Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-16 21:31:50

LOGOUT.hu

A Thomson televíziók gyártója, a kínai TCL az egyik leggyorsabban fejlődő brand a televíziók piacán. Köszönhető ez annak is, hogy a budget kategóriában rendszerint kimagasló ár-érték arányú készülékekkel jön elő. Példaként említhető a 2017-es év slágerterméke, a TCL P607-es modellje, mely a tengerentúlon került forgalomba, és számos elismert, független tesztoldal elismerését elnyerte (pl.: [link]).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Modor válasza technoboi (#198) üzenetére


Modor
újonc

Szia.
Köszi az infót.
Üdv.

(#202) Ernesto78 válasza technoboi (#199) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Megnéztem a Buildet, itt a V353 van még fent.

(#203) technoboi válasza Ernesto78 (#202) üzenetére


technoboi
tag

Köszi, hát nem tudom vissza menjek-e 7-es Androidra. Ott nekem nem tetszett hogy ki-be kapcsolásnál Android feliratot kellett néznem két percig...

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#204) dargelot válasza technoboi (#203) üzenetére


dargelot
senior tag

Ott is van "gyors indítás".

(#205) Ernesto78 válasza dargelot (#204) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Sajnos nekem a gyorsindítás nem működik.

(#206) technoboi válasza dargelot (#204) üzenetére


technoboi
tag

nekem sem működött

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#207) RPka91 válasza Ernesto78 (#200) üzenetére


RPka91
tag

Szia!

Le is játssza a filmeket? Tegnap sikerült vissza tennem, de ugyan úgy 5.1-es hibával elszáll, telóról sem küldi át, KODI alatt viszont működik, de úgy mégsem az igazi. :(

(#208) Ernesto78 válasza RPka91 (#207) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Igen működik rendesen! Már néztem 2 filmet rajta, bár nekem az HBO GO annyira nem jön be, szerintem jobb a Netflix, mert ott van filmelőzetes. A minőség elég jó, de szerintem nem mindig HD.

[ Szerkesztve ]

(#209) Ernesto78 válasza RPka91 (#207) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

megtudtad oldani hogy működjön a program? Melyik builddel?

(#210) RPka91 válasza Ernesto78 (#209) üzenetére


RPka91
tag

Sajnos nem. :(
V353-ast tudtam felrakni rá, próbáltam wifin is, kábellel is, de maradt az 5.1es hiba. PS4en működik, csak úgy macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#211) Ernesto78 válasza RPka91 (#210) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Sajnálom, hogy neked nem működik. Nem értem miért nem akar neked működni.

(#212) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Tegnap a HBO GO elkezdte újraindítani a TV-t. Filmnézés közben egyszer csak megtörténik. Igaz ritkán.

(#213) Modor válasza Ernesto78 (#212) üzenetére


Modor
újonc

Szia.
Én a Google play alatt beállítottam, hogy egy alkalmazás sem frissítheti magát.
Ezzel ezek a váratlan frissítések nálam elmaradtak. De ezzel a telefonodon, és egyéb androidos cuccaidon se lesznek automatikusan frissítve a dolgok.
Érdemes ezután havonta kéthavonta engedélyezni a frissítéseket Ekkor minden frissül majd, de legalább számítható lesz a dolog.
Üdv:
M.

(#214) Ernesto78 válasza Modor (#213) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Erre nem is gondoltam. Jó ötlet! Köszi :-) :R

(#215) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, illetve tapasztalatokat, véleményeket kérni.
Adott egy Thomson 43UC6306T TV. Rendelnem a Telekomtol, de semmi normális információt nem találok vele kapcsolatban.
Akiknek ilyen tvje van...vagy tud róla bármit, kérem ezek közül válaszoljon amire csak tud. Köszönöm.
- Elégedett vagy vele?
-Nem tudod véletlenül milyen VESA szabvány?
- 2x16 W a hangszóró benne tényleg vagy 2x8? T betű nélküli változatról találok csak információt.
- Gyors a rendszere? Frissíthető? Ha igen hogyan, s miként?
- 4k tartalommal megbirkozik vagy akad nagyon?
Köszönöm :R

(#216) dargelot válasza #04441088 (#215) üzenetére


dargelot
senior tag

144. hsz.-nél olvasgass. :K

(#217) #04441088 válasza dargelot (#216) üzenetére


#04441088
törölt tag

:R

(#218) rumkola


rumkola
veterán

Nekem 6006 van 55-ben (android nélküli), monitorként használom és az input lag volt a lényeg. Utána néztem mielőtt vettem. Csúcs vétel ennyiért.

Nyilván drágábban jobb is van, de ennyit szántam rá, kész. :D

[ Szerkesztve ]

(#219) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Már két hónapja használom az HBO GO-t a tv-n, de pár napja elkezdett újraindulni a tv tőle. A film lejátszása közben kb. 3 perc elteltével megfagy a kép és újraindul a tv.
Ha Chromecasttal tükrözöm telóról, akkor is csinálja.
Valakinek valami hasonló?

(#220) Cavalera


Cavalera
tag

Sziasztok, egy ilyen tv-vel szemezek (49 colos) és leginkább az AV panel számomra a hívószó, ami elvileg jobb kontrasztot tud, mint a sima IPS. Ebben a maximum 120 ezres kategóriában szerintetek találhatok jobbat? (48-50 Col, Smart, HDR, AV panel)

(#221) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e de azért megpróbálom hátha tudtok segíteni.
Adott ez a TV: Thomson 32hd3306

Valamit elnyomtam rajta és innentől állandóan a képernyő bal és alsó részén szöveges sáv jelenik meg amit képtelen vagyok eltüntetni. Valamiféle beállítási tippeket ír ki alulra. Tudnátok segíteni, hogy tudnám eltüntetni?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#222) dargelot válasza V60 (#221) üzenetére


dargelot
senior tag

Próbálj meg bemenni a Szerviz menübe. Összefoglalóban le van írva hogy hogy lehet. Ott nézz szét, hátha valami nem úgy van ahogy kéne. Ha ez nem hoz eredményt akkor gyári állapotra való visszaállítás lehet a nyerő.

@Cavalera
A milyen TV-t topikban lehet próbálkozni, de anno amikor én vettem ez a modell nagyon jó ár-érték arányban volt. Azt tudni kell, hogy kompromisszumot kell kötni ha ezt a modell-t veszed, mert nem gyors, s néha bebugol az OS. Ellenben Android amely támogatott OS, sok progit fel lehet rá tenni, egész játékokat. Pl én GTA 3 mobil verziójával tolom a tv-n és viszi. A képe jó mint a PH! cikkben is lehet olvasni. A maga kategóriájában megállja a helyét ha el tudod nézni a hibáit.
Bár érdemes mindenképp a "Milyen TV-t" topikba ellátogatnod.

(#223) V60 válasza dargelot (#222) üzenetére


V60
aktív tag

Köszönöm. Ilyet se láttam még, hogy egy beállításnál volt, hogy Üzleti vagy Bolti-demóval beállítás. Azt kellett cserélni mert a demóval írta a tippeket a képernyőre.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#224) andersen10


andersen10
aktív tag

65UC6406, friss vétel, a panel típusa:

V650DJ4-QS5 T1

Innolux gyártmány.

Nagyon tetszik a képe, oldalnézetben is jó!

Szuper, hogy az AndroidTv-nek köszönhetően megy a tidal, persze nem a beépitett hangszórón érdemes hallgatni. Kíváncsi vagyok koax kimenet, külső dac felállásban hogy működik

Nagyon jó vétel volt az akciós 157eft áron...

[ Szerkesztve ]

(#225) FR33 válasza Stefko1988 (#182) üzenetére


FR33
aktív tag

Jó a tv ?
Thomson 65UC6306 gondolok :)

(#226) Ernesto78 válasza FR33 (#225) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Másnak bejött ez a verzió. Az android verziót nem szerette. Bár én megvagyok elégedve az androidossal is, mert türelmes vagyok, ha néha belassul. Ki kell lőni a háttérben futó programokat és akkor jó lesz. Lassan kell a gyártónak kiadnia FW frissítést, remélem hamarosan lesz rá.

[ Szerkesztve ]

(#227) andersen10 válasza Ernesto78 (#226) üzenetére


andersen10
aktív tag

Nekem tökre bejön az Android, és a sebességgel sincs gondom.
Amúgy a TCL topicban írják, hogy a TCL Android TV-kre elkezdték kitolni a hivatalos Android 8 releaset,
V526
[link]

Szóval vsz hamarosan a Thomson is megkapja.

(#228) Ernesto78 válasza andersen10 (#227) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Ez jó hír, hogy jönnek a frissítések.
A Thomson és TCL oldalokon voltam, de onnan még csak a V373-as FW tölthető le.
Két hónap alatt két levelet is írtam a TCL-nek, kérdezvén, hogy mikor lesz frissítés, de soha nem jött válasz.
Hogyan frissül? Automatikusan vagy manuálisan kell majd letölteni?

(#229) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Akinek az android 7 frissített 8-ra internetről, légyszi írja meg nekem. Esetleg melyik verzió volt fent előtte.
Köszi :R

(#230) ladisz85


ladisz85
újonc

Sziasztok! Vettem egy THOMSON 55UD6326 típusú tv-t és legnagyobb meglepetésemre a lejátszója nem kezeli az srt feliratokat pendrive-ról. Ti tapasztaltatok ilyet?

(#231) dargelot válasza ladisz85 (#230) üzenetére


dargelot
senior tag

Változó. Némelyik srt-t kezeli, némelyiket nem. Nézd meg VLC-vel is. Azt könnyen fel tudod rakni a tv-re a Play Store-ból.

@Ernesto78
Ha jön hivatalos frissítés akkor előbb-utóbb jön a tv-n üzi, hogy rendszerfrissítés elérhető s felteszi magától ha megengeded neki. Persze ehhez a netre kell kapcsolódnia a tv-nek.
A manuális frissítés már más tészta. Ott pendriveról kell frissíteni. Innen leszeded azt a verziót amit szeretnél felrakni, majd az itt a fórumon található összefoglalóban lévő lépéseket követve felrakod.

Más. Button Mapper progival könnyen át lehet programozni a Netflix gombot bármi másra. Aki nem Netflixel annak megéri, hisz HBO GO, YouTube vagy Twitch sokkal hasznosabb lehet egy gombnyomásra ebben az esetben.

(#232) technoboi válasza dargelot (#231) üzenetére


technoboi
tag

én programoznám HBO GO-ra, ha menne már :)

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#233) Ernesto78 válasza dargelot (#231) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Remélem jön rá frissítés, mert lassan egy éve megvan a tv és még az android 7.0 van rajta, de már régóta elérhető a frissített android 7.x a tv-re, de még mindig nem lehet lefrissíteni közvetlen internetről, mert azt írja ki, hogy nincs szükség frissítésre. Azonban ha letölteném és usb-n frissíteném akkor menne.
Azt nem értem miért nem lehet internetről frissíteni?
Illetve attól tartok egy kicsit, hogy talán nem lesz hivatalos Android 8 a tv-re, csak valami nem hivatalos a lengyel vagy orosz honlapról. Talán a 2017-es modellekre adnak ki frissítést????
Jó lenne hivatalos frissítés mert néhány program kívánja a 8-at mert a 7-en újraindulnak.

(#234) andersen10 válasza Ernesto78 (#233) üzenetére


andersen10
aktív tag

Felraktam a 65UC6406 -ra a 511-es ROM-ot, innen

Majd a hálózati frissítéssel felfrissült 526-ra, ezek szerint ez a hivatalos Android 8 verzió.

(#235) dargelot válasza andersen10 (#234) üzenetére


dargelot
senior tag

Nekem 509-es van fent, s ha keresek TV-n frissítést azt írja nincs elérhető frissítés.

@Ernesto78
A helyedben felraknám az Android 8-at. Ezzel nem ugrik a gari. Ha gond lenne valamivel vagy vissza szeretnéd vinni a tv-t akkor csak visszarakod a régi build-et.

(#236) Ernesto78 válasza andersen10 (#234) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

értem, akkor ezek szerint le kell frissítenem usb-ről elötte
Hálózati frissítéskor kell usb pendrive-ot a tv-ben hagyni? Mármint helyigény miatt.
Érdeklődnék, hogy az HBO GO és a Netflix működnek rajta jól? Nekem fontos mindkettő.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#237) technoboi válasza Ernesto78 (#236) üzenetére


technoboi
tag

Sikerült a frissités, 511 után felajánlotta az 526ot, de nem működik rajta az HBO GO app, 5.1 hibával továbbra is leáll. Sőt, nem találom a Telenor MyTv app.ot az áruházban... Ügyfélszolgálat nagy nehezen megértette mi a problémám, és 10 perc várakoztatás után közölték probléma van és dolgoznak rajta :))

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#238) Ernesto78 válasza technoboi (#237) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Sajnos ha az HBO GO nem működik rajta, akkor még nem lenne jó telepítenem az új FW-t. A család az HBO GO-t nézi, mert nem tudnak angolul, nekem jó lenne a Netflix is.
Ha esetleg később változás lenne az HBO GO-val kapcsolatban és működni fog rendesen, megkérlek megosztanád velünk?

Köszönöm :R

(#239) technoboi válasza Ernesto78 (#238) üzenetére


technoboi
tag

Persze hogy megosztom, aktív előfizetésem van nekem is, de sajna csak a MiBox-os Tv-n tudjuk nézni, amint változik a helyzet írok ide.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#240) dargelot válasza technoboi (#239) üzenetére


dargelot
senior tag

Érdemes lehet a lengyel s az orosz fórumba beleolvasni, mert ott mikor múltkor olvasgattam volt aki működésre tudta bírni.

(#241) technoboi válasza dargelot (#240) üzenetére


technoboi
tag

Lengyel fórumot szoktam nézni, szerencsére nagyjából értem is miről beszélnek (többire ott a google fordító). Tudnak a hibáról a TCL-nél és az HBO-nál is, dolgoznak rajta itt is ott is ..

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#242) orkester válasza technoboi (#237) üzenetére


orkester
senior tag

Ha a Telenor app továbbra sem menne, pl az apkpure.com oldalról letöltöd a 1.3.016tv apkt, rá egy pendrive-ra, aztán a tv-n Playből az ES file explorer biztosan megy, azzal betallózod és telepíted. Nekem is így sikerült csak. Illetve nekem is 511ről 526ra frissült a tv és hibátlan az HBOGo. Nem tudom ez mitől lehet, de egy TCL tv-vel pont így voltam, hogy nekem nem ment rajta 5.1 hibával, másnak meg igen. Az HBO ügyfélszolgálat pár levelezés és segítség próbálkozás után lezárta azzal, hogy még nem támogatott a tv, dolgoznak rajta, ami nem volt igaz, mert akkor senkinek se ment volna.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#243) technoboi válasza orkester (#242) üzenetére


technoboi
tag

Köszi a tippet, végül én is így oldottam meg apk telepítést ;)

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#244) Ernesto78 válasza technoboi (#237) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Olvastam a lengyel fórumon, hogy az 5.26-ban nem működik a tv gyorsindítás funkció, nincs az andorid 8-ban lehetőség kilőni a háttérben futó programokat mint a 7-ben a Home gomb nyomva tartásával, valamint a HDR megjelenítés is rossz Netflix-nél.

Ezek most valósak? Nálad mi a tapasztalat? Köszi

(#245) technoboi válasza Ernesto78 (#244) üzenetére


technoboi
tag

Tv gyorsindítás funkció működik, igaz volt egy vagy két alkalom amikor teljesen kikapcsolt állapotból indult, de lehetett akkor áramszünet miatt is... A háttérben futó programokat valóban nem lehet kilőni a Home gomb nyomva tartása után. Netflix-re nem tudok válaszolni, már nincs Netflix előfizetésem.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#246) Ernesto78 válasza technoboi (#245) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Egy kicsit úgy érzem, hogy kellene nekem az a Home billentyű, hogy kilőjem a háttérben futó programokat, mert tapasztalatom szerint így akadás mentesen működnek a programok. Sajnos a Youtube nagyon tud akadni ha a háttérben több program fut, de mostanában a Netflix is (You vs Wild sorozat) akadozott rajta, ha nem lőttem ki a háttérben futó programokat. Bár lehet az Android 8-ben már megoldották ezt a problémát.

(#247) Modor


Modor
újonc

Sziasztok.
Na most nem értem.
Feltettem az Android 8-st.
De mivel bizonyos funkciók csak nehezen elérhetőek, ezért vissza akartam állítani a 7-st.
Na a visszaállítás után is a legújabb 8-s maradt fent.
Ilyenkor mi van?
Ez érdekes. Eddig is voltak fura dolgok, de ez már nem tetszik.
Valakinek valami ötlete?

(#248) Ernesto78 válasza Modor (#247) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Milyen funkciók nem elérhetőek az android 8-ban? ha publikus

(#249) Modor válasza Ernesto78 (#248) üzenetére


Modor
újonc

Például a külső merevlemez elérhetősége soklépcsős.
A 7-nél kétlépcsős volt az elérhetőség.
A hetesben bizonyos videó lejátszó programok akadtak ugyan, de működtek. Most a 8-nál ez sem működik.
/több verzió után mondhatom, hogy a 7-s stabilabb volt/

(#250) Modor


Modor
újonc

Most meg az android ujrarakása után, a tv programokban megjelentek a nem digitális csatornák is. pedig direkt csak a digitálisokra kerestem rá.
A 7-nél meg nem működött a távirányítón a 0-s billentyű a távirányítón. Most az működik, de a többi szar!
Tele van a tököm!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.