Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Mondjuk még az elsőt sem láttam, de amennyire hallottam az sem lett több mint átlagos, de nyilván a bevételek visszahozták a készítés költségeit, és ha már egy dollár nyereség volt, akkor lesz foyltatás.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#2) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Neee :(( Az első nem lett valami jó, inkább sorozatot készítsenek - lehetne ilyen LOST Eltűntek szerűt - mint egy újabb részt. Az a baja ennek is, hogy a játék túl sok mindent tartalmaz ahhoz, hogy azt egy 2 órás mozifilmbe bele lehessen sűríteni. Ez olyan, mint ha a Witcherből is egy mozifilmet akarnának, ugyanúgy ott sem működne.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#3) rdt89


rdt89
addikt

Az első rész egy Dóra a felfedező inkább mint Tomb Raider, kifejezetten nem tetszett, pedig a zenéje marha jó volt. Tipikus: ebből többet is ki lehetett volna hozni eset.

(#4) LeventeV válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


LeventeV
senior tag

+1
A videojatekok szerintem is jobb alapanyagok lennenek sorozatoknak. Raadasul az elmult evekben reneszanszukat elik a sorozatok.

(#5) BiP válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Majd meglátjuk, hogy sorozatként fog-e működni.

(#6) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Pont tegnap néztem meg az első részt HBO GO-n.
TR-ként elég gyenge volt, mármint szinte semmi utalás nem volt a játékból a neve meg a csákányt leszámítva, de egy kaland/akciófilnek simán elment. Persze nem volt kiemelkedő, de bőven nézhető.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7) Medocsabi válasza Sirandrish (#6) üzenetére


Medocsabi
addikt

Abszolút egyetértek. még annyit, hogy a helyszínekről azért hébe-hóba beugrott a játék is :)
más: Nem tudja valaki,a Warcraft mozinak nem lesz folytatása?

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem tetszett az első rész is.Jó kis akció kaland film volt.Aki úgy ült le megnézni,hogy egy konkrét játék adaptációt várt,annak valóban csalódást okozhatott a film.Várom a folytatást hogy melyik helyszínre viszik tovább a film történetét.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) D.Va


D.Va
senior tag

Én az első résznél annyira szkeptikus voltam és annyira nem volt szimpi a főszereplő hogy meg sem akartam nézni a filmet. Tehát nem vártam tőle sokat. Ehhez képest egész jó lett, nekem tetszett. Szerintem sokaknak túl nagy az elvárása egy Tomb Raider filmmel szemben.
Legjobb filmet a Tomb Raider 4-ből (egyiptom) lehetne csinálni, de azt a témát szinte egy az egyben lerágta a Múmia film, így az is kiesve. Még esetleg az elég darkos hangulatú Angel Of Darkness is elég jó film sztori alap lehetne, ott a játék darkos hangulata engem eléggé megfogott. A sztori is érdekes volt.

Még a Tomb Raider II Dagger of Xian is érdekes lenne, de ugye ezt a "kínai témát" valamennyire láthattuk az Angelina féle második TR mozifilmben. Meg ugyanebben a TR Underworldöt is a film elején a görög tengeri résznél.

Szerintem mindegyik TR mozi egészen élvezhető volt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#10) melega


melega
őstag

Nekem az Angeline Jolies részek jobban tetszette, viszont mivel a főszerplő az egyik kedvenc színésznpőm, így érdekel mit alakít a második részben. Remélem nem olyat amit már 100 szor láttunk.

(#11) Giovan! válasza Medocsabi (#7) üzenetére


Giovan!
addikt

Elvileg nem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#12) BiP válasza Giovan! (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Kár, pedig önmagában az is nézhető volt.

[ Szerkesztve ]

(#13) Giovan! válasza BiP (#12) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem nem igazán jött be. Már a casting rosszat sejtetett (pl. az ökké vigyorgó Travis Fimmel mint a lore szerint hosszú ősz szakállú, lakonikus, öreg Lothar), de ezt még elviseltem volna. Maga a sztori ami megölte a dolgot. Olyan semmilyen lett, még úgy is, hogy én WoW-osként nagyon vártam ezt a filmet.
Pedig az alapanyagul választott első háború eléggé brutális és pusztító volt, de ebből alig jött át valami. Ezen mondjuk sokat segített volna ha elviszik Stormwind elpusztításáig a cselekményt (meg nem próbálnak gyerekfilmet csinálni belőle), de gondolom folytatásra terveztek (mint a Hobbitnál, ott is egy unalmas semmi lett a vége a sztori feldarabolásának).
Persze voltak jó pillanatai (pl. a Dark Portal megnyitása eléggé királyra sikeredett), de pl. a fel nem épített karakterekért (ami az emberi oldal esetén pláne szembetűnőre sikeredett) ez sem kárpótolt.

Na de nem kesergek itt offban, simán lehet hogy másnak meg tetszett, nem vagyunk egyformák :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#14) BiP válasza Giovan! (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont ezért írtam, hogy önmagában. Nyilván, aki Warcraftos, vagy WoW-os, annak egy Bogyó-Babóca a sztori. De nekem, aki a Warcraft2-vel játszott utoljára, (igaz, azzal sokat) így egyszer nézhető volt.

Ahogy a topikcímadó filmek is önálló kaland-akció-treasure hunt filmként megállják a helyüket, de ha a Tomb Raider játékokhoz hasonlítjuk, akkor ... inkább mégse hasonlítsuk.
Szóval mindig érdemes elvonatkoztatni az eredeti játéktól, világtól, mert csalódni fogunk. A film másik műfaj, más rétegnek szól, a fanoknak érthető módon nem fog bejönni. Ez bele van kódolva.
Ezért leszek kíváncsi a Witcherre. A sorozat más műfaj, ott talán jobban ki tud bontakozni a sztori, jobban meg lehet mutatni a világot, talán jobbat át lehet ültetni.

(#15) Giovan! válasza BiP (#14) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze, egyszer nézhető volt, azt a két órát én sem sajnálom tőle. Csak ez így kevés volt, még akkor is, ha folytatásra lett tervezve. A Gyűrű Szövetsége pl. egyedül is egy remek film lett, folytatás nélkül is megállná a helyét. Persze az nem játékadaptáció, de végső soron az is csak egy fantasy alapú történet megfilmesítve. Szóval szerintem nem mentség az, hogy “ez csak egy film a plebsnek, nem kell ráfeszülni”, mert a téma iránt nem
igazán érdeklődő közönség számára is lehetett volna izgalmas és érdekes filmet forgatni ebből a történetből. Ez szerintem egyik sem lett, pedig volt benne lehetőség.

Mondjuk valóban, sorozatként, ami magában foglalhatta volna mindhárom háborút (vagy legalább az első kettőt), valóban jobban működhetett volna a dolog, de ezt már talán sosem tudjuk meg :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#16) Dtomka


Dtomka
veterán

Ez egy jó hír, örülök hogy Vikander kisasszony folytatja a történetét ...

(#17) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Láttam az elsőt és a nem rossz, de nem is jó kategóriába esik nálam. Kalandfilmnek jó, viszont Tomb Raider-nek meg gyenge volt. Ja és a főszereplő továbbra sem túl jó választás.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) Tanisz


Tanisz
senior tag

Ez remek hír :)

Az első rész nem volt rossz, nekem tetszett. Nem egy felejthetetlen alkotás, de az új 2013-tól megjelent TR-be belefér.
Pont azon gondolkodtam, ha átültették volna filmre a 2013as játékot, hatalmas bukta lett volna, mert max a TR kedvelőknek tetszett volna (élőhalott, kicsontozó szamurájok...stb) , az meg ugye megosztó lett volna egy film szempontjából.
Nekem nincs bajom vele, hogy filmben kissé megreformálták, valósághűbbé tették. Mondhatni női Indiana Jonest csináltak belőle.

Amúgy sem lehet egy játékot vagy akár egy képregényt egy az egybe filmre átültetni.
Legjobb példák erre a Marvel filmek, ott sem sok köze van a történetnek a képregényekben fellelhetőknek, sőt sok esetben a hősök sem olyanok mint a képregényben, csak nyomokban találhatóak meg az egyezőségek :) A nagyközönség által emészthetőnek kell lennie.
Remélem az új TR film lesz legalább olyan színvonal mint az első, de remélhetőleg jobb is :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#19) Bugarov


Bugarov
aktív tag

A főszereplő vérszegény. Angelina fényévekkel jobb volt.

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Láttam az elődjét, de már el is felejtettem. Az maradt meg belőle mégis, hogy nézhető, ha nem is szuper. :DD

(#21) csongi


csongi
veterán

Azért jó ha folytatják, mert azt a gyenge első részt nem lesz nehéz megugrani :)
Ha meg ezt sem sikerül, akkor a jövőbeni sorsa el is dőlt ennek a filmes adaptációnak :)

(#22) Angie™


Angie™
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, ha egy sima, normál pcie/m2 ssd átalakítóba teszek 2db m2 ssd-t, akkor azokat raidbe lehet kötni vajon egy z390 alaplapon? Az alaplap 2db saját m2 foglalataban már működik egy radi tömb ezeken kívűl.
Vagy ezt mindenképpn csak olyan pcie/m2 atalakitóval tudom megoldani ami külön raid vezérlővel rendelkezik?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.