Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borosz

    senior tag

    válasz oxox #132 üzenetére

    Megszaladt... :) Huh...sok a pro és a kontra. Nem semmi.
    Én sok esetben csak a logikát használtam. Van huzata a kéménynek? Van. Pipa. Kellően arányos a mérete a füstjáratnak és "látja" a füstkiömlőt? Igen. Pipa. Megépítés után még mindig van huzat? Van. Pipa. Mehet a próbafűtés. Csak egy kicsi... LEég szépen? LE. Pipa. Mehet több is. Leég ez is? Le. Pipa. Melegszik a kályhatest egyenletesen? Igen. Pipa. Szétreped a külső fal? Igen. Francba. Milyen jellegű a repedés, milyen hőmérsékletnél mekkora a tágulás? Ilyenek...
    A repedést is sikerült kijavítani és most is marhára ontja a meleget magából a kályha. :)
    Az én tűzterem olyan samottból van, amit téglagyári égetőkemencékből bontottak ki. Ez azt hiszem kibírja pár évig. Élére állítva raktam. Így 6cm a vastagsága. Törpe, nem törpe, most is 7kg fával raktam meg. Leégett egy óra alatt. Ilyenkor lezárom és kész. Ennyi volt mára a tüzelés. Így kapcsol be éjjel 2x a gázfűtés. -2-4 fok kinti hőmérséklet mellett.

    Persze elismerem, hogy kell hozzá szaktudás és tapasztalat is. Ez utóbbi nekem házépítésből, burkolásból, falazásból van. A házunk belső kialakítását gyakorlatilag én csináltam. Fürdőszoba burkolat, szaniter, parkettázás, glettelés, festés, konyhabútor stb. Építettem még egy 16nm-es faházat a kertbe szerszámosnak. Egy teraszt térkővel, járdát betonoztam, ház körüli járdát csináltam, kerítést hegesztettem utcafronton, 60m kerítést építettem telekhatárra (drótháló, vasoszlopok, betonlábazat). Tényleg vannak olyan emberek, akik ezermesterek - a jobb fajtából - és ha kellő alázattal állnak hozzá a feladathoz akkor jó eséllyel jó dolgok kerülnek ki a kezeik közül, amik persze nem tökéletesek, de a funkciójukat tökéletesen ellátják.
    Nem mindenki ilyen. Akinek nincs tapasztalata vagy tehetsége ezekhez a dolgokhoz az ne csináljon ilyeneket.

    És ezeket nem csak neked írom. ;)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés