Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-16 21:31:50

LOGOUT.hu

A Thomson televíziók gyártója, a kínai TCL az egyik leggyorsabban fejlődő brand a televíziók piacán. Köszönhető ez annak is, hogy a budget kategóriában rendszerint kimagasló ár-érték arányú készülékekkel jön elő. Példaként említhető a 2017-es év slágerterméke, a TCL P607-es modellje, mely a tengerentúlon került forgalomba, és számos elismert, független tesztoldal elismerését elnyerte (pl.: [link]).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok, olyan játékot keresek a TV-hez mint a GTA Episode from Liberty City. Azzal nagyon elvoltam, de nem találok hasonlót. Az sem gond ha pénzes.
Valakinek van valami tippje?

(#302) #49155328 válasza dargelot (#301) üzenetére


#49155328
törölt tag

Egy konzol inkább?

(#303) dargelot válasza #49155328 (#302) üzenetére


dargelot
senior tag

1500Ft (játék tv-re) vagy 70k+ (konzol). Hát maradok a 1500Ft-nél, de azért kösz.

Ez kb olyan volt, mintha cipőt szeretnék vásárolni, s egy robogót ajánlasz. ;]

(#304) #49155328 válasza dargelot (#303) üzenetére


#49155328
törölt tag

Egy wii vagy ps3 amire elég jó játékok vannak 20k.
Nyílván a tv hardverére gondoltam, hogy lehet nem bírja.

(#305) Pecsétes válasza Ernesto78 (#295) üzenetére


Pecsétes
friss újonc

A Thomson honlapján is elérhető az új frissítés (v543) a készülékünkhöz: [link]

(#306) Ernesto78 válasza Pecsétes (#305) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

köszi

(#307) dargelot válasza Ernesto78 (#306) üzenetére


dargelot
senior tag

Orosz fórumon is írták s én is tapasztalom, hogy v543 alatt a gyors indítás nem mükszik ha fél-egy óránál tovább van kikapcsolva a TV.
Nem ajánlom az 543-mat, inkább a 544 tedd fel, igaz az pkv-ban van csak ami resetel mindent.

(#308) #49155328 válasza dargelot (#307) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem tapasztaltam ilyet, pedig már pár napja fent van az 543-as.

(#309) Ernesto78 válasza dargelot (#307) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

értem, lehet kihagyom, köszi

(#310) dargelot


dargelot
senior tag

[link] V546 verzió, napokban tesztelem, remélem javít pár dolgot.

(#311) dargelot válasza dargelot (#310) üzenetére


dargelot
senior tag

Kipróbáltam több mindent, de nem bírom feltenni, pedig már frissítettem pkg fájlról.
Pendrive->FAT32
pkg fájl felmásolni a gyökérkönyvtárba
service portba be
tv-n bekapcsoló gomb 10secig nyomni

Mit csinálok rosszul?

(#312) #49155328 válasza dargelot (#311) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nekem sikerült, bár semmi változást nem tapasztalok.
Annyit csak, hogy a magyar billentyű bevitelen nincsen Y hanem Z van mind két helyen. :N

Rufus-al formázd a pendrive-ot hátha segít.

Na meg az HBO appban katasztrófa a navigálás.

[ Szerkesztve ]

(#313) dargelot válasza #49155328 (#312) üzenetére


dargelot
senior tag

Leformáztam, usb hosszabbítót kihúztam, most megy. Illetve bejött a "Please dont turn off during updating" szöveg, s már jó fél órája megy.

(#314) #49155328 válasza dargelot (#313) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor jó! Amúgy elég sokáig telepít.
Újra kell rá majd rakni mindent, bár a tv beállításait nem nullázza.

(#315) dargelot


dargelot
senior tag

No fent van, eddig jónak néz ki. Billentyű bevitel kicsit más, de nem mérvadó változás.
Gyors indítás működik ha simán kapcsolom ki, ámde ha így kapcsolom ki véletlenszerűen bekapcsol Nálam előző verziónál is megvolt ez a gond, csak ott a gyors indítás sem működött(V543). Van amikor 10 percre a kikapcsolás után, van amikor hajnali 3kor kapcsol be magától. Tehát továbbra is kénytelen vagyok hosszú kikapcs->kikapcsolással kikapcsolni amivel nem fog menni a gyors indítás.

(#316) dargelot


dargelot
senior tag

Aki szeretne feltenni olyan játékot ami nincs a play store-ban az a linken olvashatja, hogy hogyan kell. [link]

(#317) dagonya válasza dargelot (#315) üzenetére


dagonya
aktív tag

az öntörvényű bekapcsolgatást nálam konzekvensen akkor csinálja, ha bármi rá van kötve hdmi bemeneten. a gyári v543-es szoftverrel használaom, alig van rá telepítve bármi, rádugva csak ethernet, egér, billentyű és az optikai kimenet. alapból saját zsírján megy, semmi külső forrás. de most valamiért rá kellett dugnom egy android boxot és azonnal elkezdte ezt a saját eszétől bekapcsolgatást. kipróbáltam egy set top box-szal is, dettó. szerencsére ezekre egyébként nincs szükségem, amint kihúzom a hdmi kábelt olyan szépen alszik mint a medve télen.

(#318) dargelot válasza dagonya (#317) üzenetére


dargelot
senior tag

Most nálam is pár napja előjött a random bekapcsolás. Lövésem sincs mitől, mert nem telepítettem időközben semmit sem. Rejtély. :F

(#319) #49155328


#49155328
törölt tag

Egy Onkyo NR686 erősítő van a rendszerben összekötve hdmi-vel a TV-vel.
Azt, hogyan lehet beállítani hogy csak az erősítőből jöjjön a hang.
Mivel a tv hangszórói is szólnak és rohadtul zavaró.

(#320) Conmet


Conmet
tag

Rá lehet venni valahogy ezt a készüléket, hogy rögzítse az adást? DVB-T és DVB-C is rendelkezésre áll forrásként.

(#321) Protonmail


Protonmail
csendes tag

A Thomson honlapján új frissítés (v551) érhető el a készülékünkhöz: [link]

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#322) dagonya válasza Protonmail (#321) üzenetére


dagonya
aktív tag

nálam nagyon jó placebo hatással van a 551-es firmware. csak feltelepítettem, de igazán semmi időm nem volt többet foglalkozni vele. viszont azóta többször is megakadt a szemem a tévén, esküszöm jobb képe lett. most egyszer-kétszer már áttúrtam a beállításokat, de emlékeim szerinte minden ugyanígy állt előtte is.
én kizárólag kodi-t használok a tévén, lehet valahogy az szereti jobban, egyelőre megmagyarázhatatlan, de örülünk vincent.

(#323) m3prohard7


m3prohard7
friss újonc

Hello. Problémája volt a v551-rel? Milyen javulás? Kétlem, hogy telepítem-e vagy sem. Előre köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#324) dargelot válasza m3prohard7 (#323) üzenetére


dargelot
senior tag

Magyar vagy? Ha nem nyugodtan tedd fel angolul a kerdest. Amugy az 551-es verzioju frissitest nem erte meg szeintem feltenni. Tobbet rontott mint segitett. Az elozo jobb volt. Azt hiszem az a 449 volt. Az gyorsabb is volt s nem volt ennyi random bekapcsolas sem.

(#325) #49155328 válasza dargelot (#324) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az elején amikor felraktam sokxor bekapcsolt, de kb. 1 hónapja egyszer sem.

(#326) dagonya válasza m3prohard7 (#323) üzenetére


dagonya
aktív tag

problémám nem volt, fentebb írtam a tapasztalataimat. a random bekapcsolgatás nálam nem firmware-verzió kérdése, én azt tapasztalom hogy akkor kapcsolgat be random, ha bármilyen külső forrás van rádugva. mint írtam én csak és kizárólag kodi-t használok, így nincs ilyen bajom.
előzőekben írtam hogy minta most gyorsabban elindulna (teljes kikapcsolás után) de ez a tapasztalatom annyiban módosult, hogy az esetek többségében gyorsbban, de néha (mondjuk tízből egyszer) meg iszonyat lassan.
nálam a tv teljesen meztelen üzemben megy, minden legyalulva róla, google account nélkül, csak egy kodi van rajta, meg egy upc horizon go.

(#327) dargelot válasza dagonya (#326) üzenetére


dargelot
senior tag

Nálam az előző verzió kb 2-3x gyorsabban bekapcsolt mint a mostani v551.

(#328) dagonya válasza dargelot (#327) üzenetére


dagonya
aktív tag

aha! a gyors ki-bekapcsolást alkalmazod, vagy a teljes kikapcsot? mert az utóbbi nálam már az előző verziókkal is rettentő szeszélyesen működött. én szinte végig a v544-es frimware-el használtam a készüléket, nekem úgy tűnt átlagban lassabban indult teljes kikapcsból, most kimondottan gyorsabbnak tűnik, egy-egy esettől eltekintve amikor katasztrofálisan lassú. ez a jelenség mögött semilyen szabályszerűséget nem látok, akkor csinálja ha eszébe jut. de a dolog nemigen érint, mert én a hétköznapi használatban gyors kibekapcsolással használom, nálam nincs random öntörvényű bekapcsolódás.

(#329) Baga1983 válasza dagonya (#328) üzenetére


Baga1983
senior tag

Nem tudom használja e valaki a TV beépített media playerét, más is talákozott olyannal hogy a feliratokat nem jeleníti meg? Régebben jó volt, aztán volt vmi automata frissítés, azóta rotty.

(#330) dargelot válasza dagonya (#328) üzenetére


dargelot
senior tag

V549 alatt kb 15mp alatt bekapcsolt, most v551 alatt több mint 30 sec, ha nem gyors bekapcsolásról van szó.

@Baga1983
Nálam jól jeleníti meg a beépített feliratokat. Nálad beépített avagy külön srt felirattal bajlódik?

(#331) m3prohard7


m3prohard7
friss újonc

Hello! Nem vagyok magyar, spanyol vagyok. Nagyon köszönöm mindenkinek. By the way, valaki kipróbálta a HBO, NETFLIX, PRIME VIDEO, DISNEY + programokat? Jól működnek? Van-e probléma az android 8 működésében?
Ismét köszönöm
-----------------------------------
Hello! I am not Hungarian, I am Spanish. Thank you very much to all. By the way, has anyone tried HBO, NETFLIX, PRIME VIDEO, DISNEY +? Do they work well? Is there a problem in the operation of android 8?
Thanks again

(#332) Baga1983 válasza dargelot (#330) üzenetére


Baga1983
senior tag

A külön srt-vel.

(#333) dargelot válasza m3prohard7 (#331) üzenetére


dargelot
senior tag

Hello,

As i know HBO Go and Netflix works well. I dont use prime video, but that must be fine as well. Disney+ a fresh software, i dont know about it, but i guess its not in the tv play store yet, but i can check if needed. You know this tv (49UC6406) is not the newest. The newer models have newer android versions and maybe they are more stable and came with more apps.
As i experienced the newest v551 update not the best yet. V549 was better. Was faster in fast boot. But as dagonya wrote above me, he has no problem with it at all.
If you want read and ask more about the TCL P6046 Series or MT5658 (ANDROID M) i link some forum. Dont confuse, i link TCL forums, becasue Thomson is/was the europian TCL.

Hungarian TCL forum
Polish TCL forum
Russian TCL forum
Australian TCL forum
Official Australian software database
Polish software database

My english not the best. :D

@Baga1983
Milyen verzió android van fent?

(#334) Conmet válasza dargelot (#330) üzenetére


Conmet
tag

Én kb. egy hónap hezitálás után végül csak a múlt héten tettem fel az 551-est. Azért vártam, mert az 528 hibátlanul működött. Nálam a hideg indítás kegyetlenül hosszú lett. Több, mint 80 másodpercig tart, mire a Set Top Box képe megjelenik. Az azonnali bekapcsolás csúszka sem hoz változást. Vissza lehet tenni a régi verziót? Ha az androidot visszaállítom a gyári állapotra az csak a programokat és a hálózati beállításokat törli, vagy a kép (színhőmérséklet, kontraszt, fényerő satöbbi) beállítások is odalesznek? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#335) dargelot válasza Conmet (#334) üzenetére


dargelot
senior tag

Szerintem minden odalesz, minden beállítás, s az alap android 8at kapod meg, de nem vagyok nagy szaki, nem csináltam még ilyet. Itt tedd fel a kérdést, itt tudni fogják.
Azért TCL fórum mert a Thomson is hozzá tartozik, s TCL gyártmány.

(#336) Protonmail


Protonmail
csendes tag

(#285) (#287) Ernesto78 azt írja, hogy a megjelenítő 1080p (full HD) felbontásban natívan támogatja a 120 Hz-es képfrissítési frekvenciát.
Vajon ez a beépített médialejátszón nézett, 1080p felbontású filmek esetén is így van? Hogyan lehet megbizonyosodni arról, hogy egy adott tartalom lejátszása közben 60 Hz vagy 120 Hz a képfrissítés?

[ Szerkesztve ]

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#337) #49155328 válasza Protonmail (#336) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szerintem 24P-ben játszd le. ;)

(#338) dargelot válasza Protonmail (#336) üzenetére


dargelot
senior tag

Filmet minek neznel magas hz mellett? Ez csak akkor jon jol ha gepre kotod es jatszanal. Bar Hdmi 1.2 fullHd mellett csak 60hz-et biztosit.

(#339) Conmet válasza Conmet (#334) üzenetére


Conmet
tag

Megválaszolom a saját kérdésemet, hátha más is kerül ilyen helyzetbe.
Hónapokig hezitáltam, de mostanra már tarthatatlan lett a helyzet. A TV kifogástalanul működött, de az android funkciók minősíthetetlen szintre estek vissza. A legrosszabb az volt, hogy 5-10 percenként összeomlott a Kodi, így végül a gyári visszaállítás mellett döntöttem.
Igaz, hogy egy fél napot dolgoztam azon, hogy a beállítások a korábbi értékekre kerüljenek és újratelepítsem a programokat de megérte! A hideg indítás 40 másodperc alá csökkent, a Kodi egyszer sem omlott össze az elmúlt napokban és az Android úgy általában reszponzívabb lett.

(#340) dargelot válasza Conmet (#339) üzenetére


dargelot
senior tag

Nekem v549-el kb 15 sec alatt bekapcsolt, a v551 ahhoz képes nagy hátralépés volt szerintem. Nem is bírtam az 551-el mert az alkalmazások is belassultak. Most az R814 van fent, amit maga a TCL support javasolt hogy tegyem fel, s most egyenlőre teszi a dolgát.
A legújabb most a LF1R554-es verzió, arról nem tudok semmit sem.

(#341) Conmet válasza dargelot (#340) üzenetére


Conmet
tag

Az R814 verzió nem a Thomsontól van, ugye?
Az R554-est hol láttad? Tudsz adni elérhetőségeket ezekhez?

[ Szerkesztve ]

(#342) dargelot válasza Conmet (#341) üzenetére


dargelot
senior tag

Nem a Thomson-tól hanem a TCL-től van, akik állnak a Thomson mögött. A Thomson csak az európai leányvállalatuk, de maga a tv egy átcímkézett TCL, ezért minden dolgot TCL supportal kell megbeszélni.

Ezen a forúmon adta a supp nekem is és másnak is.
Itt pedig a software-ekhez férhetsz hozzá. Ezen a linken rengeteg fw-hez hozzá lehet férni, még teszt fw-hez is.
Pl: rákeresel az xml-ben a "T658T01" kifejezésre, s keresd meg, melyik buildet szeretnéd. Ekkor másold ki az egész nevét és az eredeti link után illeszd be. Egyből felajánlja a rendszer, hogy letöltheted.
Ha tudod mi a tv-dhez tartozó fw-k kódneve, akkor keress rá arra és kész is.

Nekünk a tv-nkhez a "T658T01" címszóra kell rákeresni. De a R814 és LF1R554 nem nagyközönségnek szánt verzió, ennek ellenére mégis az előbbit ajánlotta supp.

(#343) Conmet válasza dargelot (#342) üzenetére


Conmet
tag

Köszönöm. Letöltöttem mindkettőt. Még gyűjtöm a bátorságot a telepítéshez.

(#344) Protonmail


Protonmail
csendes tag

Több fórumon azt írják, hogy kiadták a 568-as verziószámú szoftvert: [link] és [link].
Vajon ez egy hivatalos, stabil operációs rendszer?

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#345) dargelot válasza Protonmail (#344) üzenetére


dargelot
senior tag

Nálunk még nem hiszem, hogy ez lenne hivatalos, de az ausztrál supp oldalán már ez a megadott legfrissebb verzió. Idővel minden régióba beteszik majd. Én le is csapok rá. :D

(#346) Ernesto78 válasza Protonmail (#336) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Bocsánat a késői válaszért, de nem volt lehetőségem rá.

Nekem az xbox one x van 1080p 120 Hz-re állítva és vsn kép. Kiírja a tv is bár nem tudom hogy valójában ennyivel e működik de szép egyeletes a kép. Láthatóan jobb játszani vele.

[ Szerkesztve ]

(#347) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Van a családban egy Thomson 50UD6404-es tv. A probléma az, hogy ha a youtube-n szeretnék valamit nézni, akkor azt jelzi, hogy nincs internet kapcsolat. Amikor belemegyek a "hálózat" menübe, akkor azt mutatja, hogy van kapcsolat (wifis), de internet azonban nincs. Ez pár napja van így. A wifi sugároz jeleket és net is van, mert pl a laptop működik.
Mi lehet a gond, ill. a megoldás?
(elnézést kérek, ha egyszerűen írtam le a problémát, de nem vagyok egy infós guru :D )

A választ előre is köszönöm.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#348) Protonmail válasza garcia66 (#347) üzenetére


Protonmail
csendes tag

Milyen szoftver van rajta? Meg tudod nézni az Android beállítások --> Kapcsolat/Contact menüpont alatt. [kép]
Ha nem a legújabb verzió (v551), akkor érdemes lenne letölteni a hivatalos oldalról, majd frissíteni azt.

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#349) Conmet


Conmet
tag

V574
Itt találtam.
Change log nincs...

[ Szerkesztve ]

(#350) Protonmail válasza Conmet (#349) üzenetére


Protonmail
csendes tag

Kipróbáltam ezt a szoftvert, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Minden funkció hibátlanul működik. Sokkal gördülékenyebben kezelhető, szinte azonnal reagál a gombnyomásra. :R Mindenkinek ajánlom a frissítést.

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.