Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dobragab


dobragab
addikt

:C

Franko lett.

Talan egyszer irok a sajat G100s-emrol, ami jelenleg 66 grammos. :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#2) Vanir válasza dobragab (#1) üzenetére


Vanir
veterán

:R
Micsoda súlyfaragások. ;] Az enyém 70 g a kábel első 10 centijével együtt jelenleg.

(#3) \/ulp


\/ulp
csendes tag

Szép munka, grat! :C

Amúgy miért is jobb a kis felületű talp? :U Nem csökkenti a súrlódást, cserébe jobban belesüpped a puhább egérpadokba, és hamarabb is kopik.

(#4) Robert07


Robert07
aktív tag

Nem lett rossz, viszont en nem csiszoltam volna le az egesz aljat, hanem megprobaltam volna csak a talpak korvonalanal azt a kavat lecsiszolni vagy esetleg szikevel levagni, ha nem tul kemeny a muanyag.

(#5) Vanir válasza \/ulp (#3) üzenetére


Vanir
veterán

Ebben nincs igazad látod, mert igenis csökkenti a súrlódást. Volt ugyanilyen anyagú teflontalp az előző példányomon, és az sokkal kevésbé csúszott, mint ez. Az MX300-amon feleekkorák a talpak, és az csúszik a legjobban az összes egerem közül. A ZA12 sokkal nehezebben megy, mint ezek, annak pedig jóval nagyobbak a talpai.
Mellesleg 1 milliset vettem, az azért nem fog elkopni szövetpadon egyhamar.

Robert07: Így jóval egyszerűbb volt, plusz másoknál is láttam már, hogy így csinálják, gondoltam felugrok erre a vonatra. :) Ahogy a todo részhez írtam is, ezt még megcsinálom a jövőben szebbre.

Amúgy játszottam vele 1-2 órát, ég és föld egy stock G100s-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#6) \/ulp válasza Vanir (#5) üzenetére


\/ulp
csendes tag

A súrlódási erő számértéke nem függ az érintkezési felületek nagyságától, a felületre merőlegesen ható nyomóerőtől, ami ebben az esetben megegyezik a súlyerővel, és az érintkezési felületek anyagi minőségétől viszont annál inkább. A ZA mindkét egérnél nehezebb, így természetes, hogy nem csúszik annyira, mint a másik kettő.
A kopást nyilván nem egérpaddal való használatra értettem.

(#7) Vanir válasza \/ulp (#6) üzenetére


Vanir
veterán

Az MX300 10 grammal nehezebb a G100s-nél, mégis elég lényeges különbség van a csúszásuk között, pedig ugyanaz az anyag van alattuk, ami ugyanattól az úriembertől lett rendelve. :) Értem én, hogy elmélet, de ez meg gyakorlat. :DDD Nyilván nem kötözködni akarok, csak a tapasztalataimat adom át.

(#8) dobragab válasza \/ulp (#6) üzenetére


dobragab
addikt

Az erintkezo feluletek anyagi minosege miatt csuszik jobban a kis, kerek (!) talp. A szelei sokkal hamarabb lekopnak gombolyure, puposra, igy a szele nem "vag bele" a padba, es a kerek forma is ezt minimalizalja. Vagy valami ilyesmi oka lehet, de teny, hogy a kis kerek teflontalpak jobban csusznak, mint a nagyobb, eger formajat kovetoek.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#9) \/ulp válasza dobragab (#8) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Igen, valami hasonló játszódhat le, még arra is gondoltam, hogy a nem egyenletes súlyeloszlás miatt egyik fele jobban "belevág" a padba, de nem akarok hülyeséget mondani. Igazából csak arra akartam rávilágítani, hogy ez az egész nem a talp felületének méretéből adódik, hanem valami egészen másból.
Amúgy, hogy egy ellentétes példát is említsek, OCN fórumról Ino a nagy méretű egértalpakat kedveli a #3 hsz-ben felsorolt érveim miatt.
Érdekelne, hogy egy keményebb felületen, ahol nincs besüppedés meg a többi baromság, ugyanígy csúsznának?

(#10) dobragab
Asztalod sincs? :U :P

Ez is igaz...

[ Szerkesztve ]

(#10) dobragab válasza \/ulp (#9) üzenetére


dobragab
addikt

Nem tudom, nincs muanyag padom. :D

Ino valoszinuleg nem jaffa-fele talpakat hasznal, ez hungarikum.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#11) netpeti98


netpeti98
addikt

Jól néz ki! :K

Egy kicsit amatőr kérdés, de:
A gyári kínai Omron és Kailh kapcsolók helyett a főgombok és a görgőgomb alá a csúcsminőségű, japán Omron D2F-01F modellek kerültek (amiket innen szereztem be).
A főgombok közé tartozik a dpi váltó is? Tehát oda is mehet az Omron D2F-01F? :)

(#12) \/ulp válasza netpeti98 (#11) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Nem tartozik közéjük, azt a kapcsolót Vanir nem cserélte. Viszont igen, mehet alája japán Omron is.

(#13) netpeti98 válasza \/ulp (#12) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, kicsit a kép bizonytalanított el, de jobban ráközelítve látom, hogy az maradt az alap Kailh. Mivel én elég sokat használom (a vissza gomb van rárakva), emiatt ha lehet azt is cserélném egy megbízhatóbbra.

(#14) Vanir válasza netpeti98 (#13) üzenetére


Vanir
veterán

Simán cserélhető az is, könnyen hozzá lehet férni. Nekem is a vissza gomb van rajta, de egyrészt elfogyott a kapcsolóm, másrészt meg én nem nyomkodom annyit.

(#15) netpeti98 válasza Vanir (#14) üzenetére


netpeti98
addikt

Köszönöm! :R
Akkor az is cserélve lesz, jobb egyszerre kicserélni az összeset, mint később ismét szétszedni.

Csak tényleg találnék valaki megbízhatót vidéken, aki tud forrasztani. :(

(#16) dobragab


dobragab
addikt

Immar hivatalos, hogy a kisebb talpak jobban csusznak. A kozepso talpnak szerintem egy normalis padon tovabbra sincs ertelme :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.