Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chp válasza xeon forever (#23) üzenetére


Chp
őstag

"winfos" Ha leírni sem tudod rendesen, telepíts fel más rendszert, de a nyakamat rá, hogy Windowst futtató kompjúterről írtad ezt.

[ Szerkesztve ]

(#52) Ł-IceRocK-Ł válasza gyiku (#2) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

De most se valami fényes... :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#53) kolopele válasza Chaser (#48) üzenetére


kolopele
nagyúr

A betekintési szög jelenthet problémát főleg ha magasabban van a monitor, de általában mindenki szemből nézi :)

(#54) #72042496 válasza Baltazár123 (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy ideje már szükségem volt egy új, garanciális, gyorsabb gépre. Az érzelmi döntés az lett volna, ha sajnálom megvenni a drága RAM miatt, és még tovább halogatom a dolgot.

A 32 GiB lehet, fölösleges lesz végül, de én szeretek biztosra menni. Ezt még nem tartottam túlzásnak sem, egy esetleges 64 GiB már az lett volna.

(#55) Formaster válasza Baltazár123 (#41) üzenetére


Formaster
addikt

Akkor lenne kartell, ha a fél éve gyártott ramok kerülnének a polcokra ilyenkor. De ezek frissen gyártottak. Egyszerűen lent tartják a gyártásszámot a nyárihoz képest. Már évek óta nyáron a legalacsonyabbak a hardver árak, mert ilyenkor mindenki kevesebbet tolja a masinát. Nyaralás, fürdőzés stb... Ez így volt 7 éve is mikor a konfigomat építettem kb augusztus tájékán, ajándékért vettem a ramokat.

Meg is értem, nem fognak nagyobb gyártósorokat felállítani, hogy aztán nyáron üresen álljanak. Inkább ilyenkor felmegy az ár, a túlzott keresletre hivatkozva. Nyár végén, vagy ősszel kell bővíteni, ennyi. A vga-mat is kb 30-40%-al olcsóbban vettem ;]

(#56) kisza25 válasza Fred23 (#1) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a hír miatt ránéztem, amit vettem pár hónapja 16GB 18eFt-ért, most 39eFt :Y

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#57) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kínából az ebayen kapni ilyen papíron "amd only" ddr3 memóriákat a hazai kisker árak feléért. Oké gari nincs rájuk, de nem is szoktak a ramok tönkremenni túl gyakran. :)

Először 2x4GB-t szereztem be így, majd 2x8GB-ot, mert nem volt elég a 8 sajnos. Prímán mennek. Szóval aki upgradelni szeretne olcsón...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58) xeon forever válasza #20691712 (#30) üzenetére


xeon forever
addikt

Ix. Nekem 6 gigaval 800. Persze kikapcsoltam Ami nem kell es bekapcsoltam Ami kell.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#59) Chaser válasza Formaster (#55) üzenetére


Chaser
titán

nem egészen úgy van ez, időszakos mikor megugrik a ram ára, évszaktól függetlenül
mesterségesen generált-e, vagy olyankor már éhkoppon vannak a gyártón azt passzolom, de általánosságban nem szokott az lenni, hogy a nyári ram árak megduplázódnak télen

szerk: kolopele nézheted te szemből, már úgyis alja teteje más árnyalat, sztem nekem ne akard ecsetelni mit jelent egy tn panel
főleg ha sokat tolják a gyerkőcök pwm free ips monitor, vagy később többszörösét költöd szemorvosokra meg kellékekre...de mondom, nekem mindegy mit bámulnak, bevallottan van pénzed lóvéra, pont ilyenen spórolni számomra érthetetlen

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) Mikeee89 válasza shteer (#49) üzenetére


Mikeee89
senior tag

ÁMEN :))

(#61) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem értem mit rinyáltok? A nagy vezír megmondta, hogy:

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#62) kolopele válasza Chaser (#59) üzenetére


kolopele
nagyúr

Figyelj, én hosszú éveken át toltam tn panelen, előtte crt - n is, most 49 vagyok és még nem kell szemüveg. Erről ennyit.

(#63) Cefet


Cefet
aktív tag

A mobiltelefon gyártók lekötik az erőforrásokat, szerintem csak erről van szó. A gyártói kapacitásokat csak lassabban tudják növelni, ezért (is) lehet ez az áremelkedés. A vége az lesz, hogy a gyártói kapacitások utolérik a vevői igényeket, majd "egyszercsak" megtorpan a mobilpiac aztán lesz megint "olcsó" RAM. Persze csak akkor, ha addig nem találnak ki valami új okos eszközt, ami nélkül nem élet az élet...
Önvezető autót például: radar, kamera modul, műszerfal, motorvezérlő, stb, ez mind egy-egy számítógép. Ezeket mind gyártjuk hatvanban... :)

(#64) Chaser válasza kolopele (#62) üzenetére


Chaser
titán

mákod van, erről ennyit ( : és tudod...minden nap ajándék ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) dementor


dementor
senior tag

Persze van még hova emelni, a határ a csillagos ég. Nem elég, hogy például a DDR3 asztali ramok bő fél év alatt a duplájára emelkedtek.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#66) kolopele válasza Chaser (#64) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na igen :) Ellenben sehol nem írnak arról, hogy a tn panel károsítaná a szemet.
[link]

(#67) Lacok


Lacok
őstag

Nemrég vettem 16GB-ot ami nekem elég lesz egy darabig.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#68) Chaser válasza kolopele (#66) üzenetére


Chaser
titán

a pwm már tudja, a tn az agyat terheli, mert szegényke próbálja kitalálni ugyan milyen színt érzékel - nem tudatosan -, pont semmi értelme játszani, netezni még oké egy tn, annak akit nem zavar, persze vannak jobb minőségűek, de nem abból a méretből amit te használsz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) #16939776


#16939776
törölt tag

Ahova "indokolt volt" már betáraztam 16GB-s kitteket, a másik 32GB meg szét van szórva a többi konfigban, aminek a 75%-a - sejthetően - bele is büdösödött a DIMM-be, annyira ki van használva.

Részemről is Indokolt a "pánik" :U

[ Szerkesztve ]

(#70) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Durva amúgy, augusztus elején vettem 2x8gigás ddr4 memókat, 29 ezer volt, most pedig 49 ezerbe kerül ugyan az, lassan a duplája...

Megyen!

(#71) Thodeus válasza Lifer092 (#15) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Én ugyanebből a memóriából vettem 2x8 gigát valami 23-ért nyár végén, rendes boltból. Azóta nem kicsit emelkedett.

[ Szerkesztve ]

(#72) kolopele válasza Chaser (#68) üzenetére


kolopele
nagyúr

[link]
Konkrétan ez van nekik jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#73) Chaser válasza kolopele (#72) üzenetére


Chaser
titán

ebből a méretből nincs szép tn, csodák nincsenek
mellé tennél egy békebeli 1280x1024-es fuji p19-2-t, a kölkök' elsírnák magukat ( :
én azt mondom ha már játék, 23-24" fhd és ips, lehetőleg pwm mentes, akinek nincs rá pénze megértem - mondjuk az játékokért se tud csengetni -
persze van aki 32" alá nem megy...de 24-en azért el lehet lenni bőven
értem hogy 8 évesek, de azok a monitorok már nagyon elavultak, mind1 mennyibe kerültek újan, már nincs áruk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) kolopele válasza Chaser (#73) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na jó, majd látom..........Olyan békebeli monitorom volt valamikor kettő is, de ugye a mai játék képarányok mellett azok már nagyon kicsiként jelennének meg, nagy fekete csíkkal alul-felül.

[ Szerkesztve ]

(#75) #83685760 válasza KillHates (#61) üzenetére


#83685760
törölt tag

"I've said some stupid things and some wrong things, but not that. No one involved in computers would ever say that a certain amount of memory is enough for all time." Forrás

:P :)

(#76) Tidus válasza shteer (#49) üzenetére


Tidus
addikt

Viszont lassan talán befut az AMD is a DDR4 szabvánnyal. Desktop, mobil, és beágyazott téren.
A bulldozeresek erre várnak.
Ez megint vinni fogja világszinten a ram eladást.

[ Szerkesztve ]

(#77) kolopele válasza Chaser (#73) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az előbb nem jó linket küldtem neked, ez a jó: [link]

(#78) Raymond


Raymond
félisten

2016 Aprilis - 32 GB Crucial DDR4-2133 (4x8GB kit) - 120eur

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#79) rammstein99 válasza CMST2015 (#46) üzenetére


rammstein99
csendes tag

Szivembol szoltal! :C

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#80) TomMusic


TomMusic
őstag

Hát ez szomorú. És mérges is vagyok magamra, hogy nem tavasszal bővítettem, amikor pont a fele(!) volt a mostani árnak. :(((
Bár multkor azt írták valahol, hogy március körül stabilizálódhatnak, sőt, csökkenhetnek az árak..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#81) Chaser válasza kolopele (#77) üzenetére


Chaser
titán

ez ips
nemonddmá', hogy ránézésre nem tudod milyen monitorok vannak otthon:)
egyébként meglep, nem találkoztam ilyen méretben ips-sel 16:9-en

TomMusic itt meg azt írták emelkedni fog...valaki téved:)
egyébként nagy eséllyel emelkedni fog még egy darabig
nyáron jó eséllyel normalizálódik ha csökken a kereslet az it termékekre amiben flash van, aztán majd valamikor talán el is kezd csökkenni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) kolopele válasza Chaser (#81) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyi szarság van meg megfordult már a kezeim között hogy nem is csodálkozom olykor :) Amit belinkeltem először az is volt már nálam, csak azokat ezek szerint eladtam. Elkezdtem tüzetesebben nézegetni a szögeket és mindenhonnan jó volt, ezért megnéztem a típusát, és ez utóbbi linken szereplők voltak azok. Legalább a felbontásra jól emlékeztem. :DDD Akkor szegénykéim mégsem vakulnak meg, megnyugodtam :D

(#83) Chaser válasza kolopele (#82) üzenetére


Chaser
titán

megvakulni tn-től sem vakulnának, de az agyat feleslegesen terheli, ilyen korú gyerekeknél meg pláne
pwm-et meg telefon kamerával is látod, fényerőt nulláról elkezded feltolni, ha hullámzik a kép pwm-es, ha nem akkor mentes, bár típus alapján is meg tudod nézni, én azért szoktam ellenőrizni kamerával is
és ahogy mondod, 19 widenak elég kicsi képe van, volt egyszer egy 17es wideom, nem tudtam sírjak vagy nevessek ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) SchumiBácsi válasza Chaser (#68) üzenetére

Ezt a "próbálja kitalálni milyen színt lát" teóriát nem kéne erőltetni mert ilyen alapon amíg az IPS nincs műszeresen kalibrálva addig ismét csak a találgatás lesz. Nem beszélve a néha előforduló glow és bevilágítási anomáliákról, amihez jön a játékok egyedi színvilága amit egy szimpla gamma beállítás ismét megborít. Persze egy Colonial Marines szintű szín és fénykezelés helyenként valóban katasztrófa, de szerencsénkre ez még nem terjedt el a gyártók körében.

Mellékesen 5évig toltam a TN-panelek között is szarnak számító panellal és nem tapasztaltam semmi problémát azonkívül hogy igen borús idő volt rajta - fent minden sötétebb volt. A CRT után egyenesen megváltás volt és a még CCFL PWM se okozott gondot, ellenben az utána jövő LED-es PWM instant visszaküldés lett cserére...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#85) Chaser válasza SchumiBácsi (#84) üzenetére


Chaser
titán

nem teória, sok ember feje megfájdul a gagyi tn-ektől amit megfejelnek pwm-mel extraként, az enyém is, az oké, hogy nagyobb %-ban a pwm miatt, de ki hogy reagál, van akit led pwm sem zavar
ccfl pwm legtöbb esetben rendben volt, ledesek közt vannak nagyon akasztanivalók
kalibrálás oké, annak aki színekkel dolgozik, ég és föld különbség általában nincs kalibrálás után se
egyébként az én fő notebookom is tn, de elég jó minőségű, nem mai darab, pwm mentes gagyi tn-től is megfájdult a fejem ( : sajnos ez sokaknál így van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) xeon forever


xeon forever
addikt

Ha szem kimelos gamer beallitasra van szukseg akkor a monitoron( 6500k srgb 20% fenyero)...szerintem. Es ahhoz nem kell draga sok memoria hogy szep legyen a kep. 😐

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#87) Cody007


Cody007
csendes tag

Nem csak a memória árak emelkednek, hanem mindené. Azért nevetséges, hogy egy i5 4460 nincs 60k alatt! A 6500 árában van, de hogyan? Nem értem, pedig már nem mostani darab. Mondjuk tavaly én is rosszkor vettem 4GB ram-ot 10k körül, aztán nem sokra rá, ugyanaz lement 6-ra. Most megint 10.

(#88) bencze


bencze
senior tag

Azt gondoltam poénkodtok valami 10%-on.. augusztusban vettem 2x8gb ramot 22 700-ért most 37, azannya... mik vannak. Pedig ez csak classic ddr3.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#89) BiP válasza kolopele (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

És ugye nem ők játszanak 8évesen a GTA5-tel, hanem saját tapasztalat volt a memóriahasználat ?!

TN-panel: jaj. ahol lehet, kerülöm. Nekem bántja a szemem, de nyilván ez egyéni lehet, kinek mennyire zavaró.

ON: Idén kéne meglépnem egy platformváltást, amiben ddr3-ddr4-es váltás is benne van. Ősz óta jobban figyelem az árakat, de elborzaszt. Egy ideig rá lehetett fogni a Karácsonyra, de csak nem akar visszamenni, és ahogy nézem, nem lesz jobb a helyzet. Szóval gépcsere elnapolva.

[ Szerkesztve ]

(#90) kolopele válasza BiP (#89) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mint kiderült a gyerekeké is I
P
S mindkettő. Egyébként meg de,olykor GTA-zhatnak egy kicsit. A saját gépemen egyértelmű amúgy hogy kiszalad a 8gb-ból 4k mellett.

[ Szerkesztve ]

(#91) DarkChild


DarkChild
senior tag

Már nyáron nézegettem az új laptopokat és mindenképpen 32 giga RAM-mal akartam venni (pontosabban később ennyire felbővíteni), mert a grafikai programok, amiket használok, zabálják a RAM-ot.
Na, Black Fridaykor megvettem az új laptopot, alap kiszerelésnyi 8 giga RAM-mal, aztán egyből neki is álltam vadászni a bele való 32 gigányi RAM-ot... mikor megláttam az árakat, azt hittem leteszem a hajam. A nyáron kinézett 32 (2x16) gigányi HyperX DDR4-es noti memória akkor 38 000 Ft lett volna, Black Friday napján ugyanez már 84 rugóba került :Y Úgyhogy hamar el is ment a kedvem tőle.
Végül találtam egy boltban egy utolsó darab 16 gigás Samu modult 26 rugóért, azt vettem meg, így most 8+16 giga ketyeg a notiban. (Érdekes módon dual channelben, amit nem is nagyon értek, hogyan működhet az eltérő modulok miatt.) Most úgy tűnik ennyi elég, de azért menjen már a p*csába az összes gyártó, egy ekkora áremelés után :DDD

(#92) BiP válasza kolopele (#90) üzenetére


BiP
nagyúr

IPS az oké. (már ha ez akart lenni az a félregépelt sor).
Csak szó volt a TN-ről, erre reagáltam, hogy nekem sosem volt, mindig is kerültem. Anno S-PVA-val kezdtem, annak a megjelenítése tetszett a legjobban, most 4k IPS. Egyhamar nem fogom lecserélni :)

A GTA-val kapcsolatban neked kell tudnod, mit engedsz a gyerkőcöknek, és bár nekem még nincs 8 éves, most valahogy nem tudom elképzelni, hogy 8 évesen GTA közelébe engedjem.

(#91) DarkChild: Anno nekem Abit NF7 lapban 3x512MB memória ment dual channelben. (2+1 elosztásban). A gép megoldja, nem kötelező azonosnak lennie, nyilván az az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#93) kolopele válasza BiP (#92) üzenetére


kolopele
nagyúr

Néha én is úgy érzem, nekem sem kellett volna, de ma már mit tudsz a gyerekek elől eldugni?
Én is játszom, látták, tableten is látják a videókat, ha nem otthon máshol..................Ez már nem az a világ amiben mi nőttünk fel, akkor még adás sem volt hétfőnként a tévében, plusz orosz filmeket nézhettünk javarészt, na és a technika is fényévekre volt a mostanitól.

(#94) BiP válasza kolopele (#93) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy amíg ébren van (most lesz 2,5 éves még csak), addig mi sem számítógépezünk, telefont sem nyomkodjuk, megoldjuk máskor. (értsd: kb. semmi idő gépezni :) ), mert ha benyomom a gépet, azonnal odajön a kis büdös :) Tévézni amúgysem szoktunk már.
8évestől nyilván nem lehet már így elrejteni, bár én naívan azt merném gondolni, hogy némi kontroll azért még mindig marad szülőként.

(#95) kolopele válasza BiP (#94) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na majd megtudod később, az enyémek ráadásul ikrek, fiúk :) Az ember mindent megtesz az egyensúlyért, de nagyon nehéz miután felmennek az iskolába, addig minden szülő azt gondolja az ő gyereke soha, á dehogy............. Memória témától jelentős elrugaszkodás történt azt hiszem :D

[ Szerkesztve ]

(#96) Chaser válasza kolopele (#93) üzenetére


Chaser
titán

jó példát kell mutatni? :p
ha lesz gyerekem sok éves koráig biztos nem "gépezik", max mese, de azt is megválogatom és nem viszem túlzásba
valaki aláírásában láttam, mit csináltok kinn a jó időben? inkább benn lennétek a gép előtt ( :

DarkChild p19-2 spva volt, nagy szerelem is volt...:) előtte elég jó minőségű lg tn-em volt amit újan vettem, q3-ommal játszottam jellemzően, de a fujin piszkosrohadtul' jobban nézett ki és többet is láttam, azóta már sok víz lefolyt, sok monitorom is volt, egyik ccfl-es hp graf ips jött be legjobban, nemsokára megint kapok egyet azt már nem adom el, max elrakom a szekrénybe:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) djculture válasza Chaser (#96) üzenetére


djculture
félisten

Muszáj megtanulnia minél előbb a számitástechnikát mert manapság ez már alap. Amit gyerek korban tanul meg az ember azt fogadja be legjobban. Én azért kurva nehezen tanultam meg az angolt pláne a szakmait mert ugye a mi időnkben az oroszt tanultuk.

(#98) kolopele válasza Chaser (#96) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amíg nincsenek gyerekeid addig szerintem ne tervezd el mit hogyan csinálsz, mert komoly csalódások érhetnek :D Ráadásul már a tanár is csak annyit mondd, hogy keresd meg a neten az anyagot, minden fontosabb dolgot meg a face - re írnak ki nekik.

[ Szerkesztve ]

(#99) Chaser válasza djculture (#97) üzenetére


Chaser
titán

inkább tanuljon nyelveket, pont azért mert fiatalon sokkal fogékonyabb..infoanalitikusból már annyi van hogy sok is:) olyanból aki sok nyelvet tud kevés

szerk: kolopele tudatosság, nem tervezés
volt egy érdekes kapcsolatom nemrég, sajnos kiderült a leányzóról enyhén szólva pszichopata néha, nagy kár volt gyereket szülnie...viszont a két kis tökmag már beszél szerbül, németet is törik, egyik 5, másik 3,5 éves, tv-t nem nagyon látnak ( : ez kifejezetten szimpatikus volt a leányzóban eleinte...

szerk: nyomi fb-re pár éve regeltem, de leginkább kár volt, előtte is megvoltam, azóta se változott semmi, ha valaki ír rájön lehet 1 hónap múlva válaszolok, olyan sűrűn látogatom:) okostelefonom is csak pár éve van, azt is túléltem valahogy..nah jó, már hiányozna mert megkönnyíti a munkát

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) --HARDCORE-- válasza xeon forever (#23) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ja a felhasználón... :DDD Véletlen sem a HTML5-ön..stb.. amit ha létre se hoztak volna, akkor nem kellene 32GB egy netezős gépbe. Felőlem, nem hiányoznak a vele járó "előnyök".

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#101) BiP válasza Chaser (#96) üzenetére


BiP
nagyúr

OFF:
Mi is így indultunk neki, hogy a gyereknek se tévé, se sz.gép, se mobil. Ehhez azért tudjuk tartani magunkat. Infósként külön fáj, hogy nem engedem oda, mert én is úgy vagyok vele, hogy ma már ezt meg kell tanulnia a boldoguláshoz.
Viszont vissza kell fognom magam, mert ennek még nincs itt az ideje. (2,5éves)

Egy 2 éves gyerek ma már lazán elkezelgeti a youtube-ot (képek alapján megtalálja magának a meséket, egy pillanat alatt megtanulja, szivacsból van az agyuk), de ez akkor sem normális, úgyhogy távol tartjuk tőle, amíg tudjuk.
Bőven lesz ideje így is megtanulnia kisiskolás korában, addig legyen offline gyerek. Semmi képzettségbeli hátránya nem lesz majd a kortársaihoz képest. Sőt.

És bár alapból nem értek azzal egyet, hogy egy 8éves gyereknek GTAznia kéne, de tudom, hogy nem is ugathatok bele kolopele módszereibe, mert sosem volt még 8 éves gyerekem. És azt már most tudom, hogy az iskolai közösség mennyire formáló tényező, és szülőként egyre kevesebb befolyásod van erre.
És bármennyire is utáljuk a facebookot, én is egyre több helyről hallom, hogy a tanárok így osztanak meg infókat. (ezzel mondjuk egyet is értek, a tanár is halad a korral, és ez részéről amúgy egy kényszerhelyzet, de jelenleg működhet, legalább hasznos dologra van használva a facebook.)
Mondjuk az meglep, hogy már általános iskolában is felütötte a fejét a módszer, nem tartom jónak. (a FB szabályzat is 14éves korhatárt jelöl meg talán). De a szülőkkel való kapcsolattartást könnyítheti.

(#99) Chaser: a gyereknevelés egy része tudatos, előre eltervezett dolog. Ha következetes a szülő, akkor ehhez valamennyire tudja is tartani magát. Viszont van egy szürke zóna: milyen pakkot kapsz a Jóistentől, milyen a gyerek. Mindegyik más. És a harmadik tényező, a külső hatások.
Eltervezheted Te, hogy hogyan fogod majd nevelni a gyereked, az csak arra jó, hogy tudjad, mitől tértél el :)

[ Szerkesztve ]

(#102) kolopele válasza BiP (#101) üzenetére


kolopele
nagyúr

:R

(#103) xeon forever válasza --HARDCORE-- (#100) üzenetére


xeon forever
addikt

Akkor meg is van kik allnak a ram ar emelkedes hattereben... Erre meg annit mondok, hogy: winfos run parancs gpedit.msc security ful oszt ki kell tiltani A kukikat meg activeX xxx fajljait. 😎

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#104) Chaser válasza BiP (#101) üzenetére


Chaser
titán

az én gyerekem nem fog 8 éves korában gta szintű játékokat tolni az fix:) láttam már gyereket rosszul van, ha egy napra nem ülhet gép elé 10 évesen, rendesen függő
tudom, hogy elkezelget sok mindent egy két éves gyerek, csak két évesen nem tech kütyükkel kell hülyülnie, ott a gond
nyilván minden gyerek más, de eddig ahogy tapasztaltam a környezetemben a hülye mindentmegengedek', nemazértszültemhogyneegyencsokit' stb idiótaságoktól lesz olyan amilyen
ehhez hozzáteszem, hogy a 3,5 éves kis csaj is néha megmondta _én_ mit fogok csinálni, de na:d
engem biztos nem fog látni a kölök gta-zni ( : eleve csak pár régi stattal játszom, de ha lesz egyszer már arra se lenne időm szóval mindegy:)
na ezért drága a ram, minden gyereknek gép kell sok rammal, nem győzi a logisztika:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) SchumiBácsi válasza Chaser (#85) üzenetére

Rendben. De azért remélem a háttér be van világítva valamennyire mert az sokat számít szemkímélés szempontjából.

De hogy a RAM-hoz is írjak, szarjon sünt az összes. Új platformmal másfél évet csúszok (túl gyors a cseréléshez ezért várok :DDD), és úgy gondolom ez év végén jövőbemutatás jelleggel simán mehetne 32GB rammal az új gép, de már lassan túlszárnyalja egy CPU árát ennyi RAM...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#106) xeon forever


xeon forever
addikt

(rohadt mobilok elveszik a teret meg a casht AZ asztali fejlesztesektol) igy vegig gondolva.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#107) Chaser válasza SchumiBácsi (#105) üzenetére


Chaser
titán

:K

xeon forever be is kéne szüntetni a mobilokat sztem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#108) xeon forever válasza Chaser (#107) üzenetére


xeon forever
addikt

Igaz ez kb olyan mintha a szexet szuntetnenk meg...kizarolag evolucios ertelemben. 😎 szar otlet. De Jo lenne ha a felhasznaloi kultura helyre billenne.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#109) Chaser válasza xeon forever (#108) üzenetére


Chaser
titán

asztali mellett van egy mobil pc szegmens is, az is fejlődik el szépen, csak mellette már a telefonok is, a világ mobilizálódik, az asztali szegmens meg szépen leépül, aki dolgozik, hardcore gamer azoknak kell, de átlag embernek már egyre kevésbé és jól is van ez így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#110) #16939776 válasza Chaser (#109) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért ne felejtsük el azt, hogy aktuális gyártástechnológiára optimalizált, széttuningolt Mobil CPU-kat vásárolsz ha most/jövőben Desktop CPU-t veszel. A következő lépcső a butított Xeon (HEDT) a kettő között nincs már 0-ról indított Desktop fejlesztés.

RyZen is egy negyedelt/felezett Szerver CPU.

[ Szerkesztve ]

(#111) Chaser válasza #16939776 (#110) üzenetére


Chaser
titán

talán mert nincs rá szükség, gyakorlatilag már lassan rétegtermék lesz a desktop...persze nem máról holnapra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) xeon forever válasza Chaser (#111) üzenetére


xeon forever
addikt

majd ha eljon egy stalker vilag es mint radioaktiv eso lesz akkor hianyozni fog AZ asztali ...😈 en pl xeon parti vagyok. Nekem meg ddr 2 van xeonnal. Fpu ja hozza egy FX 8150 erteket. Gondolkozom egy teszt erejeig szerzek vmi combos vgat. De amivel nyomulok AZ osregi EIZOn is gyonyoruen Nez ki. 60 fps 60hz. De kinek a pap kinek a helyi kocsma...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.