Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) diegho


diegho
nagyúr

Rudi az akku időknél fel van cserélve a minimum és a maximum terhelés. [link] vagy minél jobban terheled annál kevesebbet fogyaszt? Biztos van benne beépített atomreaktor. Nem is 6 cella az, hanem 6 blokk mi? :))

[ Szerkesztve ]

(#2) cizoe


cizoe
őstag

Tetszik az a táska! Aki tud lülön, írjon már egy püt.. ;) A teszt pedig szokáshoz híven zsír! :R

[ Szerkesztve ]

(#3) Retro11


Retro11
senior tag

Jó teszt, jó volt olvasni, köszönöm szépen PH! :K

Viszont, lenne 2észrevételem.

1. Nekem hiányzik a 3dmark eredmény, lehet egyedül vagyok ezzel.
2. Érdekes, hogy az én T7300as CPU-m szinte mindenhol veri az Amd-t, néhol még a P8400at is fogja.

Ezen a téren nem olyan "nagy" a fejlődés, viszont ezek a VGA-k. :K

Mod: Szerintem ehhez a felszereltséghez képest, nem is olyan rosszak azok az akkus idők. Azért nem minden játékhoz kell full teljesítmény.

Ejjha, komolyan kedvet kaptam. Nézelődöm is, hátha...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nagyon korrekt teszt és nagy grat az MSI-nek a fejlődésért. Ha így halad 1-2 éven belül tuti sikerszéria lesz a Gamer család. Ámde, hogy kicsit beleorroljak, a cikk végén "hogy a 60 forinttal drágább" szerintem 60.000 akart lenni, de ezt úgyis tudja mindenki aki átolvasta az egészet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) Oliverda


Oliverda
félisten

"Ugyanolyan típusú, 320 GB-os Western Digital merevlemezzel nagyjából 2 MB/s-mal kisebb átlagot és lényegesen alacsonyabb löketszerű csúcsot produkált, mint az inteles, ráadásul a processzor terhelése is jóval magasabb volt."

Ahogy nézem HDTune-os kép alapján a két HDD-n nem ugyanaz a firmware található.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Ez a kép a fogyasztásokról nem kóser. Felcseréltetek 2 oszlopot szerintem :)
Amugy az inteles gép egész jó cucc, még mobilitás terén is kielégítő.

(#7) sanzi89


sanzi89
addikt

És a VGA-ról pontos mérési eredmények nincsenek? Mondjuk nem a ház hőmérséklete, hanem a GPU-é.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8) Bibby


Bibby
addikt

Vagy fél percig kerestem hol lehet az í betű... gondolom milyen kényelmes használat során. És a másik: jobb oldalra fújja a meleg levegőt??? :Y Ezt már szerencsésen elfelejtette minden gyártó, erre előveszik újból. Szerintem otromba hiba. :((

Ελευθερια η θανατος

(#9) rudi válasza sanzi89 (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a gond ezekkel a mobil VGA-kal, hogy annyira újak és annyira nincsenek dokumentálva, hogy a hőmérsékleteket és órajeleket szinte semmilyen szoftver nem tudja kiolvasni belőlük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) rudi válasza Retro11 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

1. nekem egyáltalán nem hiányoznak a 3dmark számok, én nem azok, hanem a játékos képességek köré építem az életemet :) Egyébként a GT735 a szokásos dolgot csinálta, hogy mobil radeonnal nem indította el a 3DMark05-öt. A GX620 alap 3DMark05 beállításokkal 10735 pontot tudott.

2. kétlem, hogy azonos szoftveres körülmények mellett a 2 GHz-es T7300 jobban menne mint a P8400, ami 266 MHz-cel gyorsabb. Melyik tesztekben voltál jobb nála? Ugyanazokat a verziókat és beállítások használod a tesztprogramokból mint mi?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza diegho (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Most már elvileg jól van a grafikon.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rudi válasza Oliverda (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerinted ez ennyit számít?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Wise


Wise
tag

Ez nem egy szakmai hozzászólás, de szerintem undorító benne a piros csík, az egér is el van rontva hála annak a narancsos piros csíknak benne, amúgy még tetszene is...

(#14) Skizz válasza Wise (#13) üzenetére


Skizz
addikt

Szerintem nem rossz, bár játékra nemigazán vennék notit.

(#15) Oliverda válasza rudi (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, sokat jelenthet. Példa.

Mindenesetre a CPU terhelést elég irreálisnak tartom tehát valahol szvsz (még) biztos van valami a palacsintában. Vagy az alaplap BIOS nem tökéletes még. Ezt az eddig látott SB700 vs Intel vs nV chipkészletek merevlemez vezérlését (is) vizsgáló tesztek eredményei alapján gondolom így.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) divergens


divergens
tag

Egy kis hiba:" 580 MHz-en jűrnak"

Nagyon jó "kis" gép, és tényleg nem értem miért rontották ezeket az apró dolgokat, amik annál bosszantóbb hibákat okoznak!

Üdv.

quake III arena

(#17) kariad


kariad
senior tag

Aki utközbe akar fél órat játszani és van sok felesleges pénze.Én ajánlom nekik!!! :))

(#18) Ijk


Ijk
nagyúr

Ezek a "gamer" notik legfeljebb több éves játékokhoz jók. Ilyen terméket szerintem nem szabad venni, mert sokat kell fizetni azért a nem létező erőért, ráadásul az akksit is hamarabb leszippantják.
Az asztali gépemben egy hd3850 van (ami ugye jelenleg egy középkategóriás kártya), rajta egy másféltenyérnyi hűtőborda 12cm-es ventivel, hátul pedig külön tápkábel kell neki, hogy megkapja az energiát. Na notinak zárt műanyag háza van, kis vacak ventik fújják kifelé a meleget, bele se férne egy nagyobb hűtőborda, ráadásul a zárt ház miatt értelmetlen volna. Ja és vajon a 3850-es milyen gyorsan zabálná le az akksit?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) Tikakukac válasza Ijk (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Viszont ha elmegyek Cod2, Quake3 meg Warcraft3 LAN-ra sokkal egyszerűbb a hátizsákba belerakni mint a gépemet cipelni ami jobb esetben kompletten mindennel úgy 30kg. Notival elbuszozok a gépemhez meg minimum kocsi kell, ezen van a fő hangsúly.
Szerk.: Amúgy simán lehet alacsonyabb felbontáson medium beállítással tolni a Crysis-t az ilyen gépeken, sőt még a 8600m Gt-ken is elmegy szaggatás nélkül, ha nem natív felbontáson meg medium high beállításokkal akarod futtatni. Ehhez képest a többi gamma sokkal kevesebbet igényel UT3 motoros játékokat simán lehet etetni ilyen noteszokkal.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) Ijk válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Ijk
nagyúr

Cod2-t már szerintemn egy alap noti is elviszi. Ezeket pedig elvileg a modernebb játékokhoz készítik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) Bibby válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Bibby
addikt

Amiket felsoroltál azokra mondjuk pont nem kell még ilyen videókártya sem, majdnem hibátlanul viszik már az integráltak is.
De Ijk-nak sincs igaza, mert a mai játékokkal ezek boldogulnak simán, csak éppen ahogy múlik az idő egyre több kompromisszum az újakkal, még később meg játszhatatlanok lesznek.

Ελευθερια η θανατος

(#22) Digitalis


Digitalis
senior tag

Nekem például nagyon tetszik a GT735 noti. 2002-óta itt zörög a behemót torony asztali P4 2.53/nv6800GT/SonyG500. Gondoltam egy olyat és eladom az egészet, azt kipótolom egy kis pénzmaggal, és akkor lenne egy ilyen 5x akkora teljesítményű mobilis csoda masinám, amit könnyen vihetnék a melóhelyre, telekre, vagy akár hova is. Nem nagyon melegszik, modern játékok gyönyörűen mennek rajt, kell ennél több? :C
Már majdnem 300e alatt volt a GT735 ára, de látom szépen felkúszott a világválság miatt, ezért még kivárok, hátha. Jelenleg ár/értékben best buy lenne 300k környékén

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#23) eLioT84 válasza Tikakukac (#19) üzenetére


eLioT84
tag

íííígyvagyok vele énis :)

(#24) Ijk válasza Digitalis (#22) üzenetére


Ijk
nagyúr

315k-ból csúcskártyás rendszert pakolhatsz össze, ami halkabb, gyorsabb, könnyebben bővíthető, és még egy 21" vagy 22"w pva monitorra is futja, melyeknek a képe összehasonlíthatatlanul jobb ezekhez a hulladék notimonitorokhoz képest. A telekre meg a kapát vidd, a munkahelyen pedig dolgozni szoktak:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) Siera


Siera
senior tag

:Y :R
az msi most kitett magáért:D
kár,hogy nem 160tól indulnak a gépek árai ^^
bár az mondjuk asszem eléggé megnyomná a piacot

(#26) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Csak kötözködöm :))

"Kiadós tesztélés és próba után úgy gondoljuk"

Teszt amúgy szuper!

...

(#27) eLioT84


eLioT84
tag

amúgy nagyon jó teszt lett, köszönjük szépen!

(#28) Digitalis válasza Ijk (#24) üzenetére


Digitalis
senior tag

Konnektor mellett lehet ezt használni bivaly játékokra simán, turbóval vagy anélkül, lefogadom, hogy a crysis nativan, fullban hasít. Nem annyira rossz azért ez a samu panel szerintem, meg hát betekintési szög ide vagy oda, én szemből szoktam nézni a monitort általában.
Mellesleg ott az 5 funkciós ECO menü, mellyel lehet rugalmasan bárhol használni, illetve a telken vagy szabin is jó, mivel hosszabb távollét alatt, néha azért nagyon kellene a net ügyeket intézni. Na meg, mikor esik az eső és nem tudok kapálni, :DDD jó egyet játszani, illetve itt ott fórumozni vagy az időt elütni. Minden hová asztalit venni, vagy cipelni meg elég gáz lenne.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#29) KrAt


KrAt
veterán

Nagyon szép noti :) És jó is

(#30) buherka


buherka
addikt

GeForce 8800 GT 512 MB: Desktop - Pentium Dual-Core E2180 CPU 2,00 GHz-en, GeForce 8800 GT 512 MB 600/1500/900 MHz-en, 2 GB DDR2-800 RAM

Na ez azért kicsit durva :B ...jó hogy nem egymagos cerkát raktatok a 8800GT mellé :U Akkor még talán az összes noti leverte volna az asztali 8800GT-t.
Ennek úgy lett volna értelme, ha már közel csúcs procik vannak a notikban, akkor izom procit is kellett volna rakni az asztali teszt gépbe is...minimum egy E8400-est :U v. valami hasonlót.
Bocs...de ez nagyon szúrja a szemem :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31) twollah


twollah
nagyúr

"háton 20 percig cipelve kényelmesnek bizonyult így is"

Ugyan ezt mondana a tesztelo 60 perc utan is?

(#32) rudi válasza Siera (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nem lenne ez a hülye gazdasági helyzet, akkor mindkét gép úgy 60-80 000 forinttal is olcsóbb lehetne... az utóbbi hónapokban a 200 000-es gépek árához is hozzá kellett adni úgy 50-60 000 forintot...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) rudi válasza twollah (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Jelentem alásan, igen! Ugyanis szinte állandóan nálam van úgy 10 kiló a zsábkan (X40, 2l víz, kaja, miegymás). Szerintem, ha jó a hátizsák és jól van beállítva, akkor 10 kilóig szinte alig lehet észrevenni. Szerintem!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) rudi válasza buherka (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Már miért lenne durva?! Ez a gép is odavágta a notikat szinte minden esetben. Ha meg nem tetszik, akkor képzeld oda bármelyik játékos tesztünkből bármelyik nagyobb VGA-s konfigot.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) Retro11


Retro11
senior tag

Rudi: Itt vannak a képek.

Intelc Core Duo T7300:
[link]
[link] 1.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link] 2. Késleltetés.
[link] 3.

Nem olyan rossz ez.

[ Szerkesztve ]

(#36) Peat;) válasza rudi (#32) üzenetére


Peat;)
veterán

"Ha nem lenne ez a hülye gazdasági helyzet, akkor mindkét gép úgy 60-80 000 forinttal is olcsóbb lehetne... az utóbbi hónapokban a 200 000-es gépek árához is hozzá kellett adni úgy 50-60 000 forintot..."

nem tudom mi van az msi féle gyártókkal, ha usa dollárban árulják a termékeiket exportra akkor szívás még jó ideig (érdekes megnézve a többi devizához képest is hogy áll a dollár :Y )...euróban már egészen jó lenne a helyzet itthon (30ft-os erősödés mai nap végéig a mélyponthoz képest)

(#37) buherka válasza rudi (#34) üzenetére


buherka
addikt

Az enyémet már odaképzeltem :B ...csak egy kicsit megijedtem az elején hogy ennyre elavult volna a gépem :U
Pedig az én gépem sem egy mai darab már :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#38) Flor-12@15


Flor-12@15
csendes tag

Jó kis teszt!
A teszt elején említett nevekből, miért nincsenek cikkek? (Ha vannak, akkor én kérek elnézést.) Ezek az MSI notebookok kicsit olyanok mint egy félresikerült "felsőkategória".
Nekem csak a Sony Vaio hiányzik. (Na nem baj már elkezdték őket szállítani, némi remény azért van)

(#39) iknight


iknight
senior tag

Elég impozáns a leírásuk és képen jól is néznek ki nagyon az msi gépei, dehát mikor az ember kézbe veszi sívafakad... Nemrég tartottam a kezemben egy hasonló msi gamer példányt és hát, két fillért nem adtam volna érte, lerítt róla a gagyi... Mint egy kicsázott kínai nintendó koppintás beépített kijelzővel... :(

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#40) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Ez az egér formailag ugyanúgy néz ki, mint az én Gigabyte GM-M6800-m, csak egy kis eltérés van.

Aurea mediocritas

(#41) rudi válasza iknight (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Az új sorozatog G-k közül tartottál egyet a kezedben, vagy a régiek közül? Mert az új szerintem élőben sem gagyi, de a régi az tényleg izés volt kicsit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) rudi válasza m1sk4r (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Minden bizonnyal ugyanattól a beszállítótól származnak, mert szintebiztos, hogy az MSI és a Gigabyte sem gyárt egeret.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) Digitalis


Digitalis
senior tag

Engem a nagyágyú GT735-ben egyedül az AMD Puma proci itt-ott kritikán aluli teljesítménye zavar... Nem erre számitottam. Létezhet, hogy ennyire brutál elvérzik egyes játékokban? Mi lehet ennek vajon az oka... :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#44) No-kia


No-kia
őstag

a notebook teszteknél miért megapixelben adják meg a monitor felbontását?, tudom melyik mennyi képpontot jelent de olyan furcsa hogy így van kiírva :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#45) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Ami azt illeti, én találtam egy-két hasonlóságot a 17es MSI és a lassan 2hónapos Gateway notim között:
1. A billentyűzet
2. A színkombináció - MSI: piros/fekete, Gateway: narancs/fekete
3. A 9cellás akksi kilóg hátul :DDD
4. a billentyűzet fölött érintőgombok lettek a gatewayes érintő/nyomógombokból

Viszont ami különbözik:
1. A Gateway P8400/9800GTS/DDR3/HDD@7200rpm kombója
2. A 9cellás akksi alaptartozék (bár nincs hozzá játékos egér + táska :B )
3. Bal oldalra és hátra van irányítva a meleg levegő
4. A 17es kijelző 1920*1200, betekintési szögekben sincs hasonlósága ezzel
5. A bekapcsológomb nem a WASD gomboktól 3 cmre található
6. Az MSI az EUban is megvásárolható
7. A gateway jóval nehezebb, kb. 4,2kg a 9cellás akksival
8. Az MSI kb. 50k-val drágább

Ha valamit kihagytam volna, vagy nem lennék pontos, elnézést kérek.

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#46) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Remélem ezt a megapixeles dolgot a jövőben nem erőltetitek, maradjunk kérem a normális felbontás kiírásoknál :U

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47) TheDragon007 válasza TheDragon007 (#45) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Hmm, kihagytam a Bluetooth hiányát ahogy a Gateway is kihagyta a notimból :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#48) heihachi válasza Tikakukac (#19) üzenetére


heihachi
addikt

Több, mint 300 rugót költeni a Q3-ra, csak hogy mobil legyen a gép? :F Ehhez unatkozó milliomosnak vagy nagyon hülyének kell lenni. A Q3 már a 333 MHz-es Celeron A-n is elment, 256 mega rammal, Win 98 alatt. A másik két cuccnak sem kell sokkal több.

Semmire nem jók ezek a gépek, kocajátékosok ellehetnek vele, de hogy komoly gamer nem vesz ilyet, az fix. Szvsz nagy hiba ebbe az irányba elvinni a laptopokat, mert messze nem erre valók, de hát pénzt kell húzni mindenből, érthető.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#49) Digitalis válasza heihachi (#48) üzenetére


Digitalis
senior tag

Én nekem nincs notim, még nem is volt, de az imént toltam a kollégám pacard bell 15" -án NFS-et, baromi szép és egyáltalán nem volt gáz. Előbb-utóbb szeretnék én is egy jó erős, stabil notit, amivel azért el lehet játszani komolyabb játékokat is. Persze ez az ár vicc kategória. És ki veszi a 17" apple mac laptopot 500k-ért gyengébb tudással és nehezebb súllyal?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#50) eLioT84 válasza heihachi (#48) üzenetére


eLioT84
tag

sztem komoly gamer is simán jól jár egy ilyen laptoppal, többnyire nem max részletességgel játszanak a profik, ezek a notik úgy simán elvisznek minden kompetatív játékot...

arról nemis beszélve, hogy LAN-ra mennyivel könnyebben jut ki így az ember: csak egy hátitáska a notival, billentyűzettel, egérrel, egérpaddal és max még kézben visz egy TFT monitort...

sztem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.