Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-16 21:31:50

LOGOUT.hu

A Thomson televíziók gyártója, a kínai TCL az egyik leggyorsabban fejlődő brand a televíziók piacán. Köszönhető ez annak is, hogy a budget kategóriában rendszerint kimagasló ár-érték arányú készülékekkel jön elő. Példaként említhető a 2017-es év slágerterméke, a TCL P607-es modellje, mely a tengerentúlon került forgalomba, és számos elismert, független tesztoldal elismerését elnyerte (pl.: [link]).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Ernesto78 válasza Modor (#250) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

a thomson honlapjáról töltötted le a v373 frissítést és nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#252) dargelot válasza Modor (#250) üzenetére


dargelot
senior tag

A 8-ban minden benne van. Nem tudom mit nézel, de a küldő HDD/SSD/SSHD csatlakoztatása ugyan olyan gyors, vidi lejátszó több dolgot támogat.
Ha 8 van fent és gyári visszaállításra mész akkor az alap 8-at teszi vissza. Ha a 7et akarod felrakni akkor manuálisan kell pendrive-ról frissíteni.

(#253) Sacubitril válasza Ernesto78 (#246) üzenetére


Sacubitril
újonc

Nekem a cikkben szereplő készülékem van (49UC6406) és azt tapasztalom, hogy az Android 8 sokkal gyorsabb, szinte akadásmentesen fut. Ég és föld a különbség ilyen értelemben a 7 és 8 verziók között. Nem szükséges kilőni a háttérben futó programokat, így nem fogod hiányát érezni a Home gombnak.

(#254) technoboi


technoboi
tag

Elérhető a lengyel fórumon megosztott drive mappában v528 verzió. Valaki tudja hogy a topic leírásában szerepő frissítési folyamatból a 6. lépés tényleg szükséges?
(6., Utolsó lépésként be kell lépni a Speciális Menübe: Beállítások --> Kép --> Speciális videó, majd a távirányítón a 6425 számsort kell beírni. A fel/le nyilakkal válaszd ki a "Reset all" sort, majd nyomd meg az OK gombot! Ezt követően válaszd ki a "Reset shop" sort, és nyomd meg az OK gombot!)
Mert ez miatt a bejelentkezési procedúrát újra végig kell zongorázni.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#255) dargelot válasza technoboi (#254) üzenetére


dargelot
senior tag

A régebbi verzióknál is írták, hogy kell csinálni. Első 1-2 alkalommal amikor frissítettem meg is csináltam, de utána nem. Nem látok különbséget.
Egyébként a v534 küszöbön van, én már arra várok, azt írták hogy stabilabb és gyorsabb is, így a v528-at skippelem is.

(#256) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

534 egyeseknek már meg is jött. Lengyel fórum...

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#257) dargelot válasza meridaharcos (#256) üzenetére


dargelot
senior tag

Yep, lengyel és orosz fórumon is láttam, csak nincs link. Remélem nemsokára tölthető lesz. :)

(#258) Pick


Pick
újonc

Sziasztok!
Thomson 49uc6406 TV-t vettünk. Több szívás is van-volt vele.
Az sleep mód már ugye megoldódott a frissítésekkel(hihetetlen mennyi idő és ideg volt a keresgélése).
A hosszadalmas bekapcsolás is idegőrlő.
A fülhallgató kimenet gyárilag nem működik rajta, hiába dugdostam bele bármit, semmi. :(
Ti hogyan éritek el az USB meghajtót? Az új 8.0-ás verziófrissítés óta csak az "értesítések" fülből tudom megnyitni. Ez még oké, de szerettem volna VLC mediaplayer-t feltenni, hogy a feliratokat jobban tudjam kezelni, de nem látja az USB-t. Még 2 másik playert is telepítettem, de ugyan ez a hiba.
Van erre megoldás?

(#259) Baga1983 válasza Pick (#258) üzenetére


Baga1983
senior tag

Igen, én is néztem hogy ez a funkció el vagy hova tűnt? Illetve az új frissítés óta, a beépített médialejátszó semmilyen feliratot nem jelenít meg...viszont az hbo go most már tökéletesen megy.
Szal ez ilyen adtam is valamit meg nem is.

(#260) technoboi válasza Baga1983 (#259) üzenetére


technoboi
tag

Megkérdezhetem melyik verzió az amin neked az HBO GO tökéletesen megy?

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#261) technoboi válasza dargelot (#255) üzenetére


technoboi
tag

Köszi, én is egy vettem észre hogy nem történik semmi ha kihagyom a hatos lépést. Várok én is az 534-re, nem tettem fel tegnap az 528-at.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#262) dargelot válasza Pick (#258) üzenetére


dargelot
senior tag

Én a felső USB portot használom, s jó vele minden. Adathordozók menüpontból hívom elő a rákötött adathordozót. Sőt, USB hosszabbító is rá van kötve.
A hosszadalmas bekapcsolási idő tényleg zavaró lehet, de van egy "gyors indítás" menüpont és azzal kb 3 sec alatt bekapcsol a TV. Több mint egy éve csak ezzel az opcióval kapcsolóm be a TV-t.
A feliratokról meg annyit, hogy ott valami dekódolási gond lehet, mert nekem van olyan srt ami működik, s van olyan ami nem. Ha az alap lejátszó nem nyitja meg akkor az MX player s a VLC sem fogja. Ez a saját tapasztalatom.

(#263) Pick válasza dargelot (#262) üzenetére


Pick
újonc

A "gyors indítás" be van pipálva, de így sem indul gyorsan. Régen működött ez a funkció , de mostanra elfáradt. :(
Újra raktam a VLC-t. Most már látja a pendriveokat, a típusát is felismeri mind a kettőnek. Sosem próbáltam a 2.0-st USB-t lejátszásra, azt hittem, -azt írták róla, hogy csak technikai port.(köszi az infót Dargelot)
Sajnos betölteni nem tudja a VLC az ott lévő file-kat. :( Úgyhogy a "Trónok harca eredeti hanggal, feliratozva" projekt bukott.

(#264) technoboi válasza technoboi (#261) üzenetére


technoboi
tag

Fiúk, volt egy szabad órám amíg a párom terhes tornára ment, és feltettem mégis az 528 verziót, és meglepetésre végre működik nekem is az HBO GO :) öröm és bódottág :D

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#265) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Megnéztem a mythomson honlapját és fent van az v528 official is végre! :-)

(#266) Ernesto78 válasza Ernesto78 (#265) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Itt van v528 a közvetlen letöltési link UC6406-hoz!

Várom a tapasztalatokat :-) köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#267) technoboi válasza Ernesto78 (#266) üzenetére


technoboi
tag

Sokkal gyorsabb mint az 526 rövid használat után, Bluetooth hangszóró működik, Bluetooth távirányító is, Telenor MyTv, HBO GO, YouTube okés ;)

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#268) Ernesto78 válasza technoboi (#267) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Ez jól hangzik :-) Nekem fontos az HBO GO és a Netflix. A gyorsindítás funkció is működik?
Nálam a Youtube mostanában beszaggat a v353-s verzióban, főleg 4k 60fps esetén, nagyon rossz.

Azt olvastam a frissítési leírásban, hogy ha v3xx-ről firissítek akkor kb 12-15 percig tart.
Hányszor indul újra a TV közben, illetve mielőtt végez és újraindulna, legalább kiírja, hogy kész a frissítés? Mert az irták, ha újraindul ki kell húzni a pendrive-ot. Nem szeretném elszúrni, ha frissítek, nehogy előbb húzzam ki. köszi

Esetleg valami tapasztalat Xbox vagy PS4-el kapcsolatban? Szeretnék venni egy Xbox-ot

[ Szerkesztve ]

(#269) technoboi válasza Ernesto78 (#268) üzenetére


technoboi
tag

Gyors indítás működik, igen a frissítés kb 10 perc, nekem lefutott, elkezdtem a beállítást akkor húztam ki a pendrive-ot. Xbox, PS4 nincs, azt nem tudom kipróbálni. NAS-ról szoktam filmet nézni a gyári lejátszón, az is működik.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#270) Ernesto78 válasza technoboi (#269) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Lefrissítettem én is v528-al. Nekem kétszer indult újra a TV frissítés közben és a végén a TV adással indult el. Nem volt beállítások. 8 perc alatt frissített, pedig a leírás szerint 12-15 percig kellet volna tartania mert még v353 volt rajta.

Sajnos nekem a gyorsindítás még mindig nem működik. Alvó módba kerül a TV, azonban pár másodperc múlva villan a led és annyi. Már csak lassan indul el kb. 1 percig tart míg betölt a TV. Nem értem nekem miért nem működik.

Beállítások --- Névjegy ---- Kapcsolt -on azt írja, hogy a TV + op. rendszer verziója: V5.0.0(V8-1903191-MF1V500) ez így rendben van?

(#271) technoboi válasza Ernesto78 (#270) üzenetére


technoboi
tag

Nálam is azt a verziót írja, de itt működik a gyors indítás. Beállítások-Képernyővédő Eszköz alvó üzemmódba állítása ki van kapcsolva?

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#272) Ernesto78 válasza technoboi (#271) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

kikapcsoltam de semmi nem változott. Most alvó üzembe kerül és mikor visszakapcsolnám a következő történik: első gombnyomásra nem kapcsol be, másodikra sem kapcsol be, harmadikra újraindul a TV és betölt elölről. Nem értem mi a baj

(#273) technoboi válasza Ernesto78 (#272) üzenetére


technoboi
tag

Nem értem miért nem jó nálad, most kapcsoltam be délután óta és gyorsan bekapcsolt. Lefényképeztem nálam a beállításokat hátha segít
https://photos.app.goo.gl/B676mP5JBjuUbtLw6

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#274) Ernesto78 válasza technoboi (#273) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

köszi a képeket. Beállítottam a képeknek megfelelően, de nem működik. Nem tér vissza alvó módból :( , hanem villog a led egyet és kikapcsol. Van egy érzésem ez egy hibás készülék.

Köszönöm! :R

(#275) dargelot válasza Ernesto78 (#274) üzenetére


dargelot
senior tag

Ne a bekapcsoló gombbal kapcsold be hanem szám gombbal. Illetve azt próbáld meg, hogy menüből kapcsolsz ki és új próbálod meg bekapcsolni.

(#276) technoboi válasza dargelot (#275) üzenetére


technoboi
tag

Ja ez igaz, én mindig a menüből (launcher-re gondolok) kapcsolom ki, és én a Bluetooth-os távirányítót használom hozzá, nem a gyárit.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#277) Ernesto78 válasza dargelot (#275) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Szám gombbal sem kapcsol be, ugyanaz villan a led és kikapcsol. A menüben hol lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#278) technoboi válasza Ernesto78 (#277) üzenetére


technoboi
tag

Android launcher kezdő képernyőre gondol szerintem, ne egy futó app-ból kapcsold le.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#279) Ernesto78 válasza technoboi (#278) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Onnan szoktam kikapcsolni a kezdőképernyőből, bár nekem a TV csatorna indul el mikor a TV-t bekapcsolom.

(#280) Ernesto78 válasza Ernesto78 (#279) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Végezetül csináltam egy Gyári visszaállítást is. Egyáltalán nem oldott meg semmit, csak újra kellett programozni a TV.

Úgy néz ki ez a TV hibás, így biztos megy vissza javításra garancia vége előtt.

(#281) #49155328 válasza technoboi (#276) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szia!

Milyen az a Bluetooth-os távirányító?

(#282) technoboi válasza #49155328 (#281) üzenetére


technoboi
tag

AliExpress-ről rendeltem
US $19.99 | RC602S Voice Search Remote Control with Netflix button fit for TCL C70 and P60 series ,Xclusive X1
https://s.click.aliexpress.com/e/Uy5YyjI
Nekem bevált, kis méretű, van egy MiBox-om is a másik Tv-hez, ahhoz hasonló a távirányító, csak plusszban tudja az egér funkciót is.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#283) #49155328 válasza technoboi (#282) üzenetére


#49155328
törölt tag

Köszi, megnézem majd.

Filmet mivel játszotok le?
A beépített lejátszó és a Plex lejátszás is akadozik.
Lehet azért mert ez csak 50 hz-es és fura a 100hz-es után?

(#284) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Nos a TV-t teszteltem az Xbox one X-el. Eddig meg vagyok vele elégedve. Igaz előbb a TV-t kell bekapcsolni és átkapcsolni a megfelelő HDMI bemenetre aztán a konzolt. Ha fordítva tesztem akkor a konzol nem akarja felismerni a TV összes megjelenítési tulajdonságát és nem akar 4K 10-bit HDR-ben működni csak sima 4k-ban. Lehet az android 8 az oka nem tudom. Amúgy nagyon jó a képe.

(#285) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Ma játszottam az Xbox one x TV felbontás beállításaival és 1080p-re állítottam, ekkor megjelent a 120Hz képfrissítési lehetőség. A TV támogatja ezt. Nem is tudtam eddig róla.

(#286) dargelot


dargelot
senior tag

Most ujjat mondtal. Hdmi-n ha csatlakoztattam a pc-t eddig max 120hz-es opciok voltak, pedig a 120hz-re is kivancsi lennek. Mostmar megvan hogy az orosz tcl forumon minek olvasok utanna. :)

(#287) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

csak 1080p-ben támogatja a 120Hz-et, de nem rossz. Sajnos a HDR-t nem tudja megjeleníteni vele csak 60Hz-en.

(#288) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

valakinek frissített már újabb verzióra az android 8 internetről? Mindig azt írja hogy nincs szükség frissítéste

(#289) dargelot válasza Ernesto78 (#288) üzenetére


dargelot
senior tag

Manual frissits. Am netrol nekem meg nem frissitett soha android 8 alatt. Ha frissitesz arra figyelj hogy milyen kiterjesztesu frissitest teszel fel mert van olyan ami nullaza a rendszered s van ami nem. Sajna az elobbibe futottam legutobb. TLC tv topikban ki is fejtettem.

(#290) Ernesto78 válasza dargelot (#289) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

igen emlékszem, még nem vettem egy mésik kisebb pendriveot amivel bootról frissítene a tv. Nem értem miért nincs olyan mwntési funkció ami a tv csatonákat mentené és mem kéne újraprogramozni

(#291) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Bár a TCL fórumon feltettem s kérdést, de sajnos nem válaszolt senki így itt is megkérdezem.

kérdés: mi lehet az a menüben, hogy CopyDataToTV applikáció? Ez a neve szerint valami adatmásoló TV-re. Ha rámegyek villogni kezd a led. Esetleg ez a FW frissítő menü alól? Ezt úgy vettem észre hogy megvettem egy alternatív android főképernyő indító programot, a programokat tetszés szerint kipakolhassam a főképernyőre.

(#292) dargelot válasza Ernesto78 (#291) üzenetére


dargelot
senior tag

Gyarilag van az app a tv-n?

(#293) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

azt honnén tudom meg? Amúgy több appot is letöltöttrm a play storeból. Játékok, stream, stb

fent van Eset Internet security is

[ Szerkesztve ]

(#294) dargelot válasza Ernesto78 (#293) üzenetére


dargelot
senior tag

Ha nem nagy faratsag akkor gyarira visszaallitod. Bar csak tudod mi volt fent. Nalam hasonlo sem volt fent alapbol, de szerintem a TCL topikban is azert nem tudtak valaszolni arra h mi lehet ez mert nem gyari s masnal sem volt fent. Nalam alapbol kb yt meg egy ashalt8 volt fent ami emlitesre melto.

(#295) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

A TCL honlapján lévő FW vagyis a P60 tipus FW feltehetem a Thomson 49UC6406-hoz? Ugye ez is Tcl percee TV. , mert a thomson oldalán még csak az v528 van míg a TCL-nél már v543. köszi

(#296) #49155328 válasza Ernesto78 (#295) üzenetére


#49155328
törölt tag

Felteheted igen, de viszont nekem hazavágta az hbogo-t.
A navigálás össze vissza működik benne.

(#297) technoboi válasza #49155328 (#296) üzenetére


technoboi
tag

Nekem is 528 van fent mióta kijött, végre minden úgy működik rajta ahogy kell, hozzá nem merek nyúlni :D

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#298) dargelot válasza technoboi (#297) üzenetére


dargelot
senior tag

Amikor kijött a v534 egyből frissítettem rá a v528-ról. Rosszabbul nem is dönthettem volna. Ha valakinek nincs gondja az adott verzióval, ne frissítsen, maradjon nyugton. :DDD

(#299) Ernesto78 válasza dargelot (#298) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

hát még mindig az a gyorsinditás funkciót hiányolom. Gondoltam hátha javították már.

(#300) #49155328 válasza Ernesto78 (#299) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az működik!
Minden rendben működik ahogy kell, kivéve az hbo app.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.