Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Hoplitész válasza speter33 (#32) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Annak is épp annyi értelme volt, mint ennek.

(#102) Dißnäëß válasza Lenry (#97) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nekem semmi bajom nem volt a kommentjével, de legalább - cinizmusod elnézve - lementél ugyanarra a szintre, ami ilyen szóhasználatot váltott ki Belőled. :U

A blokklánc technológia, ugyanúgy, mint a robotika, az AI, a big data és megannyi más új technológia, nagyon gyerekcipőben jár még. Nem hiszem, hogy az egyre energiaszűkösebb világban klasszik módon kell majd ezeket bányászni, hosszú távon ez nem fenntartható.

Kis türelemmel kellene lenni, mert mint látod, percenként tiltják be itt, ott, amott, a bányászást, vagy a velük való vásárlást, és persze lehet itt mindenféle elméletet gyártani, hogy "csak azért, hogy jól beszálljanak amikor a hírre beesik, és utána kilőjön" de pár évre előre tekintve nem gondolom, hogy MadMax a jövő csak azért, mert szétkriptózta mindenki az agyát és szétb*tuk a bolygót.

Az ellen senki nem hápog, milyen szénbányászat és égetés megy Kínában, de arra sem tikkelt senki szeme, amikor a bohóc kivonta a világ "legfejlettebb" (khm.), leghatalmasabb országát a párizsi egyezmény alól, csak mert őt és pár hűséges szenátorát megkente az ipar..

Hagyjuk már ezt a kripto faszságot, hogy így szar, úgy izé. Szállj be és nyerj, vagy maradj a parton türelmesen és el fog múlni, legalábbis a mostani formájában biztos, de hogy innentől itt marad velünk, az nem kérdés. A blockchain biztosan, a kriptó meg jó eséllyel, mert az sem kerek, ami a világban eddig ment a fiat-okkal..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#103) Dißnäëß válasza updog (#100) üzenetére


Dißnäëß
veterán

De, a DOGE. :D
Sok gyertyafejű bambulja most a LED izzót. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#104) Lenry válasza Dißnäëß (#102) üzenetére


Lenry
félisten

ugyanaz a kérdés: sorolj már fel kérlek három (3) olyan előnyt, amit a bitcoin nyújt a hagyományos fizetőeszközökkel szemben és mindennapi életben releváns.

egyelőre az látszik hogy rohadtul tolnak valamit, az égegyadta világon semmit. semmit nem ad a meglévőekhez képest, de legalább drága, pazarló és egy csomó másik helyen problémát okoz. mintha kifejezetten cél lett volna a létező legrosszabb hatékonysággal megoldani.
bocs, ha ez engem zavar.

Az ellen senki nem hápog...
de igen, az, hogy hozzád nem jutnak el ezek a hírek, arról nem tehetünk.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#105) Dißnäëß válasza Lenry (#104) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ugyanaz a kérés: maradj már veszteg a seggeden egy picit, és talán várd ki türelmesen, míg a technológia kiforrja magát és a vadhajtásoktól megszabadul. Olyan szinten nem látod a nagy képet, a honnan-hovát, hogy félelmetes. És ahelyett, hogy másokat osztogatnál nagyokosan, előbb kapj a víztoronyhoz és nyugi, relax. Nem kell mindenkit csaholó kutyaként megugatni, csak azért, mert biciklit tol el az orrod előtt.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#106) Lenry válasza Dißnäëß (#105) üzenetére


Lenry
félisten

de itt nem arról van szó, hogy pár programozó bohóckodik egy garázsban, és hátha majd egyszer kisül belőle valami.
országnyi mennyiségű áramot pazarolunk el erre, gazdasági problémákat okoz.
ez szerinted oké?

Olyan szinten nem látod a nagy képet, a honnan-hovát
muti a honnan-hovát, légyszi!!!!
valaki! egyetlen egy ember írja már le, hogy ez miért jó! könyörgöm!

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#107) btprg válasza Lenry (#106) üzenetére


btprg
senior tag

Ez a jövő, nem érted??????!!!!!!4 Menj vissza a barlangba alufólia-sisakban laposelemes zseblámpával, ha nem tetszik!! :DDD
:DD :DD

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#108) Lenry válasza btprg (#107) üzenetére


Lenry
félisten

zseblámpa? pfff.
fáklya 4 evah

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#109) anulu válasza Dißnäëß (#105) üzenetére


anulu
félisten

tök jó lenne, ha valaki vázolná a "big picture"-t, mert jelenleg annyit látok, hogy
a) irtózat mennyiségű energia elég
b) egyre több típusú alkatrészből hiány van/lesz csak azért, mert valakik virtuális pénzzel játszanak.

jó lenne, ha valaki értelmesen végre elmondaná, hogy mégis mi a búbánatra jó ez az egész. talán akkor megváltozna a véleményem azokról, akik ezzel baromkodnak. mert jelenleg úgy állok hozzájuk, hogy "ott a csákány, és mehetnék igazi bányába. annak több értelme lenne!"

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#110) , válasza Lenry (#97) üzenetére


,
addikt

Ha összeomlik valaha is.

(#111) noPublicFG válasza cinemazealot (#27) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Reméljük lesz gépház-coin is, túl olcsók a gépházak! :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#112) cinemazealot válasza anulu (#109) üzenetére


cinemazealot
addikt

A big picture valószínűleg az, hogy függetlenedjen a pénzforgalom a bankoktól, illetve legyenek olyan tranzakciós lehetőségek is, amiket a bankok és pénzügyi felügyeleti szervek nem tudnak nyomon követni. Ez a fajta függetlenedés egyfelől tényleg hasznos tud lenni (lásd világválságok), másfelől rizikós, mert ha egy megbízható felügyeleti szerv nem tanúsítja a pénzmozgások megbízhatóságát, akkor ugye én, egységsugarú Gipsz Jakab, merjek-e azzal a pénzzel foglalkozni?

A nyilvános kriptók koncepciója az, hogy mindenki látja a pénzmozgásokat, ezért a megbízhatóság nagyjából adott. Ehhez viszont az is kell, hogy ne lehessen ezt a megbízhatóságot úgy meghamisítani, mint pl. a netes értékeléseket vagy befolyásolni, mint az állam által kontrollált valuta árfolyamokat. A megbízhatóságért tehát meg kell dolgozni, ezt reprezentálja a bányászat (ami nyilvánvalóan nincs ingyen). Ami egyébként nemcsak "bányászat", tehát a bányász nem csak pénzt teremt vele, hanem azt a megfelelő megbízhatóságú tanúsítványt (gyakorlatilag a blokkot) állítja elő, ami magában foglalja egy adott elmúlt időszak tranzakcióit. Ha tehát elvégzel egy tranzakciót, akkor az úgy lesz hiteles és megbízható, hogy azt több bányász által előállított blokk is tanúsítja. Ahhoz, hogy ezt a tanúsítást (blokk generálást) a bányászok elvégezzék, egyfelől kapnak némi jutalékot (fee), másfelől adott blokkmennyiség után kapnak egy kis jutalmat is (reward), amivel egyben az adott kripto valuta forgalomba bekerülő mennyiségét is "gyarapítják". Ez utóbbi azonban valutától függően véges (a valuta saját szabályai szerint), így a majdani értékvesztés veszélye nem (vagy kevésbé) áll fenn.

Idővel (BTC esetén talán ~120 év) a bányászatért kapható jutalom csökken, majd meg is szűnik, így később a bányászat már nem lesz annyira kifizetődő, mint ma. A blokkgenerálásért kapható jutalék viszont megmarad. Kérdés, hogy ez is elegendő lesz-e később ahhoz, hogy maradjon annyi bányász a világon, aki elvégzi a tranzakciók tanúsítását reprezentáló "blokkgyártást", így a rendszer nem áll földbe. :) Ahhoz ugyanis, hogy akár csak a tranzakciók is nyilvántartásba kerüljenek, folyamatosan szükség van a bányászatra. ... Mint ahogy a nagy bankok épületének fűtésére és bankárok és pénzügyi tanácsadók fizetésére. Épp csak ez közösségi alapú.

Ha hülyeséget írtam, kérlek, javítsatok ki. És félreértés ne essék, én sem rajongok a dolog piaci hatásaiért, de az ötlet maga tetszik.

(#113) k-adi válasza Dißnäëß (#105) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Olyan szinten nem látod a nagy képet, a honnan-hovát, hogy félelmetes"

mert te látod? írd már le miaz

(#114) pilóta válasza cinemazealot (#112) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez mind rendben is van, csak az a baj, hogy valami félrement, amikor 100 Ft átutalásához 95 Ft-nyi áram kell. Ennél kicsit olcsóbb a banképületek fűtése. Ez nyilvánvalóan nem fenntartható...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#115) anulu válasza cinemazealot (#112) üzenetére


anulu
félisten

valamint azt se felejtsük el, hogy egy hibás tranzakciónál mit tudsz tenni? semmit? ha esetleg tudod, hogy kié a wallet (mert ismered) és jó fej, akkor visszautalja. ha nem, akkor azt az összeget buktad. legyen akár 0,000000000000000001 BTC vagy 2,5 BTC vagy ETH vagy akármi. ez így ebben a formában nem más, mint játékszer. csak mocsok sok energiába kerül.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#116) mepet


mepet
addikt

Sokan bányásztunk már HDD-vel korábbi kriptoérméket. Pl: BURST és STORJ. Egyik sem okozott semmilyen HDD hiányt.

(#117) cinemazealot válasza pilóta (#114) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem 100 Ft átutalásához kell 95 Ft áram, hanem egy vagy akár több ezer darab 100 Ft (vagy 100 millió Ft) értékű átutalás hitelesítéséhez. Te, aki csak kereskedsz 100 Ft értékben ugyanannyi áramot fogyasztasz, mint ha erre egy bankot bíznál meg. Ha ezt a tranzakciódat (és másik néhány ezret) hitelesíti 5-10 bányász által generált blokk, akkor azoknak a tranzakcióknak összességében csak annak az 5-10 bányásznak az adott blokk legenerálásához elhasznált elektromos energiája az "ellenértéke". Ez szerintem még mindig eltörpül egy bankhálózat ugyanarra az időszakra vetített energia felhasználásának költségéhez képest. Csak mivel a tranzakciók folyamatosan jönnek létre és még mindig jár jutalom a bányászatért, a bányász rigek is folyamatosan fogyasztanak. Ahogy a banki infrastruktúra is folyamatos költségekkel jár, amiket mellesleg Te fizetsz ki havi számlavezetési díj formájában.

#115 anulu
Ez így van, bár én inkább egy technológiai kísérletnek nevezném, amibe történetesen sikerült elég sok embert bevonni. Viszont egy félrement banki tranzakciónál sem feltétlenül fog a bank egy személyben melléd állni, mindenképpen szükséged lesz a másik fél belátására, ha vissza akarod kapni tőle a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#118) pilóta válasza cinemazealot (#117) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez ott hibádzik, hogy csak a bitcoin bányászat/tranzakciók önmagában több energiát fogyaszt, mint az összes bank fűtése, fenntartása, világítása, szervereinek energiafogyasztása és bárakármilyen egyéb költségei összesen, miközben milliárdszor több a tranzakció. Ergo a bitcoin energiaköltsége milliárdszorosa a sima banki költségeknek. Ez a gond. Ha versenyképes akar lenni hosszútávon, akkor inkább alá kell mennie költségekben, nem sokszorosának lenni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#119) cinemazealot válasza pilóta (#118) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez sajnos így van.

(#120) anulu válasza cinemazealot (#117) üzenetére


anulu
félisten

stornöztattam már banki tranzakciót, és én is kaptam SMS-t a bankomtól, hogy nekem utalt összeg hibás volt, és visszavonva.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#121) anulu válasza mepet (#116) üzenetére


anulu
félisten

storj nem bányászat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#122) D.Va válasza updog (#100) üzenetére


D.Va
senior tag

Ja de ;] Nekem is van belőle. HODL :DDD
Egyébként próbáltam konyhanyelven fogalmazni, tudom felületes amit írtam, de a sok okos aki osztja az észt háttérinformáció nélül, az úgyse értené meg... lehet még így se... :D

[ Szerkesztve ]

(#123) Graphics válasza mepet (#116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ÉS ahogy elnézem túl nagy lendületet sem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#124) Anonymusxx válasza FattyDove (#8) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Nem kell minden szart elhinni, amit olvasol, de nem akarok offolni...

(#125) waccamár válasza Anonymusxx (#124) üzenetére


waccamár
senior tag

Olvasd el Steven Pinker - Felvilágosodás Most című könyvét, ha szeretnél bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy "sosevótmégilyenjó". Pinker elég jól és tudományos igényességgel körbejárja a témát, mindent statisztikákkal bizonyítva és levezetve. Tényleg sosem volt még ilyen jó. Az is tény, hogy ezt a legtöbben nem így érzik.

(#126) blackcoffee válasza Lacee83 (#96) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Akkoriban az emberek életét tették tönkre a járványok, most az utazásodat és szórakozásodat 1-2 évig. :F

(#127) FattyDove válasza Anonymusxx (#124) üzenetére


FattyDove
őstag

Oksika.

[ Szerkesztve ]

(#128) k-adi válasza blackcoffee (#126) üzenetére


k-adi
nagyúr

most is

neki lehet nem, de azért sokaknak (lásd, vendéglátás, kultúra, stb.), főleg akik nem tudnak homeoffice, stb

(#129) Márton


Márton
nagyúr

Na végre, még a végén visszajönnek az igazi programozók és megszabadulunk a GB-os alkalmazásoktól. :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#130) btprg válasza Márton (#129) üzenetére


btprg
senior tag

Ne félj, ilyen sohase lesz :) Annyira el van már minden bonyolítva, hogy ilyen bloat framework-ök nélkül már szerintem hozzá se lehet kezdeni, ha egy olyan programot akar írni valaki amilyen mostanában megszokott. Így marad a gigahertzes processzort maxra pörgető SD videó lejátszás, meg ~100MB nagyságrendű memóriát zabáló aknakereső játék.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#131) Márton válasza btprg (#130) üzenetére


Márton
nagyúr

jah, pia, pia, utópia..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#132) Danex válasza Márton (#129) üzenetére


Danex
addikt

Nem éri meg, illetve olyan határidőkkel kell dolgozni, hogy nagyon idő sincs gyakran az optimalizációra.

Pl 80%-os sebességre lefejleszteni valamit 1 egység idő, 90%-osra 4 egység, 99%-osra meg 20 egység.

10% pluszért nem éri meg a 500%-os költség a legtöbb esetben, olcsóbb a hardvert fejleszteni.

(#133) Apollyon válasza Danex (#132) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazi programozókról beszélt...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#134) cinemazealot válasza Apollyon (#133) üzenetére


cinemazealot
addikt

:C

(#135) Lacee83 válasza blackcoffee (#126) üzenetére


Lacee83
tag

Az én "utazásom és szórakozásom" másnak munkát ad (jelen esetben pont nem ad). Az idegenvezető, az utazási iroda adminisztrátora, könyvelője, idegenvezetője, buszsofőrje, szállodai recepciós, pincér szakács....

Visszatérve a bányászatra előbb utóbb az adóhivatal is elkezd kopogtatni a befektetések hozamai miatt.

(#136) Lenry válasza btprg (#130) üzenetére


Lenry
félisten

az igazi programozó FORTRAN-t használ, ahhoz szerintem nincs bloat framework

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#137) hunluki válasza Lenry (#136) üzenetére


hunluki
senior tag

Igazi programozó gépi kódot ír, sőt csak egyeseket és nullákat, a többi csak erőforrás pocsékolás ;)
A programozó abban ír amiben a megbízója elfogadja/kéri és pénzt keres vele. Ha van olyan nyelv amivel 10 perc megírni valamit akkor nem fog ugyanazért a pénzért éveket csiszolni rajta hogy jobb legyen.

A programozó bére többe fáj mint vasat venni. Azt nem mondom hogy ez jó de ez a valóság.
#132 szépen kifejtette.

(#138) Apollyon válasza hunluki (#137) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De nem csak a corporate bullshit világa létezik, hanem az opensource-é is, ahol enyhén szólva jelentősen kevesebb a bloatware.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#139) hunluki válasza Apollyon (#138) üzenetére


hunluki
senior tag

Ott több a lehetőség. Én is szeretek reszelgetni és rpi-n futtatni a mindent is, de azért errefele is rengeteg a szemét, viszont legalább lehet válogatni.

Lásd pl ablakkezelők, egy trinity -igaz kicsit retro- de egy sajtreszelőn is villámgyors, ellenben egy gnome már egészen más tészta, vagy régebben a KDE, mondjuk ő meglepően sokat javult.

Az hogy valami opensource nem jelenti azt hogy automatikusan nem bloat. Szerencsére ha valakinek nem tetszik és megvan rá az ideje/kompetenciája akkor csinál jobbat és kész.

(#140) Lenry válasza hunluki (#137) üzenetére


Lenry
félisten

akkor kötelező olvasmány

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#141) hunluki válasza Lenry (#140) üzenetére


hunluki
senior tag

2. Vagy fél tucat félig üres csésze hideg kávé. Esetleg csikkek is úszhatnak a kávéban, ha nem lehetett megtalálni a listák között a hamutartót. Néha a csészékben narancslé van.

:DD :C :R

(#142) Lenry válasza hunluki (#141) üzenetére


Lenry
félisten

nekem a kedvenc mondatom ez belőle:
"Egyébként az igazi programozó akármilyen nyelvben is bír FORTRAN programokat írni."
:DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#143) dabadab válasza cinemazealot (#112) üzenetére


dabadab
titán

Ez a fajta függetlenedés egyfelől tényleg hasznos tud lenni (lásd világválságok)

Ezt így hogy? A világválságokat tipikusan az ilyen "függetlenedések" okozzák.

DRM is theft

(#144) Rodi 4.80 válasza cinemazealot (#112) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

A pénzforgalom sosem lesz független a bankoktól, ma is ők adják a zsetont mindenre, többszáz éves dinasztiákról van szó, ezek nem 5-10-20 évben gondolkoznak. Ha nem is a mostani hagyományos bankok fújják a kriptopénz lufit, az élére állnak mire az egészből lesz valami.

(#145) copass válasza Lenry (#142) üzenetére


copass
veterán

az igazi programozók 64k intro-t írnak! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#146) Márton válasza copass (#145) üzenetére


Márton
nagyúr

úgy van, ezekre gondoltam én is!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#147) cinemazealot válasza copass (#145) üzenetére


cinemazealot
addikt

És nem elég, hogy nagyon tudnak programozni, de még művészi érzékük is van... :Y

(#148) kilua


kilua
senior tag

Olvasva a hozzászólásokat: igen a feleslegesen túl energiaigényes bitcoinnnal tényleg kezdeni kellene valamit. Az is a baj hogy a bitcoin bányászok minden olyan fejlesztést leszavaznak ami csökkenti a profitjukat (ez érthető)

Lehetne egy hardfork proof of stake alapú Bitcoint kellene létrehozni (mindenkinek ugyanannyi maradna, és ugyanúgy jönne létre csak nem munkával hanem az érme birtoklásával lehetne bizonyítani a jogot a blokklánchoz írásra, azt hívnák a tőzsdék bitcoinnnak a pazarló módon bányászottat meg el lehetne felejteni. Olcsóbb gyorsabb energiahatékonyabb lenne, és nem Kínában összpontosulna a nagy része.

Pont mint az ethereumnál akarják.

[ Szerkesztve ]

(#149) copass válasza cinemazealot (#147) üzenetére


copass
veterán

na igen. conspiracy nem szrral gurigázik! :D nem semmiért nyerik a compokat sorra.
ez mondjuk azért dúrva mert 4,5 percnyi animáció.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#150) cinemazealot válasza copass (#149) üzenetére


cinemazealot
addikt

Meglehetősen jó minőségű zenével! :K Ilyenkor sírom vissza a MOD, S3M, XM és a még jóval előtte létező FM szintézissel előállított zenéket (ami picivel volt csak jobb a C64 zenéinél). És valószínűleg ennek is minden eleme generált, de ha közben meg ránézel az animációra és meglátod azokat a 3D objektumokat, meg az azokra ráhúzott textúrákat, meg magát az animációt, akkor azért elkezdesz gondolkozni, hogy egyfelől hogyan tudták ezt összecsomagolni 64k-ba, másfelől milyen kód optimalizáció játszik még mellette, hogy maga az animáció is tartalmas, látványos, szórakoztató és változatos... :D

Más kérdés, hogy ezen a 4,5 percen talán hónapokon át dolgoztak. És ez nyilván nem az a fajta tevékenység, amit pl. egy multi "szoftverfejlesztés" címen elvár. Pedig, kifejezetten példamutató lehetne ez a fajta precizitás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.