Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

Basszus, én meg most vettem egy vadonatúj 3.0-s alaplapot. :((( Kukázhatom? ;]

#2: Az, hogy a 3.0 az eddigi utolsó generáció, amit használunk. Mivel ezt a számot fogjuk most eggyel feljebb tornázni verziószámban, ez azt jelenti, hogy készül a Half - Life 3! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A PCI Express 4.0 konkrétan eddigi legnagyobb változás a PCI Express szabványok történelmében.
Majd le van írva, hogy a 3.0-hoz képest dupláráa nőtt a sávszélesség/sebesség...
ÉS így nagyjából ennyi...
De hát lényegében ezt hozta a 3.0 a 2.0-hoz képest is, és a 2.0 az 1.0-hoz képest...
Tehát akkor most mit is jelent az "eddigi legnagyobb változás"? :B

(#3) Lacika112


Lacika112
aktív tag

értem én hogy nem csak vga megy a sinbe de most komolyan van olyan cucc aminek limit a 3.0?
amit olvastam tesztet kb a 2.0 is elég mindennek ill 0.2-0.5% előnyt láttam de csak szintetikus tesztbe és az kb mérési pontatlanság kategória

persze haladni kell de ez nekem nagyon erőltetett tempónak hat

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#4) t72killer válasza Lacika112 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyszerűen annyi állhat a dolog mögött, hogy az intel nem szeret sok PCIe sávot támogatni a konzumer procijaiban+csipszetjeiben. Két csúcs-VGAnak, 2db m.2 (2db PCIe 4x) SSD már most is sovány a rendelkezésre álló 16 sáv (pl 7700k). Szvsz a pcie 4x már meglátszana egy 1080Ti-n.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) Fred23 válasza Lacika112 (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

"amit olvastam tesztet kb a 2.0 is elég mindennek"

Én is így olvastam 1-2 éve, azóta azért volt némi fejlődés. Több csúcs VGA esetén talán már lehet némi probléma. Ettől függetlenül én se fogok még évekig azok közé tartozni, akiknél a 3.0-ás PCI Express sávszélessége limittel riogat. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) .mf válasza bacsis (#2) üzenetére


.mf
veterán

Nyilván itt is "az ördög a részletekben van":

"A PCI-SIG javított a PCI Express összeköttetés flexibilitásán és skálázhatóságán. Elsődlegesen az volt a cél, hogy alacsonyabb fogyasztást igénylő környezetben is jól lehessen használni az interfészt, illetve csökkenjen a teljes rendszer késleltetése is."

Lacika: gondolj azokra a helyzetekre is, amikor a csatornák száma korlátos, pl. laptop / ultramobil proci, pár csatornán osztozik minden extra periféria (köztük mxm-es dGPU) és i/o port.
Pl. Atom x5-8500, mindössze 2 db PCIe2.0 port; a Core m-széria esetében is csak az alábbi kiosztások közül lehet választani: "1x4, 2x2, 1x2+2x1 and 4x1", de még a legerősebb Core i7 mobil-prociknál is összesen 16 csatornából lehet gazdálkodni, ezek közül az egyik opcióval: "1x16, 2x8, 1x8+2x4"

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) #06658560 válasza Lacika112 (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak nem mindenkinek annyi a gép használat, hogy fusson valami játék rajta. Egy komolyabb render, pár GPU-val, M.2-re kötött SSD-vel már jól tud profitálni belőle. Ha hibrid a kód és CPU-n és GPU-n is fut, akkor ott sok lesz az adatmozgás is a PCI-e-n keresztül.

(#8) t72killer válasza Fred23 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

16x 2.0, azaz 8x 3.0 gondolom elég egy 1080Ti-nek is. De ha kettőt veszel belőlük, komolyabb SSD-t már ne vegyél...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) core i7


core i7
addikt

Majd ha kijön a Volta/Vega és akinek 2db vga-ra meg PCI SSD-(k)re van szüksége szerintem az örülni fog neki :K

[ Szerkesztve ]

(#10) Fred23 válasza t72killer (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hát tényleg ne:

(#11) [CsuCsu] válasza Chp (#1) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Befejeztek a specifikaciot es a K+F-t. Mire ebbol termek lesz az meg par ev. Nem siet senki sehova, nem kell kukazni semmit.

(#12) kolopele válasza t72killer (#8) üzenetére


kolopele
nagyúr

1080 TI - m van, tervben van még egy, plusz van egy 1TB - os meg egy 256GB - os SSD - m. Ezek szerint a lapcsere kötelező jellegű ha gyorsulást szeretnék? Mennyire lehetne ezt érzékelni is majd?

[ Szerkesztve ]

(#13) Televan74 válasza t72killer (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Annak akinek kell az fizessen érte.Egy átlag FHD -n GTX1060/RX580 játszó embernek felesleges.Majd jó lesz az pár év múlva is. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) ViZion válasza Televan74 (#13) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Jelenleg a többségnek még felesleges, de pár év, 4k, HDR, meg ki tudja még miket hoznak ki és lehet értelme majd. De addig még lesz pár generáció HW-ben szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) t72killer válasza Fred23 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráklikkelve csak a kép nyílik meg, nem tudom, mi az eredmény - viszont én a 4x-es sebességről beszélek, ami egy konzumer i7-el, SLI-ben +m.2 SSD-vel kijön.

#12: attól függ, milyen SSD. Ha sima SATA, akkor lehet csak a virtuális PCIe-sávokat fogyasztja. Ha m.2 PCIe, akkor lehet érdemes lesz váltani többsávos (vagy pcie 4-es) platormra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) pengwin válasza Fred23 (#5) üzenetére


pengwin
addikt

Nem, most sincs probléma csúcs VGA-knál se.
Azért az 1080p-s értékeket linkelem, mert itt mérték a legnagyobb különbséget minimum és maximum között.

(#1) Chepany
Mégis minek cserélnél? :U
2db Titan XP-d van és mellé 2 x4-es SSD-d RAID-ban?
Eléggé elvetemültnek kell lenni ahhoz, hogy tényleg a PCIe 3.0 korlátozza egy rendszer teljesítményét.

(#4) t72killer
2db csúcs VGA...
2db x4-es m.2 SSD...
... és mellé egy 7700K?
Akinek az első két dologra van igénye, az HEDT-alapon fog gépet építeni, ahol azért többnyire van elég PCIe sáv. Vagy most már lehet venni Ryzent is. ;)
Nem is hiszem, hogy egy 7700K ki tudna szolgálni/használni egy olyan rendszert, amilyet te leírsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#17) t72killer válasza pengwin (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért a 1080Ti jelentősen (20+%) erősebb a simánál. Ezekszt 4% veszteség ha 4 sávot használunk 16 helyett már egy sima 1080-nál is.

"... és mellé egy 7700K?" - miért ne? A 7700k-t vízzel simán 5GHz közelébe tolod, megnézném hány HEDT proci megy el eddig. Ráadásképp egy rakás program nemigazán profitál a 6-8-10edik magból (még pl a Vegas se igazán, játékokról nem is beszélve).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18) Chp válasza pengwin (#16) üzenetére


Chp
őstag

Ironizáltam. :K Megnyugtató azonban, hogy van benne tartalék bőven, főleg, hogy csak egy GTX 1050 Ti lesz benne. :R

(#19) Fred23 válasza t72killer (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ott a képen, hogy még a 8x-os is szűk keresztmetszet 4k-ban, szükség van a 16x-os sávszélére, mert beesik az fps! Persze játéka is válogatja, van, amelyik 4k-ban sem sír annyira a sávszél miatt.

pengwin: Ne 1080p-s eredményeket nézz! :N Illetve játéktól is függ nagyon a végeredmény, nem mindegy, mikkel teszteltek! Meg aztán a GTX 1080 is gyengébb vagy ~25%-kal az 1080 Ti-től, és az is számíthat.

[ Szerkesztve ]

(#20) pengwin válasza kolopele (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Ha SATA csatlakozósak az SSD-id, akkor szerintem nem kell.

(#17) t72killer
Igen, bele lehet abba futni, amit írtál, de az is megérdemli, aki így épít gépet!
Ez workstation felhasználás, és nem a konzumer cuccoknak kell kielégíteniük a munkaállomást építők igényeit.
Tessék i7 helyett egy E3 Xeont beletenni a lapba, azok 20 PCIe sávot tudnak, azzal máris sokkal jobb a helyzet.
Belefér a 2db 1080Ti meg egy x4-es SSD is. De akár kapha tfeleannyit is az SSD.

(#19) Fred23
Mégis miért ne?
Leírtam az előzőben is, hogy ezeknél a legnagyobb a különbség.
De azért tessék:
1440p

2160p

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) Lacika112 válasza Fred23 (#10) üzenetére


Lacika112
aktív tag

ez jó, köszi :R de ez nekem az értelmetlenség kategória, elismerem a különbséget de ilyen való életbe nem hiszem hogy van, akinek telik 2db 1080 ra i7el annál szerintem amúgy is alap az olyan lap ami 2x16 ot tud

nem kötekedésképp mondom komolyan
"intel nem szeret sok PCIe sávot támogatni a konzumer procijaiban+csipszetjeiben."

nem csak intelt lehet venni :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) t72killer válasza Lacika112 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

#19: jogos, de 72 vs 60fps kicsit túlzónak tűnik, bár el tudom képzelni, hogy az SLI természeténél fogva nagyon PCIe-igényes:R

"nem csak intelt lehet venni " - ja, ott a Ryzen, ami nem is rossz alternatíva, csak vannak hátulütői (pl =<4magos teljesítmény, ha az is kell)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) pengwin válasza t72killer (#17) üzenetére


pengwin
addikt

"7700k-t vízzel simán 5GHz közelébe tolod,[...] (még pl a Vegas se igazán, játékokról nem is beszélve"

Tehát hobbi-munkaállomás tuningolt, vízhűtött i7-tel. Világos... ;)

Azért nézd meg a linkelt képeimet: ahogy megy feljebb a felbontás, úgy csökken a PCIe 3.0 x16 előnye minden mással szemben.
Vagyis ahogy tűnik el a CPU limit a növekvő felbontás miatt, úgy egyre kevésbé számít a PCIe sávszélessége.
Vagyis ha csak GPU-n futtatsz valamit, akkor alig van teljesítmény veszteség- 1-3%-ot én mérési hibahatáron beülinek tekintek ilyen esetekben, mert ez már helyzetfüggő.

(#19) Fred23
Maradjunk annyiban, hogy nagyon speciális igényekneket írtok le, amihez nem elég a mostani PCIe szabvány.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#24) Ruuwa


Ruuwa
tag

Azért remélem senki sem hiszi, hogy azért dolgoznak az új szabványon, mert játékoknál össze lehet válogatni olyan komponenseket, ahol már mérhetően korlátoz a két 8x PCI-E 3.0. Ahogy az sem a szabvány hibája/korlátja, hogy egyes processzorok/rendszerek esetében csak 4-8-16 csatorna áll rendelkezésre. Ezek szerintem inkább gazdasági és nem technológiai korlátok.

Consumer PC, de még HEDT vonalon sem lesz valós szükség a 4.0 verzióra még legalább 2-3 évig, és utána is valószínűleg csak a marketing miatt fogja venni az emberek nagy része. A WS-ökben és esetleg notebookokban már más kérdés, de ott is inkább csak az alacsonyabb késleltetés és/vagy fogyasztás miatt lehet érdekes, és nem a kínált elméleti sávszélesség okán.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#25) Fred23 válasza t72killer (#22) üzenetére


Fred23
nagyúr

Direkt így ragadtam ki, nem ez volt az átlag! :D Illetve egyes játékoknál alig volt eltérés az x8 és az x16 között valóban. :) Egy biztos: lehet úgy tesztelni, hogy komoly problémákba ütközzünk.

(#26) tailor74


tailor74
őstag

Jelenlegi főbb felhasználói szokásoknak még bőven megfelel a 3.0 is. Persze jó, hogy elkészült, jöjjenekxis a termékek, aztán mire igazán szükséges lesz a mindennapokra, addigra az árak is normalizálódnak,elmúlik az "újdonság felárral" időszak.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#27) t72killer válasza pengwin (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Tehát hobbi-munkaállomás tuningolt, vízhűtött i7-tel. Világos... ;)" - Ilyenem van most 4770k alapokon és maradnék a műfajnál a jövőben is hasonlóban gondolkodom. Igaz, az SLI nem játszik, tehát csupán emiatt nem kell se a HEDT se a Ryzen - és inkább 1db erős karit veszek, aminek a pcie 3.0 8x elég lesz (4.0 8x meg pláne).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) Joz76


Joz76
tag

Érdekes, hogy senkinek sem jut eszébe, hogy a szerverekben is PCIE-t használnak? A jól megtömött szervernél bizony jól fog jönni az az extra sávszélesség....

Joz

(#29) t72killer válasza Joz76 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze + az energiatakarékosság is nagyon hasznos dolog - ezt a másik véglet, az ultramobil procik is kihasználhatják, pl megelégszenek csak 8, az eddigieknél is takarékosabb sávval.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) pengwin válasza Joz76 (#28) üzenetére


pengwin
addikt

Senki sem kérdőjelezte meg a fejlesztés létjogosultságát!

Csak az eddigi PCIe verzió váltásoknál a gyártók mindig azt sugallták, hogy létszükséglet az új és sokan maguktól is úgy gondolták, hogy emiatt cserélniük kell az egész rendszerüket.
Holott végfelhasználói szemszögből ez az egész teljesen lényegtelen, mert az esetek 99%-ában bőven elég az, amit a mostani (vagy akár az előző) szabvány tud.

Vannak ismertetők pl. logouton is, ahol az egyik indok a középkategóriás rendszer cseréjére "az újabb PCIe", ami ugye abszolút blődség. Én emiatt tettem szóvá ezt a verziószám-hajhászást, mert kolopelén kívül nem sok mindenkit fog érinteni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) Reggie0 válasza pengwin (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Hol sugaljak, hogy letszugseglet lenne? Tenyleg kivancsi vagyok ra, mert ilyennel meg nem talalkoztam.

De pl. SSD-nel elegge kell. x4-en mar a hataron vannak.

[ Szerkesztve ]

(#32) Robert07 válasza Joz76 (#28) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igaz, viszont nem is feltetlenul a nagyobb sebesseg a lenyeg, hiszen ha eleg a kevesebb sav is, akkor olcsobb/kisebb alaplapokat is gyarthatnak majd, ami mondjuk notebookoknal nem utolso szempont.

(#33) [CsuCsu] válasza pengwin (#30) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ki szamit vegfelhasznalonak? Gondolom nem csak a kocagamerek. Szerverekben es munkaallomasokban konnyen elkepzelheto az uj verziok elonye. De az energiatakarekosabb laptokokkal meg az egyszeri Gipsz Jakab is jol jar.

(#34) fanti


fanti
addikt

Ez igen!

Micsoda világot megrengető fejlesztés......pláne most, amikor olyan erős és profi veszteségmentes textúratömörítéseket fejlesztenek a pirosak és a zöldek is.

SATA4 nem lesz véletlenül? Esetleg USB 4? Vagy Type-D? Mert az is úgy hiányzik mint egy falat kenyér, hogy dobálhassuk ki a drága alaplapjainkat, és térdre borulva éltessük az új szabványokat.....komolyan, ez már beteges.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#35) #06658560 válasza fanti (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért beteges? Miért csak textúrának kell a sávszél?

(#36) fanti válasza #06658560 (#35) üzenetére


fanti
addikt

Hát desktop oldalon mi másnak kellene?

Server oldal meg más tészta, de ott sem gondolnám, hogy most egy nagyvállalat rohanni fog platformot cserélni emiatt.....mert ugye ehhez jönnek majd az eszközök, az azokat vezérlő processzorok, förmverek, javítások, oprendszerfoltozások. Szerver oldalon ez ugye nem járható út 24/7-es működésnél. Örülök, hogy a PCI-E 3.0 és a hozzá készült eszközök többsége bugmentes.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#37) Reggie0 válasza fanti (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem nem kell egy ilyen hirtol azonnal berittyenteni. a PCISIG-es fiuk alaposan, de lassan dolgoznak. Most, hogy vegleges a terv, meg csak a gyartas elokeszitese kezdodik meg, aztan johet a kiserletezes a felvezetokkel, es esetleges celmuszerek keszitese a teszteleshez/minosegellenorzeshez. Nem hinnem, hogy 2017-ben sokat latnank belole. Es amugy is kompatibilis visszafele.

[ Szerkesztve ]

(#38) fanti válasza Reggie0 (#37) üzenetére


fanti
addikt

Igazad van, ez csak egy hír. Érdekesség.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#39) carl18


carl18
addikt

Az élet nem áll meg! Megy a fejlődés tovább, akkor a következő Navi amd és az nvidia volta is 4.0-ra jelenik majd meg. Gondolom én, akkor a 3.0 kártyák nem profitálnak majd a 4.0 csatolófelületből mi?
Megnéztem volna egy tesztet hogy 3.0 vs 4.0 fps teszt, javul a frame rate vagy jönne ki plusz teljesítmény.
Azért a voltás csúcskártyának már lehet jól jön a új felület, a több mindig jobb főleg az informatikába világába. Inkább lehet kihasználatlan, mint limit! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#40) Televan74 válasza carl18 (#39) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lehet hogy a kártya már 4.0 lesz,de az alaplapok nehezem fogják követni.Van már információ hogy ki és mikor fogja bevezetni a 4.0 lapokat? ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#41) Male válasza fanti (#34) üzenetére


Male
nagyúr

A SATA3 már egy ideje kevés az SSD-knek...

Amúgy meg pont hogy nem kell "kidobni a drága alaplapjankat", merthogy visszafelé kompatibilisre tervezték a szabványt.

(#42) #06658560 válasza fanti (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

GPGPU, komolyabb SSD-s RAID pl. Miért nem lehet már elfelejteni, hogy a desktop nem csak játék, hanem sok esetben hardverintenzív munka?
Teszem azt egy crash szimulációs WS.

Illetve szerinted a szervereknek minden csatlakozója teljesen egyedi? Vagy hogy gondolkodsz?

(#43) t72killer válasza fanti (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A textúratömörítésnek mi köze van a CPU-VGA kommunikációhoz?

A SATA-akárnennyi már történelem, ósdi protokoll. A párhuzamos végrehajtásra képes NVME-é a jövő, amit pcie m.2 csatival szokás tálalni (hagyományos hdd-knek meg bőven elég még a sata2 is.)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44) Kisgépkezelő válasza bacsis (#2) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Végülis a dupla és a dupla duplája közötti különbség nagyobb kell hogy legyen, mint a szimpla és a dupla közötti, tehát akárhogy számolom eddig ez a legnagyobb változás. :)

(#45) Kékes525


Kékes525
félisten

Most már a processzorok sebességén is kellene lényegeset változtatni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) Hobbbyt válasza pengwin (#20) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Valamit elnéztél, mert az Xeon E3-ban is csak 16 Pcie sáv van, 2db 1080Ti-nek pedig 32pcie sáv kéne..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#47) fanti válasza t72killer (#43) üzenetére


fanti
addikt

Hát, a textúratömörítést azért jegyeztem meg, mert mind a Pascal, mind a Polaris igen komoly mérnöki munka eredményeként a PCI-E forgalmon is próbál csökkenteni, ami nagyon örvendetes szerintem, mert legalább a legkomolyabb játékkártyák esetében sem léphet föl PCI-E sávszéllimit, azaz pl. egy agyonhúzott 1080Ti esetében sem limitáló tényező a kártyacsati sebessége.

Ha a konfigom adatait megnézed, láthatod, hogy van egy komoly SM961-es M.2-es SSD-m is, ami a méréseim alapján valóba finoman szólva is "porig alázza" a SATA3-as csatolós többi SSD-met, mind a Kingston SVP200-ast, mind az ADATA SP920-ast.
De a gyakorlat teljesen más mint a teszt.

Pedig ugye mekkora különbségek vannak?!
És a gyakorlatban meg még a mai átlag 50GB-os ISO-s játékok telepítése utáni pálya/mentésbetöltések esetében is igencsak diszkrét a valóban érzékelt különbség.
Pedig elég sok valós alkalmazással próbáltam, és biza meg sem tudtam közelíteni a tesztprogival mért különbséget.

Úgyhogy hiába tűnik majd el az AHCI és lesz NVME, sok kommand párhuzamos feldolgozása ide-nagy sávszélesség oda, a valóságban nem lesz falrengető eltérés, teszem hozzá, hogy sajnos!

Ahol lényeges eltérés jön elő, az a hatalmas adatbázisokban való keresgélés, és a 4k-s videoeditálás, de ugye ezek nem széles körben elterjedt otthoni felhasználási formák.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#48) Reggie0 válasza fanti (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

A gyakorlatban is porig alazza.

(#49) t72killer válasza fanti (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkora ugrást, mint ami a hdd-ssd lépés volt, nem hiszem, hogy látunk még egyet. Sata3 ssd vs ramdisk talán, de egy idő után előjönnek más limitáló tényezők. Pl ahhoz, hogy videofeldolgozásban leizzassz egy pcie ssd-t, ugyancsak sok gyors procimagot kell összegereblyézni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50) Reggie0 válasza t72killer (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

sata ssd->m.2 ugrott ekkorat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.