Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#383) tordaitibi válasza totron (#379) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

hogy gőzgép, de mi hajcsa. Rejtély. Unalom?-1.

Szeretnék olyan szituációba belefutni hogy ha valakinek ajánlom ezt a rendszert, akkor ne úgy élje meg az új vagy a másság varázsát hogy hetekig guglizik, fordítózik, harcol, termináloz.
Tudom erre a választ, másnál ez nincs így. Nálam 2 év alatt sokszor volt így.
Nem mondom hogy az írásommal alapjaiban fogom megrengetni az egész linuxos társadalmat vagy a magát a rendszer meg fogom változtani, akár a legcsekélyebb mértékben is.
De itt néhányan hasonlóan gondolkodnak, külföldön is néhányan így látják ahogyan én. Vagyis némi ráció van abban ahogyan én látom, én gondolom.
Talán ha évek múltán ezeket a tárgyú írásokat többen olvassák, történhet olyan irányú változás ami előremozdíthatná ennek a rendszernek a szélesebb elterjedést.
Bár lehet ezzel is rossz úton járok mert itt a hsz.-ok között olvastam több olyan megnyilvánulást hogy nem kell ez a vérpistikéknek, a tömegeknek, maradjon csak meg egy kisebb csoportnak "homokozónak" (nem én írtam, itt olvastam).
Ez mi, féltékenység...? Elveszik a játszókáját, a kispárna csücskét, hogy esetleg más is használhatná a vérterminálos keménymagos usereken kívül?
Akkor, ha így van, egyáltalán minek a desktop vonal, a fejlesztés?

hogy gőzgép, de mi hajcsa. Rejtély. Unalom?-2.

Tetszik az egész rendszer kinézete (KDE)
Sok szoftver kinézete, használhatósága sokkalta jobb mint Winen.
Soké viszont minősíthetetlen.
Nem akarok Win pótlékot. Megértettem és elfogadom hogy ez más. De akkor a maga más módján de segítsen nekem a használatába és ne korlátozzon.
Szeretném hosszútávon stabilan (!) használni, nem szögelgetni.
Maga az elképzelés nagyon jó,
a megvalósítás, sok helyen a kezelhetőség csapnivaló.
A kezessége egyik szempontból vitahatatlan, azt és úgy csinálja ahogyan én akarom. Viszont a kezessége a másik szempontból, ezt az állapotot elérni baromira nehézkes.

Kb. ennyi.

Meg szeretném köszönni azoknak akik bár nem osztják a véleményemet, ezt teljesen normális formába adták tudtomra.
Akik ebből az egészből csak azt szűrték le hogy ojjjé, támadás, menjünk neki, szólogassunk be, azoknak is köszönöm mert ezzel magukat minősítették csupán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.