Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Hát mivel a konzolos játékokat is belevesszük én nagyjából egyetértek a listával, bár talán a HL2 helyett a HL1-et raktam volna az is korszakalkotó volt a maga idejében (vagy az lehet az már több mint 10 éve volt? :U ).

Amúgy egyszer én is elkezdtem készíteni egy listát aztán aki akarta beírta magát. ;]

Áhh, HL-t 1998-ban adták ki, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#2) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A DMC és a RE4 miért van benne? :U
Hol a Metal Gear Solid????

(#3) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem vagyok meglepve az első helyezetten az nálam is a top 1.:D

(#4) LLKobe válasza WhiteWalker (#2) üzenetére


LLKobe
veterán

Ja, a metal gear-t énis hiányolom.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#5) fricz19 válasza WhiteWalker (#2) üzenetére


fricz19
őstag

talán azért mert rohadt jó játékok?

nem rossz lista.

halo akkora szám hogy bent van?
jó játék, de ennyire?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6) Akos96


Akos96
senior tag

WoW első helyen? Én ezzel nem értek egyet. Nekem annyira nem jött be.
Én olyanokat hiányolok mint a God of War, Call of Duty (nem a 4, és nem is 6. az eredeti, az a jó!), AvP (A mozgásérzékelőtől maratont fut a hideg a hátadon :D ), nomeg a Crysis (a graf miatt mondhatjuk meghatározónak), meg még ezer másik.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#7) danati


danati
senior tag

Jó lista a nagy részével egyetértek, de nálam a passziánsz is előrébb szerepel mint a wow.

(#8) Gyusz


Gyusz
őstag

Itt olyan játékok vannak, amik inspirációt szolgáltattak a későbbi programokhoz, valamilyen szinten trendet indítottak el amellett, hogy piszkosul jó játékok. Az összesben mondjuk nem látom a sémát, de például a Halo óta divat az újratöltődő élet (igaz az első részben ez a pajzs volt, és volt még medkit), a Half-Life 2 után kezdett terjedni a játékokban a fizika, a Resident Evil 4 hozta a váll mögötti kamera terjedését. A GTA 3 indította a sandbox forradalmat, MMO-kat meg mindig WoW verő alkotásnak ígérnek.

[ Szerkesztve ]

(#9) k.soma válasza Akos96 (#6) üzenetére


k.soma
senior tag

Wow attól még hogy sokan játsszák, lehet szar játék..:D Mellessleg nem kevés munka lehetett megcsinálni, grat a készítőknek, de nekem akkor sem jön be.Szerintem is egy CoD2 elfért volna valahol, GTA III-al nagyon egyet értek, gyermekkorom legjobb játéka!! :)) :DD DMC-t én sem értem pontosan..

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#10) ruzsabazsa válasza k.soma (#9) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

És a CounterStrike?:D:D:D ... én is szeretem a DMC-t:D

(#11) Tanker21


Tanker21
tag

GTA III-al egyet értek. Napokig tudtam vele játszani, még akkor is amikor már rég végigvittem a küldetéseket. Örök kedvenc marad :R Viszont szerintem a cod1-et is illett volna betenni a listába, véleményem szerint minden idők egyik legjobb második világháborús játéka és igen nagy multis közösséget hozott össze anno. Én is vagy 4 évet beleöltem. :))

(#12) iSonic válasza Akos96 (#6) üzenetére


iSonic
addikt

Mi más lenne az első helyen több millióan játsszák és tényleg a vanília nagyon is jó volt, meg a BC is, de azután... hát..

(#13) teeem válasza Akos96 (#6) üzenetére


teeem
aktív tag

A Crysis az a játék, amit szerintem csak nagyon kevés ember tenne bele ebbe a listába. Semmilyen szempontból nem volt meghatározó, hány olyan játékot látsz, ami Cryengine2 vel fut, vagy ahhoz hasonlóval, és hányat ami pl UT3 al?... nem mind1. Attól mert szép volt, még senki nem vett róla példát, a játék meg enyhén unalmas, és igénytelen.(persze azért én is szórakoztam vele vagy 20-25 órát.:U) Viszont a Call of Dutyval egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hmm, azert szerintem par nev meg elfert volna ebben, parat lecserelve termeszetesen :U

...

(#15) j0k3r! válasza ruzsabazsa (#10) üzenetére


j0k3r!
senior tag

jaja! a legfontosabb kimaradt. : ))

some men just wanna watch the world burn...

(#16) pepperhaj válasza ruzsabazsa (#10) üzenetére


pepperhaj
tag

A CS úgy mint a hl 98as játék! Azzal, hogy a wow az első helyen van nagyon is egyetértek! Akik nem próbálták azok nem tudják milyen, akiknek meg nem jöttbe azoknak egyszerüen nem tetszik. Itt jön az, hogy mindenkinek más az ízlése, én pl a Sims játékokkal képtelen voltam játszani mert annyira nem jött be más meg odáig volt tőle. Viszont a számok is mutatják, hogy ennyi ember nem lehet ízlésficamos ha a wowal játszik. 5-6 éve a legtöbben játszanak vele, korszakalkotó lett az mmo-k között a történet a hangulat nagyon jó. Más játékokról ez nem mind mondható el. Szerintem megérdemli az első helyet!

(#17) Fortissimus


Fortissimus
őstag

ez eleg messze all az en listamtol :)
mondjuk jobb lenne egy kulon pc-es es kulon konzolos lista

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#18) h-yle válasza pepperhaj (#16) üzenetére


h-yle
addikt

Meg ugye ez GT lista nem egy ember egyéni preferenciája. A GT "színfalak mögötti" műsorában mondta is a főszerkesztő, hogy ő aztán nagyon sipítozott a WoW ellen, de aztán belátta, hogy az évtizedben tényleg az volt a legnagyobb játék.

Én is kb. úgy vagyok vele, hogy tudnék még jó játékokat mondani, de mivel top10-ről van szó ezért sokat én se változtatnék rajta.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#19) BloodyEddie válasza fricz19 (#5) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Persze. A Halo1 szinte legenda :)

(#20) fricz19 válasza BloodyEddie (#19) üzenetére


fricz19
őstag

akkor nálunk ez kimaradt,
vagyis megvolt de nem lett "legenda".

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#21) gtamate2


gtamate2
veterán

Ez sajnos eléggé konzolos lista, igaz vannak only PC címek, de akkor is :(
GTA3 :K NFS :K COD :K Heroes :K ezek a játékok nem a Super Mario féle szutyok, áhh :(((

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#22) Siera


Siera
senior tag

A god of wart én is hiányolom,a többivel kb egyetértek

(#23) aram01


aram01
nagyúr

ez a GT,nem értem mi alapján válogat? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) BalaNce87


BalaNce87
addikt

A wow, hát igen legnépszerűbb játék meg iszonyat populáris, de ettől még azért az elmúlt 10 év legjobb játékának nem mondanám, az igaz hogy iszonyat sokan játszák mivel multiplayer és jönnek hozzá kiegészítők amivel még feljebb léphetsz, így mindig van miért folytatni, de ilyen szempontból lehetne a cod1 is a listában, mert multiplayer. Én személy szerint nem kevertem volna bele a multit, mert a cod is csak multiba nyújt valamit, szóval ha bármelyik cod belekerült volna az nyilván a multi miatt került volna ide, így külön vehették volna a multit és singlet.

(#25) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nem tudom most megnézni, mobilnet...
Mafia benne van? :)
Ha nincs, akkor fail.. :N

(#26) luw2win válasza gtamate2 (#21) üzenetére


luw2win
őstag

Az engem is bántott, miért kellett beletenni :F

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#27) Pantal válasza FoxiestFox (#25) üzenetére


Pantal
senior tag

nincs benne

(#28) McCoy20


McCoy20
tag

Deus Ex-et akarunk :DD

(#29) pete_21


pete_21
addikt

"és vannak amik egyesek szerint nem illik bele és van ami hiányzik."

Ennek szerintem egy javításon át kéne esni... :B
Egyébként tényleg hiányolok én is egy-két címet a listából, talán egy top15-ben jobban elfértek volna. Dehát ez ilyen lett most. :)
Lehet, hogy néhányan nem értetek egyet egyes játékok helyezetével, mint ahogy a WoW-ot is említettétek. Viszont a lista az elmúlt 10 év legmeghatározóbb játékait hivatott bemutatni, és ezt figyelembe véve szvsz a WoWnak nagyon is ott kell lennie, mert tényleg nagyon meghatározó és egyes játékoknak is irányadó volt.
És láttam még pár címet, amit nem ismertem eddig (biztos azért, mert konzol-only), de feltételezem azok is azért kerültek bele, mert sok olyan újítást hoztak, amit később mások is alkalmaztak. :)
A GTA 3-at szerintem is vétek lett volna lehagyni a listáról. Finoman szólva is korszakalkotó volt a korában, hatalmas fejlődésen esett át a GTA 2-höz képest. Sőt, ha jól emlékszem, akkor még párja sem volt a maga idejében, szóval tényleg egyedülálló volt. Sok mod és hasonló finomság is volt hozzá, amivel baromi jól el lehetett szórakozni... :U ;)

[ Szerkesztve ]

(#30) evone


evone
őstag

Nem lenne nekem semmi bajom a WoW-al, meg az ehhez hasonlo mondatokkal, hogy: "akik fikazzak azok még nem probaltak" stbstb, DE, sztem nagyon gaz hogy a 12-18 eves gyerekek ezen nőnek fel, és mikor bemegyek az osztalyterembe azt hallom minden sarokbol hogy tegnap milyen "KARIT" huzott fel mittudomen milyen szintre es hogy mit kapott az "instázás" után, ahelyett hogy azt hallanam hogy milyen lanyokrol beszel, vagy legalabbis valami ennel sokkal ertelmesebb temarol. :) Van ismerosom aki azota jatszik vele hogy kijött az első rész, na neki azóta nincsen élete. Szerintem a WoW ezért egy szar jatek. A billzardnak biztosan nagyon jó, de a sok függő kocka..... hát őket nagyon sajnalom, egyet kettőt pedig már szánalmasnak is talalok. ( iskolát, munkát kerul a jatek miatt, antiszoc, nincs baratno stbstb ) Kiprobaltam egyebkent a jatekot, de kb 1 oranal többet nem birtam vele játszani annyira unalmas volt, mutattak ismerosok azt is hogy néha kell benne olyan dolgokat csinalni amik 1 órát vesznek igénybe, és közben semmit se tudsz csinalni csak korbe korbe nezni magadon. ( pl kovácsolás ) :) Hat ez aztan gyonyoru, ez ido alatt inkabb a baratnőmmel vagyok, de persze biztos én vagyok a maradi.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#31) Pantal válasza evone (#30) üzenetére


Pantal
senior tag

Igen, ezt hívják függőségnek..:D Régen én is WoWoztam olyan fél évet, nagyon jó játék véleményem szerint, de tényleg ha valaki rá áll akkor "no life":( Így utólag persze örülök, hogy abba tudtam hagyni, de akármilyen hihetetlen még néha ma is késztetést érzek rá, hogy játszani kéne vele...pedig az, hogy abbahagytam már több mint 2 éve volt. Ja, és azóta már semmivel sem játszok kb, max heti 1-2 óra.. :U És még így is néha rám tör a játszhatnék..:DDD

(#32) gtamate2 válasza evone (#30) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem mindenkinek joga van ahhoz hogy eldöntse hogy mit szeretne csinálni, és ha valakinek a wow jobban bejön mint a csajok, hát hajrá :) Szerintem felesleges ematt sajnálkoznod. Ne érts félre nem vagyok WoW függő, sőtt kb én is 1 óráig bírtam, de mindenki azzal játszik, azt csinál amit szeretne, és ha emiatt kerüli a munkát akkor valszeg munkanélküli lesz egyszer pedig hajléktalan, de azért ennyire mélyre nemhinném hogy süllyednek az emberek.

*Sn0w

(#33) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Én a Warcraft 3-at hiányolom...

(#34) robertkill


robertkill
aktív tag

Hát én végignéztem a videót... nemtudom,hogy milyen adatok alapján készült a lista de én a játékok felét szinte nem is ismerem pedíg nem ma kezdtem játszani
és az hogy a wow az első az erős tulzás és valószinűleg a lista készítőinek elfogultsága lehetett a domináns. a wow egyszeráen csak tömegjáték,
azért mert rengetegen tolják a neten és belevannak kékülve azért még nem a legjobb. Legalább ennyien tátszák Counter Strike-ot és a Cod-ot is világszerte.
Persze ez a két véglet és a felsprolt játékokat kategóriabéli külömbségük miatt szerintem összehasonlíthatatlanok a népszerűségük és
a bennük lévő forragalmi ujdonságoktól eltekintve is.

Én mindenképp a Half-Life 2-őt tenném meg elsőnek, és nem csak azért mert 7x játszottam végig. De ahogyan előttem mondták
a Call Of Duty sorozat lesöpört minden más második volágháborús és mostmár a modern hadviselést képsiselő összes más FPS játékot is,
sőt még a taktikai FPS-eket is... a Rainbow Six-ek sehol sincsenek már...
valamit amit még hiányoltam azok az az autós játékok, azért mutatott újat a Flat Out a TrackMania, a Race Driver Grid és az új Dirt is... és ezek mégcsak nem is komoly szimulátorok

Ja és még valami, azt mondja meg valaki hogy a Resident Evil mit keres a listán? Én annál játszhatatlanabb és irányíthatatlanabb játékkal még életemben nem találkoztam.
Ha zombis játék... akkor abszolult Feft4Dead... egyedülálló és korszakalkodó játékstílust alkottak és aszem 2008 legjobb szoftvere díjat meg is kapta... és nincs a listán.

HL forever... de ez szintén csak egy elfogult játékos véleménye volt...

" ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

(#35) bejmuller válasza FoxiestFox (#25) üzenetére


bejmuller
aktív tag

én sem néztem meg, de tökéletesen igazad van :K

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#36) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

na és még egy hiányzó: Diablo.... :U
ez a lista marhaság,ha már korszakalkotó és olyan játékot tesznek bele ami valamilyen szinten alapokat rakott le,akkor 1-2-nek nyomnék deletet-t....

[ Szerkesztve ]

(#37) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jah, ez így eléggé szubjektiv.

a wow érthető. tényleg nagyon sokan játszák.

az AvP 99es. a Deus Ex 2000es, de kevesen játszottak vele. a Diablo2ő 2001es, de ugye a WoWhoz képest...

taktikai fps: a Crysis és a Stalker is azzá vált (golyófizika, összehangoltan működő AI) legnehezebb fokozaton. rambozni lehetett, de ahhoz kb hasonló sebességgel és pontossággal kellett tevékenykedni, mint Segalnak az Úszó Erődben (ez figyelembe a fegyverek félrehordását, eléggé esélytelen volt).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) evone válasza gtamate2 (#32) üzenetére


evone
őstag

Keruld a flame-et legyel szives, ne dobalozz ilyen "dogojjon meg" dolgokkal. Ha csak ilyen stilusban tudod eladni nemtetszesedet, inkabb maradj csendben!

[ Módosította: tiv83us ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#39) Mans20


Mans20
addikt

DEUS EX 1 az első nálam.

(#40) janos666 válasza evone (#38) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is hányingerem van a WoW-tól, de ha nem veszed sértésnek, lassan a te hozzászólásaidtól is. Szerintem ez a felfogás is legalább olyan rossz, mint bezárkózni egy MMO álomvilágába. Ha alaposan szétnézel magad körül, látod, hogy az ÉLET, (mint úgymond nagybetűs élet, olyatén kezelve, ahogy te képzeled el azt) is sokaknak legalább olyan szerepjáték, mint másoknak a WoW, csak esetleg még ők maguk sem veszik észre. Akkor is fennállhat ez, ha nem vagy magányos, sőt, ha úgy vesszük az MMO sem a magányról szól.
De már eleve nonszensz, amit írsz: es ilyen "no life" stilusban az dogoljon meg, ne is lassam - Nyilván, ha látod őt számodra normálisnak minősített emberek közt, akkor pillanatnyilag nem játszik, ergo most visszazavarod a gép elé, ha már legalább most épp nem ott volt, mikor összefutottál vele "a normális emberek" közt.

A lista pedig érdekes. Egy-kettőt nem is ismertem, viszont amit igen, azzal egyetértettem, hogy ha alaposabb átgondolással talán kiszorulna a TOP10-ből, de minden esetre nem hülyeség, ha ott van a legmeghatározóbb címek közt.
Én betettem volna még a Mass Effect-et, bár lehet, hogy csak én maradtam le valamiről korábban. És ez végképp nem világmegváltó-TOP10, de ha kategóriánként mentünk volna, nekem még beugrott volna a Dreamfall is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) atike válasza Akos96 (#6) üzenetére


atike
nagyúr

WoW mint első? Érdekes...

Nem rossz lista, de azért lehetne variálni nem is kicsit...

(#42) atike válasza janos666 (#40) üzenetére


atike
nagyúr

Hm. Igen. Már én is terveztem egy hasonló hsz-t. Megelőztél.

(#43) #65675776 válasza Akos96 (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legelső CoD (meg úgy a többi is) semmiben sem volt forradalmi (emellett meglehetősen unalmas is).

Egyébként érdekes lista, szinte csak az első helyezett multiplayer... Mondjuk ez is érdekes, lévén a WoW messze nem az első MMORPG...

A videora meg ráfért volna némi deinterlace...

(#44) Silenzio


Silenzio
addikt

CS nem az elmúlt évtized, régebbi. (1999) AvP sem (1999). A Metal Gear Solid szintén 1998-as vagy 9-es, a Diablo 2 meg 2000 júniusában jött ki, de úgy látszik, a WoW van helyette. Mi más? :U Kérhetek másik listát?

Kettő az echte PC-s név, viszont a Nintendo 4 játékkal is képviselteti magát (Zelda, Mario, Metroid, RE4)... Nem rossz.
daa-raa: "A legelső CoD (meg úgy a többi is) semmiben sem volt forradalmi (emellett meglehetősen unalmas is)."

Igen? Akkor vagy nincs szíved, vagy nem emlékszel rá. A Vörös tér visszafoglalása c. rész volt az egyetlen pillanat életemben, hogy egy játékot valaha is megkönnyeztem. Komolyan mondom. Ehhez képest mondjuk a CoD4-et meg a kis folytatását iszonyúan túlhájpolt, középszerű alkotásoknak tartom.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#45) LackoMester


LackoMester
addikt

Hát elég érdekes egy lista, nagyon nemstimmel. :N

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#46) Silenzio válasza evone (#30) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem akarok beleszólni egy ilyen sematikus vitába... Csak annyit, hogy bár rühellem a WoW-ot, mégsem vetem meg azt, aki kedveli, sőt, aki pénzt áldoz a havi játékkártya-adagra, bár megérteni nem tudom. Azt viszont biztosan tudom, hogy a barátnő és a WoW nem vagy-vagy kérdés, ha leszoksz a WoW-függőségről, az "achievmenthez" nem adnak automatikusan egy csajt, sőt, kapaszkodj meg: sosem WoW-oztam, mégsincs csajom vagy 2 éve. :) Na, erre mit lépsz?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#47) athomi


athomi
veterán

Valaki kiírná a 10 címet? Köszi!

(#48) mephi666 válasza athomi (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

most néztem meg a videót:

10. zelda - twilight princess
9. super mario galaxy
8. devil may cry
7. shadow of the colossus
6. half life 2
5. metroid prime (<-soha nem is hallottam róla)
4. halo: combat evolved
3. resident evil 4
2. gta3
1. wow

egyedül a resevil4 szúrja kegyetlenül a szemem :( 10-es listán mindig menni fog a nyávogás, mert tuti kimarad jópár név, amit hiányol mindenki...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49) Norby01 válasza Akos96 (#6) üzenetére


Norby01
csendes tag

Azért van a wow mert sokan játszák így sok a szavazat...
És azért szeretik mert nem kell hozzá sok ügyesség.... (jó ebben is vannak akik ügyeskednek de 90% nem)

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

(#50) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Szerintem is a WoW az elsö. Majdnem 4 évig toltam az elejétöl. Abbahagytam, mert már nem nyújtott újat. Megvolt mindenem, legjobb cuccok, achi-k meg pénz is, szal minden. Ettöl függetlenül azóta a CoD4 és CoD6-on kívül nem igazán kötött le semmi. Persze azokból is csak a multi. Na jó, azért a 4. helyre beférne a Plants vs Zombies, ami most is fut a háttérben :DD A krájziszt megvettem, de minek (eladnám ha valakit érdekel, igaz német verzijó :D), toltam kb 2-3 órát. A grafika király, a játék viszont uncsi. Pláne egy CoD4 után. De az, hogy kinek mi tetszik, az relatív. Kár is ezen "vitatkozni".

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.