Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rizso


rizso
addikt

Jó olvasgatást!:R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Maga a gép jó, a vas tényleg erős, azért formailag van egy két zavaró dolog benne, a két hangszóró kicsit szoci érzést kelt, nekem egyből ez jutott eszembe.

Illetve amit nem értek , hogy miért 2+4GB RAM-mal adták, ezzel meg is van fojtva a Dual-Channel lehetőség, mondjuk szerencsés dolog, hogy 4GB memóriát venni bele , szinte fillérekért lehet / ha már szoci érzés /

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Én is nézegettem ezt a Toshibát, mert nagyon szép, de kevés az 1xUSB 3.0. Kettő kellene a külső HDD-nek és a pendrive-nak.

(#4) szp1


szp1
addikt

Jó kis gép.. a bill. világítás meg külön tetszik.
Lehet, hogy csak én nem találtam meg, de lehet tudni az árát?

Off:
A bársony alapvetően homogén felületű szövetfajta, amire Te gondolsz az a kordbársony.
A képernyőnek pedig átlója van, a körnek van átmérője.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó erős kis gépezet, de nekem egy kicsit "sok" a dizájnja. Mindenesetre az alsó- és középső kategóriában szerintem nagyon erős a Toshiba, egy-két nagyobb gyártó elbújhat mellette (pl. a nem véletlenül ekézett Aces és MSI).

A teszt nagyon alapos, nekem tetszett, bár egy kicsit érezni rajta, hogy el szeretnéd adni a gépet :)

(#6) tn90


tn90
csendes tag

azt jól látom hogy az ISO szabvány szerinti műszaki rajz betűtípus (isocpeur) van használva a billentyűzet matricázásán? igazi gépész-gép :D

(#7) Graphics válasza tn90 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Függőőő :P , de tényleg ahhoz hasonlónak nézem én is, fel sem tűnt hirtelen... / az az egy év szakrajz ennyit ért :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) snpetit


snpetit
aktív tag

Jó kis bemutató köszönjük :R

Csak egy apróság, 3. oldalon
"bővíteni sem kell, maximum egy SDD a HDD helyére"
SSD

(#9) rizso


rizso
addikt

Duliee: igen, memóriát potom pénzekért lehet venni. Milyen formailag zavaró dolgokra gondolsz? :R

vinikorn: esetleg egy USB3.0 elosztó segíthet ezen (ha van ilyen). Mondjuk nekem bőven elég egy is, de ez felhasználó-függő :R

szp1: köszönöm az észrevételeket, javítva! :R Az ára bruttó 245-265k körül mozgott, de ezt a típust (12U) már nem nagyon találod meg a boltokban.

^Clown: hááát, hogy végül eladom vagy megtartom, még nem dőlt el :R Néhány kedves fórumtárs próbál lebeszélni az eladásról. Próbáltam nem tukmálós lenni, de igazából tényleg nincs olyan hibája a gépnek, ami nagy negatívum lenne (legalábbis számomra).

tn90: meglehet :R

snpetit: köszönöm, és javítva! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#10) Graphics válasza rizso (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Engem csak a hangszóró zavart, meg sok fényesnek ható felület, persze élőben lehet meggyőzne :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) rizso válasza Graphics (#10) üzenetére


rizso
addikt

Én meg pont szeretem a hangsúlyos hangszórókat...hiába, nem vagyunk egyformák :R Ezelőtt egy Elitebook 8530p-m volt, aminek a fényes felülete a billentyűzet fölötti érintésérzékeny sávban ki is merült. Ahhoz képest itt jóval több van, de meg lehet szokni...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12) tibz03


tibz03
őstag

Csak átfutottam a cikket, de azon megakadt a szemem, hogy a Crysis 2-t - mint írod - "medium-high grafikai beállításokkal" futtatja a gép. Ugyebár a Crysis 2-ben "high" néven van a legalacsonyabb grafikai részletesség. Erre gondoltál? Mert kétlem, hogy efölött (mondjuk közepes beállítások mellett - aminek most nem jut eszembe a "fantázianeve") jól futna.

(#13) rizso válasza tibz03 (#12) üzenetére


rizso
addikt

Egy kicsit túlbonyolítod. A bekezdés mondanivalója: a mai játékokat is szépen viszi többnyire medium-high beállítások mellett, natív vagy 720p felbontáson. De ha kell, valamikor nézek neked FPS-t gamer-advance-hardcore beállításokkal is :R

De hogy még érthetőbb legyen: élvezhető minőségben lehet játszani a géppel :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#14) GIJoe


GIJoe
addikt

Nekem Sonym van (i5-460m ATI Mobility 5650) mint amiket a cikk elején említettél az Acerról, de tesztben élményindexben ugyanezeket a számokat hozza mint a Toshiba...

15-20 % javulás nekem nem oszt szoroz, majd 50-60%+OLED

(#15) rizso válasza GIJoe (#14) üzenetére


rizso
addikt

Én a Win7 élményindexére nem sokat adok, de hátha számít valakinek. Arról nem is beszélve, hogy ugyanazt a gépet sokszor máshogy pontozza.
Volt pár 5650-nel szerelt gépem (köztük több i5-460m procival szerelt, de AMD P540-nel is volt), és ha élményindexben annyira nem is, de játékokban azért igencsak érezhető volt a különbség. Családban most is van egy i5-480m+6550 páros, az is alulmarad...

De egyébként abszolút jogos, hogy nem kell mindig a legújabb technológia, bőven jó az az i5-460m, de még az előd C2D P8700 is elég erős...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#16) tibz03 válasza rizso (#13) üzenetére


tibz03
őstag

Nem a kötekedés volt a célom, és nem hiszem, hogy túlbonyolítanám, egyszerűen csak ezt írtad:

"a gép képes a legújabb játékok futtatására is medium-high grafikai beállításokkal, natív vagy esetleg 720p felbontáson. Játékok, melyekkel teszteltem: Modern Warfare3, RAGE, NFS: The Run, Dirt3, Crysis2, Insane2. Egyikkel sem volt gondja, mindegyik nagyon szépen futott a már említett beállításokkal."

Nem azért, hogy kiragadjak egy apróságot, tudom, nem ez a lényege a mondanivalódnak, de attól még hiba. Pl. én ha most laptopot akarnék venni, ez félrevezető lenne a számomra, és simán azt hinném ez alapján, hogy a GT 540 képes medium-high grafikán élvezhetően futtatni a Crysis 2-t, holott valójában ez nem így van. :R

(#17) Graphics válasza tibz03 (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kár, hogy csak DDR3-as a Videó-memóriája :/, szerintem leginkább ez is visszavesz a teljesítményen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) rizso válasza tibz03 (#16) üzenetére


rizso
addikt

És sem kötekedésből válaszolgatok, csak hogy tisztázzuk a dolgokat :)
Pont, hogy nem érdemes kiemelni részleteket, mert úgy értelmetlen lenne a bekezdés. Egy Insane2 nyilván jobban fut high beállításokkal, míg mondjuk egy BF3 (cikkben valamiért MW3-at írtam, pedig azt még nem is próbáltam) vagy Crysis2 mediumon lesz az igazi.

De ha már apróságok kiragadásánál tartunk, akkor a következőképp is meg lehet tenni:

"Teljesítményre különösebb panaszunk nem lehet. Gondolom nem mondok sok újdonságot azzal, hogy a gép képes a legújabb játékok futtatására is medium-high grafikai beállításokkal, natív vagy esetleg 720p felbontáson. Játékok, melyekkel teszteltem: BF3, RAGE, NFS: The Run, Dirt3, Crysis2, Insane2. Egyikkel sem volt gondja, mindegyik nagyon szépen futott a már említett beállításokkal."

Bár talán ez sem teljesen jogos, mert bármelyiket futtatja high-ultra beállítások mellett is, csak kérdés mennyire élvezhető sebességgel...

Én ezzel befejezem a "vitázást", mindenki úgy értelmezi a leírtakat, ahogyan akarja :R

Duliee: olyan sokban nem marad el ám a DDR5-ös 96 shaderes GT555m-től. Persze nem szabad elfelejteni, hogy a GT540m továbbra is "csak" egy erős középkategóriás mobil vga, nem pedig egy highend cucc :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#19) Graphics válasza rizso (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igazából a memória sávszélességében marad el leginkább. Néha produkálnak érdekes megoldásokat a gyártók

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) rizso válasza Graphics (#19) üzenetére


rizso
addikt

Hát igen. Csak sokszor szerencsétlen júzer azt hiszi, hogy vesz egy bivalyerős gépet, merthogy 1GB saját memóriával rendelkezik (most nem a GT540-GT555m-re gondolok), holott nagyon alap mobil vga-val szerelték a gépet - 1GB vga memória ide vagy oda...

Talán az 5650-nél is voltak olyasmi problémák, hogy 1-2 gyártó butított verzióval szerelte a gépeit.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#21) cucka


cucka
addikt

Ez a gép tényleg úgy néz ki becsukva, mint ahogy a képeken látszik? Igen, arra a centiméteres "illesztési hézagra" gondolok, ami kb. úgy néz ki, mint ha a gépet két, össze nem illő darabból rakták volna össze.

(#22) rizso válasza cucka (#21) üzenetére


rizso
addikt

Értem mire gondolsz. Maga a kijelző és az alsó rész között nincs nagyobb légtér, mint mondjuk egy Acer 5820TGnél vagy egy Lenovo Z570-nél (ezek vannak most itt mellettem még), csak a Toshibánál a kijelző keretének a széle fölfelé, míg az alsó résznek a széle lefelé "hajlik", így körbe nagyobbnak tűnik a rés - főleg a billentyűzet két szélénél, hisz a billentyűzet közötti rész is süllyesztve van. Kis optikai "tuning", ha szabad így nevezni :)

Mondtam, hogy ez az 5942G reinkarnációja ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#23) Enjoy


Enjoy
addikt

Faja gép, ill a cikk is jó lett! :R
Grat!

► més que un club ◄

(#24) rizso válasza Enjoy (#23) üzenetére


rizso
addikt

Köszönöm! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#25) zdanee


zdanee
őstag

Jó kis masina, de azért nagyon ideje lenne a WXGA felbontáson túllépniük a gyártóknak, nagyon csúnyák, pixelesek ezek a 15.6"-os kijelzők és aki nem netezni meg filmezni használja, tudja, hogy egy rendes program (Photoshop/Aftereffects/QuarkXpress/stb) nem fér el rajta. Ami a billentyűzetvilágítást illeti, ezek szépek, de a régi Thinkpadek kijelző tetejére pakolt egyszerű LED-jei szerintem olcsóbbak és praktikusabbak, nem értem, miért nem alkalmazta más gyártó (rendezvényen a ridert a gép billentyűzetére teszem, sötétben is el tudom olvasni pl, a félmilliós MacbookPro alulról világítja a billentyűzetet, a gombokat látom is, de a papírt már nem...).

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#26) rizso válasza zdanee (#25) üzenetére


rizso
addikt

Az ilyen gépeket nem profi Photoshop/Aftereffects/QuarkXpress/stb feladatokra veszi az ember, hanem többnyire netezni, filmezni, kis Office-ra, játszani :R

Előtte egy 8530p-m volt, annak is kihajthatós kis LED-je volt, mint billentyűzetvilágítás. Nekem kényelmesebb az alulról egyenletesen megvilágított billentyűzeten gépelni, mint a fentről jövő gyengécske fény mellett, de hát nem vagyunk egyformák. Esetleg a fél milliós Macbook mellé ajánlanék egy ilyet ;) Nekem van otthon egy, és néha hasznát veszem...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#27) Graphics válasza zdanee (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, hát nekem még egyelőre elég a 15,6 , 1366*768 is a PS-hez, ha meg papírt akarok olvasni feltolom a fényerőt, és látok mindent, a többit meg begépelem vakon, mert évek óta így gépelek :D, mondjuk én sem bántam volna, ha a ProBook-omba legalább egy HD+ ,vagy egy FullHD kijelző került volna, így marad a gyűjtőgetés, és majd egyszer egy izmos kijelzős vas :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Dr.Byte


Dr.Byte
csendes tag

Igényes cikk, köszönjük szépen! :K

(#29) rizso válasza Dr.Byte (#28) üzenetére


rizso
addikt

Szívesen!:R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#30) yerico


yerico
senior tag

Hogy mennyire ki...tul idegesítő az a megvilágított felirat a gépen, az nem lehet elmondani. Formai elemnek jó, de iszonyatosan zavaró.

(#31) rizso válasza yerico (#30) üzenetére


rizso
addikt

Egy érintés a gépen, és az összes világítás lekapcsolható :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#32) yerico válasza rizso (#31) üzenetére


yerico
senior tag

Még szerencse :)

(#33) Extreme33 válasza Graphics (#2) üzenetére


Extreme33
csendes tag

Hehe... Nekem is van két ilyen videotonom! :D :D
Jó dögök!

Extreme

(#34) terror


terror
tag

Köszi a cikket. Lenne egy-két kérdésem, ha meg tudnád válaszolni azt megköszönném.

- Ez a notebook tudja-e kezelni a wireless n szabványon belül az 5Ghz-et ?

- A hangrendszere támogatja-e a waves maxx audio hangjavítási technológiát? (több toshiba gépben is alklmazzák ezt a dolby advanced audio melett).

- A cpu venti akkor ha nincs nagyon terhelve, hangtalan tehát teljesen kikapcsol? És fokozatosan kezd el pörögni terhelésre vagy hirtelen nagyon hangosan?

- A billentyűzet világítás tetszik. De a touchpad világítást és a satellite feliratot külön ki lehet-e kapcsolni ?

Én is hasonló notit akarok egyébként venni ami tudásra szinte ugyanez csak 17.3" és 1600x900 -as felbontású (TOSHIBA P770-12R). (Az sem egyértelmű, hogy ehhez jár-e 3d szemüveg illetve távirányító, minden leírás más.)

ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.