Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Szomorú, hogy még létezik TN-paneles monitor. És most jöhet mindenki a 144hz-el akkor is.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) XeeN válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


XeeN
senior tag

Ráadásul elég vastagon fogott a ceruza...

(#3) Armagedown


Armagedown
őstag

Ne legyetek már ilyenek, ez a tn panel az amoledet is veri :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#4) tamasas0913 válasza XeeN (#2) üzenetére


tamasas0913
tag

Ráadásul szinte minden TN paneles teszben meg van említve, hogy amúgy IPS-ben is van...

Lehet csak nekem kerülte el a figyelmem, de miért "csak" TN panelesek vannak tesztelve? Én még nem nagyon olvastam IPS Freesync-es 144hz-es monitorról tesztet itt a ph-n...

Gondolom mindjárt kapok 1001 linket ahol IPS-ek vannak tesztelve... De jöhet is, mert kíváncsi vagyok.

Máskülönben tényleg elfelejthetnék már a TN-t a gyártók... Lassan itt a 8-16k hiperszuperamoled meg a pöcsömöccse is és még mindig a 20 évvel ezelőtti TN panelekkel vannak elárasztva a boltok meg a fórumok..

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#5) Eugene Roe válasza tamasas0913 (#4) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mert a 80-120 ezres tn panelbe 200 -> kétszáz ft a panel és így nagyobb a haszon rajta, mint a 160-280 ezres ips-en, amibe mondjuk 40-80 ezer... remélem pwm is ~van bennük.

Gondolom India és Kína kereseti viszonyai miatt nem szabadulunk ezektől.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#6) moleculez válasza Eugene Roe (#5) üzenetére


moleculez
veterán

De hogy a belépő kategóriás laptopokból nem tud kikopni, az még roszabb. Tök jó konfig, ház, de TN panel...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) yericho800


yericho800
aktív tag

Ips elfért volna. Főleg ennyiért.mert a freesyncen kívül kb semmit nem tud. :(

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#8) Feketelaszlo válasza tamasas0913 (#4) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Azért azt szögezzük le, hogy a TN panel elleni kereszteshadjárat kicsit már túllőtt a célon - lehet, hogy rosszabb a kontrasztarány és a betekintési szög, mint IPS és VA esetében, de azért nem annyival ront ez a felhasználói élményen, mint azt egyesek próbálják megideologizálni. Persze TN és TN között is óriási különbségek vannak, nem feltétlenül a 20 ezer forintos TESCO-s notebook kijelzőjéből kell kiindulni, mert az nem a paneltechnológia miatt nézhetetlen (vagyis nem csak amiatt). Ha a tesztben leírt mérések helyesek, akkor ez az Acer például teljesen rendben van.

(#9) elefant válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

"Ha a tesztben leírt mérések helyesek, akkor ez az Acer például teljesen rendben van."

ezért adtunk rá Tetszett plecsnit. kétszer mértünk be mindent.

(#10) tamasas0913 válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


tamasas0913
tag

Persze ez természetes. Biztos nem kifogásolható semmi a monitorban... Biztos korrekt ketyere. Csak érted.. Haladjunk már a korral könyörgöm. A könyörgésem itt a gyártóknak szól.
Nem tudom elhinni, hogy a TN panel és az IPS panel közt akkora különbség lenne árban, mármint a legyártási árában.
De ez maradjon az én problémám és értetlenkedésem... :)

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#11) #16939776 válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pontosan, Ez is TN.. :

(#12) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Beépített célkereszt: Ez mi és mire jó?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13) Eugene Roe válasza TigerCat (#12) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Futás, vagy sorozat leadáva közben sok játékban (cs, cod) szétesik a célkereszt, ez viszont ott marad pont középen.

Vagy van ahol a rakétavető esetleg shotgun másfajta célkeresztet kap, aminek ~nincs közepe, csak egy nagy kör.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#14) Tidus válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

az 1ms-ről sem feledkezz meg.
Game-ra Freesync teljesen jó.
De a cuccaidat nézve te monitort nem is használsz.

(#15) Eugene Roe válasza Tidus (#14) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hiába az 1ms g2g, ha a latency 15 helyett 45 ms :P bár ez meg pont nem az ips vs tn-en múlik.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#16) Akybron válasza Eugene Roe (#13) üzenetére


Akybron
aktív tag

Igen, de a célkereszt szétesése azt akarná a felhasználó számára átadni, hogy futás/sorozatlövés közben nem tudsz olyan jól célozni, így valóságosabbá téve a játékot. Ezt "felülbírálod" egy fix célkereszttel, tulajdonképpen csalsz.
Régen egy rágógumi vagy egy post-it címkéből kivágott pötty is megtette. :-)

73&DX HA5OJN

(#17) TigerCat válasza Eugene Roe (#13) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezek szerint értelmes dolog, nem marketing fogás. Klassz, köszi szépen! :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18) elefant válasza Akybron (#16) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

CS-ben a mesterlövész puskánál csak akkor volt (lehet, hogy most is) célkereszt, ha bekapcsoltad a zoomot (belenéztél a távcsőbe), ezért az arcok a közepére ragasztottak egy kis baszt, hogy lássák, hogy hova lőnek, ha nem zoomolnak. Mondjuk én akkora alma voltam, hogy rajtam ez se segített.

(#19) elefant válasza TigerCat (#17) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen-igen, ez hasznos lehet.

(#20) Ted_Beneky válasza Akybron (#16) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Filctoll pötty :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#21) AxBattler válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony, nem véletlenül kapható TN-es Predator, vagy Alienware. :K
Ez az Acer meg nem rossz darab ennyi pénzért, én egyedül a gyatra anyaghasználatot rónám fel hibájául (élőben megtapiztam a kisebb változatát) - ettől függetlenül korrekt az ár/érték aránya.

Egyébként inkább venném az LG 24GM-et: jobban össze van rakva, pivot-os az állványa, és 24"-ra amúgy is jobb koncentrálni egy kompetitív FPS-ben, 27" szvsz már zavaró.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) TaS1kaaa válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Játékra csak a high refresh rate TN ... mondjuk ez a 400-600€-os kategória, WQHD 144Hz :)

(#23) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

nekem TN paneslem van, és megint csak egy TN-t fogok venni... nincs ezekkle semmi gond. ha szép színekre mennék ,akkor mást néznék, úgyhogy megértem azt aki így tesz. de egy ips panellen nem lehet játszani(picit is komolyabban)... ezért a pénzért szerintem sokaknak megéri. A betekintési szög nem para, vagy a forgatás, de hogy a magasságot nem lehet álítani az már zavaróbb lehet. a freeSync miatt csábító ajánlat mindeképp. és hogy az 1ms gtog nem annyi, hát ezt már mindenki tudja manapság, és azt is hogy minden monitornál más és más. Sosem annyi amennyit igérnek ;]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#24) X Factor válasza tamasas0913 (#4) üzenetére


X Factor
addikt

Pedig volt, az enyém is az, 34uc79g, IPS, 50-144hz, freesync.

Make things work

(#25) <Lacy85> válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az ég világon semmi baj a TN panelekkel.
Mondom ezt úgy, hogy laptopban IPS van, tv-ben meg VA. Szóval van mivel összehasonlítani.
Lehet, hogy páran a 10 évvel ezelőtti TN panelekből indulnak ki, vagy csak hobbiból szidják, nem tudom. :D

(#26) Hopkins95 válasza <Lacy85> (#25) üzenetére


Hopkins95
addikt

BenQ GL2250

Ez TN. Azt hiszem ez van otthon apáméknak az asztali géphez. Annyit mondok, hogy nagyon rossz. Pl. ha lejjebb ülök vagy oldalról, akkor látványosan invertálódnak a színek. :N
Laptopba meg tényleg nem tudom már elképzelni a TN-t, ahol fel-le lehet hajtogatni a képernyőt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#27) <Lacy85> válasza Hopkins95 (#26) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Érdekes. Akkor ezek szerint típus függő.
Nekem ilyen van, de semmi bajom vele.

A laptop azért tényleg más. Oda nekem sem kellene TN.
TV-nél meg a VA-t nem cserélném le semmi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#28) schawo


schawo
titán

A múltkor ültem egy nullkilométeres TN paneles (mittudomémilyen) allinone előtt, és azt hittem kifolyik a szemem. A nagy monitoron az alsó sorban a tálcán nem láttam az ikonokat, csak ha mélyre hajoltam. Pokolba kívántam azt a szart. Szerencsére pont ugyanaz a típus volt IPS kijelzővel is, igazi megváltás volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) attiati válasza tamasas0913 (#10) üzenetére


attiati
veterán

IPS > TN ??

Minden szempontból?
Én hazahoztam egy Dell P2414H IPS monitort és rettentően zavart a bevilágítós fekete és az utánhúzástól fájt a fejem. Egy hétig bírtam. Egyéni szoc.probléma persze. De ha mindenben jobb lenne az IPS, akkor nem létezne már TN. Szerintem én kifejezetten egy TN monitort fogok keresni legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#30) GreatL


GreatL
őstag

Mielőtt IPS-re váltottam a TN panelek teljesen jól feljöttek színben homogenitásban stb.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#31) sb válasza schawo (#28) üzenetére


sb
veterán

Ugyanez tök friss, ma kapható TN monitornál. 22", nem is őrült nagy, de nem tudod belőni úgy a kontrasztot-fényerőt, hogy normális, kellemes képe legyen. Mellette egy ugyanolyan "drága" (30k) IPS/VA monitor, azoknak sokkal jobb a képe.
Lefelé fakul, de már a kedvenc tesztemen is megbukik, pedig nem hightech vagy gaming. Sima iroda helyzet: színes excel sorok és nem tudod megmondani azonos szín-e a felső és az alsó sor.

Notiban kettőben is TN, az nem működik, hogy odaülünk egymás mellé és megnézünk ketten valamit mert az egyikünk tuti nem lát szart se rajta.

Egyébként notikban hihetetlen a felhozatal. Desktopban talán annyira nem gázos meg ott lehet legalább válogatni. Most notit néznék és a tesztek tele vannak amúgy egész jónak tűnő gépekkel, IPS!!!! panellel... utána ránézek a kijelzőre, 200nit max fényerő, 6-800:1 kontrasztok, 50-70% sRGB, stb... :U

(#32) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Ahogy itt már többen említették TN és TN panel között óriási lehet a különbség, saját tapasztalat. Szerintem nem is azon van a hangsúly, hogy régi vagy új fejlesztés, hanem inkább talán hogy olcsó vs. drága. Sosem értettem miért szidják a TN-t. Nekem 22 colos TN monitorom volt sok évvel ezelőtt (30-40 ezerrel többe került, mint egy átlag TN LCD). Most vettem egy olcsó laptopot TN LCD-vel netezésre. Na most láttam be miért szidják. Valami szörnyű. A régi TN-es LCD-m sokkal jobb. Most egy LG 27-es IPS-t használok az asztali géphez, de a képe a 22-es TN paneles LCD-nek sokkal jobb volt.
Az egy dolog, hogy nem ismeri az IPS a feketét, de ha az ágyból este filmezek "alulról", akkor még a nem létező fekete átmegy barnás-szürkébe, nagyon torzul. Gyakorlatilag egy sötétebb filmből nem sokat látok illetve nem is akarok, mert borzasztó rossz barnás-szürkét nézni. A TN-nel semmi ilyen problémám nem volt.
Szóval szerintem ne abból induljon ki valaki, hogy a legolcsóbb TN képét megnézem, és akkor mindegyik sz_r, mert nem.

http://www.diesel.com

(#33) SchumiBácsi válasza GodGamer5 (#1) üzenetére

Nem elég hogy csak 144Hz, de 1080sor 27"-on. Más kérdés hogy ha 1440sorral oldják meg akkor nem 90K hanem 150K :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#34) d@minator válasza Laca19 (a) (#32) üzenetére


d@minator
addikt

Laptop TN panel olyan betekintési szögekkel és képpel, hogy leesett az állam. Gyártó LG. A gazdája összetörte és egy AUO panelt tettem bele. Gyalázat. Az a tipikus mozdítod és fakul és erőtlen az egész, nem teltek a színek. Igen TN és TN között van különbség.

Játékra a fullHD TN teljesen jó 27"-ban is. IPS-em van itthon előtte VA volt a múltkor TN-en nyomtam és jól elvoltam vele.
A 85 ezret sokallom bár az 5 év garancia jól hangzik. Nem, így is sok.

[ Szerkesztve ]

(#35) Franklin válasza tamasas0913 (#4) üzenetére


Franklin
addikt

Elkerülte a figyelmed. De nem lesz 1001 link, csak kettő:

ACER XF270HUA teszt

LG 34UC79G teszt

(#36) Hopkins95 válasza Laca19 (a) (#32) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, az IPS-nek ez az egy igazi hátránya, hogy filmnézésnél ahol sok a sötét jelenet szürkét látsz és ez engem is zavar a laptopomon. De én azt mondom ezzel inkább együtt tudok élni, mint hogy ha leülünk többen a laptop elé és csak az látja rendesen aki szemben ül vele, vagy más szögbe fordítom és már torzulnak a színek. Meg egyébként akinek nagyon jó fekete kell, annak ott van a VA. Én is gondolkodtam egy jó darabig, hogy VA vagy IPS legyen, aztán mivel én elég sokat játszom, IPS-t választottam. A VA-t meg főleg azoknak ajánlják a milyen monitort vegyek? topikban is, aki a jó feketére vágyik vagy inkább filmezésre használja a monitort.

(#27) EclipseGT Akkor valószínű tényleg lesz benne valami, hogy TN és TN között is nagy különbség lehet. Egy biztos, azt tudom, hogy én már nem vagyok hajlandó visszaváltani TN-re. VA-t kipróbálnám, de a TN a számomra múlté. :)

(#31) sb Nekem is ez a bajom sok laptoppal, hogy beletesznek valami alacsony kontrasztarányú csekély fényerejű kijelzőt. Én ha meglátom, hogy a fényerő kisebb mint 280-290 nit, már zárom is be a tesztet, mert az kuka, kültéren használhatatlan. Ami meg ilyen 400+ nites laptop, az meg ilyen 1000+ Euróba kerül. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#37) #00137984


#00137984
törölt tag

Nálam egy Samsung monitor van. [link] Játékra és filmnézésre tökéletes. :) Alacsony input lag és a 100Hz használatával a régi 60Hz-es szintén TN paneles Asus monitort oda-vissza veri. Ez nekem már komoly szintlépésnek számit, főleg a képminősége és a csatlakozások szerint. G-Sync és egy jó Oled, játékra optimalizáltan nálam is mindent vinne... :) Azért ilyen TN kijelzőkből már nézhető képet is ki lehet hozni, ahogyan láttam már nézhetettlen IPS monitort.

[ Szerkesztve ]

(#38) tamasas0913 válasza Franklin (#35) üzenetére


tamasas0913
tag

Köszönöm. :R

Mate 10 Pro

(#39) #31342592


#31342592
törölt tag

Ugyanezert az arert van 240 hz-es 24.5-ben. Ki venne ezt akkor helyette, ha tudja?

(#40) blue01song


blue01song
aktív tag

Nekem felsőkategóriás ips-em van és ezzel együtt mondom,hogy láttam TN paneles (újabb modell) monitort és nagyon szép színei voltak :)

nincs gondom az ips glow-al és amúgy a VA színeit is szépnek láttam, pl BF1 fort vaux pályája szebb volt szerintem VA-n mint IPS-en..

[ Szerkesztve ]

(#41) Reggie0 válasza TigerCat (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

En meg CAD-ben is hasznaltam, amikor retegek kozott kellett poziciokat ellenorizni sok helyen. Persze le lehet rakni szoftverben is ilyen kereszteket ami pozicionalni segit, de azt lerakni, majd leszedni sok kattintas/ido. Inkabb behuztam egyik reteget a kepernyo kozepen levo celkereszthez, retegvaltas es mar latszott is, hogy jo helyen van-e :) Meg van 1-2 hasonlo problema, ahol kenyelmesebb, mint a szoftverben levo lehetosegek.

[ Szerkesztve ]

(#42) HavocS válasza sb (#31) üzenetére


HavocS
senior tag

Ne is mondd, én is most nézegetek új notit, egy üzleti 13"-os HP Probookom van de olyan a kijelző hogy sírok tőle, egyszerűen nem találok olyan 300-ig amit odakint, esetleg rásütő napfénynél is lehetne látni. Azt meg pláne nem értem hogy a tükröződő kijelzőket minek erőltetik, pláne ilyen 200nit-tel, amit kb csak este vagy besötétített szobában lehet használni...

(#43) tool


tool
tag

Hát igen, minden panel valamilyen kompromisszum, aki ezt nem látja be, az szokott itt feleslegesen fikázni. Nekem két monitorom van egy komolyabb TN 24" 240Hz és egy VA paneles 27" 60Hz, tökéletes mindkettő a maga használati területén, csak hát hely kell hozzá ez kétségtelen.

(#44) szmissz válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


szmissz
senior tag

Az a szomorú, hogy nem tudsz semmit a technológiáról és úgy mondasz ilyen nagy okosságokat. :W

Nem attól rossz valami, hogy TN és nem attól jó, hogy IPS.

Évek óta vannak nagyon szép színhűségű, élénk TN panelek (mint ez a tesztben szereplő is), amiken a fekete nem egy okádék foltos moslék, mint az IPS paneleken általában. De még ha nem is foltosak, úgy világítanak a sötét részeken, mint a reflektor.

Van olyan TN képernyőm, amitől lekarmolnád az arcod, hogy "HŰMICSODAÍPÉES DESZÉP!".

A betekintési szög egy dolog, azon nincs mit szépíteni, szerencsére én szemből nézem a kijelzőket, ilyen luxy életem van.

Nem a technológia az egyetlen, ami meghatározza a minőséget, hanem az, hogy a gyártó mit hoz ki az adott technológiából. 2018-ban, de már simán 4-5 éve is mindkettőből lehet nagyon jót csinálni.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#45) secretgarden válasza moleculez (#6) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Leginkabb 15.6"-es nem full HD laptok kijelzok gyatrak. A full HD-sak jobbak altalaban. Erdemes erintokijelzoset venni, ott viszonylag ritka a TN. En most eppen egy kis 11.6"-es erintokijelzos nem tul draga HP laptopot nyuvok, es egesz jo a kepe.

(#46) =Mentor= válasza secretgarden (#45) üzenetére


=Mentor=
őstag

Nem is a TN panellel van baj, hanem hogy képesek 85 ezret elkérni egy ilyen elavult monitorért... :W

(#47) superecneB


superecneB
őstag

A betekintési szög fontos olyan esetekben amikor az ember fixen 52-55 cm távolságban ül a monitortól és az ülés magasság is ugyan az?
Nyilván ez egyéni preferencia de mit mond a tapasztalat? Sajnos nincs lehetőségem ezt kipróbálni de a magasabb képfrissítés tetszik a színek játék közben kevésbé érdekelnek úgyis csak pillanatokra látok 1-1 szöget . Viszont a színek miatti kontrasztot érdekesnek tartom de elég bizonytalan vagyok ebben a kérdésben . Tudna valaki támpontot adni?

(#48) tool válasza =Mentor= (#46) üzenetére


tool
tag

Itt a gond, ha valaki ezt gondolja. Akkor lenne igazad, ha pl. kompetitív fps-re lenne jobb megoldás, de nincs, tehát nem elavult.

(#49) Mamuska válasza tool (#48) üzenetére


Mamuska
őstag

De ez is túl van lihegve. Profiknak tényleg fontos meg egy bizonyos színt fölött, de átlag játékosoknak az ips gémer monitorok tökéletesek. VA-nak azért van hova felzárkóznia, de ips szerintem erre a célra nagyon jó. Bár mi a 10 millió profi játékos országa vagyunk. :)

(#50) Mamuska válasza #16939776 (#11) üzenetére


Mamuska
őstag

Miért van ilyen alacsony fényerőn kalibrálva? Ennyire vakit a normál fényerő? Talán ez a második amit látok az évek alatt ami 80 cd/m2. :D Én egy kicsit többet várnék egy ilyen nevű monitortól, de ez én vagyok. Az biztos, hogy egyedi monitorod van mert nem sok ilyen lehet se az országban se a fórumon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.