Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) oort válasza Baltásgyilko (#18) üzenetére


oort
csendes tag

Ebbe az NI-os doksiba nagyon ne ásd bele magad!
Ez egy felületes általános leírás ami az általa említett -régebbi- DAQ-okhoz ad referenciát.
Az egyik probléma a számodra a megszerezhetetlen PCI bridge amire ezek a DAQ-ok épülnek. Ez egy ASIC , gondolom nem kell elmagyarázni ez micsoda. A másik fele ennek az IC-nek egyfajta programozható rész amivel a kártya felé kommunikál. Emögött van egy EEPROM, ami tartalmaz rahedli infót a kártyáról és kalibrációs konstansokat... stb. Ebből adódik a probléma is mivel az IC-t japánba gyártják és nem kerül kereskedelmi forgalomba úgy mint a GPIB ICk. A másik , hogy nem vehetsz NI-os kártyát mint magánszemély... (drága is, de a minimum ordert teljesíteni kell) mondjuk a myDAQ azt aszem meg lehet venni. Ez Texasos cumókra épül és jópofa dolgokat tud, direkt oktatásra találták ki.

Ha PCI vagy PCIe felületet akarsz programozni akkor két dolgot javasolnék.
1, Ha csak szórakozásból akarod akkor bele se kezdj! Nagyon pontos időzítéseket kell itt tartani amit csak úgy nem tudsz megoldani könnyedén (bár izom FPGA-val lehet). AZ express esetében ez hatványozottan igaz. Ezt debugolni iszonyat durca eszközök nélkül nem tudod, és ha szivat a hardver pl kommunikációja akkor nem tudod hogy mit állíts át a szoftveren, ha nem látod a komunikációt az PC fele.
2; Ha mégis elszánod magad akkor vannak konkrét cégek akik fejlesztőkörnyezetet adnak PCI és PCIe felületre. Ez kb olyan mint egy pci/pcie kártya ami fixen kommunikál a gépedddel (ezt ítírni , módosítani nem is tudod) és a másik felét meg szabadon programozhatod ide aztán tényleg azt csinálsz amit csak nem szégyelsz.. ( kb mint az NI-os FlexRio 795X család).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.