Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Broadwell üzleti laposom meg dobjam ki...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) PuMbA válasza t72killer (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Miért kéne kidobnod? [link] 2017.03.30-ai a legújabb driver, ami még működni fog minimum 2 évig :)

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes, hogy Windows alatt csak most kapta meg a driver a 4.5-ös OpenGL támogatást, miközben Linuxon már tavaly október óta megvolt ez a Mesa-ban.

Az ilyen dolgok fordítva szoktak lenni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) pengwin válasza t72killer (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Vagy tegyél rá linuxot, ha ez a kulcsprobléma... :P

Az Intelnek gratulálok, ezzel a Skylake és Kaby Lake processzoraik már majdnem ugyanott vannak windows-os támogatottságban, ahova linux alatt a Haswellig visszamenő generációk már tavaly eljutottak! ;]
Bár ott magasabb Vulkan verzió támogatott, és talán nemsokára lesz OpenGL 4.5 Ivy Bridge alá is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#5) t72killer válasza pengwin (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Vagy tegyél rá linuxot, ha ez a kulcsprobléma..." - Ez nem vicc, lehet, hogy tényleg ez lesz - igaz, nem az intel driver miatt:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Clorf


Clorf
tag

Van már egyáltalán olyan DX12 es játék ami effektív tudja kamatoztatni a igp+dvga létét? Ashes of Singularity kifagy ha bekapcsolom a multi gpu-t, Totalwar Warhammer -ben meg nincsen rá opció és így csak a dvga-t használja -.-
Heterogén jövő a javából.

[ Szerkesztve ]

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#7) pengwin válasza Clorf (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Notebook? Asztali PC?
Hardvered támogatja?

Üdv, pengwin

(#8) Clorf válasza pengwin (#7) üzenetére


Clorf
tag

Most építettem egy hónapja az asztali konfigom,
i5 7600 (hd630) + Gigabyte R9 280x

Elvben vannak olyan feladatok amiknél előny lenne hogy van Igp aminek közös memória területen tud dolgozni a CPU val (mennyire örültem amikor a HTPC-m be vett Amd A10 5800k ról kiderült hogy az kuka ebből a szempontból mert az még nem tudta ezt -.-).

Egyenlőre csak SVP-nél élvezem azt, hogy igp-vel dolgoztatom a programot, 12w+ fogyasztással, a Dvga meg pihenhet közben.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#9) Abu85 válasza Clorf (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AotS tudja, de nem Intel IGP-vel. Az pont nincs támogatva.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Clorf válasza Abu85 (#9) üzenetére


Clorf
tag

Köszönöm, én csak annyit olvastam amikor lebegtettem a multi-gpu opció fölött hogy eltérő teljesítményű eszközökkel nem ajánlott...
Nem baj, egyszer majd eljön végre a HSA jövő.
Future is Fusion.

(És csak azért nem vettem Ryzen-t mert nincsen benne Igp és mert megváltoztatták a hűtőfelfogatását.)

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#11) Blazs120gl


Blazs120gl
aktív tag

Vulkan+OpenCL+intel HD = VGA mellett ingyen GPU compute pl. fizikára :)

(#12) pengwin válasza Clorf (#10) üzenetére


pengwin
addikt

"a multi-gpu opció fölött hogy eltérő teljesítményű eszközökkel nem ajánlott"
Szerintem nem ugyan arról beszélsz a két hozzászólásban: ez a fajta multi-GPU a CrossFire, SLI, Hybrid-Crossfire (AMD APU+AMD dVGA), ehhez valóban nem jók a nagyon elütő kártyák.
A DX12-es multi-adapter funkció és az IGP befogása általános számításokra (HSA) nem ugyanez: a második esetben akár fizikai, AI számításokat lehet átrakni az IGP-re mondjuk CPU-ról, míg annál, amit te multi-GPU-nak hívsz a grafikai számítások egy részét végzi a második GPU - ez IGP-vel kb. csak AMD APU-knál érhető el, ott is csak nagyon alacsony teljesítményű dVGA-k mellett használ, és ott is csak korlátozottan.

A jövő tényleg a Fusion, de inkább a Vulkan+OpenCL vonalon, amit előttem is írt egy fórumtárs. Akkor az IGP tényleg a processzor része lehet és általános számításokat végezhet, ha van dVGA a gépben.

Eredetileg én is ódzkodtam a Ryzentől mert "csak CPU", de még így is túl jó volt ahhoz, hogy kihagyjam.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#13) Clorf válasza pengwin (#12) üzenetére


Clorf
tag

Hát mielőtt írtam ide gyorsan rákerestem erre az igp+dvga dologra...
http://www.pcgamer.com/directx-12-will-be-able-to-use-your-integrated-gpu-to-improve-performance/

Amúgy igen egy full AMD konfigban biztosan megfog valósulni a Ryzenes APU vonalon Vega IGP-vel, csak a bökkenő ott volt az én esetemben, hogy nincsen időm kivárni hogy legyen belőle termék + amit kifelejtettem indokként: olyan játékokat játszok ahol kell az 1magos teljesítmény mint a,Stellaris vagy Natural Selection 2 stb.

Megjegyzés: Stellaris így is diavetítés (mid game), hiába a 2x akkora (cinebench 11.5 64bit) 1 magos teljesítmény a régi FX-6300omhoz képest -.-

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#14) pengwin válasza Clorf (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Paradoxos játékok katasztrofálisak optimalizálás terén, nem kell bemutatnod őket, 400+ órám van CK2-ben és EU4-ben. Én még mindig nem hiszem el, hogy ennyi DLC-bevételből nem sikerült megoldani a Clausewitz Engine többszálúsítását legalább a Crusader Kings II-Europa Universalis IV-Hearts of Iron III trióig visszamenőleg.
Nagyon elkelne több szál a motornak, és akkor még mobil i3-on is játszhatóak lennének ezek a játékok, mert grafikusan egyáltalán nem megterhelőek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) Clorf válasza pengwin (#14) üzenetére


Clorf
tag

Én egy standalone mod HoI2 bel játszottam sokat, a "Darkest Hour"-ral. Abban mintha megoldották volna a modderek (mármint akik effektíve megcsinálták a játékot mint stand alone) hogy több szálon menjen. A Grand Champing mod (a modban) volt a kedvencem.

De vannak olyan játékaim aminál teljesen mindegy milyen vga-cpu-ram van a gépben. Ark Survival még így is szétforralja a gépet közepes beállításokkal, ssd re telepítve, ment is le a gépről, esetleg ha _végre_ megcsinálják a dx12 es módot és nem a geforce os driver támogatásra fogják a halasztást, majd akkor adok neki egy utolsó esélyt -.-

[ Szerkesztve ]

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.