Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #68216320


#68216320
törölt tag

Hát ez remek. Már nagyon várom, hogy az elpakolt 486-osom ismét jó gépnek számítson majd?

(#2) speter33 válasza #68216320 (#1) üzenetére


speter33
aktív tag

Teljesen elhülyült az emberiség :rules::whip2:​​​​​​​:rungun:
A végén mivel lehet még bányászni?:kapsz:
Őrültgyors egérnyomogatással? :nagylol::nagylol::nagylol:

[ Szerkesztve ]

(#3) Yeffy


Yeffy
veterán

fantasztikus, nem tudom, mi hianyzott meg

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#4) copass


copass
veterán

hdd után várható volt az ssd is...bármivel fognak kaparni ami csak számolni tud...
már commodore 64-el is lehet! :D persze teljesen értelmetlen, de lehetséges.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) Z10N válasza speter33 (#2) üzenetére


Z10N
veterán

A masok kapzsisaga lesz a vesztunk, ez mar latszik...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6) speter33 válasza Z10N (#5) üzenetére


speter33
aktív tag

Én azt javasolnám, hogy mindenki termelje meg magának a bányászáshoz szükséges áramot.
Dinamó mehet is fel a szemétszedő talicskákra :K

Amúgy szerintem már elvesztünk.
Elég csak szétnézni mi folyik a világon.
Ezt már nem hozza helyre semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#8) FattyDove válasza speter33 (#6) üzenetére


FattyDove
őstag

"Elég csak szétnézni mi folyik a világon."

Mármint arra gondolsz, hogy jelenleg olyan szintű béke és biztonság van a földön, mint még előtte soha?

(#9) Narxis válasza #20749568 (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pl. a bányászást előbb vagy utóbb büntetni kell. Majd amikor az áramellátást veszélyezteti talán akkor cselekedni fognak.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#10) ledgeri


ledgeri
nagyúr

#6 + #9 Kész: Vegyenek maguknak egy erőművet, és meg van oldva :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11) anulu


anulu
félisten

mennyire politikailag korrekt elküldeni ezeket a "bányászokat" a francba?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) nubreed


nubreed
veterán

Tehát GPU lesz de SSD nem? :D Csodás...

#11 anulu: gondolom nem PC, de én veled együtt elküldöm őket, ezen ne múljon. :R

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) hunluki


hunluki
senior tag

Igaz HDD, de a fene tudja mi lesz az árakkal alapon gyorsba beszereztem parasztnasnak itthonra 2x4 terás ironwolfot meg egy 2 hdd-s dokkolót, hétvégén már madzagolom is hozzá a pi-hez.
2 hónapja filózok rajta, ez volt a trigger.

(#14) wolfman válasza Narxis (#9) üzenetére


wolfman
veterán

Áramellátás hagyján, de nem buta emberek szerint a föld átlaghőmérsékletét is növeli.

Gondolom ennek is Kína lesz a közepe.

#12 nubreed: Azt hiszem ez se lesz, meg az sem!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) Rive


Rive
veterán

Nem lehetne ezeket a kreatív embereket elküldeni valami bányába :F
Mármint :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16) anulu válasza Rive (#15) üzenetére


anulu
félisten

akár. de a világnak még van jópár ilyen "szép" helye

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) k-adi válasza nubreed (#12) üzenetére


k-adi
nagyúr

inkább gpu legyen és ssd ne

ha ssd drágul 2-4-6x annyiba még az is jobb, mintha a gpu drágulna 2-4-6x annyira

(#18) ledgeri válasza k-adi (#17) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Háát... több dolgot lehet használni dedikát gpu nélkül, mint háttértár nélkül...
A 0 órás steamkönyvtárak sem kérnek új gpu-t minden évben....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19) nubreed válasza wolfman (#14) üzenetére


nubreed
veterán

Előre hozom az SSD vásárlást, aszem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20) floatr


floatr
veterán

Akkor leszünk igazán bajban, ha a következő kriptovalutához WC-papír kell nagy mennyiségben

(#21) Danex


Danex
addikt

Elég hibás a cikk, mármint utánaolvasva a Chia-nak, a gyors SSD csak a kezdeti "block" létrehozásához kell, utána már oda másolja az ember a blockot ahová szeretné, onnantól kezdve az SSD-nek semmi dolga.

Azért kell a gyors SSD-mert egy ilyen 100GB-os block létrehozása még SSD-re is kb 5-6óra, merevlemezre meg bőven több. De önmagában nem az SSD-n történik a tárolás.

(#22) waccamár


waccamár
senior tag

oké, nem néztem nagyon utána, meg alapvetően kriptóból is hiányos a tudásom, szóval világosítsatok fel... Egyrészről fura nekem az, hogy egy ígéretre ennyire ráugrottak a kínaiak. Miért? Egyelőre pontosan 0-t ér, annyit, mint a Pi Coin - amit szintén nagyon hypolnak, de ott legalább csak idő van mögötte.

Miért kell ide a tárhely? Mi lesz a proof? Mi adja az értékét? A BC értékét adja a számítási teljesítmény illetve az, hogy az emberek hisznek benne - ezt értem. De ennél?

(#23) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem lesz ebből semmi. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) anulu válasza Apollyon (#23) üzenetére


anulu
félisten

amennyi hülye van a világon, erre nem fogadnék nagy tétben :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Z10N válasza Apollyon (#23) üzenetére


Z10N
veterán

Azt mondod? Valaki replika rtx3080-t arul ebay-n (3d print) tobb szaz dollarert es megvszik.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#26) Z10N válasza anulu (#24) üzenetére


Z10N
veterán

Igy van. Elerkeztunk az "Internet Idioitai" korszakohoz, aka IoI az IoT utan. Szegyen, hogy mire hasznaljuk az eroforrasainkat.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) cinemazealot válasza waccamár (#22) üzenetére


cinemazealot
addikt

Láss a sorok mögé: túl olcsóak lettek az SSD-k, fel kell hajtani az árakat. Ennyi.

(#28) Dißnäëß válasza cinemazealot (#27) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Így van, és a csúnya orosz vagy kínai mindig rendelkezésre áll, mint mumus, ugyanúgy, mint a filmekben. De hát ott is mindig elhiszik, ki a jó és ki a gonosz, akkor why the heck not to do it in real life, for fuck's sake ? :D

Ennyike, zárható.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29) Apollyon válasza anulu (#24) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt én se. :DDD
De ha tegyük fel tévedek, és tényleg nagy ssd felvásárlás lesz, akkor tök mindegy, hogy a kicsiket (<1TB) nem veszik tömegével, annak is fel fog menni az ára.
Kb. ugyanúgy, ahogy most a GT 720-730 is 30 ezer forintért megy. :DDD Holott biztos, hogy ezekkel senki nem bányászik.

Aztán tovább eszkalálódik, mindegy lesz, csak legyen tárhely (nand), és befertőzi az SD kártyákat meg a hdd-ket is...

De viccet félretéve, ez most csak pánik, mert globális chiphiány van, kell fokozni a szenzációt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) [K2]

Valaki igazán kitalálhatná már azt a kriptovalutát, ahol a számítási teljesítményt adjuk el. Ahol nem a semmit, vagy egy végtelen ciklust pörgetünk, hanem adatot dolgozunk fel vagy valamit kiszámítunk...

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#31) waccamár válasza [K2] (#30) üzenetére


waccamár
senior tag

múltkor egy haverommal beszélgettünk, aki meglepődött azon, hogy a bitcoinnál gyakorlatilag a semmit számolja a gép :D Ő abban a hitben élt, hogy pl. a számítási teljesítmény "el van adva" és azt más használja - és tényleg, mennyivel több értelme lenne :)

(#32) speter33 válasza [K2] (#30) üzenetére


speter33
aktív tag

Nekem vagy 20 éve a SETI pörgette a gépemet.
És az ember azért nem kapott egy fillért sem.
Persze akkor még a felfogás is más volt...

[ Szerkesztve ]

(#33) Apollyon válasza [K2] (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

BOINC nevű programban lehet ilyeneket csinálni, olyan jelentéktelen dolgokat, mint rákkutatás és társai. Csak ugye az adomány alapon működik, vagyis a gépidőt és esetlegesen az arra elfogyasztott áramot adományozod a projekthez, cserébe semmilyen pénzt nem kapsz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) [K2] válasza speter33 (#32) üzenetére

Most is létezik hasonló: [link]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#35) tomazin válasza anulu (#24) üzenetére


tomazin
veterán

Volt már ilyen, csak most valamiért ezt tolják a hírforrások, hogy ez milyen új. A PH-s hír topikjában már beírták. Burst coinnak hívják, rá lehet keresni. 2014

#32:
nekem ma is számol. bár nem seti, de amíg dolgozok, addig elfér. nagyon sok projekt van, legtöbb cpu-ra, de van gpu-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#36) pilóta


pilóta
nagyúr

Kellene már valami környezetbarátabb dolog az ilyen coinok helyett.
Mittomén, lehetne tulipánhagymákkal tőzsdézni... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37) anulu válasza Apollyon (#29) üzenetére


anulu
félisten

a poén része ennek az, hogy mivel az enterprise ssd/hdd-ket kezdték el felvásárolni, azoknak a hiánya miatt első körben nem az átlag emberek, hanem az enterprise-ok/cloud providereknél lesz plusz költség, illetve ssd/hdd hiány.

valamint egy fontos dolgot tudni illik: az enterprise hdd-k nem megbízhatóbbak, mint a desktop cuccok sőt. ellenben gyorsabbak ÉS a szolgáltatói szerződés miatt rövid időn belül cserélik a partnerek gariidőn belül. ezért is van az, hogy a SP/DP SAS HDD-k hullanak, mint a legyek ősszel. cserébe gyorsak.

ilyen nagyvállalati szerződést viszont kötve hiszem, hogy a "nagyon mélyen tisztelt" bányászok kapnának az SSD-ikhez. cserébe miután meghajtották őket nettó szét fognak esni.

hosszabb távon szerintem vagy megy ez a bányászat a lecsóba, vagy a 7200rpm-es desktop vinyókra fog beállni. az 5400-asokat nem gondolnám, hogy megéri bevetni. aztán persze majd kiderül, hogy mennyi képzeletbeli pénz van ebben.

mindenesetre r*hadjanak éhen ott, ahol vannak. szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) anulu válasza pilóta (#36) üzenetére


anulu
félisten

vagy ha ennyire akarnak, menjenek szenet bányászni. vagy hangyát számolni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) nemlehet válasza waccamár (#22) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez így van. Megint sikerült jó kis crypto ellenes hangulatkeltő cikket írni ami a napi.hu-tól meg ezeketől a szaroktól oké, de a PH utána nézhetett volna.

Amúgy el lehet olvasni a whitepapert minden coin-nál (aminél nem az 1000% hogy scam). Itt van amúgy elég röviden leírva hogy hogy működik és miért lehet tárhellyel "bányászni".

Nyilván köpködéshez nem kell olvasni. De ez pont nem égeti az energiát mint egy classic proof of work coin és elvileg nem is ír álllandóan nagy intenzitással mint a burstcoin.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#41) pilóta válasza speter33 (#40) üzenetére


pilóta
nagyúr

Erre próbáltam utalni én is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42) fatpingvin válasza waccamár (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

elég szomorúnak érzem hogy a huszonkettedik komment az első ami legalább minimális hozzáértésse enged következtetni.

mindenki hisztizik de konkrétumok nincsenek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#43) #68216320


#68216320
törölt tag

CPU és VGA eddig is tudott bányászni. Most már az ssd és hdd is tud. A hangkártya meg csak úgy hever a gépben? Semmi dolga? Nem lehetne néhány hangkártyát összekötni és együtt nyekeregve még valami lóf*szt bányászni vele? Mondjuk legyen Silent vagy Noise Coin.
Na, valaki? Kiaknázatlan terület.

(#44) Padree


Padree
senior tag

Szerintem a hardver cégek vannak az egész cécó mögött. Most az ssd gyártók kartelleztek össze, megbíztak pár kópét dobjanak össze valami kriptovaluta rendszert amihez ssd-k kellenek...

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#45) hunluki válasza #68216320 (#43) üzenetére


hunluki
senior tag

És a RAM? MemoryCoin! 10%-ot kérek az ötletért :D Sőt, ha már itt vagyunk ott van egy csomó gamepad/korány, JoyCoin! Sőt, nyomtassunk pénzt! PrintCoin! Scannerekkel lehetne beváltani.

[ Szerkesztve ]

(#46) Apollyon válasza fatpingvin (#42) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már bő egy éve pandémia van, meg karantén, sokan be vannak zárva a négy fal közé. Az otthoni szórakoztatás egyik kiemelkedő eleme a pc gaming, és most a bányászok miatt is, de főleg miattuk, félmillióba kerül, de legalább háromszoros áron van egy kritikus alkatrész, ami már ugyan nem először fordul elő, mert kb. 4 éve minden év elején ez történik a bitcoin láz következtében. A dolog közben már globális chiphiánnyá evolválódott, és lehet, hogy ez most hosszú évekig is eltart, és kialakult hiány + brutális áremelkedés valószínűleg átterjed más elektronikai eszközök elérhetőségére is.

Szóval ja, azért érhető hogy megfáradt a nép és jön a rage meg a hiszti a kriptovaluta hallatán, konkrétumok nélkül is.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#47) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naszuper, most lőjék agyon egész kriptobaromságot, csupán azokat engedélyezve, ami műanyagszeméten, rohadt kajamaradékon és ócskavason fut...

#44: simán előfordulhat. Vadnyugat 2.0

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) fatpingvin válasza Apollyon (#46) üzenetére


fatpingvin
őstag

jön a hiszti. ennyi. én nem is akarom ezt ennél tovább dimenzionálni. nem, semmilyen szinten nem tudok együttérezni a videojátékfüggőkkel. nem érdekel a nyomoruk. leszarom hogy nem tudnak a legújabb videojátékokkal ultrahájend settingen játszani. ha ekkora nagy érvágás akkor tetszettek volna valami értelmesebb hobbit keresni.

tessék, lehet nekem esni, máér kib*szottul elegem van abból hogy az ÖSSZES fórumon kb témától függetlenül ez a raplizás megy. drága a videokártya, igen. ha tényleg szükséged van rá akkor megveszed ennyiért is, ha meg nem akkor nem értem miről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#49) hunluki válasza fatpingvin (#48) üzenetére


hunluki
senior tag

Videójátékfüggő vesz konzolt (előző gen) és boldog. Vagy előfizet cloud gamingre. Akinek meg ez a hobbija csak szeretne egy jó gépet amivel játszhat, na ez a réteg anyázik.
Amúgy a hiszti tényleg picit erősebb a kelleténél, az én gépem se mai csirke és simán játszok az összes új játékkal, max le kell csavarni a grafikát mediumra és jónapot.

(#50) t72killer válasza fatpingvin (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszönjük Emese. Sok sikert a VGA-nélküli videoszerkesztéshez, grafikai és egy sor egyéb munkához.

Az is megvan ugye, hogy a memóriachipeknél is masszív hiányt produkált a kriptoőrület, aminek köszönhetően a telefonod is drágább.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.