Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#141) fordfairlane válasza Vakegérke (#140) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azt gondolom, hogy a NATO tagság a maga védőernyőjével kötelezettséget is jelent. Nem tudom, hogy a kötelezettségek mennyire vannak egyértelműsítve, de ha nincs attól még lehet, hogy ez elvárás az Usa részéről, aminek vagy eleget teszünk, vagy kilépünk. nem hinném, hogy a magyar honvédelem merő kalandvágyból vagy netán a terrorizmus elleni "nemes" harcért vállalt Afganisztáni missziót. Talán azért, hogy a most már nem tudom hány éve nem épülő radart továbbra sem kelljen megépíteni.

Azt gondolom, hogy az afganisztáni háború elsősorban az Usa birodalmi érdekeiről szól. A Közel-Keletet így megosztva egyrészt védi a Perzsa öböl olajforrásait, másrészt védi Pakisztánt, és az ő atombombáját, hogy nehogy iszlám fundamentalista vezetés kezébe kerüljön.

Nekünk nem az a dolgunk, hogy a nagyok dolgába beleszóljunk, ez úgy is eleve reménytelen. Nekünk az a dolgunk, hogy mérlegeljük: megéri-e az áldozatot ez a tagság. Félreértés ne essék, nem attól tartok, ha nem lennénk NATO tagok, akkor maholnap lerohanna minket egy szomszédos ország. Inkább attól tartok, hogyha nem integrálódunk ezáltal is a Nyugat érdekszférájába, akkor az oroszok nagyobb befolyásra tennének szert, ahogy befolyásolják pl. Ukrajnát. Én pedig nem akarom, hogy Magyarország ütközőzónája legyen a keleti és a nyugati érdekeknek. Ütközőzónának lenni szopás, hogy finoman fejezzem ki magam.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.