Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#377) tordaitibi válasza sh4d0w (#376) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

2017-es az írás ha jól értelmeztem.
A 99%-a nekem kínai, a kernelek, X meg a többi.
A maradék 1% az pont az én meglátásomat írja le.Magyarra fordítóztam az oldalt mert nem tudok ennyire (semennyire) angolul.

"Számos nyomtató szolgáltatás csak egy Windows illesztőprogramokban valósul meg."
---Nálam igen, Linux alatt sok nyomtató szolgáltatás hiányzik papír, patron töltöttsége, és csak linux alatt ferdén nyomtat.

"A szkennerek és (web-) kamerák egyes modelljei nem támogatottak"
--A szkenneremet használatba venni igen komoly gépészkedés, bin fájlok, konfig fájlok macerálása és megfelelő helyekre tétele, engedélyek megadása. (Az XSane brilliáns, porig alázza a szkennerhez adott Wines szoftvert)
A nem noname, Avermedia tuneremet több hét netes kutakodás után sem sikerült beüzemelnem, több firmware, tucatnyi tipp és ötlet végigpróbálása után sem. Autódiagnoszikai és CAN bus célszoftverekről és speciális biztonságtechnikai szoftverekről nem is teszek említést, azokat lehetetlen, de nem is várom el. Napi otthoni PC a cél.

" A folytatás a Linux felfüggesztése után instabil, és nem működik.'
--Nekem mind a 2 pc-men pontosan ez van, nem tudok se hibernálni, se altatni mert a visszakapcsoláskor feléled az egész gép, hdd pörög, egér világít de a monitor nem jön vissza, nincs kép. Ezügyben is turkáltam pár napig, sajnos eredménytelanül.

"A Linux disztribúciók nagy számokkal kapcsolatos problémák:! Nincs egységes konfigurációs rendszer különféle rendszerdémonok, számítógépes beállítások és eszközök felhasználására. "
---Ezt én a csökött agyammal úgy értelmezem hogy nincs egységes mappaszerkezet, és ez így van, pl. AbevJava telepítése után 1 órai keresgélés után kaptam tanácsot hogy miért is nem hajlandó működni, mert amelyik mappába települt abba nincs joga írni, másik rendszeren ez nem volt mert ott annak a mappának megkapta az írási jogát.

"! Nincs egységes telepítő / csomagkezelő / univerzális csomagolási formátum "
--Ezt kifejtettem a témaindító írásomban, maximálisan egyetértek ezzel a kijelentéssel.

"Nincs természetes és / vagy egyszerű megoldás az igazán egyszerű titkosított fájlmegosztásról"
Biztosan én vagyok béna de le is írtam már hogy nekem egyszer sikerült smb megosztást bekonfigolnom és soha többet. Most sincs debian alatt megosztásom pedig kéne.

"A DE fejlesztők (KDE / Gnome) rutinszerűen kardinálisan megváltoztathatják a felhasználó felület elemeit, konfigurációját, viselkedését stb."
--Ezzel speciel nem értek egyet, a W10 minden frissítése alap dolgokat tesz át máshová vagy éppen szüntet meg, ez igen bosszantó.

"A Distros tárolói nem állnak rendelkezésre minden nyílt forráskódú szoftvert (a könyvtári konfliktusok ezt követően egy luxust sem teszik fel). A felhasználót nem lehet szabadon választani. / Konfigurálás, gyártás, telepítés, felhasználás (alaphelyzetben a munkavégzés elősegítése, és a működés elősegítése, ha a felhasználó nem képes működni Bármelyik számítógépen telepítve kell lennie egy csomag letöltésével és dupla kattintással (igen, mint egy Windowsban"
----Ezt úgy értelmezem hogy minden disztróra minden szoftver faékegyszerűen nem érhető el, így is van, ppa és társa, vagy így sem. A végén a kétkattos telepítés hiányával maixmálisan egyetértek.

Tudom hosszú ez a hsz de annyit még hozzátennék hogy a problémáim nem noname hardverekkel és szoftverekkel történtek.
Samsung, Epson hardverek beüzemelése órákig tartott, az Avermedia nem lehetséges sehogy.
Szoftverekkel a teljesen ismert, elterjedt Dropbox, Opera böngésző, 4KVideoDownloader, MegaSync, AbevJava, ezekkel napokra tehető szívásaim voltak. Az SmPlayert már rutinból optimalizálom (hálistennek a guija alól lehet) mert különben nem képes FHD videókat szaggatásmentesen 100% procihasználat alatt lejátszani.

A Linuxszal szállított gyári szoftverek közül a képernyőbillentyűzet, vágólap, Vokoscreen, Spectacle, a rendszer gyári szoftvertelepítője, ezekkel voltak eddig komoly problémáim.
Valamint a KDE kompozitorral, és néha csontra fagy a Dolphin fájlkezelő, ez jellemzően fájlok másolása közben jön elő.

Mégegyszer kihangsúlyoznám, lehet hogy ezek egyedül nálam jelentkeznek. Akkor én peches vagyok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.