Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

8GB-ról szerintem már nem váltok 16-ra. :( Majd egyszer, a távoli jövőben, mikor tényleg bezuhannak az árak, gyorsan 32-re vagy 64-re bővítek, soha többet ne kelljen vele foglalkoznom!

Emlékszem a mostaniakhoz képesti felezett árakra, az áremelkedés elejére, meg arra, hogy' fanyalogtam, mert hisz "a múlt hónapban olcsóbbak voltak"! :D

[ Szerkesztve ]

(#2) gyiku


gyiku
nagyúr

azert meg mindig nem olyan rossz a helyzet, mint amikor megjelent a ddr4. akkor ~100k volt 4x4gb 2400 kit, most meg 38k.

hüllő

(#3) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Én is elfelejtem egy időre a 16 gigára duplázást... :(

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#4) Jack@l


Jack@l
veterán

Mesterséges paráztatás by média. Ugorj bele gyorsan mert "lehet drágább lesz"(mint a már most ünnepi időszakban felsrófolt ár). De pont ez a hirtelen kereslet megugrás indikálja majd kis ideig a drágulást. Aztán lehet nyárra megint lemegy az ára normálra...
Szóval vegyetek gyorsan, futi-futi.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#5) .mf


.mf
veterán

Még jelenleg is használatos asztaliba még 5-6 éve vettem 8k-ért 8GB-ot. Szerintem azóta sem volt annyi...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) vilmose33


vilmose33
őstag

Pedig kellene még 4gb- t a laptopba,majd ha olcsóbb lesz.

A jövő most van

(#7) DBob válasza gyiku (#2) üzenetére


DBob
őstag

Szerintem sem olyan rossz a helyzet. :N
Anno 2007 környékén vettem 4x1 GB DDR2 RAM-ot közel 80.000 Ft-ért. Ma bezzeg megvan 3000 Ft-ból.

(#8) kolopele


kolopele
nagyúr

Nekem egy jó ideig szerintem nem kell aggódnom emiatt a 64GB ramommal :)

(#9) Archttila válasza .mf (#5) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Emlekszem 99 nyaran 10k korul vettem 64MB SDRAM-ot a gepembe de mivel 1-2 jatek igenyelte igy osszel vettem hozza meg egy modult gondolvan a jovore es milyen jol tettem, par het mulva mar 30k felett volt az ara. :) ami azert akkoriban nen szamitott olcsonak. :D
A valsag okara mar nem emlekszem...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Még jó, hogy tavaly 18-ért vettem 16 gigát, egy ideig biztosan elég lesz :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) Pete55555


Pete55555
addikt

13-ért vettem használtan DDR3 Geil EVO Laggera 8 Gb kit-et. Egy ideig elég lesz, és platformot sem váltok -.- /többek között a RAM miatt is/

...Szeretem leracsniztatni...

(#12) kolopele válasza Scholes9 (#10) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még biztosan, legalábbis játékra meg általános használatra. Nálam van hogy 30-40 giga a használat :)

(#13) djculture válasza Fred23 (#1) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem még évekig elég is lesz 8 giga rendszer ram, annak nem elég aki minden szart elindít és folyamatosan futtat. Még régen meg is értettem mikor hdd-röl futott a rendszer de ssd-röl olyan gyorsan behívható hogy feleslegessé vált állandóan futtatni valami a háttérben ha nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#14) kolopele válasza djculture (#13) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért én ilyet nem mondanék, 8GB - ot már a legtöbb új játék is megeszik.

(#15) Lifer092


Lifer092
senior tag

Az én 2133-as DDR4 (2x4GB) HyperX kit-em volt 3 hónapja 18.000Ft, most ugyanabban a boltban már 4 ezerrel drágább lett ugyanez a kit. Úgy, hogy most jelenleg "akció" is van azon a memórián... Jó, nem sok plusz, de azért na. 2-3 hónap alatt majd 5 ezer forint drágulás az elég szép tendencia...

@kolopele:

Attól függ, én sem startlap játékokkal játszom, nincs is egy gigászi atomerőművem mégsem futottam még memória hiányba. Vram-ba már igen amíg a 750Ti-m volt, de az más tészta. Úgy vélem hogy egy DARABIG még elég a 8GB és nem kell fejvesztve futni a 16 meg 32 GB-os kitekért. ;) Pláne nem most...

[ Szerkesztve ]

(#16) Baltazár123 válasza Archttila (#9) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Egy ismerősöm akkor gazdagodott meg a memóriákból, de lehet, hogy keverem és korábban volt, amikor a nagy ázsiai krízis volt. Azt hiszem 99-volt. Nem volt még ilyen elterjedt az internet, de ő már IRC-zett, meg emailezett, leginkább azért, mert a suttyó kis számtek boltja leginkább az illegális program másolásból élt. Szóltak neki ázsiából, hogy emelkedni fog a memória ára. Azt tudom, hogy a megyében megvette szinte az összes memóriát a haverjai segítségével, hogy ne legyen feltűnő, de még Pestre is feljött. Lakást akart venni, ezért volt félretett pénze meg a szülei is adtak neki, mind belenyomta. Továbbá minden pénzt kölcsön vett haveroktól, amit tudott, én is adtam neki. Nagyon komoly összegről beszélünk. Mondjuk a szülei nagyon haragudtak rá, egészen addig, amíg el nem adta a memóriákat jókora haszonnal. Igaz, beletelt neki vagy fél évébe, hogy mind eladja, meg haveroknak odaadta olcsóbban is, de így is nagyon szép összeget keresett, annyira szépet, hogy fel is hagyott a számtek bolttal meg az illegál másolással, ami amúgy is lemenőben volt utána az internet miatt :) Nagyon durva összeget "nyert". Azt tudom, hogy mondta, hogy 4-5 lakás ára, ami tisztán maradt neki, ráadásul a legnagyobb részét feketén elnyomta a haverjain keresztül mindenfele az országban, nem adózott róla semmit, cserébe olcsóbban tudta adta. Ráadásul a fene a fajtáját, mert szintén olcsón megszerzett egy komplett épülettömböt 4 felújítandó lakással kp-ra és utána a kiadásból megélt, meg olcsó telkeket is hajtott, hogy majd arra felhúz társas házakat (mellé azért még másolt programokat, csak nem a számtek boltban, hanem csak úgy, amíg lehetett, még az internet elterjedése előtt :) ).

A régi szép idők, jó is hogy eszembe jutott, beszélek valamikor vele, mit csinál mostanság, bár gyanítom, hogy jól megél az akkor megszerzett tőkéből, meg mindig volt is érzéke hozzá, hogy forgassa és jól megérezte azt is, hogy a ház,lakás építés nagy üzlet lesz a 2000-es évek elején és neki volt hozzá ideje és pénze :) Mondhatni sikertörténet. Manapság azért gyorsabban terjed az info, nem lehetne ezt megcsinálni szerintem.

(#17) Sanchez638 válasza djculture (#13) üzenetére


Sanchez638
addikt

8GB biztos elég, de már aki játszik vagy kicsit többet csinál annak elkelhet a 10-16GB. Hipi-hopi elfogy a nafta a gépezetből..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#18) noPublicFG válasza DBob (#7) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ezen azért szakadtam... :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#19) józsi9995 válasza kolopele (#14) üzenetére


józsi9995
tag

És ha nem futtatok új játékot vagy nem is játszok egyáltalán? Aki a legtöbb új játékot megveszi az nem aggódik ha felmegy a ram ára...

(#20) djculture válasza kolopele (#14) üzenetére


djculture
félisten

4k-n biztos azt nem tudhatom nincs olyan monitorom, full hd-ben nekem még 8 gigából nem futott ki egy játék se. Pedig megvan minden új játék ami normálisabb...

[ Szerkesztve ]

(#21) kolopele válasza Lifer092 (#15) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom, én már a gyerekeknek is 16GB - ot raktam a gépeikbe, mert láttam hogy 90% - on jár a GTA5 8GB mellett, és ehhez még hozzájön a rendszerhasználat. A sajátomon ugye nem szoktam játék közben mérni a memóriahasználatot, csak munkavégzésnél ellenőrzöm olykor, de még nem sikerült csak a felét túllépnem.
djculture: A lurkóimnak 1440x900 - as monitorokat vettem, 8 évesen még elég az bőven, és ezen a felbontáson érte el a 90% - os memóriahasználatot játék közben a cuccos. Nem futott ott semmi extra, értek hozzá azért valamelyest :)

[ Szerkesztve ]

(#22) djculture válasza kolopele (#21) üzenetére


djculture
félisten

Ott nem volt bezárva semmi az tuti futott alatt egy rahedli program.

(#23) xeon forever


xeon forever
addikt

A winfosnak eleg 1 giga ram a mukodeshez. Azon felul meg a felhasznalon mulik MIT hasznal.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#24) Fred23 válasza djculture (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igazából nekem is csak majd egy játék miatt fog kelleni a 8-nál több, de az még félkész állapotban van; viszont így is képes bekajálni akár 17GB RAM-ot is! :D

(#25) kolopele válasza józsi9995 (#19) üzenetére


kolopele
nagyúr

Aki csak netezik meg régi játékokkal játszik annak még a 8GB is sok. Mondjuk azért kíváncsi lennék ki az aki játékra vesz gépet és nem érdeklik az újabb címek.
Fred23: Erről beszélek :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Dexar007 válasza Fred23 (#24) üzenetére


Dexar007
veterán

Jo,ez majd kijön valamikor 2027-ben..addigra mar 128 giga lesz egy sulis gepben is. :)

Give me your cum,bull!

(#27) Baltazár123 válasza kolopele (#21) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Nekem 8GB van, de eddig csak a No Man's Sky alatt sírt a gép, hogy elfogy a memória (mert SSD miatt kikapcsoltam a virtuálist). Lecsuktam a böngészőt és megoldódott a probléma.

Nyilván jobb a 16-32-64GB, mint a 8, de nem fogok miatta nyugtalanul aludni, hogy nekem csak 8 van :)

Eddig 5 év alatt semmiben nem korlátozott a 8GB, még akkor sem, amikor kikapcsoltam a virtuális memóriát az SSD miatt, pedig nyomtam a játékokat is. GTA 5-t is, de ott már rutinosan bezártam előtte mindent, mielőtt indítottam.

fred23: ez egy optimalizálatlan teszt verzió. Ha valaki erre hivatkozva megveszi drágán a memóriát, akkor csak sajnálni tudom. Végül is a te pénzed, költsed.

[ Szerkesztve ]

(#28) kolopele válasza Baltazár123 (#27) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem is a játékok miatt van szükség a 32-64GB ramra, ezt leírtam már feljebb. Általános használatra persze hogy elég a 8GB, de a 16GB abszolút nem árt. Nézd meg a vram változásokat, régebben akinek volt 2GB már nagy szó volt, most az új Resident vagy a COD megeszi majd a 8 - at is.

[ Szerkesztve ]

(#29) #72042496


#72042496
törölt tag

Én viszont a múlt héten vettem 2x16 GiB DDR4 RAM-ot a jobbik fajtából. Most volt aktuális, 8 GiB DDR3-ról jöttem, még 2-3 évre így biztos le van tudva a RAM kérdés. Durván hangzik talán, de ilyen távra kivetítve fölöslegesnek tartottam azon rugózni, hogy 40 vagy 80 ezer forintba kerül-e a kinézett cucc.

Ha rendszeresen cserélgetném akkor más lenne, de számomra így nulla jelentősége van ennek.

(#30) #20691712 válasza xeon forever (#23) üzenetére


#20691712
törölt tag

Aha. 2 gigaval el lehet erni, hogy 600 mega korul fogyasszon.
4 gigaval 1 giga felett lesz.
8-al, 1,5 korul.
16-al meg cirka 2,4 giga vagy tobb lesz a windows 7.

[ Szerkesztve ]

(#31) Dexar007 válasza kolopele (#28) üzenetére


Dexar007
veterán

Inkabb ugy mondanam,hogy telepakolja a 8-at. De ha adsz neki 16-ot,akkor azt is. :DDD

Give me your cum,bull!

(#32) #20691712 válasza Dexar007 (#31) üzenetére


#20691712
törölt tag

JA JA :K

(#33) kolopele válasza Dexar007 (#31) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az a lényeg hogy ha több van valamiből az sosem baj.

(#34) Kuter


Kuter
senior tag

Üdv.

" kereslet a második negyedévben is meghaladja majd a kínálatot"

Én most vettem hyperx ddr 3 ramot feketét .És érdekes módon a gyártási év 2014.02.
Ha annyira elkapkodták volna a gyártótól a ramokat akkor hogy a fenébe hogy a piacra még csak most került ki a 2014 be gyártott ram. Nagy kamu az egész ram história. Mint annak idején a hdd piacon volt az árvíz idején. 3 hétig volt árvíz és az árak meg felmentek és ott is maradtak minimális az elmozgás az árban.
Tavaly nyár óta már a duplája a ram ár de szerintem lesz még tripla is. az idén . Kell a nyereség a gyártóknak.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#35) Fred23 válasza Kuter (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem leginkább a DDR4 érintett, és nálam például valóban szinte a gyárból hozta az eMAG. Úgy másfél-két hónapja vásároltam.

[ Szerkesztve ]

(#36) antikomcsi válasza gyiku (#2) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem olyan rossz a helyzet, tényleg.
A memória pár, amit kinéztem, júliusban 37K volt, most 80K. És még csak nem is tuning memóriákról van szó.

Marhára örülök. Szerintem ez csak kartel, hogy az összeesküvés elmélet is szerepet kapjon.

(#37) Baltazár123 válasza #72042496 (#29) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Nyilván a te pénzedet arra költöd, amire akarod, csak ne akarj ebből úgy kijönni, hogy de milyen okos voltál. Hoztál egy döntést érzelmi alapú döntést.

Annó 10e pénzért vettem 8GB-ot, most 16-20e lenne, tehát drágább, de én is azt mondom, ha lenne értelme, bármiben is korlátozna a 8GB, akkor megvenném a plusz 8GB-t, de nincs. Tehát az okos lépés nem az a jelenlegi helyzetben, hogy akkor veszek 32-64GB-ot drágán, mert akkor majd évekig nem kell vennem.

Nem vitatkozom azzal, hogy a több memória jobb, mint a kevesebb, de nekem semmi olyan pluszt nem adna a több memória, ami megérné azt, hogy most magas és talán még emelkedő árak mellett vegyek.

Nyilván valamikor majd kevés a 8GB és ésszerű áron lehet venni, akkor veszek, de talán akkor már tovább lépek a jelenlegi konfigról is.

(#38) Dexar007 válasza kolopele (#33) üzenetére


Dexar007
veterán

De baj.Mert feleslegesen terheled vele a környezeted,es a penztarcadnak sem tesz jot. ;]

Give me your cum,bull!

(#39) gyiku válasza antikomcsi (#36) üzenetére


gyiku
nagyúr

mit neztel ki? :Y

hüllő

(#40) kolopele válasza Dexar007 (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kétlem hogy az én 64GB - om miatt van a klímaváltozás :D
A pénztárcámat meg én ismerem a legjobban.

(#41) Baltazár123 válasza antikomcsi (#36) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Nyilvánvalóan karteleznek meg a hdd gyártók is, ez nem lehet kérdés. A kérdés az, hogy több országban vannak a gyártók és hogy van-e egyáltalán olyan szervezet, ami ilyenkor vizsgálhatja a kartell gyanút?

Egy tajvani, kínai gyártót szerintem nem lehet kartell gyanúval mondjuk USA bíróságra citálni, mert kiröhögi őket.

(#42) 7s26c


7s26c
senior tag

akkor halasztós lesz...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#43) Chaser válasza kolopele (#33) üzenetére


Chaser
titán

cseréld már le azokat a monitorokat, azt mindig látják ...:) pont azon nem szabadna spórolni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) kolopele válasza Chaser (#43) üzenetére


kolopele
nagyúr

Majd lecserélem ha lesz értelme. Szerinted natív felbontáson nincs szép képük? Én is simán eljátszok rajtuk, nemhogy 8-9 éves gyerekek. Amikor monitor csere lesz, akkor mennek az 1050TI - k is, most még overkill ez nekik.

(#45) Chaser válasza kolopele (#44) üzenetére


Chaser
titán

azt hittem azokat eladtad
tn panelnek semmilyen felbontáson nincs szép képe sajnos...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) CMST2015


CMST2015
tag

jőn az árviz nem kell agodni és felgyuladnak a gyárak is ............ ár emelés ami a pofátlanságon kifér

[ Szerkesztve ]

(#47) kolopele válasza Chaser (#45) üzenetére


kolopele
nagyúr

Vitatkoznék vele, de mindegy. A két gyereket kellene megkérdezned erről :)

(#48) Chaser válasza kolopele (#47) üzenetére


Chaser
titán

nem én bámulom, ha nekik jó nekem is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) shteer


shteer
titán

Jön a Win10 game módja, mindenki eladhatja a ram felét ;]

..szerintem jónak tűnik

(#50) kolopele válasza shteer (#49) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hát hogyne :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.