Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121) anulu válasza mepet (#116) üzenetére


anulu
félisten

storj nem bányászat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#122) D.Va válasza updog (#100) üzenetére


D.Va
senior tag

Ja de ;] Nekem is van belőle. HODL :DDD
Egyébként próbáltam konyhanyelven fogalmazni, tudom felületes amit írtam, de a sok okos aki osztja az észt háttérinformáció nélül, az úgyse értené meg... lehet még így se... :D

[ Szerkesztve ]

(#123) Graphics válasza mepet (#116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ÉS ahogy elnézem túl nagy lendületet sem :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#124) Anonymusxx válasza FattyDove (#8) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Nem kell minden szart elhinni, amit olvasol, de nem akarok offolni...

(#125) waccamár válasza Anonymusxx (#124) üzenetére


waccamár
senior tag

Olvasd el Steven Pinker - Felvilágosodás Most című könyvét, ha szeretnél bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy "sosevótmégilyenjó". Pinker elég jól és tudományos igényességgel körbejárja a témát, mindent statisztikákkal bizonyítva és levezetve. Tényleg sosem volt még ilyen jó. Az is tény, hogy ezt a legtöbben nem így érzik.

(#126) blackcoffee válasza Lacee83 (#96) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Akkoriban az emberek életét tették tönkre a járványok, most az utazásodat és szórakozásodat 1-2 évig. :F

(#127) FattyDove válasza Anonymusxx (#124) üzenetére


FattyDove
őstag

Oksika.

[ Szerkesztve ]

(#128) k-adi válasza blackcoffee (#126) üzenetére


k-adi
nagyúr

most is

neki lehet nem, de azért sokaknak (lásd, vendéglátás, kultúra, stb.), főleg akik nem tudnak homeoffice, stb

(#129) Márton


Márton
nagyúr

Na végre, még a végén visszajönnek az igazi programozók és megszabadulunk a GB-os alkalmazásoktól. :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#130) btprg válasza Márton (#129) üzenetére


btprg
senior tag

Ne félj, ilyen sohase lesz :) Annyira el van már minden bonyolítva, hogy ilyen bloat framework-ök nélkül már szerintem hozzá se lehet kezdeni, ha egy olyan programot akar írni valaki amilyen mostanában megszokott. Így marad a gigahertzes processzort maxra pörgető SD videó lejátszás, meg ~100MB nagyságrendű memóriát zabáló aknakereső játék.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#131) Márton válasza btprg (#130) üzenetére


Márton
nagyúr

jah, pia, pia, utópia..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#132) Danex válasza Márton (#129) üzenetére


Danex
addikt

Nem éri meg, illetve olyan határidőkkel kell dolgozni, hogy nagyon idő sincs gyakran az optimalizációra.

Pl 80%-os sebességre lefejleszteni valamit 1 egység idő, 90%-osra 4 egység, 99%-osra meg 20 egység.

10% pluszért nem éri meg a 500%-os költség a legtöbb esetben, olcsóbb a hardvert fejleszteni.

(#133) Apollyon válasza Danex (#132) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazi programozókról beszélt...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#134) cinemazealot válasza Apollyon (#133) üzenetére


cinemazealot
addikt

:C

(#135) Lacee83 válasza blackcoffee (#126) üzenetére


Lacee83
tag

Az én "utazásom és szórakozásom" másnak munkát ad (jelen esetben pont nem ad). Az idegenvezető, az utazási iroda adminisztrátora, könyvelője, idegenvezetője, buszsofőrje, szállodai recepciós, pincér szakács....

Visszatérve a bányászatra előbb utóbb az adóhivatal is elkezd kopogtatni a befektetések hozamai miatt.

(#136) Lenry válasza btprg (#130) üzenetére


Lenry
félisten

az igazi programozó FORTRAN-t használ, ahhoz szerintem nincs bloat framework

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#137) hunluki válasza Lenry (#136) üzenetére


hunluki
senior tag

Igazi programozó gépi kódot ír, sőt csak egyeseket és nullákat, a többi csak erőforrás pocsékolás ;)
A programozó abban ír amiben a megbízója elfogadja/kéri és pénzt keres vele. Ha van olyan nyelv amivel 10 perc megírni valamit akkor nem fog ugyanazért a pénzért éveket csiszolni rajta hogy jobb legyen.

A programozó bére többe fáj mint vasat venni. Azt nem mondom hogy ez jó de ez a valóság.
#132 szépen kifejtette.

(#138) Apollyon válasza hunluki (#137) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De nem csak a corporate bullshit világa létezik, hanem az opensource-é is, ahol enyhén szólva jelentősen kevesebb a bloatware.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#139) hunluki válasza Apollyon (#138) üzenetére


hunluki
senior tag

Ott több a lehetőség. Én is szeretek reszelgetni és rpi-n futtatni a mindent is, de azért errefele is rengeteg a szemét, viszont legalább lehet válogatni.

Lásd pl ablakkezelők, egy trinity -igaz kicsit retro- de egy sajtreszelőn is villámgyors, ellenben egy gnome már egészen más tészta, vagy régebben a KDE, mondjuk ő meglepően sokat javult.

Az hogy valami opensource nem jelenti azt hogy automatikusan nem bloat. Szerencsére ha valakinek nem tetszik és megvan rá az ideje/kompetenciája akkor csinál jobbat és kész.

(#140) Lenry válasza hunluki (#137) üzenetére


Lenry
félisten

akkor kötelező olvasmány

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.