Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) waithEard válasza Vakegérke (#100) üzenetére


waithEard
őstag

50.000 tanácsadó! Ez jó! :)
Lassan be kell majd ismerniük (ahogy Tonny Blair tette), hogy a háború okaiként megjelölt állítások közül egy sem volt igaz. Gondolok itt a vegyi\biológiai fegyver mizériára.
Az is elgondolkodtató, hogy az oroszok 20 évig püfölték az afgánokat, és semmire nem mentek. Véres fejjel kullogtak haza. Szerintem ez vár az USA-ra is. Vietnam 2.

Csak hát addig nem kevés ártatlan embert fognak még megölni.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#102) bullseye válasza waithEard (#101) üzenetére


bullseye
addikt

a szovjetek a mudzsahedinnel harcoltak, akik aztán nélkülük részben magukkal, részben a később feltűnt tálibokkal, azaz a maradékaik jelenleg az USA szövetségesei, valamilyen szinten...

normálisabb tálalásban és részletekben itt: http://index.hu/kulfold/oh1_9057/

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#103) madstunt válasza waithEard (#101) üzenetére


madstunt
addikt

milyen 20? inkább 10 az

(#104) Vakegérke válasza madstunt (#103) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazad van.

"A szovjet hadvezetés eleinte nem számolt komoly harcokkal, és elhúzódó háborúval. A vezérkar a hadműveleteket csak néhány hónapra tervezte, de végül kilenc évig tartottak."
Forrás, amelyre alapozom következő mondataim is.
Szóval mindennel együtt tíz év az a húsz.

"A legvéresebb év, 1985, Gorbacsov elnökségére esik, akkor a szovjet hadsereg 120 000 fővel elérte a legmagasabb létszámát, melyből 73 000 fő tartozott a harcoló alakulatokhoz."
Még elgondolni is sok.

"A szovjet veszteség 26 660 halott és 30 000 sebesült, kb. 1.5 millió afgán halt meg, és több mint 5 millió kényszerült elmenekülni."
Másfél millió afgán pusztult el a megszállás során. Megdöbbentő. Nincs vége, most éppen az amerikai bombák csinálnak az esküvőkből temetést.

"A háború a súlyos gazdasági gondokkal küszködő Szovjetuniónak évi 5 milliárd dollárjába került."

Mennyibe kerülhet ma Afganisztán Amerikának?
Mennyi lehet az iraki háború költsége?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#105) Gergő_ válasza Vakegérke (#104) üzenetére


Gergő_
őstag

Csak annyit tudok hogy Szerbiában 10 éve egy amerikai katona naponta 400$-ba került.
Meg még annyit hogy 2007-ben az iraki hadviselés költsége meghaladta az 1000 milliárd $-t.
Utána kéne nézni, de könnyen lehet hogy ez mára megduplázódott.
Sok pénz a békéért, no meg az igazság védelméért.

(#106) fordfairlane válasza Vakegérke (#104) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha az Usa kivonul Afganisztánból, az neki a legolcsóbb. Persze nem feltétlenül a legjobb, hisz valószínűleg véres polgárháborúba torkollna a dolog, de hát a pacifizmus is képes nagy dolgokra, még a maga szerény eszköztárával is. :D

x gon' give it to ya

(#107) bullseye válasza Vakegérke (#104) üzenetére


bullseye
addikt

egészen pontosan hány esküvőből hányat bombáztak le az amerikaiak?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#108) Vakegérke válasza fordfairlane (#106) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amerika megjátszhatná a "tévedtem, korrigálom" dolgot, és kivonhatná a cuccost Afganisztánból. Hogy aztán óriási leszámolások következnének, véres belháború, az már nem az ő dolga.
Egyébként is, mi köze hozzá? Netán értékelnünk kéne, hogy az amcsi katonák által kialakított helyzetet fagyasztgatják?
Mi a fenéért kell beleavatkozni más népek, államok belügyébe?

Máshol is voltak balhék, mint például Ruandában. Halomra ölték egymást a tuszik és a hutuk. Oda miért nem vitte a békét a dicső amerikai katona?

50.000 fős amerikai egység maradt Irak területén. Tanácsadónak. Nem sok ez a létszám? És milyen tanácsot adogatnak? Ha katona, akkor gyilkolásra van kiképezve. Persze lehet, hogy védelemben profik.
Katonák, tehát nem lehet céljuk a békés polgári élet megteremtése.
Mondom én, ne legyen igaz.

bullseye: Ha csak egyet, az is több a soknál.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#109) fordfairlane válasza Vakegérke (#108) üzenetére


fordfairlane
veterán

"Mi a fenéért kell beleavatkozni más népek, államok belügyébe?"

Hát mondjuk többek közt azért, mert otthont adtak bin Ladennek? Láthatóan te utálod Amerikát, így nincs miről, illetve nincs miért érvelni.

50.000 fős amerikai egység maradt Irak területén. Tanácsadónak. Nem sok ez a létszám? És milyen tanácsot adogatnak? Ha katona, akkor gyilkolásra van kiképezve. Persze lehet, hogy védelemben profik.
Katonák, tehát nem lehet céljuk a békés polgári élet megteremtése.
Mondom én, ne legyen igaz.

Azért maradnak ott, mert Amerika egy sátáni teremtmény, a velejéig romlott. Kielégítő a válasz?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#110) bullseye válasza Vakegérke (#108) üzenetére


bullseye
addikt

"Ha csak egyet, az is több a soknál."

ennél valamivel költőibbet vártam az esküvőket szétbombázó USA martalócok után. Mert ilyen alapon, az arabok meg irodaházrobbantók, aki meg egyszer ivott életében az piás.

Szeretem ezeket a szép, gótikusan demagóg futamaidat aggodalomból, amik mindig úgy érthetőek, hogy állandóan ez folyik ott szándékosan. Aztán persze kiderül, hogy nem szándékosan, nem állandóan, esetenként még az is, hogy alig volt rá példa. Nem baj! Ha volt rá példa, az épp elég baj! Ha meg nem volt, akkor is! Mert lehetett volna! Halált virágoztak a tankjaik földrengéssel dübörögve, egy nagy sírba taszítva az összes ártatlan kisdedet a bombázók hozta véreső árjában. Jihadot hirdetek ellenük! És a birkáik ellen is!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#111) fordfairlane válasza bullseye (#110) üzenetére


fordfairlane
veterán

Vagy tényleg ilyen naiv, vagy álnaiv. Úgy áll hozzá ehhez, mint egy kisgyerek. Gyerekkel pedig szabad politikáról, meg háborúról beszélni.

x gon' give it to ya

(#112) bullseye válasza fordfairlane (#109) üzenetére


bullseye
addikt

Nem vagyok a kimondott Sith mester, de Te nem akarsz átállni?
Mert nekem kezd a tököm tele lenni a nyugati bűntudattal. USA egyik része nem győzi hangsúlyozni, hogy ők ám nagyon puszikálják az iszlámot, csakis kizárólag az extrémjeiket nem szeretik, mert Bin Laden, meg ilyesmik. A másik részük erkölcsileg kikéri magának az egészet. A harmadik félti a katonákat.

Bezzeg a túloldalon nem ilyen kis metroszexuálisok vannak, hanem igazi férfiak: USA sátán, Izrael sátán, pusztulniuk kell, akik nem utálják őket, vagy ellentmondanak azoknak is, halál arra aki beszól, ha valaki karikatúrát csinál felégetjük európát, éljünk mi, győzni fogunk, stb. EZ az egészséges felfogás ilyen helyzetben! ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#113) fordfairlane válasza bullseye (#110) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az esküvőt szétrakétázó sátáni amerikaiak valószínűleg egy rakétával célt tévesztettek, vagy a hírszerzés kapott rossz infót. Afganisztánban, ahol ugye a törzsek azóta gyilkolják egymást, meg az átutazókat, amióta letelepedtek ott, ez már talán fel sem tűnt, de a vezetők ott sem hülyék, könnyen az Usa kormány ellen tudja fordítani az Usa saját médiát.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#114) fordfairlane válasza bullseye (#112) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem vagyok a kimondott Sith mester, de Te nem akarsz átállni?
Mert nekem kezd a tököm tele lenni a nyugati bűntudattal.

Nem szándékoztam én sehova sem odaállni, csupán próbálom értelmezni, meg az okokat és a magyarázatokat megtalálni a világban tapasztalható folyamatokra, akár politikai, akár gazdasági, akár társadalmi jellegűek azok. Ami külpolitikát, illetve az usa-barát <-> usaellenességet illeti, én De Gaulle mondását tartom mércének: Franciaországnak (Magyarországnak) nincsenek barátai, csak érdekei.

x gon' give it to ya

(#115) bullseye válasza fordfairlane (#113) üzenetére


bullseye
addikt

egy esetről spec. tudok, pár éve egy esküvőn a szokásos öröm kifejező levegőbe durrogtatásól betojtak az épp arra járó pilóták, hogy rájuk lőnek, és kioldottak a násznépre. Elég nagy balhé lett belőle.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#116) fordfairlane válasza bullseye (#112) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bezzeg a túloldalon nem ilyen kis metroszexuálisok vannak, hanem igazi férfiak: USA sátán, Izrael sátán, pusztulniuk kell, akik nem utálják őket, vagy ellentmondanak azoknak is, halál arra aki beszól, ha valaki karikatúrát csinál felégetjük európát, éljünk mi, győzni fogunk, stb. EZ az egészséges felfogás ilyen helyzetben! ;]

A fél arab világnak nem az iszlám a legnagyobb összetartó ereje, hanem az Amerikaellenesség. A történelem folyamán erre sok példát találni, sok nép, vagy vallási csoport akkor tudott megerősödni, és uralkodó helyzetbe kerülni, ha a tagjai nem egymást marták, hanem találtak maguknak közös ellenséget, akik ellen szent háborút lehetett indítani.

Amerika épp akkor kapta a WTC-be a repülőket, amikor a legpasszívabb volt a külpolitikában, szinte sehol nem folytatott háborút, és úgy be volt tojva, többek közt a Watergate ügy miatt, hogy a saját hírszerzését is leépítette. Épp próbálta a pacifikált nagyhatalom imázsát kiépíteni, Clinton óta ment ez az idealista külpolitika, csak hát az arabok nem voltak olyan hülyék, hogy ne használják ki az alkalmat.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#117) fordfairlane válasza fordfairlane (#111) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gyerekkel pedig szabad politikáról, meg háborúról beszélni.

Pont a lényeg maradt ki: nem szabad. :W

x gon' give it to ya

(#118) fordfairlane válasza bullseye (#115) üzenetére


fordfairlane
veterán

Katonai ellenőrzés alatt álló területen, helikopteres járőrök által felügyelt zónában a levegőbe kalasnyikovozni nem egy életbiztosítás.

x gon' give it to ya

(#119) tiv83us válasza bullseye (#110) üzenetére


tiv83us
veterán

"Nem baj! Ha volt rá példa, az épp elég baj! Ha meg nem volt, akkor is! Mert lehetett volna! Halált virágoztak a tankjaik földrengéssel dübörögve, egy nagy sírba taszítva az összes ártatlan kisdedet a bombázók hozta véreső árjában."

:))

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#120) waithEard válasza tiv83us (#119) üzenetére


waithEard
őstag

"Hát mondjuk többek közt azért, mert otthont adtak bin Ladennek? "

Ez a beszéd! Szóval egy egész nép bűnös, amiért testületileg bújtatták az öreg Bin Ladent.
Ez egy picit engem Adolfék gondolkodására emlékeztet...Atomot nekik!

Ezek a háborúk egy sémát követnek:
1. hangulatkeltés, propaganda, koholt vádak (Bin Laden, biológiai fegyverek)
2. fenyegetés, teljesíthetetlen követelések (adjátok ki B.L.-t, adjátok át a fegyvereket)
3. megszállás, bábkormányok hatalomra juttatása, akár választási csalással is

Engem ez a volt szovjet módszerre emlékeztet. Ilyen szemszögből nézve az 56-os forradalmárok is terroristák voltak.
Az USA bele akarja rángatni a saját háborújába Európát is. Addig nem voltak itt robbantások, amíg bele nem avatkoztunk. Madrid után a spanyolok kivonultak, azóta nyugi van náluk...
A terrorizmus és az iszlám legnagyobb ellensége izrael. Ők a fő célpont. Az USA, mint izrael legfőbb támogatója és csatlósa így került képbe. Ezek a háborúk az arab világ destabilizálásáért folynak, nehogy túlzottan megerősödjenek. Irán is terítékre fog kerülni, ott éppen a 1. fázisban járunk. Ezek a háborúk nem a világ biztonsága érdekében folynak.
Kizárólag izrael és amerika érdekében. Az pedig megint egy más kérdés hogy az arab világ miért gyűlöli ennyire őket...nyilván azért, mert mind egy szálig terroristák.
Atomot nekik!

2003-ban készült egy felmérés Európában. A kérdés az volt, hogy kit tartanak az emberek a világbékére a legveszélyesebbnek.
1. Izrael
2. USA
Többet nem tették fel ezt a kérdést... :)

Ami az esküvői menet bombázását illeti, megállapították, hogy a pilóták be voltak tépve.
Azt sem tudták, kire-mire lőttek.(Így lőttek le szövetséges gépeket is) Gondolom aki volt katona, sejti, hogy milyen eséllyel lőnél le egy vadászbombázót egy kalasnyikovval.. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#121) madstunt válasza Vakegérke (#104) üzenetére


madstunt
addikt

ez miért válasz az én hszemre :F

(#122) Vakegérke válasza madstunt (#121) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...tíz év az a húsz."
Válasz, csak kicsit túlragoztam. :B

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#123) fordfairlane válasza waithEard (#120) üzenetére


fordfairlane
veterán

"Hát mondjuk többek közt azért, mert otthont adtak bin Ladennek? "

Ezt nem ő írta, hanem én. :U

A terrorizmus és az iszlám legnagyobb ellensége izrael. Ők a fő célpont.

Nem ez a cél, ez csak ideológia. A cél a közel-keleti iszlám befolyás kiterjesztése.

x gon' give it to ya

(#124) waithEard válasza fordfairlane (#123) üzenetére


waithEard
őstag

"A cél a közel-keleti iszlám befolyás kiterjesztése."

Tehát a háború azért folyik szerinted, hogy ezt megakadályozzák?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#125) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Az iszlám kiterjesztéséhez nem kell háború, csak sok-sok iszlám hívő. Azok pedig már itt vannak Európában.

(#126) madstunt válasza Vakegérke (#122) üzenetére


madstunt
addikt

jójó semmi probléma én meg egykét dolgott átugrottam azért nem értettem :B

(#127) fordfairlane válasza waithEard (#124) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen. Talán valami olyasmi kialakulása van a pakliban, mint anno ahogy a Szovjetunió kialakította a maga nagyhatalmi rendszerét a kommunista ideológia nevében, talán az Usa attól tart, hogy hasonló jönne létre, csak más ideológiai köntösben.

x gon' give it to ya

(#128) bullseye válasza fordfairlane (#127) üzenetére


bullseye
addikt

azt már 'szhatják, Észak-Afrikában terjed rendesen a dolog. Etiópia ezért vonult be Szomáliába még 2006-ban, hogy segítse a legitim kormányt az iszlám hadurakkal szemben.

Csak erről (meg a következményeiről) nem nagyon számolt be a sajtó és nagy hazai humanista felzúdulás sem volt amiért egy ország beavatkozik a másik életébe, mert ugye nem az USA vagy Izrael volt az egyik fél...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#129) cskamacska válasza fordfairlane (#96) üzenetére


cskamacska
addikt

Állítólag a tálib vezetés ma már kacsingat a tisztátalan növény felé, a szent háborút finanszírozandó, de nem volt mindig így: After US Invasion Afghanistan Now Produces 93% Of World's Opium(én csak egy 2005 körüli Economist számban értesültem erről először, jobb a helyzet nem lett)
Ez a hír egymagában bohócsággá varázsolja az egyébként is hasztalan megszállást, igazából azon csodálkozom, hogy don Bush olajkapcsolatai mellett hogy nem említették a kábítószermaffiában lévő érdekeltségeit. :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#130) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Afganisztánban bármit elvetnek, abból mák kel ki. Ez olyan, mint a szovjet hűtőgépgyárból kilopott alkatrészeket összerakva elkészült a rakéta ;) Viccet félretéve: A lakosság nagy részének ez az egyetlen megélhetése. Felkínált a művelt nyugat valami kézzelfogható alternatívát?

(#131) bullseye válasza cskamacska (#129) üzenetére


bullseye
addikt

USA perverz módon támogatja a hadurakat, akik a helyi drogbárók is, mert kell szövetséges, sőt, már a földeket sem gyomírtják/napalmozzák, mert akkor meg a lakosságot idegenítik el... na meg a drogfüggőknek is kell az anyag, néznéd ahogy szenvednek az elvonástól?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#132) fordfairlane válasza cskamacska (#129) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bush kábítószer miatt ment volna Afganisztánba, mert az kell neki? :F Eléggé fantazmagóriának tűnik. Bár már azt is hallottam, hogy azért mentek Afganisztánba, mert élettér kell nekik. Az ott van bőven. Mármint tér, élet nélkül. :))

x gon' give it to ya

(#133) Gergő_ válasza fordfairlane (#132) üzenetére


Gergő_
őstag

Nekem most, arra kéne asszociálnom a kifejezésből, amire elsőre gondoltam?( nem kell rá válaszolni)
Sajnos tényleg sok a hasonlóság. :(

(#134) fordfairlane válasza Gergő_ (#133) üzenetére


fordfairlane
veterán

Arra akartam utalni, hogy mindenféle hülye indokot ki lehet találni, hogy miért ment oda az Usa. Ez az egyik legvalószínűtlenebb (mármint az élettér elmélet, mi a francnak mennének területet foglalni egy sivatagi, olajban sem bővelkedő, törzsi harcok által szétszabdalt szegény országba), és számomra az is eléggé valószínűtlen, hogy az ópium miatt, de hát ki tudja.

Én azt gondolom, hogy a Király András féle cikk járhat a legközelebb a valósághoz, amelyik Pakisztánt a régió egyik kulcsországának tartja, többek közt, mert az (még) félig amerikabarát, és atombombája is van. A cél Pakisztán jelenlegi vezetésének helyzetének stabilizálása lehetett.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#135) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Mint a hírekből tudhatjuk, meghalt egy magyar katonánk, többen megsebesültek.
De hol? Afganisztánban.
Mit keres ott magyar katona? Csak nem arról van szó, hogy kiszolgáljuk egy idegen állam kívánalmait?
Szerintem inkább a "könnyű" pénzkereset lehet az indító ok. Szállítgatunk, katonásdit játszunk hazatérvén bezsebeljük a nagy(?) lóvét.
Az áldozatnak nem jött be a buli.

Gondolom, most is arról ad hírt a média, hogy fujj, rohadt terroristák vettek el egy ártatlan életet.
De mi a frászt keres afgán földön magyar katona?

Már magyarázkodik a média. Nem is magyarokat akarták megtámadni, hanem más nemzetiségű egységeket.
Ahamm...

Mégis, mit keresünk mi Afganisztánban?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#136) fordfairlane válasza Vakegérke (#135) üzenetére


fordfairlane
veterán

A NATO tagjaként támogatjuk az ottani hadműveleteket.

x gon' give it to ya

(#137) bullseye válasza Vakegérke (#135) üzenetére


bullseye
addikt

szerintem a sok feltételezetten halott iraki után egy konkrétan halott magyar esetében is lehetnél mélyérzésüen humanista. mert ha ezt a katonásdit játszott/zsoldosgyilkos vonalat erőlteted, esetleg felkereslek IRL egy felfújható ravatallal...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#138) Vakegérke válasza bullseye (#137) üzenetére


Vakegérke
veterán

Minden életért kár. Mindenkiért kár, aki nem ágyban, párnák közt hal meg.
Azt hittem, hogy ez egyértelmű.

Pont azért ágálok, hogy ne játsszunk már katonásdit, ha nem muszáj.
Ki a csuda kötelezhet minket arra, hogy Irakba, Afganisztánba, Szvázifőldre, bárhova küldjünk haderőt, ha kiszolgáló szinten is?
Senki.
Ha a főbb hatalmak háborúsdit játszanak, az az ő dolguk. Sajnos megteszik, és számukra csak statisztika, hogy hány munkára képes honpolgáruk hal meg, avagy rokkantként, de érdemei elismerése mellett tengeti életét.

Mi közünk az arabok földbe döngöléséhez, mi közünk országuk letiprásához?
Semmi.
Akkor mi a jó fittyfenét keres magyar katona(nő) az áldozatok listáján?

Nem ragozom, lásd az első sort.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#139) fordfairlane válasza Vakegérke (#138) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha a főbb hatalmak háborúsdit játszanak, az az ő dolguk.

Az afganisztáni hadműveleteket Bush ügyesen átminősítette NATO hadműveletekké, innentől a mi dolgunk is. Nem csak amerikai meg magyar katonák vannak ott, hanem sok más nemzet is. A kérdés nem az, hogy miért vagyunk ott, a kérdés az, hogy megéri-e az áldozatot, ha mondjuk ez az ára a NATO tagságnak.

x gon' give it to ya

(#140) Vakegérke válasza fordfairlane (#139) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem néztem utána a szabályoknak, csak úgy hasra ütve mondom.
A NATO tagországok megvédik egymást, ha kell. Eddig rendben. Arra is van kötelezvény, hogy nem honvédő háborúba bonyolódott állam katonai tevékenységét támogassuk?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#141) fordfairlane válasza Vakegérke (#140) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azt gondolom, hogy a NATO tagság a maga védőernyőjével kötelezettséget is jelent. Nem tudom, hogy a kötelezettségek mennyire vannak egyértelműsítve, de ha nincs attól még lehet, hogy ez elvárás az Usa részéről, aminek vagy eleget teszünk, vagy kilépünk. nem hinném, hogy a magyar honvédelem merő kalandvágyból vagy netán a terrorizmus elleni "nemes" harcért vállalt Afganisztáni missziót. Talán azért, hogy a most már nem tudom hány éve nem épülő radart továbbra sem kelljen megépíteni.

Azt gondolom, hogy az afganisztáni háború elsősorban az Usa birodalmi érdekeiről szól. A Közel-Keletet így megosztva egyrészt védi a Perzsa öböl olajforrásait, másrészt védi Pakisztánt, és az ő atombombáját, hogy nehogy iszlám fundamentalista vezetés kezébe kerüljön.

Nekünk nem az a dolgunk, hogy a nagyok dolgába beleszóljunk, ez úgy is eleve reménytelen. Nekünk az a dolgunk, hogy mérlegeljük: megéri-e az áldozatot ez a tagság. Félreértés ne essék, nem attól tartok, ha nem lennénk NATO tagok, akkor maholnap lerohanna minket egy szomszédos ország. Inkább attól tartok, hogyha nem integrálódunk ezáltal is a Nyugat érdekszférájába, akkor az oroszok nagyobb befolyásra tennének szert, ahogy befolyásolják pl. Ukrajnát. Én pedig nem akarom, hogy Magyarország ütközőzónája legyen a keleti és a nyugati érdekeknek. Ütközőzónának lenni szopás, hogy finoman fejezzem ki magam.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#142) bullseye válasza Vakegérke (#140) üzenetére


bullseye
addikt

"NATO tagországok megvédik egymást"

kivéve egymás ellen, mint anno a török-görög balhénál, ha jól emlékszem.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#143) potyautas válasza bullseye (#142) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Meg ahogy egy szlovák-magyar "vitába se szólnának bele. Erről jut eszembe: Azért azt se tartom normális dolognak, hogy az EU-ba még fél országot is felvesznek. Nevezetesen a Ciprusi Görög Köztársaságot. És az ország másik fele?

(#144) dízelracer válasza Vakegérke (#135) üzenetére


dízelracer
senior tag

,,Csak azt kérdezzük Magyarország kormányától és polgáraitól, mi hasznuk származhat egy ilyen háborúból. Ez a háború amerika érdekeit szolgálja. Történelmi konfliktus feszül népeink között? Ha nem, miért küld Magyarország katonákat a megszálló erők oldalán harcolni Afganisztánba? – érvel közleményében a magyar csapatkivonás mellett a tálib szóvivő"

És valóban, mi a halál f@xát keresünk mi ott? :U

Teljes cikk: [link]

(#145) Vakegérke válasza dízelracer (#144) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lafatyolunk egy jó nagyot. Hadd lássa a hadúr, hogy hűséges csatlósai vagyunk.
A katyiszták is boldogan mennek idegen földre, hiszen nem kell harcolniuk, kiszolgáló egység a miénk, és egy halom lóvét kaszálhatnak.
Na ja. Aztán jön egy hazafi, vagy sok, és egy akna, gránát, vagy sok lövedék tudatosítja a kintlévő katonákkal, hogy nem piknikeznek, hanem vérre megy a játék.
Betojás indul, nikotinos a magyar zsoldosok gatyája. Amondó vagyok, hogy ennyit megérdemelnek. Idegen földön idegen érdeket szolgálnak.

Hőssé avatták a halott katonanőt, és bizonyára hőssé avatják a ma kórházban elhúnyt katonát.
Tényleg hősök? Ugyan mi hősieset követtek el? Ültek egy járműben, amelyet találat ért. Ez olyan hősies?
Tüntessék csak ki őket posztumusz, úgy kell azt. De legalább hallgassanak róla, hogy ezek a "hősök" mentek segíteni a megszállókat.

"A hazafelé tartó magyar kontingens elleni fatális támadás másnapján megjelent közlemény szerint a tálibok nem értik, mit csinál egy kis európai ország Amerika háborújában."
Forrás ugyanott.

Nem értik, ahogy én sem. Azonban nem szabad elfelejteni, hogy a tálibok országuk szabadságáért küzdenek. Megjegyzik ám, hogy mi is ott voltunk csatlósként...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#146) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"...a tálibok figyelmeztették a magyar kormányt, hogy vonja ki csapatait Afganisztánból, vagy készüljön fel újabb áldozatokra..."
Forrás.

Nem kéne komolyan venni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#147) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A kormány, vagyis a kormányfő, miniszterelnök, Orbán Viktor úr töpreng, hogy mi a jobb nekünk.
Szövetségen kívül drágábban, vagy szövetségben olcsóbban.

Ez ma hangzott el élő egyenes adásban a TV2-őn, a parlamenti közvetítés során.

Na ja.
Kivonulunk Afganisztánból, és a csuda tudja, hogy miféle támogatásoktól esünk el.
Maradunk, és szent a béke, olcsón megússzuk.

Hangsúlyozott is valamit, amit én is helyeslek. Az önkéntességet. Magyarán az a magyar zsoldos megy Afganisztánba, aki akar, nem kényszeríti senki.
Ahamm...
Lesz vállalkozó, ebben biztos vagyok. Jó lóvé, meló büdös, némi feszültség ugyan van, meg homokzsákok, hogy meg ne sérüljön.

Abban a gyönyörű, és szabadelvű Ámerikában szombaton páran meggyalázták a Koránt.
Kiszámíthatatlan a retorzió.

Melyik vallásos embernek tetszik, ha szent könyvét lábtörlőnek, WC-papírnak használják? Az egyébként is fanatikus muzulmánokat kár volt felbőszíteni.

Volt ugye a tálibok fenyegetése, amelyet nekünk, magyaroknak címeztek. Még kíméletesek is voltak, hiszen nem konkrétan minket fenyegettek meg, csupán azt mondták, hogy az általunk is "lakott" körzetet nem fogják kímélni.
Nem elég? Ehhez rakódik a szombati vallási inzultus. Nem mi követtük el, de következményeként magyar vér folyhat, magyar emberek halhatnak meg, akik elég buták, vagy pénzéhesek voltak ahhoz, idegen érdekeket kiszolgálva, saját zsebüket tömve menjenek oda, ahonnan nem biztos, hogy van visszatérés.

Nem érdekel, hogy ki mit gondol, egyetlen magyar katonát sem tartok hősnek, aki idegen földön, idegen érdekek okán sérül, vagy hal meg.

Ki kéne jönnünk onnan, de gyorsan.
Kár minden csepp magyar vérért, amely nem a haza védelmében folyik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.