Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) BiP válasza Chaser (#96) üzenetére


BiP
nagyúr

OFF:
Mi is így indultunk neki, hogy a gyereknek se tévé, se sz.gép, se mobil. Ehhez azért tudjuk tartani magunkat. Infósként külön fáj, hogy nem engedem oda, mert én is úgy vagyok vele, hogy ma már ezt meg kell tanulnia a boldoguláshoz.
Viszont vissza kell fognom magam, mert ennek még nincs itt az ideje. (2,5éves)

Egy 2 éves gyerek ma már lazán elkezelgeti a youtube-ot (képek alapján megtalálja magának a meséket, egy pillanat alatt megtanulja, szivacsból van az agyuk), de ez akkor sem normális, úgyhogy távol tartjuk tőle, amíg tudjuk.
Bőven lesz ideje így is megtanulnia kisiskolás korában, addig legyen offline gyerek. Semmi képzettségbeli hátránya nem lesz majd a kortársaihoz képest. Sőt.

És bár alapból nem értek azzal egyet, hogy egy 8éves gyereknek GTAznia kéne, de tudom, hogy nem is ugathatok bele kolopele módszereibe, mert sosem volt még 8 éves gyerekem. És azt már most tudom, hogy az iskolai közösség mennyire formáló tényező, és szülőként egyre kevesebb befolyásod van erre.
És bármennyire is utáljuk a facebookot, én is egyre több helyről hallom, hogy a tanárok így osztanak meg infókat. (ezzel mondjuk egyet is értek, a tanár is halad a korral, és ez részéről amúgy egy kényszerhelyzet, de jelenleg működhet, legalább hasznos dologra van használva a facebook.)
Mondjuk az meglep, hogy már általános iskolában is felütötte a fejét a módszer, nem tartom jónak. (a FB szabályzat is 14éves korhatárt jelöl meg talán). De a szülőkkel való kapcsolattartást könnyítheti.

(#99) Chaser: a gyereknevelés egy része tudatos, előre eltervezett dolog. Ha következetes a szülő, akkor ehhez valamennyire tudja is tartani magát. Viszont van egy szürke zóna: milyen pakkot kapsz a Jóistentől, milyen a gyerek. Mindegyik más. És a harmadik tényező, a külső hatások.
Eltervezheted Te, hogy hogyan fogod majd nevelni a gyereked, az csak arra jó, hogy tudjad, mitől tértél el :)

[ Szerkesztve ]

(#102) kolopele válasza BiP (#101) üzenetére


kolopele
nagyúr

:R

(#103) xeon forever válasza --HARDCORE-- (#100) üzenetére


xeon forever
addikt

Akkor meg is van kik allnak a ram ar emelkedes hattereben... Erre meg annit mondok, hogy: winfos run parancs gpedit.msc security ful oszt ki kell tiltani A kukikat meg activeX xxx fajljait. 😎

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#104) Chaser válasza BiP (#101) üzenetére


Chaser
titán

az én gyerekem nem fog 8 éves korában gta szintű játékokat tolni az fix:) láttam már gyereket rosszul van, ha egy napra nem ülhet gép elé 10 évesen, rendesen függő
tudom, hogy elkezelget sok mindent egy két éves gyerek, csak két évesen nem tech kütyükkel kell hülyülnie, ott a gond
nyilván minden gyerek más, de eddig ahogy tapasztaltam a környezetemben a hülye mindentmegengedek', nemazértszültemhogyneegyencsokit' stb idiótaságoktól lesz olyan amilyen
ehhez hozzáteszem, hogy a 3,5 éves kis csaj is néha megmondta _én_ mit fogok csinálni, de na:d
engem biztos nem fog látni a kölök gta-zni ( : eleve csak pár régi stattal játszom, de ha lesz egyszer már arra se lenne időm szóval mindegy:)
na ezért drága a ram, minden gyereknek gép kell sok rammal, nem győzi a logisztika:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) SchumiBácsi válasza Chaser (#85) üzenetére

Rendben. De azért remélem a háttér be van világítva valamennyire mert az sokat számít szemkímélés szempontjából.

De hogy a RAM-hoz is írjak, szarjon sünt az összes. Új platformmal másfél évet csúszok (túl gyors a cseréléshez ezért várok :DDD), és úgy gondolom ez év végén jövőbemutatás jelleggel simán mehetne 32GB rammal az új gép, de már lassan túlszárnyalja egy CPU árát ennyi RAM...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#106) xeon forever


xeon forever
addikt

(rohadt mobilok elveszik a teret meg a casht AZ asztali fejlesztesektol) igy vegig gondolva.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#107) Chaser válasza SchumiBácsi (#105) üzenetére


Chaser
titán

:K

xeon forever be is kéne szüntetni a mobilokat sztem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#108) xeon forever válasza Chaser (#107) üzenetére


xeon forever
addikt

Igaz ez kb olyan mintha a szexet szuntetnenk meg...kizarolag evolucios ertelemben. 😎 szar otlet. De Jo lenne ha a felhasznaloi kultura helyre billenne.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#109) Chaser válasza xeon forever (#108) üzenetére


Chaser
titán

asztali mellett van egy mobil pc szegmens is, az is fejlődik el szépen, csak mellette már a telefonok is, a világ mobilizálódik, az asztali szegmens meg szépen leépül, aki dolgozik, hardcore gamer azoknak kell, de átlag embernek már egyre kevésbé és jól is van ez így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#110) #16939776 válasza Chaser (#109) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért ne felejtsük el azt, hogy aktuális gyártástechnológiára optimalizált, széttuningolt Mobil CPU-kat vásárolsz ha most/jövőben Desktop CPU-t veszel. A következő lépcső a butított Xeon (HEDT) a kettő között nincs már 0-ról indított Desktop fejlesztés.

RyZen is egy negyedelt/felezett Szerver CPU.

[ Szerkesztve ]

(#111) Chaser válasza #16939776 (#110) üzenetére


Chaser
titán

talán mert nincs rá szükség, gyakorlatilag már lassan rétegtermék lesz a desktop...persze nem máról holnapra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) xeon forever válasza Chaser (#111) üzenetére


xeon forever
addikt

majd ha eljon egy stalker vilag es mint radioaktiv eso lesz akkor hianyozni fog AZ asztali ...😈 en pl xeon parti vagyok. Nekem meg ddr 2 van xeonnal. Fpu ja hozza egy FX 8150 erteket. Gondolkozom egy teszt erejeig szerzek vmi combos vgat. De amivel nyomulok AZ osregi EIZOn is gyonyoruen Nez ki. 60 fps 60hz. De kinek a pap kinek a helyi kocsma...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.