Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87) hege8888


hege8888
aktív tag

Sziasztok!

A megépítéshez gratulálok, kívülről tetszetős, belülről meg elmondták mára többiek is a tényeket.
szemétégetővel, oxox faterjával, meg szentpettel egyetértek.

nzozz napkollektoros hozzászólásához én annyit tennék hozzá, hogy télen ezért sajnos nincs magyarországon mindennap olyan napsütés, hogy azzal te fűtsél. Illetve van van 1-3 millád, akkor persze lehet olyan pufferes kollektoros rendszert összehozni, de az baromi soká térül meg, a ház fekvése is nagyban játszik, meg egy átlagmagyar nem biztos, hogy meg tudja fizetni.

Nekem is van egy barkácsolt 2,6 nm-es sörkollektorom, imádom, de mellette ugyanúgy megy a fűtés, annyi, hogy rásegít, illetve ha nem vagyunk otthon, akkor mondjuk du-ra nem 18 fokra hül le a lakás, hanem csak 19-re.

Amit eddig senki sem mondott, és talán sokan nincsenek teljesen tisztában vele:

-cserép és tömegkályhákba (amikben járatokban imbolyog a füst) saját és kályhátok épségének érdekében SZIGORÚAN TILOS fán kívül mást elégetni. (ahogy egy oldalon olvastam a cserépkályha nem hulladékégető, míg egy kazánnal nyugodtan megteheted). A kátrányosodáson kívül a másik nagy veszély:
a csonthéjasok (megymag, dióhéj, kukoricacsutka, illetve a kukoricából préselt cuccok) eltüzelése.

Az ok az, hogy ezeknek az elégésénél olyan füst keletkezik, aminek a fajsúlya nehezebb, mint a jó száraz keményfáknak (tölgy, bükk, akác) a füstje. Az ilyenfüst a füstjáratokban nem megy felfele, hanem megül, gomolyog a kályhában.
Utána valamerre elkezd tágulni a felszaporodó gáz, ha le van véve a levegő, és nincs ami tolja kifele a kályhából. Szerencsés esetben csak "megugrasztja" a cserépkályha tetejét, és befüstölöd a nagyszobát, pár napra nuku fűtés, míg kijön a kályhás, és jót röhög rajtad, megusztad párezer forintból.
Durvább esetben szó szerint szétdetonál a kályha. Na most gondolom mindenki el tudja képzelni, hogy pár leomló, 1-2 mre elvetődő tégla vagy kerámia lap mit tud művelni, főleg ha a közelében van valaki.

Sajnos saját tapasztalatból írom: tavaly egy kis ártatlan diótörésből sikerült úgy hazavágni a cserépkályhát, hogy el kellett bontani, azt hittem a szívem szakad meg.
Ami utólag nagyon boszantott, hogy nekem se mondta el egy kályhás se hogy MIÉRT nem jó ha dióhéj megy a kályhába, csak annyit, hogy nem szabad, mert cserépkályhába fával illik tüzelni.
Bammeg, ha elmondod így értelmesen, hogy lomha gázt termel, bolond lettem volna beledobni azt a kis lapátnyi dióhéjat... :W

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.