Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

:D 10mp boot... Hordozható gépeken kell is. :K

Nekem még nem sikerült 30mp alá mennem Mandrivával, igaz nem is értek még annyira hozzá.

Azért vicces. Ex-ex-melóhelyemen a Solaris egy Sun Sparc procis szerveren vagy 10 percig nyammogott, mire elkezdett működni. Mindezt zsír hardveren, profi beállíásokkal. Igaz, utána hónapokig a közelébe se kellett menni.
(csak érdekességként írtam le)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) fordfairlane válasza Bici (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha 2mp-re lecsökkentik, akkor lesz jó. Mint anno a C64-en. :)

x gon' give it to ya

(#3) azbest


azbest
félisten

úgy legyen...

egyébként mennyire lehetne "csalni" azzal, hogy csak harverváltozáskor* próbálja lejátszani a szokásos procedúrát, míg ha nem változott a hardver, akkor elvileg már a korábbi indulásból tudni lehet, hogy mit kell betölteni.

*: valami hash féle a dev-id és ic2 busz meg mindenféle szokásos hw lekérdezős rekordokból.

(#4) kokyt válasza azbest (#3) üzenetére


kokyt
senior tag

Ezen már én is gondolkodtam. Biztos vagyok benne, hogy ott megy el sok idő. A fix hardverelemekből épülő rendszerek esetében nagyon gyorsan megy a betöltés, éppen azért, mert nincs felesleges keresgélés. Lásd: xbox, aminek a kernele még a win2000-én alapult, és valahogy mégis fényévekkel az xp boot ideje előtt volt.

Én már egy 15mp-s Ubuntuval is kiegyeznék a laptopomon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) fordfairlane válasza azbest (#3) üzenetére


fordfairlane
veterán

A hardverkomponensek detektálása csak a második azon a listán, hogy mivel megy el a sok idő a rendszerbetöltés során, főleg mióta elvileg a legtöbb eszköz érzékelése szabványos a különféle autodetect / PnP módszereknek köszönhetően. Inkább a rendszerkomponensek lemezről betöltögetése az, amivel a legtöbb idő elmegy szerintem.

x gon' give it to ya

(#6) FTeR


FTeR
addikt

érdekes, h mindig a gyengébb hw-n akarnak rekord idő alatt bootolni. engem inkább egy full feature rendszer bootja érdekelne, nem a netbookra botított rendszeré.

félreértés ne essék, nem baj ha a netbook is gyorsul, csak ne a fícsörök gyomlálásával érjék el.

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Értem én, hogy mostanában ez kezd előjönni, de csak én érzem feleslegesnek ezt a fajta fejlesztést? Nekem legalábbis mindegy, hogy 10sec, vagy 2perc alatt áll fel a rendszer. Nem ülök előtte úgysem, mindig csinálok közben valamit.

(#8) #16820480 válasza hemaka (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem a 10 sec és 2 perc azért igenis releváns. mert ha mondjuk indulás előtt utolsó pillanatban kell valamit megnézni (megesik), akkor egy örökkévalóság azt a 2 percet kivárni.
inkább ott nem érzem a létjogosultságát, hogy 10 vagy 20 sec, mert hiába papíron duplája, de valóságban so érzékelhető haszna nincs ennek már.

(#9) opera11


opera11
tag

Na, ha ezt megcsinálják, kipróbálom :D

Vicces aláírás helye

(#10) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nagyon jó ötlet ez is, de mi lenne, ha előtte megoldanák a stabil alvást, hibernálást, nekem az is megtenné. Akkor még gyorsabban használatba vehetném a gépet.

<-ƘƘ->

(#11) fordfairlane válasza #16820480 (#8) üzenetére


fordfairlane
veterán

10-15 sec bootidő fölöslegessé teszi a hibernálást. Nekem tetszik a dolog.

x gon' give it to ya

(#12) Bici válasza hemaka (#7) üzenetére


Bici
félisten

Pedig hordozható eszközöknél fontos a boot idő.
Egyrész, mert a mobilitáshoz ez is hozzátartozik szerintem; pl. ha mutatni akarsz valamit a gépről akkor nem biztos, hogy kellemes a 2 perces indulás.
Másrészt pedig az akksi is örül a rövidebb bootnak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) sghc_toma válasza fordfairlane (#11) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nagyon nem.. lecsapom a gep tetejet, elalszik/hibernal, s mikor kinyitom, ott folytatom, ahol abbahgytam.. ha kikapcsolom, majd vissza, nyithatom meg ujra a doksikat, stb..

in asm we trust

(#14) fordfairlane válasza sghc_toma (#13) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igaz, nem teljesen ugyanaz. Inkább csak nálam, mivel hibernálni kézzel szoktam,. és előtte általában kilépek minden programból. A fedél lehajtásakor nekem sleep üzemmódba megy.

x gon' give it to ya

(#15) Csakénvagyok válasza #16820480 (#8) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Engemet ez hozott át az Ubuntura. Vagyis az hogy folyamatosan ment a gépem, mert utáltam kivárni azt a két-három percet, míg a vírus/spyware/tűzfal, meg a szarrápakolt Xpm bebootolt. így átszoktam a szinte mindig leálításra.

De a tíz vagy húsz (már akinek) másodperc csak pesztízskérdés.

(#16) grabber


grabber
addikt

A boot nem függ a rendszertől?Mert az elején nem a op kell várni hanem a biosra(vagy mi)?

(#17) shabbarulez válasza hemaka (#7) üzenetére


shabbarulez
őstag

Számítógépnél lehet hogy neked mindegy, de beépülő rendszereknél már te sem így gondolkodnád. Pl. egy set-top box esetén amikor bekapcsolod a tv-t akkor nem szeretnél percekig várni az STB bootjára. Vagy pl egy gépjármű fedélzeti rendszer esetén miután elfodítottad a sluszkulcsot és áram alá került a rendszer onnan még nem várnál további perceket mire elindul a gépezet. Vagy egy orvosi eszköz esetén sem mindegy bekapcsolás után mennyi idő után válik használhatóvá. A beépülő rendszerek esetén 1-2 mp-es boot időre törekednek nem véletlen hogy az Atomos rendszereinél is ez az igazi célja Intelnek pl. Moblinnal. És ezen törekvésekből akár a PC-s rendszerek is profitálhatnak.

QNX és Kontron anno tavaly októberben demonstrált egy 1 mp-es bootot beépülő Atomos rendszeren. [link]

Ez pedig egy Moblin 2.0 beta vs. Ubuntu 9.04 boot összehasonlítás video: [link]

(#18) Fecogame


Fecogame
veterán

10 mp csak a wincester felpörgése... Akkor hogyan akarják megoldani? SSD? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) fatal` válasza Fecogame (#18) üzenetére


fatal`
titán

Elég öreg vinyód lehet, ha 10 sec alatt pörög fel. :D Amúgy valószínű csak onnantól számítják a 10 másodpercet hogy megjelenik az ubuntu töltőcsíkja:) Nem rossz, de én ki tudom várni azt a 2 percet, amíg bebootol a rendszer.

(#20) Kendek válasza fatal` (#19) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az én 1 TB-os Samumnak 12 mp a felpörgési ideje, nem nevezném egy öreg jószágnak.

<-ƘƘ->

(#21) Major Major válasza FTeR (#6) üzenetére


Major Major
őstag

10mp-es bootot a teljes értékű 10.04-es Ubuntura tervezik, nem pedig a netbookokra szánt verzióra.

Szerzőnek: az a kamrik+1 az inkább Karmic+1 kéne legyen :)

hunfatal:tévedés, az új rendszerekben már lehet, hogy nem is lesz csík, annyira előre akarják hozni a grafikus szerver indítását, hogy nem lesz idő splash-el szórakozni

(#22) Latency


Latency
senior tag

Remnant azt mondta (igaz ebbe a cikkbe nem került bele), hogy az általános disztribbel akarják elérni ezt az időt, nem pedig specializáltal. Már a 9.04 is 25 mp körüli idővel indul SSD-ről, az hogy winyóról lassabb az természetes és sosem lesz olyan gyors mint egy jó SSD -ről való indítás.

(#23) PuMbA válasza Kendek (#20) üzenetére


PuMbA
titán

Jó sok. Elfelejtettek vinyót gyártani mostanában vagy mi? Az én 5 éves Maxtorom (80GB,7200rpm,2MB cache) 3-4mp alatt pörög fel.

[ Szerkesztve ]

(#24) Fecogame válasza fatal` (#19) üzenetére


Fecogame
veterán

Jó, akkor pontosan 8,9sec. És ilyen winyóm van. Nem tudom, neked mennyire lehet új :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A Windows 7esem 1 perc alatt áll fel, de vhogy csak túlélem...

(#26) Kendek válasza PuMbA (#23) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, ez az újfajta, frankóbb, kíméletesebb, halkabb, hosszabb életű csapágyazás miatt van. Lassabban is állnak le kikapcsnál.
Jah, amúgy ez gyártói adat, érzésre nem tűnik ilyen hosszúnak ez az idő, ami alatt használhatóvá válik a cucc. Még alvó állapotból felébresztve is hamarabb visszalépek az asztalra. A gép bekapcsolásánál meg úgyis kell némi idő míg lefut a diagnosztika meg miegymás, nem ez hátráltatja.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#27) Killing


Killing
addikt

Netbookal? :Y Abban pedig atom van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#28) FTeR válasza fordfairlane (#14) üzenetére


FTeR
addikt

hány giga ram van a gépedben?
mert ha egyébként is kilövöd előtte az appokat és 2 vagy több gigád van, akkor a hibernálás csak fölöslegesen lassít. főleg notiknál, amikben lassú winyó van.

#21
a cikkben nem ez van. de akkor kíváncsi vok az eredményre. pontosabban, h mit optimizáltak.

(#29) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Kíváncsi leszek, hogy sikerül-e a 10mp. :) Mindig is utáltam rendszertöltődést nézni a gépen.

(#30) Latency válasza FTeR (#28) üzenetére


Latency
senior tag

Ezt olvasd akkor el, sokkal teljesebb [link]

"A 10 másodperces bootidőt nem egy kifejezetten a gépre szabott, lecsupaszított rendszerrel akarják elérni, hanem egy általános, teljes értékű disztribúcióval. Ez pedig azt jelentheti, hogy egy kifejezetten egy adott eszközre szabott, Moblin-alapú változat akár 5 másodperc alatt is végezhet."

[ Szerkesztve ]

(#31) negyedes


negyedes
addikt

Inkabb az aku idon javitananak meg a normalis acpi tamogatasra gyurjanak. Nem surun erdekel, hogy most 30 vagy 60 vagy 20 szekundum alatt bootol, de ne 40 percet birja az aksim az osszes letezo energiagazdalkodas beallitas mellet.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32) azbest válasza WonderCSabo (#25) üzenetére


azbest
félisten

nos, egyik vista telepítésem percekig indul - ezen van telepítve pár progi, a látszólagos elidnulás után 1-2 percen belül még nem igazán használható, mert a háttérben tőltődnek a dolgok. Pedig egy egész gyorsa merevlemezről megy.

a másik lényegesen gyorsabban bejön és szinte rögtön használható: ezen csak 2-3 programot szoktam használni, így ezeket beoptimalizálta. (kezdetben baromi lassan indult ez a rendszer, mert egy régebbi winyón van, de mostanra - hogy megtanulta az os, hogy melyik az a két program amit használok raja, már ngyon fürge.)
Viszont ha áttérek erre, biztos hogy be fog lassulni ez is. Ja és a poén az, hogy a játék amire használom jobban fut ezen a 64 bites rendszeren (32 bites emulációval), mint a natívan 32 bites rendszeren - mert ott más is fut (minimális processzor és diszk használattal)

Ubuntu egész gyorsan bejön... igaz mostanában leginkább virtuális gépben vagy pendriveről futtatva használtam :)

(#31) negyedes: szóval a boot folyamat elviszi az uptime 2.5%-át nálad (ha egy perc) ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) negyedes válasza azbest (#32) üzenetére


negyedes
addikt

Mondjuk igen, de azxp meg lassabban bootol(nem volt meg idom optimalizalni) es megis megy masfel orat. ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Csak a Boot-idő ne menjen a rendszer stabilitás rovására!

Sic Parvis Magna

(#35) rennes6 válasza Major Major (#21) üzenetére


rennes6
tag

:R

(#36) Lenry válasza grabber (#16) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom onnan kezdik számolni a 10 mp-et, hogy elkezdődött az OS bootolása... a BIOS indulási procedúrával nem nagyon tudnak mit kezdeni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) Male válasza hemaka (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Valahogy én is így vagyok ezzel... Asztali gépek nagyrészét naponta egyszer indítják el, így oly mindegy, hogy 10s vagy 120s (addig mi is bootolunk még :D ). Notit meg lehet hibernálni vagy standbyra küldeni, és kész is (standbyt szoktam inkább, mert még gyorsabb, akksit meg alig eszik...).

(#38) divrapier


divrapier
tag

Azt valaki tudja, miert nem lehet megcsinalni, hogy az OS bootolaskor gyorsan olvassa a HDD-t?
Nekem a bootolas fele a bios szenvedese. Azt sem ertem, miert nem lehet mondjuk lecsokkenteni tizedere.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#39) Metalfan válasza divrapier (#38) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ez a BIOS-beállításoktól is függ. Nem mindegy, hogy milyen teszteket engedélyezel neki (pl. memóriateszt - 4 gigát végigolvasni perceket is igénybe vehet), és milyen hibáknál álljon meg a boot folyamat. Ezenkívül az extra szolgáltatásokat is letilthatod (pl. infra támogatása, soros portok, RAID vezérlő - mind-mind időt kér magának), pár dolgot viszont nem lehet, pl volt egy DFI alaplapom, a CMOS tartalmát minden bootoláskor lementette, ami 1-2 másodpercig tartott. Természetesen nem tűnik soknak, de ha belegondolunk, hogy az op. rendszer bootolásáig mennyi idő megy el, nem is olyan kevés már :)

Linuxot egy ideje hanyagoltam, de most szerintem megint elő fogom venni az Ubuntut, mert kíváncsi vagyok, hogy mire képes. Amúgy az XP nálam 20-25 másodperc alatt áll fel, teletömött uTorrenttel, mindennel. Szerintem elég gyors, pedig nem sokat optimalizáltam :)

(#40) t72killer válasza negyedes (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha az akksid 40percig bírja, ott az akksival vannak komoly gondok :( Sajna öreg, elhasználódott cellákból nem lehet többet kifacsarni:( Megoldás: megfelelő szervizben kicseréltetni a két szélső cellát (kb 5-6kHUF)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) pampika válasza fordfairlane (#11) üzenetére


pampika
őstag

Viszont akksi szempontjából nagyon nem mindegy, hogy mennyit vesz le egy hideg indítás és mennyit használ alvás/hibernálás közben ;)

(#42) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Fantasztikus cél lerövidíteni a bootolási időt, komolyan :((( Ennyire futja nekik? Jobb ötletük nincs, mint ilyen marhaságokkal elszórakázni az időt?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#43) Csakénvagyok válasza Inv1sus (#42) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Te ne törődj avval hogy más a szabadidejét ingyen és bérmantve mire szórakozza el

(#44) evone válasza Inv1sus (#42) üzenetére


evone
őstag

Hat igen, tok jo lenne hogyha 10 perc alatt bootolna, ugyis mind1 kibirjuk varni! ahahahaha

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#45) Vladi válasza Inv1sus (#42) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mert mit szeretnél mivel foglalkozzanak?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46) Inv1sus válasza Vladi (#45) üzenetére


Inv1sus
addikt

Építsenek homokvárat.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#47) Metalfan válasza Inv1sus (#46) üzenetére


Metalfan
senior tag

Legalább Ubuntut használsz? :U

(#48) zsolt1129 válasza Inv1sus (#46) üzenetére


zsolt1129
addikt

:D :C

(#49) Inv1sus válasza Metalfan (#47) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nem. Debiant.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#50) Vladi válasza Inv1sus (#46) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah értem. Akkor csak trollkodsz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.