Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) frem1790


frem1790
tag

Nahát, nahát, mik ki nem derülnek rólad! :N
De hát senki sem szent, én egy időben - még a vezetékes telefonok korában - előszeretettel telefonbetyárkodtam. :B

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#2) Vakegérke válasza frem1790 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gondolom, hogy nem saját telefonról, saját számládra. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) frem1790 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


frem1790
tag

Nem, éjszakai műszakban a céges telefonról tartottam hajnali ébresztőt nemszeretem ismerősöknek. :U

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#4) Luck Dragon

Tudtam én hogy ott lapul a gonosz ének is. :DDD ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) Vakegérke válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Senki sem szent. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nálunk a munkahelyen nem szokás nézni, ki hív, fel kell venned, mondván biztos vásárló. :D Unalmas nap, telefonosztályos kolléga épp az egyik vezetővel beszél a pultjuknál, de a telefon elsődleges olyankor is. Szegény kollégámat negyed óráig fárasztottam egy nagyothalló idős nőnek kiadva, miközben nem vághatta rám a telefont, miközben a legrosszabb kérdésekkel fárasztottam. :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#7) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Legalább addig se unatkozott. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Somatom


Somatom
veterán

Ó, azok a régi, BKV -s rosszalkodások.
-Tömött járművön hangosan: Jegyeket, bérleteket! BKV ellenőrzés.
-Villamoson: Legyen kedves jelezni! Persze, automatikusan nyúltak oda. (A leszállásjelző az ajtók fölött volt, de csak a buszokon. Villamoson nem volt ilyen).
-Ha a harmonikaajtó egyik oldalát meghúztuk, akkor kialudt a leszállásjelző. Persze, rögtön rányomtak.
-Játékpisztoly durranó patronja sorbarakva a villamossínen. Amikor végigmegy rajta a tuja, mintha géppísztoly szólna.
-Az 59 -es villamos utolsó előtti megállójánál van egy játszótér. Ott (is) csöveztünk. A végállomás felé menő sín mellett volt egy érintkező. Amikor azon átment fölfelé a villamos, akkor indították a másikat lefelé a végállomásról. Ha haza akartunk menni, akkor az érintkező bökdösésével hívtunk magunknak egy villamost.
-Amikor a csepeli HÉV megállóba ért, a kalauz leszállt, figyelte a le/felszállást, majd az ajtók melletti jelzőre kettőt nyomva jelezte a vezetőnek, hogy zárhatja az ajtókat és indulhat. Sajnos, előfordult, hogy "valaki" korábban jelzett és a kalauz lemaradt a HÉV -ről.
-Azt nem írom le, hogyan lehet a metró mozgólépcsőjét észrevétlenül megállítani, mert olyankor dől a sor. ;]
Stb., stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) UnA válasza Somatom (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

A mozgólépcsőt én is kipróbáltam egyszer... még fiatal koromban :)

(#10) Somatom válasza UnA (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Amikor mi csináltuk, akkor még 1 Forintossal lehetett bemenni a metróba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) Luck Dragon válasza Somatom (#8) üzenetére

Az igen! :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Vakegérke válasza Luck Dragon (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tegnap volt. :N

Gyerekkoromban 50 fillér volt a villamoson a vonaljegy, ez csak arra volt érvényes, amin a kalauz adta. 70 fillér volt az átszálló, ezzel még három csatlakozáson lehetett utazni. 35 fillér volt a gyerekjegy, ha jól emlékszem, 6 éves korig lehetett vásárolni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Somatom válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Az tényleg nem tegnap volt. 5 fillérest csak emlékként láttam. Az én gyerekkoromban 10 filléres volt a legkisebb pénz. Annyi volt egy gombóc fagyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) Luck Dragon válasza #40993792 (#14) üzenetére

Ilyen tantuszt még nem láttam. :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) Vakegérke válasza Somatom (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én még fizettem öt filléressel. :K

Azt hiszem, tévedsz, egy gombóc fagyi 50 fillér volt.

Zsolt_72: A tantusz 1 Forint volt, korlátlan ideig lehetett telefonálni. A trafikban vettük. A trafikos néni nagy zsivány volt, csak 80 fillérért vette vissza.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Somatom válasza Luck Dragon (#15) üzenetére


Somatom
veterán

Én még telefonáltam ilyennel. Úgy rémlik, hogy volt ezüst, meg bronz színű.

Vakegérke:
Most elbizonytalanítottál. Talán tényleg 50 fillér volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Vakegérke válasza Somatom (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Biztos 50 fillér volt. Néha 5-10 fillérenként dobtuk össze az árát. Sok nem jutott egy személynek, csak néhány nyalintás, a tölcsért meg darabokra törtük szétosztottuk. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) vadkörte


vadkörte
addikt

Valamerre még van tantuszom. Úgy találtam az egyik fiókunkban... :DDD
Az én gyerekkoromban - '80-a évek eleje - már 1,5Ft volt egy gombóc fagyi. Édesanyámmal mindig 5Ft-ért szoktunk nyalakodni. Ő egy kettest és egy gombócot (4,5Ft, ma ez majdnem egy ezres...)
Emlékszem akkoriban 2-300Ft-ot szoktam "összekukázni" 10-20-50 fillérekből meg 1-2-5Ft-okból. A boltosnéni ritka boldog volt, amikor kapott berollnizva egy marék csiribirit. Ő tényleg boldog volt, mert mindig kellett a váltópénz, a sor mögöttem, mire leszámolták, már kevésbé. :D

Egyszer a reggeli tömött buszon - ez már a huszas éveim elején volt, a 2000-es évek elején - mentem dolgozni. Mint egy heringkonzerv, kapaszkodni nem nagyon kellett, de egyfolytában a lábamon tapostak.
Kicsit krákogok, talán veszik a lapot, semmi, hangosabban krákogok, semmi. Köhögtem egy embereset, majd félhangosan megszólalaok "Ez a drága jó TBC..."
Lett is vagy 2,5 nm-nyi helyem...

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.