Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100) Borosz válasza Rive (#91) üzenetére


Borosz
senior tag

A füstgázhoz annyit még, hogy én felülről lefele égetem a száraz akácot. Ebben az esetben elvileg nem keletkezik annyi füstgáz, de a gázokkal a huzat is el tud bánni, mielőtt bármilyen károk keletkeznének a gáz berobbanása miatt. Akkora a huzata az 5,5m-es kéménynek, hogy ha nem korlátoznám az alsó ajtónál a beáramló levegő mennyiségét, akkor pillanatok alatt leégne a fa. Így inkább akkor hajtom beljebb az alsó ajtót, ha már kezd odabent elszabadulni a pokol. :) Így biztosan nem keletkezik veszélyes gáz.
A füstjáratok pedig nem annyira tekervényesek, hogy ott bárhol megállhatna a gáz, de az is tény, hogy a huzata azért is lehet olyan nagy, mert túlságosan jó a levegőáramlás odabent.

Mindenki:
Nem állítom sehol, hogy tökéletes kályhát építettem és azt sem, hogy minden az is, aminek hívom, de nekem működik és úgy, ahogyan szeretném, ami nekünk megfelel - biztonságosan és hatékonyan. Ha netán aggódnátok a testi épségünkért...ne tegyétek. Második szezont fűtöm ki vele és apróbb javítások kellettek csak. Nem esett szét, nem robbant fel, nem süllyedt el stb.
Az is belefér, ha fikázzátok, ha kontárnak hívnak a mesterek, nem sértődöm meg. :) Képesnek gondoltam magamat a feladatra, körbejártam a témát és ez született belőle. Továbbra is válaszolok azoknak, akik kérdeznek, érdeklődnek, de okulva a többiek hozzászólásaiból arra kérek mindenkit, HOGY HA VALAKI ILYET SZERETNE ÉPÍTENI ÉS NEM BIZTOS BÁRMIBEN EGY ILYEN KÁLYHA MEGÉPÍTÉSÉT ILLETŐEN, AMINEK KÖVETKEZTÉBEN ESETLEG BÁRKI TESTI ÉPSÉGE VESZÉLYBE KERÜLNE AKKOR NE KEZDJEN BELE!
Egyébként pedig itt is írom, hogy felelősséget csak az általam épített kályhával kapcsolatban vállalok. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.