Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Nem rossz, mondjuk timelapse-hez en inkabb egy Xiaomi Yi-t ajanlanek, azzal lehet RAW-ba menteni a kepeket, es normalisan sorszamozza oket.

Vagy ha 4K60p-re kell, akkor ahhoz ott van az uj Yi, az tudja, mondjuk a minoseget azt nem tudom, hogy milyen. A normalis SD kartya viszont tenyleg alap ezekhez, nekem egy 64Gb-os U3-as Kingston van, meg egy lassabb 30MBps-es timelapse-hez. Ezek eleg gyorsak 50Mbps-hez.

(#2) t72killer válasza Robert07 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kétlem, hogy használható az a 4k60p-s minőség, nagyobb sokkkal jobban hűtött+erősebb chipsettel ellátott kézikamerákba is csak mostanában került be (pana GH5). Nyilván, fullHD-nél jobb, de nem véletlen, hogy a gopro még nem erőltette.

Nekem hero4 black van, ami elvileg uezt hozza képminőségben (60Mbit/sec), világosban meg vagyok vele elégedve:R Sötétben pedig nagyobb szenzor kell, sajnos nincs mese:(

Ha lép egyet a technika és jobban bírják majd a szürkületet ezek a pici szenzorok, akkor váltok, de az nem mostanában lesz...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) szebe


szebe
őstag

Timelapse-es dologhoz:
Ha képekből rakod össze, és nem túl okosan nevezi el a fájlokat, nincs lehetőség idő szerinti sorrendbe rakni őket (ha már próbáltad, és nem lehet, akkor nemszóltam)?

hejjesírás pls :O

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#4) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Már kacsintgattam a Hero5 felé, hogy 1x veszek egy ilyen sztem irreálisan drága kamerát, de végül maradok az éppen aktuális SJCAM-nál. Most épp SJ6 Legend, de csak, mert kicsit jobb az akku idő 1080/60-ban mint az SJ7 Star-nak.. Amúgy sztem a legnagyobb bajuk az akku idő. A hero5 álítólag elmegy 150 percet 1080/60-ba? Megerősíted?

[ Szerkesztve ]

(#5) kentucky válasza Kolondrum (#4) üzenetére


kentucky
őstag

És a Yi 2?

(#6) Robert07 válasza t72killer (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

Tudom, irtam is, hogy nem lattam, es nem tudom, hogy valojaban milyen a minosege, de egy akciokameranal mindenkepp jobb a 60fps, es az mondjuk biztos, hogy 4K60p leskalazva FHDp60p-re jobban nez ki, mint a nativ FHD60p felvetel. A masik pedig az, hogy ezek akciokamerak, es a minoseguk is ehhez igazodik, mar nemelyik telefon tud jobb felveteleket csinalni.

(#7) t72killer válasza Robert07 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Telóval mondjuk nem hasonlítottam össze, majd megteszem:R. Ami a telónál más, az a látószög - ott normál látószögre kap 4k-felbontást az ember, goprónál ultranagylátóra - ez is lehet szempont.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) total90 válasza Robert07 (#1) üzenetére


total90
veterán

Ezzel is csak az a baj, hogy timelaps miatt nem vennek egy uj cuccot.

(#3) szebe

Sajnos nem, probaltam.

(#4) Kolondrum

2 ora 4k-val, 1080p-ben kb. 30%-al tobbet bir. Szerintem sima ugy a 150 perc :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) JasL


JasL
senior tag

Nekem Session 5 van, hasonlóan jó. Viszont 4K-t el kell felejteni, mert 30 FPS még hagyján, de még egy parti felvétel is használhatatlan a stabilizátor hiánya miatt. Csakis állványon van értelme, úgy viszont szuper. Nekem van hozzá az is.

(#10) tuki2200 válasza t72killer (#2) üzenetére


tuki2200
senior tag

Nekem volt hero5, lecseréltem egy session 5-re, arra nem kell tok, mondom jo lesz a vízi turakhoz, azért történt ez mert marciusba nagy akció keretében eleg alkalmi áron volt a Yi 4K, annyian dicsérték, ugyan azt a Sony optikat és ugyan azt a chipsetet használja mint a hero5, a Google is ezekből a kamerakbol építi az újabb 360as felvevőit, de YouTube-rol nem tudtam megállapítani milyen is lehet, mert volt nagyon jo meg nagyon rossz felvétel is, meg ugye Amerikába nagyon erős a GP marketing befolyás, de azt kell mondja jo időben simán hozza a hero5 kepminoseget, este talán kicsit jobb is, egyedül a színek mások, nem olyan tulszaturaltak mint a GP-nal, de az app-bán utólag 2 gombnyomás automatikusan ha valakinek ez tetszik, a flat profil ugyan olyan,ezért el is adtam a hero5-öt egyszerűen nincs 80ezer Ft-Nyi különbség..talán maximum 10-20 ezért el is adtam mint írtam.. az új 4k+ a legújabb ambarella chipsetet használja ami meg egyedül ebben az egy kameraban található meg és minden tesztelo teljesen meg volt elégedve vele, majusba megyünk nyaralni utánna lecserélem en is és majd megírom a tapasztalatokat

[ Szerkesztve ]

(#11) JasL válasza tuki2200 (#10) üzenetére


JasL
senior tag

A pontot, mint írásjelet ismered?

(#13) Kolondrum válasza kentucky (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem rossz nem rossz, de olyan ára van, hogy akkor már Hero5 vagy session.

(#8) total90 ! Nem lenne rossz. A fő gond,. hogy hiába van pót akku és még a lemerült tölt a másik a gépben, de a tényen nem változtat, hogy meg kell állni. Bukó le, tok nyit, gép ki, akku cserél. bláááááááh
1080/30 a legend sem rossz, nem is szokásom lassítani.

(#14) total90 válasza Kolondrum (#13) üzenetére


total90
veterán

100-on van az akku, bekapcsolom estere es majd holnap megnezem mennyi videot vett fel 1080@60-on.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#16) Kolondrum válasza total90 (#14) üzenetére


Kolondrum
félisten

Próbáltam, nem mérvadó ha lerakod és vesz. Talán mert ugyan azt veszi nem tudom vagy a mentszél nem hűti nem tudom, de lerakva az asztalra többet megy mint a fejemen. Legalábbis az sjcam.

(#17) total90 válasza Kolondrum (#16) üzenetére


total90
veterán

3 óra és 27 perc lett így.
Amit írsz azt én is észrevettem, meg azt is, hogy ha ki-be kapcsolgatod, akkor az sokat levesz az akksiidőből.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) koxx


koxx
MODERÁTOR

4K 30fps elég gyík. Akciókameránál pont az lenne az értelme, hogy nagy FPS-sel vegyen fel. FHD v 720p-ben talán 240-et tud. Arról nem beszélve, hogy 128GB+ -os sd kártya kell bele a 4K miatt.

(#19) total90 válasza koxx (#18) üzenetére


total90
veterán

Maga a GoPro ajánlatai között szerepel 32GB-os kártya, sőt 128-ast egyáltalán nem ajánlanák. Inkább 2x 64 GB. Egyébként kb 3,5-4 óra alatt van tele a 64 GB-os kártya.

4k@60 fps-nek örültem volna én is, de 30 is igen jó, magam is meglepődtem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20) t72killer válasza total90 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Búvárkodáshoz én is teljesen jól elvoltam a 30fps-el, bár a sötétség miatt kész megváltás volt az rx100iv...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) total90 válasza t72killer (#20) üzenetére


total90
veterán

A Sonyról beszélsz, ugye? Vettél rá vázat, vagy hogy?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) t72killer válasza total90 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja, Nauticam. jó drága volt, de megérte:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Kolondrum válasza total90 (#17) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az nagyon durva!

(#24) total90 válasza Kolondrum (#23) üzenetére


total90
veterán

Csak proba alapon, most kitettem az ablakba fenyes nappal es jo 40 perccel kevesebb lett az ido :U Szoval nagyon is mervado mit veszel fel, milyen anyagot kell a gepnek feldolgozni.
Itt most az ablakba volt es egy allandoan a szel mozgatta fat kellett venni, madarak is repdesnek, feszkelnek...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.