Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Remelem addig maradnak az Inteles Mac-ek, ameddig az uj platform nem lesz olyan, aminek a felhasznalok is orulnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Atocha válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Atocha
senior tag

Sok mindent lehet mondani az epőlre - én spec gyűlölöm őket - de azt nem, hogy hülyék lennének. 100%-ban biztos vagyok benne, hogy bár lesz pár zökkenő, de minden rendben lesz! Sőt én kifejezetten szurkolok nekik, mert ezzel lépéskényszerbe hozzák a többi armos gyártót és persze az amd/intelt is. Nem beszélve a méjkrémszoftról. Ez az egész csak jó az informatika piacnak!

Folyamatosan figyelem az eseményeket.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#3) bolvar válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


bolvar
senior tag

Tippre azt mondanám a mac mini, apple tv és a macbook air kezdenek majd, ezeket úgy se poweruserek használják, lehet itt nem fog akkora fennakadást okozni az átállás, főleg ha minden ios/ipados app futni fog rajta. Aztán szépen ahogy a húzónévnek számító gyártók portolnak majd jön a többi gép.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

A Pro vonalon szerintem meg nagyon sokaig maradni fog az Intel. Ez az atallas elsosorban valoban az Air/ Mac Mini vonalra fokuszal.

(#5) Picco válasza [CsuCsu] (#4) üzenetére


Picco
addikt

Azt nem ertem ott miert nem lepnek at AMD-re, macpro-nak igencsak jot tenne, bar valoszinuleg annyira kis szelet az almabol hogy nem eri meg.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6) [CsuCsu] válasza Picco (#5) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem eri meg. A jelenlegi platform Intelre van optimalizalva.

(#7) joey04


joey04
titán

Nem meglepő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) TomMusic


TomMusic
őstag

Ez amúgy számosítva mekkora kiesést jelentene az Intelnek?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#9) adamssss válasza bolvar (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Az apple tv most is arm.

Picco: nem annyival jobb az amd, es csak az elmult 2 evben tett szert elonyre. Az apple nem teheti meg h evente valtogat platformot. Ez nem ferne bele a filozofiaba. Perpill mindenuk intelre van optimalizalva. Plusz buknak a thunderboltot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) sztanozs válasza Picco (#5) üzenetére


sztanozs
veterán

AMD-re? Hol van az AMD-nek kis fogyasztású és nagy teljesítményű procija? Csíkszélességben egy (de lehet, hogy kettő) léptékkel el van maradva az Intel mögött az extrém-alacsony fogyasztású eszközöknél.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11) ArGab válasza sztanozs (#10) üzenetére


ArGab
őstag

Ryzen 4000 Renoir?

(#12) Picco válasza sztanozs (#10) üzenetére


Picco
addikt

MacPro-t irtam amivel a szuperdraga worstationre gondoltam, ott azert sokat szamitana a threadripper

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13) Hieronymus válasza ArGab (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs értelme költeni erre.
Belátható időn belül elhagyják az x86/x64 vonalt. Értelmetlen költség egy köztes átállás.
Nem ez lesz az első architektúra váltás az Apple életében. (A PowerPC is lapátra került.)
A nagy kérdés most már az, hogyan reagál a Microsoft.
Már eddig is tervben volt az ARM felé fordulás. Notebookok is jelentek már meg Windowszal ARM alapon. (Bár értelmetlenül drágák, az x86-s társaikhoz képest.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,A vállalat szerint a cupertinói cég az ügyfelük marad, de azt elhitették, hogy szerintük jobb platformokat fejlesztenek."

Ez a mondat mit jelent?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) kikikirly válasza GeryFlash (#14) üzenetére


kikikirly
senior tag

Egen, ezen én is törtem a buksim.Aztán hamar jobbnak láttam feladni. :C

[ Szerkesztve ]

(#16) Tigerclaw válasza [CsuCsu] (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

GPU oldalon pont AMD-re vannak optimalizalva, CPU oldalon meg minimalis lenne a valtoztatas. Persze ne felejtsuk el, hogy foleg Macbook vonalon kiemelten fontos a fogyasztas es abban az AMD meg a 3000-es Ryzen szeriaban is le volt maradva az Intelhez kepest. Mondhatjuk, hogy most mar valid opcio lenne az AMD, de errol mar lemaradtak.

Amilyen rossz review-t kapott a tavalyi Surface vonalon is, lehet ott is elbucsuznak toluk. (Igaz, az nem csak az AMD sara volt)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Tigerclaw válasza TomMusic (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Erezhetot, de nem tul nagyot, foleg nem par even belul. Olyan 7% korul van talan a Mac reszesedese, es ennek egy resze nem kivalthato rovid tavon Arm chippel, de talan kozep tavon sem. Valoszinuleg sokan kivarnak majd es inkabb valasztjak tovabbra is az Inteles alternativat...foleg ha az arban nem is dragabb.

Amugy nehez megtippelni, de ketlem, hogy ez iPhone szeru forradalmat hozna. Ezek az 1500-2000 dollaros noti arak nagyon nem fekszenek senkinek.

Cserebe gondolom az Intel megprobal az OEM-eken keresztul meg tobb es jobb Macbook klont piacra dobni, meg kenyszerbol rakapcsol a fejlesztesre, ha esetleg a Qualcomm is verszemet kapna. Eddig a Windows Arm-ositasa nem volt egy sikertortenet, de most minden szereplonek eggyel tobb oka van arra hogy sikerre vigyek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) hunluki válasza [CsuCsu] (#4) üzenetére


hunluki
senior tag

Nem biztos, én mintha olvastam volna 13-as MBP-ról is, de aztán ki tudja. Én is alulról kezdeném.

(#19) SunyaMacs válasza kikikirly (#15) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Valóban kicsit magyartalan mondat, de a 2. bekezdés 3. mondata megmagyarázza.

(#20) BSOD


BSOD
senior tag

Biztonsági réseket fognak beszállítani?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#21) UnA válasza GeryFlash (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Fordítás: az Intel szerint az Apple az ügyfelük marad, mert ők jobb platformot fejlesztenek.

(#22) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Most jutott eszbe ranezni a Big Sur kompatibilitasi listara:

MacBook, 2015 and later
MacBook Air, 2013 and later
MacBook Pro, late 2013 and later
Mac Mini, 2014 and later
iMac, 2014 and later
iMac Pro (all models), 2017 and later
Mac Pro, 2013 and later

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) bLaCkDoGoNe válasza GeryFlash (#14) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igazából a mondat szerintem ez szeretett volna lenni, csak a cica elvitt egy n betűt: ,,A vállalat szerint a cupertinói cég az ügyfelük marad, de azt elhintették, hogy szerintük jobb platformokat fejlesztenek."

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#24) [CsuCsu] válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Fasza, akkor a 2012-es retina MacBook Pro-m megy a levesbe... mai napig azt hasznalom, tok jo gep. Emiatt mondjuk meg nem fogok ujat venni, majd ha egyszer bedoglik.

[ Szerkesztve ]

(#25) hunluki válasza [CsuCsu] (#24) üzenetére


hunluki
senior tag

Pro tipp: Csinálj belőle hackintosh-t ;) dosdude -ra keress guglin. Mentettem így meg még régi műanyag macbookot ami 10.7-en ragadt volna, egy wifi kártya cserével talán még most is naprakész, bár nem láttam már egy ideje. De az tuti hogy sierrát még fel tudtam tenni rá, egyedül egy ebayes talán 3k körüli beruházás volt az új wifi modul.

(#26) Tigerclaw válasza [CsuCsu] (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nalam is ez lesz az elso ami nem megy fel a 2012-es MBA-ra. Mondhatnam hogy eladom, de szerintem nem kapnek annyit erte, amennyit nekem er. Az utodjaval meg kivarok, mert ami tetszik az tul draga. Nem kerget a tatar, meg a Big Sur-ben sem lattam semmi must have dolgot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) [CsuCsu] válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ugyanigy vagyok vele. Anno beruhaztam ra egy vagyonert, de a specifikaciok alapjan tudtam, hogy jo sokaig elleszek vele. Akkoriban ez volt az egyetlen gep ami egyben eros volt es jol hordozhato. Nem bantam meg. Munkara lett veve, de tobb jatekot is vegigvittem rajta, miutan az asztali ment a levesbe. D3, Pillars of Eternity, stb. Jol kiszolgalt. A retina kijelzo pedig a mai napig hazaver rengeteg dragabb Windows laptopot. Most mar csak szemelyes celra hasznalom, mivel a munkaltatom biztosit egy Thinkpad-et. Jatekra van konzol.

@hunluki
Koszi a tippet, de sajnos az effele buheralas nem kenyerem. Jo lesz ez szemelyes hasznalatra amig be nem fuccsol. Akkor meg veszek egy aktualis Airt, ami remelhetoleg ugyanugy huzza 8-10 evig. Ha ero kell most mar ott a ceges gep.

[ Szerkesztve ]

(#28) hunluki válasza [CsuCsu] (#27) üzenetére


hunluki
senior tag

Persze érthető, ahogy jónak látod. Viszont nem olyan nagy magic a cucc, ha natívan támogatott wifikártyát találsz akkor ez a dosdude-os cucc megcsinálja neked az installert pendrive-re és szépen feltelepül mint egy szabvány macre. Annyi hogy a gép típusát lehet érdemes átírni "jövőálló" nevűre és akkor nem akad fent rajta jó pár évig a telepítő, de ennyi.

Nálam próba szerencse alapon mennek a hacklik, auto update aktív, van TM mentés, ha esetleg lefeküdne akkor hálózatról visszarakom az utolsó működő verziót. Amúgy két gépem is van ami el cap óta magától frissül mindenféle mókolás nélkül, egyszer beállítottam azóta megy, de ez már nagyon offtopic.

(#29) [CsuCsu] válasza hunluki (#28) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Sajnos nem er ennyit nekem, de koszi :)

[ Szerkesztve ]

(#30) hunluki válasza [CsuCsu] (#29) üzenetére


hunluki
senior tag

:R

(#31) akaido válasza bLaCkDoGoNe (#23) üzenetére


akaido
addikt

A "szenteknek" merre is hajlik a kezük?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32) t72killer válasza [CsuCsu] (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz sokkal könnyebb egy másik x86-os vasra átállni... Mi lesz a nem-almás szoftverek hadával: MS Office, Adobe cuccok megkerülhetetlenek, egyiknek sincs normális ARM verziója. Bár az apple név elég ütős ahhoz, h végre nekivágjanak megírni.

Az AMD-vel az a baj, hogy 10évente virít csak valami igazán ütőset. Le a kalappal a mindenverő Ryzen előtt, de tartok tőle ennek is az lesz a sorsa, mint a derék Athlon64-nek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) tasiadam válasza t72killer (#32) üzenetére


tasiadam
veterán

Most perpill az AMD huzta csobe az intelt. Es legalabb most tudjak, hogy mi faj a masiknak, es azt reszelik, nem ujat talalnak ki. Az meg mar elmult, amikor ossze kellett hazasitaniuk 2 3 4 6 magot.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#34) t72killer válasza tasiadam (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, az intel elásta magát a sérülékenységeivel. Vannak ütős dolgai, pláne notebook-szegmensben, de egyelőre inkább vergődést látni kék oldalról. (amit meg a kupak alatt művelnek, egyenesen horror szintet üt már meg...)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) tasiadam válasza t72killer (#34) üzenetére


tasiadam
veterán

En azt latom, hogy ok nagyon nem szamoltak 6 magnal tobbre. Es amikor kitalaltak a trigate-t, akkor javaban a 4 volt a meno. Majd hirtelen megjelent a szomszes h neki van egy 8 magosa, ugy, hogy 2x4. Erre te ott alltak h ja gecc, tenyleg, akkor nekunk is kene egy 8as meg 6os. De nembaj, dobjuk be a tobbi 4 melle szorosan es csinaljunk rihadt kicsi trigate-t, mert az magas orajelet hoz, es kompakt hosugarzot.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#36) Hieronymus válasza t72killer (#32) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"SzVSz sokkal könnyebb egy másik x86-os vasra átállni... "

Hosszútávon kellemesebb a saját processzor. Nincs összehasonlítás. Nincs hackintos, mert a nem ARM kompatibilis az új processzoruk. A saját igényekre fogják optimalizálni.

'Mi lesz a nem-almás szoftverek hadával:"
Ezt egyszer már eljátszották. A fokozatos átállás alatt lesz idő a külsősöknek az új platformra átállni.
Átmeneti időszakban akár az eredeti x86 kód is futhat, pont úgy mint az ARM Windows esetében.

Úgy tűnik, az x86 éra vége felé közeledünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) bLaCkDoGoNe válasza akaido (#31) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Te most csak l'art pour l'art kötözködsz velem?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#38) akaido válasza bLaCkDoGoNe (#37) üzenetére


akaido
addikt

Nem veled, a Kovács nénivel, meg Zagarauszkasszal...
:)
meg az Intellel.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#39) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Mivel az Apple se olyan hülye, hogy uk-muk-fuk hajtson végre egy ilyen nagy volumenű változtatást, ezért teljesen érthető, ha az Intel is támogatja még az ő processzoraival fölszerelt Mac gépeket. Business as usual.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.