Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vedini


vedini
őstag

ááá nagyon impresszív ez a vinyó teszt, notikba jól fog jönni az effajta rázkódás védelem

workworkwork...

(#2) Esoxmoller válasza vedini (#1) üzenetére


Esoxmoller
csendes tag

Annak ellenére hogy sokat esett már az SSD-k ára, még mindig elég drágák :(
Így biztos nem lesz ilyen a notimban még egy ideig, vagy ilyen notim.
Pedig nézem nézegetem, és érzem ahogy nő bennem az igény egy ilyenre. :)

(#3) Ste


Ste
addikt

ez inkább Tomb Raider és Eidos reklám

mondjuk pont olyanon demonstrálni, amiben nincs mozgó alkatrész. megcsinálhatták volna egy memóriával vagy pendrive-al is (aki nem tudja mi az az ssd annak lehet jól jön ez a videó :D )

(#4) orbano válasza Ste (#3) üzenetére


orbano
félisten

miért ha te az SSD-d strapabíróságát akarod reklámozni, akkor mit teszel a reklámba? csak nem az SSD-det? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) vedini válasza Ste (#3) üzenetére


vedini
őstag

ez kb olyan lenne, hogy a passzív vga-hoz mér tesznek oda egy egy db mérőt, pedig nincs is benne mozgó alkatrész (aki nem tudja mi a passzív annak lehet jól jön a videó) ;)

workworkwork...

(#6) bteebi


bteebi
veterán

Az olvasási sebesség már rendben van, de az a 40 MB/s írási sebesség még vékonyka :(, bár már tűrhető. A kapacitás is teljesen rendben van, 1,8"-osnál 120 GB egyáltalán nem rossz. Bár még baromi drága :P. Pontosabban már nem annyira, de egy 30 gigás SSD árából inkább veszek 2 db 1 terás Samu vinyót, ami RAID-be kötve odab*szna az SSD-nek :D. Persze nem laptopba lenne való, többet is fogyasztana és egy ilyen tesztet se élnének túl ;].

Jövőre már talán elérhetőek lesznek az SSD-s laptopok is. Bár nem tudom, hogy ki bírom-e még azt várni, vagy előbb veszek egy winchestereset.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) #95904256


#95904256
törölt tag

Ha jól látom a kétszer nagyobb SSD másfélszer drágább, akkor a 15GB-os olyan 199 dollárba kerülhet. Van ennél olcsóbb, hasonló sebességű SSD a piacon?

(#8) Raymond válasza bteebi (#6) üzenetére


Raymond
félisten

"az a 40 MB/s írási sebesség még vékonyka"

Akkor nezd meg mennyivel irnak az 1.8" vagy akar a 2.5" (5400RPM) vinyok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) bteebi válasza Raymond (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Megnéztem, teszteltem már (igaz, csak egyet, az SATA-s volt, és úgyis szánalmasan lassú volt). Bocsáttassék meg nekem az a bűn, hogy én szinte mindig desktop PC-ben gondolkodom :DDD, és ott azért egy új, normális vinyó átlagos írási sebessége simán van szerintem 50-60 MB/s, ami azért jobb, mint a 40. Persze bőven nem azonos szegmensbe készülnek ezek a termékek (3,5" HDD vs. 1,8" SSD), és mint írtam is, egyáltalán nem rossz ez az SSD.

Maradjunk annyiban, hogy azért még lehet fokozni ezt a sebességet is ;). Ha az olvasási sebessége lenne mondjuk 160-200 MB/s, az írási pedig 120, teljesen jó lenne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) Raymond válasza bteebi (#9) üzenetére


Raymond
félisten

A desktop verzioknal ott a 100+ MB/s irasi sebesseg (van hova pakolni a chipeket). Ez nem oda valo :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) #95904256 válasza Raymond (#8) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kíváncsiságból megnéztem egy Ph! tesztet.

A 7200-es Barracuda-n kívül a többi 2,5"-os merevlemez. Azt lehet mondani hogy a 40MB/s-os írási sebesség az egy átlagos érték.

szerk.: A Hitachi E7K100 is kakukktojás, mert az már 7200rpm-es.

[ Szerkesztve ]

(#12) szab.tam


szab.tam
nagyúr

festékkeverő próba. áááá! lol!

ez kb olyan, mint ha egy majmot kitennék 160 decibelnek, megsüketül. és ezt megcsinálom egy fikusszal. hű de jó ez a fikusz! nincs rá hatással a hangerő!

bravó! ez aztán a marketing!

de a cucc azért nagyon tetszik. alakul a dolog. :C

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13) Raymond válasza #95904256 (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, itt is latni. Tehat 1.8" formatumban (azok a HDD-k 3600 es 4200RPM voltak eddig, az 5400 is csak most lett bejelentve) gyakorlatilag hozza a 2.5" irasi sebesseget masban pedig sokkal gyorsabb (olvasas, kesleltetes es IO/s). Csak az ara lehetne emberi :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) BigBear


BigBear
senior tag

Tesztekben jól mutatnak ezek a szép sebességértékek, csak éppen gyakorlatban már nem ilyen szép a helyzet.
Egy átlagosan széthasznált winchesteren a rendszer futtatása + egyéb apró programok, kis töltike stb. mellett másoljon át ugyanazon a HDD-n belül nagyobbacska (pár giga) anyagot, főleg ha sok file-ból áll. Mindjárt nem lesz 40M az írási sebesség.
Na, ilyen helyzetben kíváncsi lennék, mit produkálnak ezek az SSD-k.

(#15) ngabor2 válasza szab.tam (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ahol ilyen cuccot kell használni, ott ez a teszt lehet az alap. nincs benne mozgó alkatrész, tehát bírja a rezgéseket. íme a példa. az ember szeret hinni a saját szemének, akkor is, ha az elmélet szerint mindez magától értetődő.

(#16) Findzs


Findzs
addikt

hát ezek baromi drágák
anyiba kerülnek mint egy jobbfajta noti

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#17) Ste válasza orbano (#4) üzenetére


Ste
addikt

nekem akkor sem ez alapján jönne le az, hogy strapabíró-e
azért írtam, hogy a kevésbé járatosak számára jó lehet ez a videó

(#18) orbano válasza szab.tam (#12) üzenetére


orbano
félisten

csak hogy a fikusz nem helyettesíti a majmot és fordítva. viszont az SSD 1:1 a HDD ellenfele, tehát teljesen ésszerű, hogy kihangúlyozzák ezt az előnyét a HDD-vel szemben. Hogy ez a technológia triviális előnye? És? A reklám az átlag júzernek, vásárlónak szól, akinek ez nem feltétlenül trivi...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) orbano válasza Ste (#17) üzenetére


orbano
félisten

szerintem nekik lett pont kitalálva.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) Olasza


Olasza
aktív tag

120 gigás töpszli vinyó már csupán 100k-ért. Azért látszik, hogy milyen gyorsan esnek az árak. Egy évvel ezelőtt még több mint egy fél milla volt egy hasonló kapacitású. Szép jövő vár ezekre.

(#21) orbano válasza Olasza (#20) üzenetére


orbano
félisten

jelenleg egy 64gb-os samsung 170k itthon. azért ezt nem mondanám még túl szépnek, akármennyibe is került ezelőtt :)h a ugyanez 30e lesz, akkor majd örülünk...

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) Hebry válasza orbano (#21) üzenetére


Hebry
senior tag

Inkább majd amikor 10-15 k lesz, na majd akkor fog az eladási ütem ugrásszerűen nőni.

(#23) orbano válasza Hebry (#22) üzenetére


orbano
félisten

az engem nem érdekel, akkor már lesz nálam itthon egy :)

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.