Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Baltazár123 válasza Archttila (#9) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Egy ismerősöm akkor gazdagodott meg a memóriákból, de lehet, hogy keverem és korábban volt, amikor a nagy ázsiai krízis volt. Azt hiszem 99-volt. Nem volt még ilyen elterjedt az internet, de ő már IRC-zett, meg emailezett, leginkább azért, mert a suttyó kis számtek boltja leginkább az illegális program másolásból élt. Szóltak neki ázsiából, hogy emelkedni fog a memória ára. Azt tudom, hogy a megyében megvette szinte az összes memóriát a haverjai segítségével, hogy ne legyen feltűnő, de még Pestre is feljött. Lakást akart venni, ezért volt félretett pénze meg a szülei is adtak neki, mind belenyomta. Továbbá minden pénzt kölcsön vett haveroktól, amit tudott, én is adtam neki. Nagyon komoly összegről beszélünk. Mondjuk a szülei nagyon haragudtak rá, egészen addig, amíg el nem adta a memóriákat jókora haszonnal. Igaz, beletelt neki vagy fél évébe, hogy mind eladja, meg haveroknak odaadta olcsóbban is, de így is nagyon szép összeget keresett, annyira szépet, hogy fel is hagyott a számtek bolttal meg az illegál másolással, ami amúgy is lemenőben volt utána az internet miatt :) Nagyon durva összeget "nyert". Azt tudom, hogy mondta, hogy 4-5 lakás ára, ami tisztán maradt neki, ráadásul a legnagyobb részét feketén elnyomta a haverjain keresztül mindenfele az országban, nem adózott róla semmit, cserébe olcsóbban tudta adta. Ráadásul a fene a fajtáját, mert szintén olcsón megszerzett egy komplett épülettömböt 4 felújítandó lakással kp-ra és utána a kiadásból megélt, meg olcsó telkeket is hajtott, hogy majd arra felhúz társas házakat (mellé azért még másolt programokat, csak nem a számtek boltban, hanem csak úgy, amíg lehetett, még az internet elterjedése előtt :) ).

A régi szép idők, jó is hogy eszembe jutott, beszélek valamikor vele, mit csinál mostanság, bár gyanítom, hogy jól megél az akkor megszerzett tőkéből, meg mindig volt is érzéke hozzá, hogy forgassa és jól megérezte azt is, hogy a ház,lakás építés nagy üzlet lesz a 2000-es évek elején és neki volt hozzá ideje és pénze :) Mondhatni sikertörténet. Manapság azért gyorsabban terjed az info, nem lehetne ezt megcsinálni szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.