Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Hóban, latyakban??
20 cm hó esett tegnap :D

Mellesleg ezekkel a 21:9-es monitorokkal lehet játszani?
Mert ugye ez a felbontás nem minden (sőőt, régebbi) játékoknál adatik meg.

[ Szerkesztve ]

(#2) #20691712


#20691712
törölt tag

A 1050 ezzel a hutessel parasztvakias.
Az egy ventis 1050ti-m egy kicsi matx hazban a dishonored 2 alatt (antialias off, shadow egyel vissza, de minden mas csuma es 1080p) nem volt 70 fok.

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Szépek ezek a "költséghatékony" Asus lapok:
-Z-s csipszet, 8pin-es CPU tápcsatlakozó, és nem jár teljes VRM borda?
-memória foglalat/ATX csatlakozó alatt nincs kitámasztva csavarokkal, pedig ott éri a legnagyobb erőhatás a lapot. Csak feltételezem hogy PCB továbbra is olyan vékony mint a 1xx szériánál.

Az mATX elrendezése közel nevetséges :N

Értem én hogy éreztetni kell a vásárlóval: rossz döntést hozott, mert nem a 120K-s, csúcs, ATX-es lapot vette de na. ;]

(#4) mormogipapa1


mormogipapa1
csendes tag

Sziasztok. A véleményetekre vagyok kíváncsi. Ajánlottak egy számítógépet 40.000 Ft, az alábbi paraméterekkel szerintetek megér ennyit? Sajnos az alaplapot elfelejtetem megkérdezni.
Processzor: Intel core i5 m560 2 x 3,20ghz
Ram: 4 gb ddr3
Videokártya: intel hd graphics
Wincseszter: Sata2 250 gb
8 db usb
dvd író-olvasó
ház
táp: kb 400-450 watt
Köszi

(#5) Killer01 válasza #16939776 (#3) üzenetére


Killer01
őstag

Asus a középkategóriában kissé a nevéből akar megélni, én ezt érzem alaplap fronton 2-3 generáció óta.

(#6) #16939776 válasza mormogipapa1 (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az M mint mobil CPU, nem desktop foglalattal. Ezek ipari/embened, esetleg SmallFromFactor pc-ben szoktak előfordulni, de ezekhez soha nem tesznek 400-450-es tápot, szerintem fogalma sincs mit hirdet az illető, vagy fele nem igaz. Csupasz hátsóval, nem ugranék bele csak ennyi információval.

(#5) Killer01: Van benne ráció!
Utolsó értelmes árú, kialakítású, jól felszerelt, jól működő, igazán jól tuningolható lapom tőlük a P5Q-EM volt, és ez nem most volt...
Úgy merem ezt kijelenteni, hogy volt rampage, gene, meg deluxe lapjaim is tőlük, nem egy 1-1 darab :)

[ Szerkesztve ]

(#7) mcs


mcs
veterán

Azt a két ventis Inno 1050et pont nem kellene ajánlani a fix fordulatával. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Killer01 válasza #16939776 (#6) üzenetére


Killer01
őstag

Én a Z97 vonalnál szembesültem a tényekkel. Úgy indultam neki, hogy mindenképpen Asus lesz a deszka, hát nem találtam megfelelőt 100 k-ig (fölötte nem néztem) :( Giga lett belőle és nem bántam meg, abszolút pozitív tapasztalataim lettek.

(#9) Martzi


Martzi
csendes tag

Asusban én is csalódtam alaplap fronton. Oké, jelenleg még Asus lapom van (p7p55d-e) de ez amikor megjelent, elég király volt. Mostanában nézegettem, hogy illene váltani, gondoltam kezdem ugyanúgy Asus oldalán. Egyszerűen borzasztóak a mostani lapok, alig van rajta kivezetett usb (vagy bármi más hasznos) csatlakozó. Nagyon nem jó ez az irány, ennyi erővel adjanak még egy usb elosztót minden alaplap mellé...

(#10) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Csak a felbontást támogató, nem kompetitív játékoknál van értelme. Dota, CS:GO, és társai ahol a nagyobb látómező előnnyel járna, ott összevagdossák, és nyújtják a képet (dotában szerintem borzalmas). De pl. egy BF 1-nél becsinálsz olyan jól néz ki.

(#11) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Mire jó 2db m2 foglalat,az ár felsrófolásán kívül ? :F

Wasabi...

(#12) deja vu


deja vu
addikt

Az AOC monitornál kiáll egy fém alkatrész jobb oldalon, az micsoda? :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13) jedis válasza deja vu (#12) üzenetére


jedis
senior tag

Valami sapkatartó lehet :D

Más !
Ezeknek a 2GB-os 1050-eseknek az 50 körüli ára elég vicces , és még finoman fogalmaztam ! Hozzá teszek egy 20-ast, és kapok +2GB memóriát, és plusz 70-80% teljesítményt ( RX470 ) ! :D :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) davidsone válasza deja vu (#12) üzenetére


davidsone
addikt

Valószínű fejhallgató tartó

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#15) deja vu válasza jedis (#13) üzenetére


deja vu
addikt

:D

(#14) davidsone

Az. :K Később rájöttem én is, hogy versenyképeken láttam már hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#16) alvarezlopez válasza Martzi (#9) üzenetére


alvarezlopez
tag

Nekem is ilyen lapom volt csak az (-e) nélküli verzió. Egyszer mondjuk elromlott, de a biztosító cserélte (villámcsapás végzett vele).
Nagyon szerettem azt a lapkát.

(#17) Astroboy


Astroboy
őstag

Amikor először elolvastam a cikk címét, azt hittem árokba borult egy iPon-os autó :DDD

(#18) Sanchez638 válasza #16939776 (#3) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az asus mar nagyon regota nem az ami... Nv GeF6 tol mar hulladek.. 775be volt meg erdekes. Retro cuccba a TUSL2c e akar a P5A ami iszonyat stabill es strapa biro lap volt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#19) Mans20 válasza Sanchez638 (#18) üzenetére


Mans20
addikt

Én meg pont Asust tervezek venni, de 30 alatt nem sok jó van ami B150. Sajnos Giga és Asrock lapokban már csalódtam.

(#20) jedis válasza Sanchez638 (#18) üzenetére


jedis
senior tag

Én vissza sírom az Abit-os időket ! :O :O

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#21) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Ki fog a mobildigitálnál minidrónt vagy bármit venni, ha még az árak megtekintéséhez is regisztráció kell?

én vagyok az ördög

(#22) Ted_Beneky válasza jedis (#20) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A munkás gépemben egy Abit IX38 QuadGt dolgozik már 9 éve kb. Remélem még sokáig!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#23) tatala77 válasza Kronos3000 (#11) üzenetére


tatala77
tag

Pl. RAID?

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#24) Killer01 válasza Kronos3000 (#11) üzenetére


Killer01
őstag

Nem mindenki használ csak 1 (rendszer) ssd-t, a mostani Z170-es lapomban is 2 db M.2 port van (szempont volt vásárláskor). Kevesebb vagy éppen semennyi hdd kell, sebesség kompromisszumok nélkül ;)

(#25) ViZion válasza jedis (#20) üzenetére


ViZion
félisten

+1
AMD oldalon gyk. csak Asus, Giga ami ajánlható, Asrock nehezen. Azért még az elején vagyunk a kaby-nak, biztos jönnek még lapok. ITX, mATX alig van.
Monitorok meg ehhhh... nem tudok 24"-ről feljebb lépni, hatalmas árban az ugrás sajnos. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nekem az Asus=csalódás, évek óta. Ezért semmit sem veszek aminek ez a neve, igazi fostenger az egész márka supportostul szervizestől.

(#27) dementor


dementor
senior tag

Mutatósak az Asus notik de kérdés mennyire tartósak. Tapasztalatok szerint semennyire.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#28) User64476 válasza darealkilla (#21) üzenetére


User64476
őstag

A hol? 😁

(#29) jedis válasza ViZion (#25) üzenetére


jedis
senior tag

Emlékszem még, mekkora UFO voltam a haveri körben, mikor upgradeltem egy Abit NF7-S + Athlon XP 1800+ duo -ra. Minden Intelfanboy haver csak lesajnálóan mosolygott rajtam . :K Aztán az első tesztek lefuttatása után ráfagyott az arcukra. :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#30) agent_k válasza dementor (#27) üzenetére


agent_k
őstag

6 évet bírt az Asus notim(i7, 4gb, gt540). Átlag napi 6 órát biztosan ment. Most csikozva adja ki a hdmi-re a képet, ha úgy van kedve. Egyik szemem sír, mert birhatta volna még. Viszont annak is örülök, hogy eddig bírta. Fülesem asus. Komplett gépem asus összerakás. NAS alaplap j1900-as egybeprocis asus 0-24ben megy 2 éve. Anyám netes gépe j1800-as. Párom notija is asus. Szóval van tapasztalat ezzel a márkával. Nincs problémám vele. Ennek ellenére nyilván lehet olyan szegmense a gyártónak amiben nem erős.

(#31) QwErTy42 válasza agent_k (#30) üzenetére


QwErTy42
addikt

A Te statisztikád karcsú. Egész gyártót amúgy sem lehet lehúzni vagy az egekbe magasztalni, mert mindnek vannak gyengébben sikerült szériái.

szerk.: A Te statisztikád is karcsú. Így már jobb? :)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#32) agent_k válasza QwErTy42 (#31) üzenetére


agent_k
őstag

Karcsú? Lehet. Viszont szerintem átlag feletti az 1m2-re jutó Asus termékek száma nálam, mint máshol. De kijelenteni akkor ha volt valakinek 1x rossz tapasztalata 1 Asus géppel vagy az ügyfelszolgálattal, hogy nem veszek ettől a gyártótól semmit az finoman szólva is demagóg.

(#33) Mice_007 válasza agent_k (#30) üzenetére


Mice_007
tag

Alaplap terén Asus valahogy nekem sem a kedvencem, video kártya (strix) viszont nagyon jó darab, amit most használok. Egy Asus füles nálam is megfordult (orion akármi) de akkora szart még nem láttam, hangja, minősége, mindene szar. Aztán megtört a kábele is, úgyhogy kuka.

AIDA64.com

(#34) Lmh


Lmh
őstag

Én is baromságnak érzem ezeket a duplaventis 1050-eket. Sokat olvasgattam az 1050-ekről mert én is azt szeretnék hamarosan, de a sima kis compact inno3d-ről is mindenhol azt írták, hogy kb 65C fölé sem megy, nemhogy 70 fölé...
Persze ha valaki atomtuningot akar akkor gondolom van értelme.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#35) athomi válasza mcs (#7) üzenetére


athomi
veterán

Hát igen, így is lehet sprórolni hogy senki nem szarakodik a ventiprofillal. Beállították fix fordulatra annak alapján, hogy terhelés alatt ~65°C-nál ne legyen melegebb a kártya, az meg hogy idle-ben lehetne halkabb is a kártya már nem érdekelte őket. Ráadásul így hirtelen hűl vissza a kártya load-ból idle-re váltás során, ami szintén nem feltétlen jó.

[ Szerkesztve ]

(#36) ZephX


ZephX
senior tag

Nem tudom miért kell szidni az ASUS laptopokat. Nekem 5 éve van meg és teljesen jól szuperál, pedig hetente hurcolom 100 km-t. Amikor az ASUS-ról van hír akkor azt szidja mindenki, amikor Acer hír van, akkor az írja mindenki, hogy milyen megbízhatatlan ne vegyen senki, ha Lenovo akkor meg az a rossz.

(#37) dementor válasza agent_k (#30) üzenetére


dementor
senior tag

Sajnos nálam sok K szériás gép fordult meg VGA hibával. Gazdaságosan egyik sem volt javítható. Újabb szériáknál pedig az anyaghasználat, vagyis inkább annak hiánya szokott lenni a probléma. Kiszakadt csavarok a zsanérnál...
A gépedért kár, ott is nyilván az alultervezett hűtés okozta a problémát.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#38) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az se lenne fasság ha végre felfedeznék az Intelnél azt a hihetetlenül bonyolult dolgot hogy mi lenne ha nem szopatnák a sok pénzt náluk otthagyó júzereket azzal hogy nekik csak a 2-3 generációval ótvarabb technológiát lökik oda. Itt már Kaby Lake van, E-ből meg még a Skylake is várós, majd talán 2-3 generációval később. Esetleg lehetne még rakni MFM és ISA slotokat is az ilyen deszkákra...

(#39) #19617792 válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Esetleg lehetne még rakni MFM és ISA slotokat is az ilyen deszkákra..."

vigyázz mit kívánsz, mert az ASRock a végén még rá is rakja neked, az AGP mellé. :DDD ;]

(#40) ViZion válasza #19617792 (#39) üzenetére


ViZion
félisten

esetleg jumpereket is, az olyan menő volt! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) Sanchez638 válasza ViZion (#40) üzenetére


Sanchez638
addikt

Na persze aztán a jutyuberek majd nem tudják össze rakni a gépet :D, ha minden procihoz máshogy kell jumperelni :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#42) QwErTy42 válasza ZephX (#36) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ami szar, az szar...
Így most jobb? ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#43) Scholes9 válasza fRooStzzZ (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálunk már latyak van :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#44) #19617792 válasza ViZion (#40) üzenetére


#19617792
törölt tag

úgy ám, jumperekkel állítani alapórajelet, feszültséget, fincsi is az. :DDD olyan menő leszel tőle, mint hackerman

(#45) ViZion válasza #19617792 (#44) üzenetére


ViZion
félisten

Komolyan amit támogatni tudnék, ha eltűnne a 24 pin csati, nem tudom, h mi indokolja még a létét, a chipset már nincs, vagy alig fogyaszt, háttértárak, proci, VGA külön tápon van, esetleg ventik, hangkari amit ki kell szolgálnia. Tudom, vannak már paneltápos megoldások, ahol csak egy jack aljzat van, de azok nem átlag PC/gémer deszkák, inkább csak netezős integráltak.
CPU 8 pin is érdekes, maradna 2 pin, vaskosabb, kész. Egybe van minden forrasztva úgyis.

Másik dolog, a ram slotok. OK, mai procikkal már nem kell batár hűtő, kisebbek a modulok is, de ha meg lennének döntve a foglalatok 30-45°-ban, akkor tutira elférne, esetleg laptop ramos slotokkal szerelni? OK, nem tudom, h méretein kívül van-e eltérés, csak azok praktikusabbak, itx deszkára (tudom, h volt ilyen de nem általános) tök jó lenne dupla slot, kész. Átlag user 8/16GB-nél többet nem vesz, mert minek, arra meg elég.

SATA portokról már esett szó, lehetne mindenhol az elforgatott, mert szép, ennyi. Előlapi kivezetésekkel is bacchatnának valamit, mert egy USB3-om kivezetést rádugni 1 sec, a reset, power, stb. rálegózása még a jumperes időket idézi, virsli ujjaimmal nekem ez a legfájdalmasabb része a szerelésnek :B

M.2 portokkal sem vagyok elégedett, el van rejtve néhol eléggé, a VGA meg fűti...
Ehh... ennyi hirtelen. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) MZsoltee válasza ViZion (#45) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mekkora öröm lenne platformváltáskor tápot is cserélni. Egy minőségi táp 5-8 évet vígan elmegy az 2-3 konfig.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#47) ViZion válasza MZsoltee (#46) üzenetére


ViZion
félisten

Nyilván nem lenne 24 pin - akármi új csati átalakító, ne adj Isten elég lenne egy molexet rádugni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) Seirus válasza ViZion (#45) üzenetére


Seirus
tag

"Komolyan amit támogatni tudnék, ha eltűnne a 24 pin csati..." eddig nem fogalmazódott meg bennem de tényleg jó lenne. Kábelrendezésnél mindig sír a szemem, hogy azzal a nagy batár csatival egyszerűen nem lehet mit kezdeni :(

"a reset, power, " ezeknél már talán az is elég lenne ha egybe lennének fogva nem?
(én egy régebbi háznál volt is hogy átdugdostam őket 1 közös csatlakozóba és máris egyszerűbb volt az élet)

Monitoroknál már megint mik ezek a batár TV méretek sima FHD meg aközeli felbontáshoz? :F
Vagy csak engem zavar ha ilyen kültéri kivetítőhöz hasonlatos pixelméret adódik? :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#49) #20691712 válasza jedis (#13) üzenetére


#20691712
törölt tag

Az lehet csak az nem 65 watt alatt eszik hanem vagy 130+-t.
Az olcsobb mombol mint a barom ami meg nem az meg mar nem kevessel dragabb.
Egy kazan a 1050-hez kepest.
Matx hazba be nem rakod max akkor ha sajat erejebol akarod elegetni a geped. :C
Mondjuk az teny, hogy a ti jobb valasztas.

[ Szerkesztve ]

(#50) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Na hogy szépen bővül a VGA paletta lassan az áruk is mehetne már lejjebb :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.