Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) nakos1212


nakos1212
senior tag

Nemrég elegem lett abból hogyha naprakész rendszert akarok, akkor muszáj a 10-est választanom vagy nemsokára szívás lesz az életem, lehet hogy sérült vagyok de 0 linuxos tapasztalattal felraktam magamnak mindent, és lett egy másfél gigás telepítésem steammel és wineal, a debianból a testing bullseyet raktam fel amit még nem tudtam megölni pedig igazán próbálkoztam vele, pedig egyelőre ugye ez egy beta jellegű kiadás, egy 4 lépéses útmutatóval még kernelt is tudnék fordítani, és mindenre találtam alkalmazást, a deb telepítés mindig ment egy sudo dpkg - i paranccsal, ha meg éppen valami dependency gond volt, beírtam utána hogy apt install -f. az lxde eléggé windowsos jellegű asztalkezelő volt és nem is túl nagy szóval felraktam azt, libreoffice meg mindenféle volt benne és egyből tudtam használni, a terminált csak kvázi érdeklődés / önszopatás céljából használtam, de rájöttem hogy abban elvégezni pár dolgot sokkal gyorsabb mint menükben matatni. Próbálgattam márcsak kiváncsiság céljából harvdereket, a 26 éves ISA buszos Gravis Ultrasound kártyát is lazán felismerte és előjött a pavucontrolban. Nyomtatok, smb megosztásokat csinálok, játszom.
Felmerül a kérdés: a csökönyös win userek nem rontanak el valamit? Én akarom a legjobban szarozni a linuxot és taccsra tenni de idáig nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.