Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Anaren91


Anaren91
senior tag

Ezért vesz az ember 100-200 k s kártyát, hogy Super Mario RTX el játszon rajta. Inkább tolják ezt a pénzt új játékok fejlesztésébe...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#2) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

De örülnék egy felújított NFS5 Porsche-nak :) Sajnos nem hiszem, hogy az EA áldását adná rá :(

(#3) Tiszteletes válasza Anaren91 (#1) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Pláne 3-4-500k-t. Nekem is ez jutott először az eszembe...

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#4) Cifu válasza Anaren91 (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Lightspeed Studios első sorban nVidia Shield-re portol játékokat, a Quake 2 RTX csak egy sideprojekt volt, mivel kellett valahogy demonstrálni a Ray-Tracing effekteket, amíg a nevesebb és igényesebb játékok kijönnek RTX / DXR támogatással.

Egyáltalán nem biztos, hogy ez az RTX-esített régi klasszikus játékokról szól, csak a média ezzel kötötte össze az álláshírdetést...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Hát valamit mindenképpen lépnie kell az Nvidia-nak, mert jelenleg nem sok olyan új játékot terveznek, amik kihasználnák az RTX kártyák dedikált RT magját, viszont attól a magtól az ilyen kártyák a hasonló teljesítményű AMD kártyákhoz képest komoly versenyhátrányban vannak. Amelyik RTX kártyák pedig erősebbek az AMD jelenlegi legerősebb kártyájánál, azok a 20-50% többletteljesítményért 100-300% többletárat is kérnek a pénztárnál.
Valamivel kompenzálni kell az RTX kártyák magasabb árát a szélesebb közönség felé is.

Ráadásul ott van a Crysis saját sugárkövetést nyújtó motorja, ami eleve csábítóbb, mert nem kell hozzá dedikált mag, ami a sugárkövetés nélküli alkalmazásokban csak "holt súlyként" foglalja a helyet a GPU-ban.

(#6) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A mellékelt videóban lévő framerate egy RTX 2080 Ti-al el is érhető. :D
2070-el 45-55 képkocka ha meg volt. Mindenesetre imádtam! Nem csak ray tracing került az RTX Quake II-be, hanem új textúrák is.

(#7) Dr V


Dr V
őstag

HL1-2+EP-k. Utána jöhetne a HL3.

(#8) LLKobe


LLKobe
veterán

MOHAA

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9) Bici válasza GAI (#2) üzenetére


Bici
félisten

NV kártyát nem vennék még ezért sem, de egy fullos gépfejlesztést meglépnék egy vadiúj NSF Porsche kedvéért.
Feltéve, ha csak javítanak rajta, és semmit nem rontanak el.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Predatorr


Predatorr
őstag

Egyre lassabb a google fordító (bár ez a „cikk” nem töltött benne egy hetet), és még mindig hiányos. :(

eldiablo: Kötve hiszem, hogy ne menne el, 2080-nal Exodus 40+ FPS @ 4k, Control, Shadow of TR, BF5, kvázi minden más ua. @1440p full grafikával, mitől lenne lassabb a Quake 2? Ha csak nem szartak rá optimalizálni.

Algonomus: jó pár RT játék van (bár jó részük mint játék gagyi), ennek ellenkezőjét állítani AMD marketing. ;)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#11) eldiablo válasza Predatorr (#10) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Exodus Ultrán 90 fps 2070-el ha jól emlékszem, de a Q2 RTX 45-55 fps. Exodusban halvány efektek vannak itt-ott a Q2 pedig teljesen RayTracingelt. Jó példa még erre a 1080 Ti ami Exodus latt 90FPS szintén ray Tracingel, Q2 RTX alatt 2-3 fps. :)

(#12) Predatorr válasza eldiablo (#11) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát Exodus „halványan” is elég durva volt. :D Controlban pöpec a látvány, de ultragagyi a játék. Q2-t kipróbálnám,.de sehol nem találom az eredeti lemezt, ami az ingyenességhez kéne.
Spec. Bioshock érdekelne RT. :K

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13) Alogonomus válasza Predatorr (#10) üzenetére


Alogonomus
őstag

https://www.digitaltrends.com/computing/games-support-nvidia-ray-tracing/
[link]

https://www.eteknix.com/nvidia-lists-21-games-with-rtx-real-time-ray-tracing-support/
[link]

Ez összesen 21 játék, plusz van még néhány játék, ami nem sugárkövetést, csak a kártyák "Deep Learning Super Sampling" képességét használja. Ja és ezek között már ott vannak az utólag *sugárkövetésesített* játékok is.

(#14) eldiablo válasza Predatorr (#12) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Igen, Metro Exodus elég halványan mutatja a Ray Tracinget. Nézd majd meg az RTX-es Quake-et és megtudod, miről is írok. :D

(#15) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

A NOLF-ot kérném szépen.

(the cake is a lie)

(#16) AxBattler


AxBattler
félisten

SW Dark Forces / Jedi Knight széria... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) FLATRONW válasza Alogonomus (#13) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igazából az sem egy rossz szám, ha csak a népszerűbb RTX játékokat számoljuk. Az RTX alapkövetelménye a DX12, márpedig ilyen játékokból sem vagyunk eleresztve.
Jó néhány DX12-es cím pedig AMD támogatással készül, így ezek már ki is esnek a listából, mert érthető módon nekik nem érdekük az RTX-et támogatni.

(#18) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Mafia I, L.A. Noire, GTA IV, Mass Effect trilógia, Star Wars KotOR 1-2, Jedi Outcast/Academy

csak ami így hirtelen eszembe jut, hogy kipróbálnám RT effektekkel.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#19) villamos


villamos
őstag

Pacman, Tetris, Wizard of Wor... :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#20) Alogonomus válasza FLATRONW (#17) üzenetére


Alogonomus
őstag

A gond az, hogy ebben a 21 játékban benne vannak már a fejlesztés alatt álló játékok is. Úgy azért nem acélos a szám, hogy a fejlesztés alatt álló – 2-3 éven belül megjelenő – játékokkal együtt lesz 2-3 év múlva mindösszesen 21 játék, aminél a sugárkövetéshez az RT mag kell.

(#21) FLATRONW válasza Alogonomus (#20) üzenetére


FLATRONW
őstag

Majd elválik, 2-3 év alatt még jelenhet meg több ilyen cím is, amik még nincsenek bejelentve.

(#22) Create. válasza Alogonomus (#20) üzenetére


Create.
addikt

Márpedig, ha a kövi gen konzolok támogatják az rt-t, akkor lesz majd játék is. Az más kérdés, hogy az nvidia megoldása jó vagy rossz. Én rtx2060s-el néztem meg a controlt és azt kell mondjam, hogy dlss-el is elég sokat ad a játékhoz (dlss nélkül 40 körüli fps-el azért nem olyan jó). (Maga a játék szerintem unalmas). Rt nélkül is elég erős kártyák, illetve lehet velük streamelni, így ha valakinek ez fontos és nem cpu-ból akar, akkor ez is lehet egy plusz pont mellette. Szóval én várom, hogy legyenek jó játékok rt-vel. Mondjuk addigra biztos másik vga-m lesz.

(#23) b. válasza Anaren91 (#1) üzenetére


b.
félisten

Valószínűleg az GF Now hoz lesznek ingyenes játékok ezek,de én egy új RTCW ért vagy Enemy Territory-ért simán adnék ki pénzt.
Egyébként szerintem ez egy pletykára alapuló hír ami elterjedt a nemzetközi sajtóban, ez nem biztos, hogy valóban erről szól ami a cikkben szerepel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) Alogonomus válasza FLATRONW (#21) üzenetére


Alogonomus
őstag

Válasz Create számára is.

Biztosan lesznek még RTX-hez készített játékok, csak amiket még be sem jelentettek, azok majd 3+ év múlva érkeznek, amikor már egy 2080Ti is csak jó közepes kártya lesz.
Aki kifizet most bő 160 ezret egy RTX2060S kártyáért, azt szeretne kapni is valamit azért, hogy nem inkább szűk 160 ezerért egy RX5700XT-t vett, ami nyers erőben jobb, csak nincs benne RT mag.

(#25) Create. válasza Alogonomus (#24) üzenetére


Create.
addikt

Én megkaptam a teljesítményt, amit szerettem volna. Sokat gondolkoztam, hogy full amd gépem legyen, de a fórumban látott driveres gondok miatt (amiket felsorolva láttam és már az rx470-el is tapasztaltam, ezek szerint nincsenek javítva azóta sem), én nem mertem bevállalni. Illetve én 140ezerért vettem az aorust (újonnan ha-ról pont jókor neztem rá és le is csaptam, ezt vehetjük egyedi esetnek is). Igaz én fhd 144hz-n játszok, így igazából afelé nem is engedem a gsync miatt, így több krafttal se érek kb semmit. Ráadásul ugye azt is néztem, hogy én mivel játszanék multit, igaz 1éve nem pubg-ztam, de ha multiznék az ez lenne, itt meg hozza az 5700xt szintet is. Aki pl bfv-t és forzát játszik az nyílván amd-vel jár jobban. Singleplayerben meg tényleg mind1 melyik kártyát vesszük, ha van gsync/freesync, mindkettő jól teljesít. 100+fps-nél +10-20fps sem számít nekem. Egyedül akkor leszek pipa esetleg, ha a red dead redemption 2-n nem lesz meg a stabil 60fps fhd-ban kb minden maxon és az 5700xt-n meg meg lenne. Nyílván mindenkinek más a fontos, nekem ez volt a szempontom vga vásárláskor. Az 5700xt is 160 lenne, mert ott is jó hűtésűt vettem volna. (Ekkor még csak csepegtek kifele a jobb hűtésűek, pl a nitro+ még meg se jelent akkor, de még a red devil se, az msi gaming jött ki pont).

Csak hogy on is legyen benne:
így ki tudtam legalább próbálni a dlss-el az rt-t és saját szemmel látni. Nekem bejött a dolog, de az biztos, hogy még gyerekcipőben jár.

[ Szerkesztve ]

(#26) Predatorr válasza eldiablo (#14) üzenetére


Predatorr
őstag

Néztem Q2 videókat, durván túltolták, mint amikor a hdr-t csak szemkiégetésre használják.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) Predatorr válasza Alogonomus (#24) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát én a nyers erőért vettem 2080-at, mert az 1070ti megfeküdt néhány játékban, a RT csak hab a tortán, 5700X meg bekaphatja, hóó! :DDD Kihúzom ezzel 3 évig simán, havi 7 rugóba sem fáj, és még el is adhatom akkor is legalább középkategória lesz.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#28) huskydog17 válasza FLATRONW (#17) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Az RTX alapkövetelménye a DX12"

Nem. Quake 2 RTX Vulkan-ra épül és jelenleg ez az egyetlen játék, amely teljesen ray tracing-re épül és nem csak 1-2 effekt erejéig használja, ezért olyan rossz a performance alatta:

"Running on a Vulkan renderer, with support for Linux, Quake II RTX is a pure ray-traced game. That means all lighting, reflections, shadows and VFX are ray-traced, with no traditional effects or techniques utilized." - forrás

Még egy érdekesség, bár ez nem RTX, de DX11 alá is jön Ray Tracing (WoT)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#29) Predatorr válasza huskydog17 (#28) üzenetére


Predatorr
őstag

Na, akkor értem a tré fps-eket. Vulkán alatt sokkal lassabb a rt.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#30) Alogonomus válasza Create. (#25) üzenetére


Alogonomus
őstag

Ezek szerint a 2060 Super premierje környékén vehetted az Aorus kártyádat, ami így 140 ezerért mindenképpen jó vásár volt. Annyiért a 2060 mindenképpen megérte egy 5700 XT ellenében. :R

(#31) Alogonomus válasza Predatorr (#27) üzenetére


Alogonomus
őstag

Akinek bármilyen okból sok pénze van, az egyértelműen vegye a 2080 minél erősebb változatát, és élvezheti a maximális teljesítményt.

(#32) Ombi5 válasza Predatorr (#10) üzenetére


Ombi5
őstag

Konkretan jatszhatatlan szaggatas szamomra 2080ti-vel 1440p-ben a quake 2 rtx.... :( :U :((( :((( 45 fps

(#33) MeszesKPT válasza Predatorr (#29) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nem a Vulkan miatt van. RT-t bármikor lehet úgy paraméterezni, hogy a legerősebb hardveren is csak 1 fps-t adjon.

(#34) Lord Myn válasza huskydog17 (#28) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Úgy tudom, hogy a Control is teljesen kihasználja az RT effekteket (Global Illumination, Reflections, Shadows). A többi eddig megjelent játék (BFV, SotTR, M:Ex) valóban csak a 3 effekt közül egyet.

(#32) Ombi5: Az fura... Nálam "sima" 2070-nel FullHD-ban 55-60fps.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#35) Lewzke


Lewzke
őstag

Half-Life és CS 1.6 :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) L4mie válasza Ombi5 (#32) üzenetére


L4mie
veterán

pedig én azt hittem, hogy azért ezeket csinálják meg promózzákl mert ezek a régi klasszikusok legalább értelmes fps-el futnak rtx el is :D ezek szerint ezek se. :C

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#37) b. válasza L4mie (#36) üzenetére


b.
félisten

Ezekben teljes értékű sugarkovetes van míg a legtöbb címben nem. Egyébként nem rossz címekre gondolnak :
Egy oldalon ezeket a játékokat pedzegetik:
Bioshock, MaxPayne, HL2, Morrowind, FarCry,Crysis ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) Ombi5 válasza L4mie (#36) üzenetére


Ombi5
őstag

Aha 1 millas geppel jatszhatatlanok a jatekok 1440p-ben,kinomban nevetek :DD :DD

(#39) Sani0423 válasza Anaren91 (#1) üzenetére


Sani0423
csendes tag

Teljesen jogos.

(#40) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Ennyire nem támogatják a stúdiók? Csináld magad van hogy legyen értelme a magnak? 🤣🤣🤣♿

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#41) Bici válasza Kolbi_30 (#40) üzenetére


Bici
félisten

A mockosz kisz AMD-sz hobbitkák biztosz fizettek azért, hogy a sztúdiók ne támogasszák a drááágaszáágot.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.