Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andris1602


andris1602
aktív tag

Jogos a felháborodás. Valahogy Én sem tudom átérezni.. Mondjuk egészen érdekes lenne a helyzet, ha nekik tartozna bárki 2 millióval? Jaaaaaaaaa
Amúgy olvastam még tegnap a cikket, és amikor oda értem, hogy cserelakást is felajánlottak, meg adósságrendezést, meg haladékot.. Hát nem tudom. Én is voltam már elmaradva a számlámmal, igaz keveset fizetek, de ha nagyon kellett, még hó elején félretettem rá pénzt..

Csak halkan jegyzem meg, hogy a lakás árverezés az utolsó módja egy adósság behajtásának általában.. Csak ez a legdrasztikusabb.. És az emberek egy része sajnos azt hiszi, hogy ha nem vesz tudomást a problémáról, akkor az meg fog oldódni magától.. Dolgoztam nyáron gyakornokként egy irodában, ahol mesélte az ügyvéd, hogy bejött a faszi, hogy jövő héten árverezik a lakását, mit lehetne tenni.. :W És olyankor már semmit.. És teljesen össze volt törve, hogy ez milyen kegyetlen dolog, meg ellopják az otthonát.. De könyörgöm, a 20 felszólítás, haladék meg egyéb adósságrendezési lehetőség??? Arról nem is beszélve, ha nem jogos a követelés, ami miatt árvereznének, forduljon bírósághoz, bár a végrehajtásra nem mindig van halasztó hatálya, de a bíróság dönthet úgy is... Őszintén nem értem.. :(

(#2) Vakegérke válasza andris1602 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen. Ebben az esetben az a "szépség", hogy nem is saját lakásról van szó, hanem bérlakásról. No most talán érthető, ha a tulaj, jelen esetben a Kőbányai Önkormányzat megelégeli, hogy bár felajánlott másik lakhatási lehetőséget, továbbra is a tulajdonában dagonyázik a család, holott akárhogy számolom, legalább két éve nem fizetnek fűtést, lakbért.

Én is kőbányai vagyok, Újhegyen is vannak jónéhányan, akik csesznek a halderottára, és nem fizetnek közös költséget, meg talán még mást se. Remélhetőleg ők is sorra kerülnek.
Kegyetlen vagyok? Meglehet. Azonban a lakótelepet fenn kell tartani, és az bizony pénzbe kerül. Bizonyára én is fizetem azok számláját, akik rajtam röhögnek.

Nos, egyáltalán nem hiszem, hogy egy ekkora család kénytelen beérni 200-220 ezer bevétellel. Talán ha a munkaképes családtagok elvállalnák akár a közmunkát is, amelyet a "rossz nyelvek" szerint nem hajlandóak, akkor rögtön más lenne a leányzó fekvése.
Már mindegy. A kilakoltatás megtörtént, és remélhetőleg olyan család költözik a lakásba, amellyel nem lesz hasonló gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) andris1602 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szerintem ez nem kegyetlenség kérdése.. Egyszerűen a közösség normáit be kell tartani.. A kis közösségét is, mint pl társasház.. ha csak öten nem fizetnek közös költséget, már lehet hogy a társasház nem tudja kifizetni a számláit, nem hogy felújítási alap...
Én is remélem, hogy megfelelő emberek kapják meg. :)

(#4) Vakegérke válasza andris1602 (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Egyszerűen a közösség normáit be kell tartani.."

Erről van szó. Aki erre nem képes, az ne legyen a közösség tagja. Az érdekvédők pedig vagy fizessék a költségeket, vagy pedig vigyék az adósságot felhalmozó családokat saját otthonukba, vagy ahova akarják.
Egy a lényeg. A becsületesen fizető lakók ne fizessenek egy piculát se miattuk.

Érdekvédők... No persze. Kinek a kontójára védik az ilyen családokat?
Az enyémre ne tegyék.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) andris1602 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szerintem ez civil szervezet, múltkor meg is néztem a honlapjukat, és volt egy cikk, hogy a vezetőjük (a neve nem jut eszembe, igazából lényegtelen is) már százezres nagyságú pénzbírságnál tart, és átváltoztatták neki fogházra.. Az első gondolatuk: a hatalom ki akarja vonni őket a forgalomból... :U
Egyébként teljesen egyetértek.

(#6) Vakegérke válasza andris1602 (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A ház bejárata előtti törvényesen bejelentett demonstrációt a Magyar Szociális Fórum szervezte, Simó Endre vezetésével. Jelen voltak még: a Magyar Munkáspárt aktivistái, Urbán Éva vezetésével, valamint Fogarasi Zsuzsa, a Munkáspárt alelnöke.

De találkoztunk a demonstráción a kispesti jobbik tagjaival is, és később megjelent Tóth Balázs az LMP X. kerületi önkormányzati képviselője, majd Z Kárpát Dániel, a Jobbik országgyűlési képviselője is.

Ezalatt, mint már korábban említettük, az Otthonvédő Tanács, a Koppány csoport, a Nem adom a házam mozgalom, valamint a hozzájuk önként csatlakozott civil otthonvédők elbarikádozták magukat fönn a lakásban."
Kiemelések tőlem.

Voltak páran, és bizonyára büszkén térnek nyugovóra, hogy ők aztán, meg minden. Már csak az a kérdés, amit írásomban is feltettem, hogy miért nem rendezték a család adósságát.
Könnyen beszél mindenki, ha nem az ő bukszáját kell kinyitni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Bal mint balsors na ugye milyen furcsa?!

(#9) Huma


Huma
addikt

"11 gyermekes család"
Ez eléggé jelzésértékű. :D

Én sem sajnálom őket. 8 keresőképes fiatal plusz a szüleik és nem képesek/akarják eltartani magukat. Én sem szeretek dolgozni, de mégis munkába megyek mivel kell a pénz. Nem élősködök mások nyakán.
Az ilyenekkel kifizettetném a rendőri és tűzoltósági kiszállás díját is és ha nem tudnák kifizetni akkor szépen mehetnének a dutyiba leülni az árát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) FF23


FF23
senior tag

Önkormányzati bérlakásnál az önkormányzat fizet -mindenhogy a lakásra terhelik- szóval nem tudom, hogy lakóknak mit kellene elengedni.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Hallottam reggel a rádióban. A családnak 15 évnyi rezsitartozása van. Úgyhogy asszem nincs több kérdésem...

(#12) 8th válasza Huma (#9) üzenetére


8th
addikt

Nem cigányok ha úgy értetted. Fehérek! Gyerek aggyal gondolkodó egyszerű prolik akik azt hitték majd a sok gyerekeik mögé bújva újra és újra kihúzza valaki őket a csávából. Most nem jött be a taktika. Nem fizetsz = lapát. Ez így működik. Nem értem miért kell hagyni, hogy valaki ennyi hátralékot halmozzon fel.

(#13) andris1602 válasza Huma (#9) üzenetére


andris1602
aktív tag

" akkor szépen mehetnének a dutyiba
leülni az árát."
az is pénzbe kerül, pont hogy nem nekik.. plusz ízs is 150%os a telítettség..

(#14) Huma válasza 8th (#12) üzenetére


Huma
addikt

"Nem értem miért kell hagyni, hogy valaki ennyi hátralékot halmozzon fel."
Ezt én sem értem.

(#13) andris1602:
Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de valamilyen felelősségre vonásnak, büntetésnek lennie kellene. A legjobb az lenne, ha a börtönben le tudnák dolgozni a fogva tartásuk költségeit.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#15) föccer


föccer
nagyúr

Délelőtt láttam őket. Ott gubbaztottak a függő folyosón. Kifizettetném velük a rendőrségi és tűzoltósági készenlétet. Jah, hogy kár lenne a papírért? Bocs nem szóltam. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16) Dany007 válasza 8th (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Sztereotípia / előítélet. Én is erre gondoltam egyből.
Azt én se értem, hogy milyen "rendszer" az ami hagyja, hogy egy család 15 évnyi tartozást halmozzon fel. Ráadásul úgy, hogy szinte semmilyen együttműködésre nem voltak hajlandók az adósságrendezéssel kapcsolatban (erről is volt szó a rádióban).
És nem csak hogy nem értem, hanem engem bosszant is. Én minden hónapban kinyögöm a rezsit a lakáshitel mellett. 15 évnyi rezsim durván 7-8 millió forint lenne infláció és kamatok nélkül. Ergo ők kb valami hasonló összeget "spórolhattak" meg így az elmúlt 15 évben.

És igen, néha átfut az agyamon, hogy ha ők megtehették éveken át, hogy nem fizettek rezsit akkor én minek fizessem? És látva az ilyen eseteket meg látva a sok devizahiteles esetét is jogosan merül fel ez a kérdés az emberben. Mert a devizahitelest meg a tartós hátralékost ilyen olyan kedvezményekkel segítik csakhogy fizessen valamennyit, azt meg aki küszködve ugyan de mindent tisztességesen kifizet pont leszarják...

Btw így visszaolvasva azt mondom fizesse ki az ő tartozásukat az az ember(vagy emberek) akik úgymond hagyták hogy egy család ennyi ideig tartozhasson minden érdemi(!) retorzió nélkül. Mert ha ilyet meglehet csinálni itthon akkor a hiba másodsorban a rendszerben van ami ezt hagyja.

Még valami.
A börtön tényleg nem jó megoldás. Hiszen telítve vannak a börtönök ráadásul az is a mi pénzünkből megy. De valamilyen szankció / visszatartó erő kell, hogy legyen hiszen mint látszik a kilakoltatás / jelzálogbejegyzés nem ér kb semmit.

[ Szerkesztve ]

(#17) Huma válasza Dany007 (#16) üzenetére


Huma
addikt

Én azt nem vágom, hogy hogy a fenében fér el 11 gyerek meg a szülők egy lakásban? Engem már az zavar ha rajtam kívül akár egy ember is van a szobában. :D
Villanyt se fizették vajon? De azt tuti. Kizárt hogy elektromosság nélkül meglettek volna.

Szankcióként tudom javasolni bármelyik bányát. Lehet, hogy nem volna gazdaságos, de a nevelési hatása megfizethetetlen lenne. Fél év bányászás után örömmel vállalnának szinte bármilyen munkát és fizetnék a rezsit.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Kegyetlen leszek: Nincs igazad. Ez annak köszönhető, hogy nem lehet otthon megélni, hogy a minimálbér nem elég arra hogy az ember megéljen belőle, vagy 220.000 hogy egy családot el lehessen tartani, legyen az akár mekkora. Az nem normális, ha az ember elveszi a munkáját, akkor 2 hónap mulva gyakorlatilag bitófára küldenék, vagy azért, mert 15 év alatt havi 11000 Ft-al elmaradtak a fizetéssel. Komolyan elküldenétek ezeket a gyerekeket az út szélére, azért mert fejenként 140.000Ft-al tartoznak? Öszesen egy használt alsókategóriás autó árával?
Fogjunk össze, és vessük őket kardélre, nem?
Arra kellet rájönnöm, hogy ha magas adókból a szociálissan érzékenyek támogatására fordítunk, és esetleg nem disznóólba kell élniük nekik, akkor egyszerűen csak boldogabban él az egész társadalom. És ezt azért mondom el, hátha halgattok rám. Ez ilyen egyszerű. A család megmentése az egész verszenyszférában dolgozóktól fejenként 1 forintba kerül. Bitófára velük nem?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) Dany007 válasza Blindmouse (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Kivételesen nem értek egyet. Pedig nem gyakran van ilyen. :)

"hogy a minimálbér nem elég arra hogy az ember megéljen belőle, vagy 220.000 hogy egy családot el lehessen tartani, legyen az akár mekkora. "

A minimálbérből kb sehol se lehet megélni. Nyugat Eu-ban sem. 11 gyerekkel együtt meg aztán biztos, hogy nem.

"mert 15 év alatt havi 11000 Ft-al elmaradtak a fizetéssel. "

Ez ferdítés. Erősen kétlem, hogy a havi rezsi -> fűtés / víz / gáz / villany / közös ktg stb mindössze 11 ezer forintba kerülne. Nekünk csak a fűtés havi 10k télen-nyáron. Pedig Veszprém egyik legolcsóbb rezsijű lakóparkjában lakunk. Plusz 8k a közös ktg - ami ugyan nem a legolcsóbb, de nagyon sokminden van benne. Plusz villany, víz stb... Ráadásul ha 11 gyerek van, az v.színűleg jóval többet fogyaszt (víz / villany ), mint pl mi hárman.
Tehát az a havi 11 ezer jó ha nem több, mint havi 40-50k.

Továbbá a lényeges pont a 15év. Engem ez zavar. Nem arról van szó, hogy van egy kis(!) elmaradásuk, hanem 15 évnyi! Ami brutális.
Plusz többször akartak már rajtuk segíteni. Többször többféle adósságrendezési konstrukciót ajánlottak fel nekik de nem mutatták semmi jelét az együttműködésnek.

Továbbá volt szó a fizetésekről. 11 gyerek mellett nem hiszem, hogy bárkinek lenne ideje dolgozni. És ez most nem vicc, nem túlzás. 1-2 gyereket nevelni is kimerítő napi szinten (tapasztalat). 3 még talán megoldható. De 11? Kétlem hogy emellett bármelyik szülőnek egyáltalán lenne ideje dolgozni.

Plusz, idézet a cikkből:
"Ha valaki ennyi gyereket csinál, azt felelősséggel tegye, úgy, hogy őket rendesen el tudja tartani, és normális életkörülményeket biztosítani számukra."

Erről van szó. Itt kezdődik minden.

Plusz 2: amit már korábban is írtam. A negatív példa. Most a fél ország megtudta, hogy itthon el lehet lavírozni 15 évnyi rezsifizetés nélkül is. Vajon hány embernek fordult meg a fejében az, hogy akkor ő minek fizesse? Ha nincs szankció, nincs visszatartó erő mert a végén valaki úgyis kifizeti helyetted akkor előbb-utóbb az ilyen nem fizetők száma csak nőni fog.
A szolgáltató meg egyszer csak kikapcsolja a gázt / villanyt az egész lépcsőházban és máris 60 másik ember szív egy család miatt..

Abban persze egyetértek hogy nem a gyerekeket kéne büntetni ezért.

Plusz 3: "A család megmentése az egész verszenyszférában dolgozóktól fejenként 1 forintba kerül."
Ha ők saját zsebből kifizetik, ám legyen...

[ Szerkesztve ]

(#20) lapa válasza Blindmouse (#18) üzenetére


lapa
veterán

senki nem akarja őket kardélre vetni. felajánlották a szükséglakást nekik. 11 gyerek után éppen ideje volt, hogy kopogtasson az élet egy ilyen - hangsúlyozom lagymatag - pofonnal.

mennyi pénzt lennél hajlandó szánni a megsegítésükre? hiszen csak 1 forint, és csak 50.000 ilyen van az országban. vajon miért is nem akarják az emberek kifizetni helyettük a butaságot?

más: aranyosak ezek a munkáspárt meg ez a - számomra új - radikális baloldal. mind a 14-en nagyon kedves, tenni akaró emberek. volt nemrég képriport koszorúzásról, nagyon vidám volt. mindjárt túrok.

(#21) lapa válasza lapa (#20) üzenetére


lapa
veterán

(#22) Blindmouse válasza Dany007 (#19) üzenetére


Blindmouse
senior tag

"A minimálbérből kb sehol se lehet megélni." Ezzel ellentétbe állítanám azokat az embereket, akik boldogan megvannak itt belgiumban a minimálbérükből. Vagy akiknek épp az új szociális otthont építik.

"mert 15 év alatt havi 11000 Ft-al elmaradtak a fizetéssel. " 2MHUF/15 év /12 hónap = 11000Ft.

11 gyerek esetén egy idő után a nagyobbak felnevelik a kissebbeket. Nagyanyámnak 7 testvére volt, mesélt.

"Ha valaki ennyi gyereket csinál, azt felelősséggel tegye, úgy, hogy őket rendesen el tudja tartani, és normális életkörülményeket biztosítani számukra." Ezzel egyet értek. De attól nem fognak visszaugrani a gyerekek az annyukba, ha megmondod hogy hiba volt.

"Abban persze egyetértek hogy nem a gyerekeket kéne büntetni ezért." hát akkor mégis mi legyen? Itt nincs olyan hogy a káposzta is megmarad és a kecskét sem hajtjuk el a szemétdombra.

Plusz 3: "A család megmentése az egész verszenyszférában dolgozóktól fejenként 1 forintba kerül."
Ha ők saját zsebből kifizetik, ám legyen...
Többet vonnak nekem most a fizetésemből szociális hozzájárulás címén, mint Magyarországon a minimálbér. Ebből megy az összes szociális hozzájárulás. Egy szavam sincs ellene.

Az abaj, hogy nevetséges összegekről beszélünk, és ezért emberek kelnek ki magukból, hogy ezt ők hogy gondolják mégis.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) baluka26 válasza Blindmouse (#18) üzenetére


baluka26
veterán

Jajj, ez a gyerekkel való példálózás annyira lejárt és gagyi. Egyrészt nem a gyerekeké a tartozás, hanem apu-anyué. Másrészt, 11 gyereket csak iszonyatosan jó melóval lehet eltartani. Fasznak vállalnak ennyit?!

Az megy, hogy itthon mindent meg lehet tenni felelősség nélkül, mert majd valami hülye aktivisták megvédenek. Nagy büdös lf.

Jahogy Belgiumból...onnan könnyű okosnak lenni.

Nagyanyád 100 évvel ezelőtt nőtt fel.

Az a gond, hogy itthon a 100k nettp kerül a munkáltatónak jó 206k-ban. Még ezután többet vonjunk le belőle? Jó ötlet, biztos meg lehet csinálni a birka magyarokkal, akiktől magánnyugdíjt is el lehetett csenni.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) Dany007 válasza Blindmouse (#22) üzenetére


Dany007
veterán

"Ezzel ellentétbe állítanám azokat az embereket, akik boldogan megvannak itt belgiumban a minimálbérükből. Vagy akiknek épp az új szociális otthont építik."

Okés, általánosítottam - megint - nem kellett volna. :) Az itteniek (fórum) tapasztalatai alapján pl sem Német o-ban sem Angliában, sem Ausztriában nem lehet megélni a minimálbérből, gyerekkel meg főleg nem.
Erre céloztam. Hogy Belgiumban mi a helyzet, azt valóban nem tudom.

" 2MHUF/15 év /12 hónap = 11000Ft."

Ez alapján úgy látom félreolvastad a cikket / bejegyzést. Itt a bejegyzésben is az áll, hogy a lakóközösség már kétszer(!) kifizette a teljes tartozásukat. Az a 2 millió forint épp csak az aktuális tartozásuk amit már nem akarnak helyettük kifizetni a lakók. Úgyhogy a számításod ilyen módon teljesen hibás feltételezésre alapul.
Szerintem ha belegondolsz te se hiszed, hogy itthon bármilyen lyukban kilehet jönni komplett 11k rezsiből.
Szóval a kétmilliós tartozás csak egy x időszakra vonatkozik, messze nem a teljes 15 évre. (mivel a lakók már 2x kifizették helyettük az elmúlt 15 évben)

"Az abaj, hogy nevetséges összegekről beszélünk, és ezért emberek kelnek ki magukból, hogy ezt ők hogy gondolják mégis."

Az a baj, hogy neked nevetséges ott Belgiumban. :) De itthon az itthoni átlagból tengődőknek igenis komoly összegek.
És bizony keményen felveti az erkölcsi kérdést, hogyha nekik kifizetik a tartozást akkor nekem miért nem? Mert én is feltudok mondani holnap. Én is tudok másik 10 gyereket csinálni... Akkor ezzel én is jogosult leszek arra, hogy más kifizesse helyettem a tartozásaimat?
Mert nem egy ilyen esetről van szó az országban csak épp most ez kapott nagyobb hírverést.
Ez a legnagyobb probléma az egésszel.

"hát akkor mégis mi legyen? "

Mondjuk nem szabadott volna hagyni, hogy idáig fajuljanak a dolgok. 11 gyerekhez minimum 11, de inkább ~ 20 év kell mire megszületik mind. Ők pedig 15 éve nem fizetnek egy vasat se. Lett volna idő közbelépni. Kilakoltatni őket a p...ba a gyerekeket meg elvinné a gyámügy. Még lehet jobb életük is lett volna. Mint így havi 200-ból 13-an élni... :U

" Egy szavam sincs ellene."

Nekem se lenne elhiheted. :) Ha annyit keresnék átlagban mint a kinti átlag...
De amíg itthon a többség hónapról hónapra él, addig teljes mértékben érthető, hogy többen kiakadnak olyan miatt mikor más tartozását kifizetnék helyette.

(#25) Vakegérke válasza Blindmouse (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amiket elmondtál, az érthető, ha nem is értünk egyet. A humánum beszél belőled.
Nézzük egy kicsit másként.
Ha bérbe adnál egy lakást, meddig tűrnéd, hogy a bérlő (bármilyen okból) nem fizeti a számlákat? Ha most azt mondod, hogy zokszó nélkül lenyelnéd a veszteséget, nem hiszem el. Feltételezhetően kitakarítanád onnan a bérlőt, és keresnél olyant, aki becsülettel fizet.

- o -

Nos, az eljárás alatt megvalósult a hatósági intézkedés akadályozása. Az önzetlen érdekvédők bizonyára meggondolnák legközelebb, hogy mit tesznek, ha ezért eljárás indulna ellenük.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) 8th válasza baluka26 (#23) üzenetére


8th
addikt

"Fasznak vállalnak ennyit?" Na ezt én is szívesen nekiszegezném azoknak a retardáltaknak akik szerint a gyermek isten ajándéka és ha már adta az úr akkor fel kell nevelni. De bazz+ tizenegyet?! :U Védekezésről még nem hallottak mi? Ha lenne mit a tejbe aprítania akkor hajrá csináljon egy focicsapatnyi gyereket de csupasz picsával szociális bérlakásba a semmire? Normális az ilyen? Elmeorvosi vizsgálatra kötelezném a kedves szülőket mert valami nagyon komoly defektjük van az már most biztos. szerencsétlen gyerekeket sajnálom milyen körülmények között élhettek milyen szülői példa van előttük? Ahogy Hofi mondta anno: gyere erre a világra majd megbánod. [link]

(#27) baluka26 válasza 8th (#26) üzenetére


baluka26
veterán

Géza bácsi :R Ez nevezhető stand up-nak, nem a Showder Klub (tisztelet a kivételnek)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Sziasztok.Igazából egyetértek a témaindító aggályaival de megkérdezem: hallott már valaki konkrét esetet hogy amikor egy lakó nem fizetett akkor a többieknek kellett kifizetni a tartozását ? És ha nem akarják vagy nem tudják akkor őket is kilakoltatják ? Vagy lezárják a gázt, kikapcsolják mindenki villanyát stb. ?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#29) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link, link, hirtelen két példa.
Ha nem választható le külön az érintett lakás, a nem fizető lakó megszívatja az egész házat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) #56573440 válasza pgyorgy59 (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

sőt olyat is tudok hogy szinte elzárták a gázt, mert egy lakótárs valahol valamiért le se sajnálta az éves kéményellenőrzést. ha a ház nem fizeti ki a fogyasztást (egyedi mérőknél is általában van egy központi is) akkor elzárják azt központilag. de ez is változó, nálunk pl a gázórát le tudják szerelni lakásonként, de a víznél nálunk is a központit nézik, fizetni kell aztán szétdobni amennyit fogyasztottunk, és mindenki fizeti azt a részt. ha valaki nem diktálja az állást, akkor az közös költségből megy be. azt meg fizetem én is.

egyébként az ilyen történeteknél mindig eszembe jut az a felszólalás a respektházban, aminek lényege az volt, hogy a hátrányos helyzetűeknek a víz és villany alanyi jogon kéne járjon, egy ilyen világban, megengedhetetlen hogy ilyenek nélkül ember éljen bárhol...

[ Szerkesztve ]

(#31) Dany007 válasza pgyorgy59 (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Kismillió ilyen hírt hallani bárhol. A neten a rádióban a tévében, de asszem még ismerős is mesélte.
Sajnos teljesen hétköznapi dolog, hogy egy nemfizető miatt képesek egy egész komplett lépcsőházat lekapcsolni. Mert a rendszer olyan.
De igazából a többiek már mindent elmondtak.

(#32) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Úgy tűnik, hogy nem 2, hanem 3 milkós a tartozás.

"A Magyar Szociális Fórum szerette volna elérni, hogy a család legalább addig maradhasson otthonában, amíg a nyugdíjintézettől meg nem kapják az édesanyának járó pénzt, melyből rendeznék az adósságukat vagy albérletbe költözhetnének. Valamint, ameddig a gyerekek be nem fejezik az idei tanévet. Kérésüket azonban elutasították. A többi közt azzal az indokkal: ha engednének, akkor a hasonló cipőben járó további több száz családnak is engedményt kellene tenniük - írja az MSZF."
Forrás
Ami a kiemelt részt illeti, nem hiszem, hogy bárki komolyan gondolhatja.

A Kőbányai Önkormányzat nyilatkozata.
Érdemes elolvasni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) Dany007 válasza Vakegérke (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Ott a pont. Ennyi. Erről szól az egész. Aki a közlemény elolvasása után sem érti az álláspontot azt szerintem se én se más nem fogja tudni meggyőzni.

(#34) mephi666 válasza Vakegérke (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

2-3millió a havi nyugdíja? :Y akkor hogy jutottak ide, hogy nem bírták fizetni a tartozást?

ez már a sokadik utolsó alkalom volt nekik, megértem a kilakoltatást én is :K mit gondoltak? elvannak ott életük végéig és soha nem fizetnek? "a lakóközösség majd fizet helyettük mindig"? érthetetlen számomra az egész...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35) tildy


tildy
nagyúr

Kivetelesen egyetertek veled vakeger koma.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Teljesen egyet értek. Az egészhez talán annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy nem ezeket kellene támogatni. Már az első után ki kellett volna vágni őket, és nem cserelakásokat biztosítani. Ezek az emberek sajnos alkalmatlanok az életre, mint látszik, agyilag sajnos retardáltak. Nem fog rajtuk az sem segíteni, ha kifizetik az adósságukat vagy ha másik lakást adnak nekik. Az erre fordított összeget inkább olyan életképes, normál módon gondolkozó fiatalokba kellene fektetni, akikben van remény. Olyanoknak kellene lakást biztosítani, akik nem tehetik meg, hogy saját lakást vegyenek, de egyébként tisztességesen dolgozó, felelősségteljesen gondolkodó, értelmes emberek. Ezeket az embereket kellene segíteni, és azt nem hagyni, hogy ők elszegényedjenek, vagy ne kapjanak esélyt jelen helyzetben, és nem azokat, aki saját hülyeségük oltárán áldozták fel a saját életüket.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#37) Vakegérke válasza tildy (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értékelem, elhiheted. :K

jer1cho: Az a baj, hogy ha csak egy esetben késlekedik a végrehajtás, az már indok minden hasonló esetben, hogy a mellüket verő érdekvédők világgá ordítsák, hogy ők kiharcolták, és ez továbbra is így lesz.
Tessék, tényleg kell ez nekünk?
"Már az első után ki kellett volna vágni őket, és nem cserelakásokat biztosítani."
Ahogy mondod. Azóta béke lenne a házban, és egy szorgos-dolgos, számláit tisztességesen fizető család lakna a lakásban.
Cirka 800 kilakoltatás lesz még a kerületben, nem is olyan sokára. Ez cirka 800 hasonló cirkuszt jelent, és ez csak egy kerület.

Rendőrség kordont húz, végrehajtó végrehajt, család ki, és kész. Aki pedig bármi módon akadályozza az eljárást, az ellen lépjen fel a törvény szigora.
Ennyi, és csókolom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Hát igen, rájöttem hogy van félnivaló. Mindig okosodik az ember. De azért kérdezem én: az hogy lehet hogy a 10% árcsökkentés a FŐTÁV-nál 43000.-ft fütési idényben fizetett összeg mellet 600.-ft.-os alapdíj csökkentést eredményezett? Állítólag nem fűtési idényben a felét kell fizetni. Április vége óta egy dekát nem fűtöttek de mi most fizettük be a múlt havi 29.795.-ft-ot. Mert fizetni kell !!! Senki nem tudja mit hogyan miért számláznak mert azt írnak a számlára amit akarnak. Persze a FŐTÁV a Fővárosi Önkormányzat tulajdona és miért vágnák le az aranytojást tojó tyúkot ? Ezt lehetne sorolni. Vízművek: a vizet állandóan tisztítani kell hogy iható legyen mégis a csatornadíj a duplája, amit talán 10 évben egyszer karbantartanak. FŐTÁV vezérigazgató csere nagyjából évente történik. Nem érdekes? Lakásszövetkezet kiveszi a közös költségből a szemétdíjat ( lakásonként) hogy ne legyen annyira feltűnő a havi 16000.- amit nagyjából a lépcsöházi világításra és lift karbantartartásra költenek. Persze a vezérigazgató kapott is egy Munka Érdemrend ezüst vagy bronz fokozatot. Engem ezek a dolgok mindig meglepnek. És a tehetetlenség nagyon bosszantó !!

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#39) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Erről is lehetne beszélgetni, csak ez a topic másról szól.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#39) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Gondoltam erre is. Csak eszembe jutott hogy pl. az én családom mikor fog utcára kerülni ilyen körülmények mellett? Sajnálom hogy nem pályáztam NEMZETI traffikra mert abból biztos megéltünk volna. Főleg ha 3-4-et nyertünk volna. Én szúrtam el, nem előre kiosztották . Attól függetlenül kíváncsi lennék a véleményedre hogy amiket írtam nagy hülyeség?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#41) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem írtál hülyeségeket. De hogy témához is kapcsolódjunk, itt a lakótelepen is vannak szép számmal, akik jócskán felhalmozták a közüzemi adósságot. Ha mindenki becsülettel fizetne, akkor kevesebb fizetnivaló jutna lakásonként. Erről már szó volt régen is egy közgyűlésen, azóta csak rosszabb a helyzet.
Nem biztos, hogy a szolgáltatókat, lakásszövetkezetet kell szidni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#41) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Elhiszed hogy egy fikarcnyit is engedne bárki ha az adósok kifizetnék a tartozást? Én egy dologról tudok. Kb. 3-4 ház levált már vagy 15 éve a Lakásszövetkezetről és persze a Főtávról és ahogy ez megtörtént harmada lett a költség lakásonként. Leválni ők sem tudtak volna ha adósságuk van. Nem, nekik csak akaratuk és eszük volt. És egy jó közös képviselő. Ez van. Fizetni kell !!!!! Mint mindenért az életben. Csak nem mindegy hogy ki szabja ki a mértéket !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#43) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ettől függetlenül az adósokat én nem menteném fel. Az általad vázolt helyzetben a leszakadásnak feltétele volt, hogy mindenki becsülettel fizesse a számláit.
No, itt akár el is gondolkodhatunk.
Szakadjunk, vagy ne szakadjunk? Ha kedvünk is lenne rá, és akadna egy becsületes, a közösség érdekeit szem előtt tartó közös képviselő, adott a legnagyobb akadály. A nem fizető lakótársak.
Témánál is vagyunk.
Ha akadna egy olyan törvény, hogy x adósság után mehet a francba a lakó, akkor kiköltöztetnék a faxba, elárvereznék a lakását. Közüzemi adósságok kiegyenlítve, eljárás költsége levonva, a maradékot pedig megkapná a volt tulaj, kezdjen magával amit csak akar. Megnyílna az út a leszakadás felé, akadály elgördítve. Mindenki jól járna, aki pedig kerékkötő volt, az magára vessen. Ha ez gyakorlattá válna, szerintem minden adós rohanna rendezni a számláit, hogy ne kerüljön némi készpénzzel a zsebében az utcára. Úgy gondolom, azok is olcsóbban jönnének ki, akik megmaradnának a mostani rendszerben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#43) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ez így igaz. Úgy lehet olcsóbban élni ha pénzed van !!!

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#45) FF23 válasza Vakegérke (#43) üzenetére


FF23
senior tag

Van ilyen törvény és nálunk így is működik. X hónap nem fizetés (vagy összeg?) után megy a felszólítás, ha a határidő letelte után sem egyenlít, akkor indul az eljárás, ráterhelik a lakásra és elárverezik. Ilyenkor már jobban jár, ha önként eladja és a maradék az övé.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#46) Vakegérke válasza FF23 (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Működik? Ha igen, akkor jó. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) FF23 válasza Vakegérke (#46) üzenetére


FF23
senior tag

Vannak amik megoldódtak, akár részletben is lehet törleszteni, meg vannak folyamatban levők.
Itt van előttem az éves kimutatás név szerint. Összesen 1,4 millió hátralék:
....felszólítás alatt
....részletfizetés
....ügyvédnél
....per alatt bíróságon

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#48) Vakegérke válasza FF23 (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

1,4 milkó? Bagatell összeg. Ha csak azért annyi, mert működik az eljárás, akkor terjesszétek már ki gondoskodásotokat Kőbányára is, kérlek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Újabb eset.

Bár a Szabad Riport Tudósító Iroda gyakorlatilag semmit nem tud, de ez nem gátolja őket abban, hogy bőszen tudósítsanak az eseményről.
Elmondások szerint... Az otthonvédők szerint... SoDI egy információra hivatkozva azt közli... az otthonvédők erősen feltételezik...
Éljen a tisztességes tudósítás! No persze ha tisztességes.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) #56573440 válasza Vakegérke (#49) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Már folyik a csata. A kommandósok a ház elbarikádozott földszintjét már elfoglalták, – a védők, ketchuppal védekeznek."

“Az otthonvédő hazafiakat egyébként a jelek szerint a Gyorskocsi utcába szállították. Ez azért tűnik rossz hírnek, mert ki tudja, mi következik ezután, az ugyanis jellemzően előzetes-ház…”

:C eeeeez igen :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.