Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Ez a HDR támogatás lassan olyan lesz, mint hajdan az 1080P jelöléssel árult HDTV-k, amelyeknek a panelje valójában 1366x768 pixeles volt, de mivel fel tudták dolgozni az 1920x1080 pixeles videojelet is, a marketingesek rájuk nyomták az 1080P feliratot.

Vajon a pokolban nyílt új bugyor a marketingeseknek? Mert lassan tényleg eljutunk oda, hogy az ő bűnük is felkerüljön a hét főbűn mellé nyolcadiknak. :D

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Bear


Bear
aktív tag

Mint nem adnék egy WQHD vagy 4K 27"-os VA paneles és nem hajlított monitorért.. de azt valamiért nem igazán gyártanak...

(#3) berVi válasza Cifu (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Miert is?

(#4) Cifu válasza berVi (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Segítek: HDR-t kiemelni egy olyan monitornál, amely képtelen a HDR megjelenítésére.
Ez egy marketing-hazugság, mehet a többi mellé, az 1 000 000 : 1 kontrasztarány, X ms G-to-G reakcióidő és a többi mellé...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Patice


Patice
nagyúr

ÓÓÓ, fix 24 Hz, amikor a Blu-rayen 23,976 Hz-es a film? :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) -FreaK- válasza Cifu (#4) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ráadásul még ront is a kép minőségén, YT-n már vannak fent videók róla.

Ezek az AUO panelek egyébként sem jók mostanában.

(#7) Wombath válasza Patice (#5) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy csak kerekítettek ;)

(#8) Tyrel válasza Cifu (#4) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát ha ennek is 9 HDR zónája lesz mint a Samu új (CHG) szériájának akkor bőven lesz min röhögni...

Mondjuk én alapból nem is értem hogy hogy lehet bármi is HDR ami nem OLED, de ha már kitalálták rá ezt a fura háttérvilágítás-kikapcsolós megoldást akkor legalább tudná megtenni ezt kellően kis léptékkel, de ezek a mostani megoldások elég gagyik...

De legalább drágák. :DD

---

Az viszont egész jó ötlet hogy van filmekhez 24Hz meg ilyenek... mármint nem azt próbálom mondani hogy használható, mert kétlem hogy bárki is folyamat képernyő frissítést fog váltani valahányszor filmnézésbe kezd, de maga a tech megoldás legalább ötletes.
Arra célzok hogy biztosan nem tud 24Hz-et ez a panel, a valóságban szerintem 48 lesz az, csak a gép felé hazudik 24-et és duplán rajzol minden képkockát.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#9) Cifu válasza Tyrel (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

A média player classicnál be lehet állítani, hogy teljes képernyős módban a forrásnak megfelelő frekire állítsa a képernyőt. Persze ha az le tudja kezelni :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) macilaci78 válasza Wombath (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Óóó, hoy a hogy a troll mindenedet! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) kromatika


kromatika
veterán

Tetszik.Szivesen elfogadnám.

(#12) sanyiii84


sanyiii84
csendes tag

EX3501R: tudja esetleg valaki, hogy az USB-C "sima" upstream-ként is üzemel?
Tudom, nem erre találták ki, de én 2 géphez is szeretném használni anélkül hogy át kéne dugdosni a többi perifériát (egér, bill., hangszóró). A notival semmi gond, az tudja a DP Alt módot, de a PC-t csak HDMI vagy DP kábellel tudom használni. Az a terv, hogy veszek egy átalakítót amivel az USB-C-t A-ra alakítom és úgy kötöm a gépre. De amit nem tudok, hogy ha input source-nak mondjuk a DP van megadva, akkor is továbbítja-e az egér és a bill. jelét az USB-n keresztül a PC-nek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.