Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag

köszi szépen.

(#2) Syl


Syl
nagyúr

Húha! Ezt könyvjelzőzöm! Lehet még szükségem lesz rá :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) zoli62


zoli62
addikt

Látom ez egy puritán ablakkezelő. Telepíthetők rá az Ubuntu Unity-specifikus csomagjai?

(#4) spammer válasza zoli62 (#3) üzenetére


spammer
veterán

Alapból puritán, ahogy kinéz, de egyébként ez nem jelenti azt, hogy "buta". Cicomázható is, funkcionálisan is bővíthető.

Még néhány screenshot (nem saját): [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Nem tudom, mikre gondolsz unity-specifikus csomagok alatt, de ha szó szerint értendő, akkor nyilván Openbox alatt nem használhatók. :) A Unity Desktop egyébként Compizt használ ablakkezelőnek.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5) zoli62 válasza spammer (#4) üzenetére


zoli62
addikt

Tudom, én is teszteltem már Openboxot LXDE alatt. Nem tetszett, hogy annyit kell mókolni vele, például egy helyi menü beállításánál, hogy működjön. Igen, az Unityra gondoltam, nyilván nem kompatibikesek vele a csomagjai. Milyen egyszerűbb, gyakran használt grafikus programokat lehet mellé telepíteni? Ezek szerint az Unityhoz hasonlóan a Gnome-ra, KDE-re netán XFCE-re készült csomagok nagy része sem futtatható vagy vannak azért kivételek? Elsősorban a rendszerprogramok érdekelnének. Az Openboxnak egyébként van használható menüje, például ide automatikusan bekerülnek a telepített alkalmazások? Mennyivel kisebb így az erőforrásigénye, mint például egy komplett XFCE-nek?

(#6) Rimuru válasza zoli62 (#5) üzenetére


Rimuru
veterán

A programok futtathatosaga attol (is) fugg(het) hogy milyen keretrendszerben csinaltak, es a te rendszereden ez hasznalhato-e (linuxok eseten megoldhato "minden"). gnome, xfce, lxde, stb alapvetoen gtk-t hasznal, kde az qt-t, stb...

"Az Openboxnak egyébként van használható menüje, például ide automatikusan bekerülnek a telepített alkalmazások" - Ez megoldhato statikusan, es dinamikusan is, utobbi termeszetesen tobb eroforrast igenyel (mindig amikor megnyitod a(z al)menut letrehozza, igy frissiti).

"Mennyivel kisebb így az erőforrásigénye, mint például egy komplett XFCE-nek?" - Attol fugg mennyi mindent hagysz ki belole, es amiket hasznalsz azok mennyire eroforras igenyesek, mert ha lightweight alkalmazasokat hasznalsz akkor persze hogy kisebb lesz, de ha olyanokkal pakolod teli amik sokat kernek akkor meg tobb is lehet.

Vigyázat, csalok!

(#7) spammer válasza zoli62 (#5) üzenetére


spammer
veterán

"Nem tetszett, hogy annyit kell mókolni vele"

Nem kell annyit mókolni vele, a GUI-s beállító programokkal szinte minden alap dolog elvégezhető (menük szerkesztése, openbox beállítások, billkombók, témák, ikonok stb.).

Lényegében bármit lehet rá telepíteni, ez csak egy ablakkezelő, a rendszer a magja az ugyanolyan Ubuntu, mint a többinél. Ha megnézed, Xfce terminál van a felsorolásban is, meg Thunar meg hasonlók. KDE cuccokat is fel lehet rakni ugyanúgy, csak sok értelme nincs, ha sok függőség lehúz, akkor pont az értelmét veszti el az egész (minimál install).

"Az Openboxnak egyébként van használható menüje, például ide automatikusan bekerülnek a telepített alkalmazások?"

Jobb klikkre jön elő a menüje. Lehet amolyan "start menü" félét is csinálni a panelre és ott is előjöhet a menü, ha valakinek arra lenne szüksége. Amint én használtam (Ubuntu 14.04 alatt), annak a menüjébe még nem kerültek be automatikusan a telepített programok. Ez előny is és hátrány is lehet, nézőpont kérdése. Az újabb Openbox verzióknak már van automatikusan frissülő menüje, vagy talán külön scripttel is megoldható, de ilyenekkel én nem foglalkoztam.

"Mennyivel kisebb így az erőforrásigénye, mint például egy komplett XFCE-nek?"

Az Openboxnak, mint ablakkezelőnek alacsony erőforrás-igénye van, de a rendszer további fogyasztása attól függ, hogy miket pakolsz fel magadnak. Ha mindent ugyanúgy ráhúzol, mint ami Xfce-n van, akkor nem igazán lesz számottevő különbség.

szerk: megelőztek a válasszal. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8) zoli62 válasza Rimuru (#6) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi. :) Az LXDE és XFCE között tapasztalataim szerint az a különbség, hogy utóbbi némileg erőforássigényesebb, a freedesktop.org utóbbit nem kimondottan a csak csupasz asztali rendszerek közé sorolja, a több processzor és memóriaterhelésrt cserébe nagyobb a programválasztéka. Itt is okos kompromisszumot kell hozn, ha egy régebbi konfiguráción szeretnénk készen, különösebb konfiguráció nélkül a lehető legtöbb grafikus alkalmazást futtatni. Nekem ezen okok miatt az XFCE vált be.

(#9) Rimuru válasza zoli62 (#8) üzenetére


Rimuru
veterán

LXDE-be alapbol alig tartozik bele valami. A kompromisszumokkal meg ugy vagyok hogy inkabb felepitettem a "sajat" DE-m igy nem kell sokat kotni. ;) Masoknak meg nem nagyon kell rendszert adnom, anyameval foglalkozok egyedul, a tobbit pedig akkor nezem meg ha baj van. :DDD

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.