

RC602S Voice Search Remote Control with Netflix button fit for TCL C70 and P60 series

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#175) dargelot válasza technoboi (#172) üzenetére


dargelot
senior tag

Felraktam az HBO GO-t. Sajna nekem nincs profilom ehhez a programhoz így csak az írja, hogy előzetest tudok megnézi. Kiválasztom, hogy Magyarország, majd "profil aktiválása későb"b. Okés, tudok itt a tartalmak között járkálni, látom mik vannak fent, tehát a progi megy, de profil hiányában nem tudok nézni tartalmat. Előzetest meg nem találtam. Remélem segítettem. :)

(#176) technoboi válasza dargelot (#175) üzenetére


technoboi
tag

Sajnos nem, bármely tartalom indításánál dob fel egy hiba üzenetet nekem.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#177) dargelot válasza technoboi (#176) üzenetére


dargelot
senior tag

Am a lengyel s orosz fórumon nagyban beszéltek a HBO GO működésre bírásáról, de én azokat átugrottam. lehet érdemes lenne beleolvasnod. Nyelv tudás nem kell, angol fórumot kivéve csak google translate-tel olvasom a honlapokat. :) Le lehet egyben fordítani az egész weblapot, mint ahogy az orosz fórum linkelve is van.

(#178) Stefko1988


Stefko1988
csendes tag

Vettem egy 55UC6406ot! Hát nem tudom milyen panellal szerelték ezt a TV-t, de nem tudom beállítani megfelelően a képét. Olyan fakó, meg kontraszt szegénynek érződik. Egy 6306osnak sokkal kontrasztosabb a képe, ha jól be van állitva. Meg gondoltam, hogy milyen jó, ha androidos a tv. Hát tévedtem. Sokkal lassabban kapcsol be, mert meg kell várni, hogy bebootoljon a rendszer te jó ég. Elnézést kérek mindenkitől, de számomra nagyon nagy csalódás ez a tv. Úgy gondolom sokkal fontosabb egy TVnél, hogy jó legyen a képe, mint hogy idióta applikációkat tegyek rá! Viszem vissza becserélem 6306ra. Youtube azon is van, mégha nem is tökéletes. De sokkal inkább az, mint ez!

(#179) meridaharcos válasza Stefko1988 (#178) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Azért ha a panel típudt beírnád azt megköszönném. Összefoglalóban ott van, hogy hol tudod megnézni.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#180) Stefko1988 válasza meridaharcos (#179) üzenetére


Stefko1988
csendes tag

bocsi, hol mondod? ha tv menüjébe kell megnézni akkor már sajnos nem fog menni, mert 1 óra használat után visszacsomagoltam. Ma viszem vissza a MM-ba. A dobozon ilyen sorozatszám van, ha segít valamit: H7-55D29FZ-WE1GWAA

[ Szerkesztve ]

(#181) meridaharcos válasza Stefko1988 (#180) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Igen, sajnos a TV menüben. Azért köszönöm.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#182) Stefko1988 válasza meridaharcos (#181) üzenetére


Stefko1988
csendes tag

Bocsi :( becseréltem egy 65UC6306-ra. Le volt értékelve 162re a Mediába. Jó vétel volt :D

(#183) meridaharcos válasza Stefko1988 (#182) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Semmi gond, ne viccelj!
Nekem 55UC6406 van, többféle panellal szerelik. Én egy samsung panelt fogtam ki, szerintem kimondottan szép a képe.
A mostaniban milyen panel van ? Ezt megnézed ? Ezen jó a kép ?

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#184) RPka91


RPka91
tag

Sziasztok!

Feltettem az android 8-at, viszont azt tapasztaltam, hogy a PS4 nem ad képet a HDMI3 és 4-en, az XBOX viszont igen, csak hang nincs. Felcserélgettem a kábeleket, s arra jutottam, hogy az 1-es 2-es HDMI csati műkszik rendesen, a 3-as 4-esen vagy kép, vagy hang, vagy mindkettő nincs. Vissza 7-re? Vagy valami beállítás kérdése? :)

(#185) Stefko1988 válasza meridaharcos (#183) üzenetére


Stefko1988
csendes tag

Ennek jó a képe! Ez is samsung paneles, ahogy nézem!

http://www.panelook.com/LSC650FN04-W_Samsung_65_CELL_overview_34303.html

[ Szerkesztve ]

(#186) meridaharcos válasza Stefko1988 (#185) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Örülök !
76-os hsz-ben van az enyém, ha esetleg érdekel.
Bocs, telóról vagyok.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#187) dargelot válasza RPka91 (#184) üzenetére


dargelot
senior tag

Melyik Android 8at raktad fel?

(#188) Stefko1988 válasza meridaharcos (#186) üzenetére


Stefko1988
csendes tag

Van itthon egy 49uc6306-os is, az is Samsung paneles!

http://www.panelook.com/modeldetail.php?id=27910

[ Szerkesztve ]

(#189) RPka91 válasza dargelot (#187) üzenetére


RPka91
tag

Először a legutolsót, majd próbáltam a 499-est, az volt package-ként, az 500-as mintha TWRP-s lett volna. :/

Majd vissza akartam menni a leírásban szereplő 7-esre, de akkor meg bootloopot kaptam. :F

(#190) Ernesto78 válasza technoboi (#176) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

üdv, sikerült a HBO GO-t rábírnod, hogy működjön? Erre én is kíváncsi vagyok

(#191) technoboi válasza Ernesto78 (#190) üzenetére


technoboi
tag

Nem sajna. Ügyfélszolgálatnak is írtam pár hete, türelmet kérnek. A decemberi megjelenés óta nem jött frissítés az app-ra, remélem egy újabb verzióval javítanak rajta.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#192) Ernesto78 válasza technoboi (#191) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Gondolom az HBO GO csak android 8-ra elérhető, mert 7-en nem találtam. Jó lenne ha a TV gyártó is kiadná a 8 hivatalos frissítést.

(#193) dargelot válasza Ernesto78 (#192) üzenetére


dargelot
senior tag

Oroszoknál hivatalos az Android 8 499 build. A hivatalos honlapon az van fent. Európa még várat magára, szerintem kár erre várni.

(#194) Modor válasza technoboi (#174) üzenetére


Modor
újonc

Sziasztok,
Jól jönne egy kis segítség.
Az alant linkelt távirányítót valaki használja 43uc6406-ra?
(amire válaszoltam, abban a bejegyzésnem van)
Hogyan kell párosítani?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv:
Modor

(#195) technoboi válasza Modor (#194) üzenetére


technoboi
tag

Én 55UC6406-hoz használom, ami ugyanaz csak nagyobb. Ha jól emlékszem volt hozzá leírás a dobozban, valami billentyű kombinációt kellett nyomni a párosításhoz. Délután meg tudom keresni ha kell.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#196) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Közben töröltem a régi Gmailes fiókomat a TV-ről és csináltam egy újat. Most már látta az HBO GO applikációt és működik is probléma mentesen. :-) :Y

(#197) Modor válasza technoboi (#195) üzenetére


Modor
újonc

Szia.
Azt megköszönném.
Üdv:
M

(#198) technoboi válasza Modor (#197) üzenetére


technoboi
tag

Találtam róla YouTube-on is videót, OK és Back gombot kell egyszerre nyomni.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#199) technoboi válasza Ernesto78 (#196) üzenetére


technoboi
tag

Melyik build-et raktad fel a tv-re?

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#200) Ernesto78 válasza technoboi (#199) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Még az eredeti android 7 van fent ami 2017. aug. 1.-én lett rátéve gyárilag és az HBO GO 5.9.0 ment fel rá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.