Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #65675776 válasza Silenzio (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Emlékszem rá. Az említett rész az OU-ban volt. Az UO viszont 100%-ig azonos az alapjátékkal, csak némileg módosítottak rajta ezt-azt (mind a kettőben volt épületharc, szinte azonos épületben, lövészárokharc szinte azonos körülmények között, hk-s nyomulás szinte teljesen azonos útvonalon, és a végén egy téren egy épületet kellett elfoglalni. Felettébb eredeti...). Az alapjátékot Veteran-on 4,5h alatt végignyomtam, úgy, hogy még szándékosan nehezítettem is (a vízerőművön belül három távcsöves puskás lövést leszámítva mindent pisztollyal csináltam). Ez azért kicsit kétségbe vonja, hogy bármilyen szinten is korszakalkotó játék legyen. Egy arcade shooter, gyenge történettel, meglehetősen sok ismétlődéssel. Kommersz. A MOHAA messze jobb játék mind történetileg, mind tartalmilag.

(#52) Silenzio válasza mephi666 (#48) üzenetére


Silenzio
addikt

Gondolom, mert kipróbáltad PC-n, a konzolos címeket meg tisztes távolból szemléled. A Metroid esete is ezt bizonyítja. Gamecube-os cím az is, mint a RE4, és egy nagy múltú sorozat folytatása (mint a RE4). Már ne is haragudj, de a RE4 hatása vitathatatlan. Az egyik legnagyobb irányváltás egy sorozaton belül, már ami a játékipart illeti, és rengetegen majmolják. Elég csak az átalakulós motívumokat említeni, vagy az akció-szekvenciákat, vagy az itt induló, azóta sztenderddé vált over-the-shoulder kamerát. Csak egy címet mondok, ami innen nyúlt és történetesen a 2009-es év játéka lett: Batman: Arkham Asylum. Akkor miről beszélünk, hm? :U

daa-raa: nem, az említett a sima Call of Duty orosz kampányának első pályája. A United Offense-zel sosem játszottam, sajna elkallódott a dolog. :(

"A MOHAA messze jobb játék mind történetileg, mind tartalmilag."

Igen, de az az egy pillanat, mikor felnézel, aztán körülnézel... Döbbenet. Akkor láttam be először, milyen hatásos dolgok lesznek itt 10 év múlva... Aztán a HL2-n kívül nem hatott meg semmi. Max. a Stalker, meg a Crysis, de ott csak a taktikázás meg a grafika.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#53) mephi666 válasza Silenzio (#52) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem tagadom, hogy világéletemben pc-s voltam, de a konzolos címekkel sincs igazán bajom: csak a metroidról nem hallottam... a re sorozatból az első 3 rész nagy kedvencem volt... én speciel imádtam benne a fix kameraállásokat és a jól megrajzolt (itt-ott dinamikus) háttereket... ez nálam sokat emelt a hangulaton, hogy kameraváltások előtt nem tudtam, mi vár rám... ez a vállfölötti kameraállás nem a kedvencem... (és akkor még finoman fogalmaztam) a resevil4 pc-s portja meg egyenesen kiábrándító volt, ezért nem értettem az előkelő helyét... (de ha a konzolos verzió annyival jobb tényleg, akkor oké)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#54) Kr/\toS válasza WhiteWalker (#2) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Az 2000 előtti. :)

(#55) #65675776 válasza Silenzio (#52) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet tényleg megkoptak kicsit az emlékeim...

Ettől függetlenül se a MOH, se a CoD széria nem tett le az asztalra semmi újat. Szóval nincs is keresnivalójuk egy ilyen listán. Mindjárt érdekesebb lenne pl a Close Combat: First to Fight a maga pszichológiai modelljével... Azóta sincs ilyesmi lényegében egy FPS-ben sem. (Meg úgy egyébként semmilyen játékban sem. A Close Combat széria viszont végig ilyen volt, mind az öt RTT és a FtF is.)

(#56) BudTerence válasza evone (#30) üzenetére


BudTerence
tag

Van egy kolléganőm, tényleg gyönyörű és eszméletlen kedves nő, sosem WoW-ozott, mégsincs pasija... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57) Kr/\toS válasza Silenzio (#46) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Szuksz ;)

(#58) Silenzio válasza #65675776 (#55) üzenetére


Silenzio
addikt

Azért a Medal of Honor szerintem igenis új lapot nyitott a képzeletbeli nagykönyvben... Volt előtte a háborús darát hitelesen érzékeltetni tudó, szkriptekre építő fps? Mert én a Half-Life előtt csak "egyedül vagy, lőnek rád" szintű sztorikra emlékszem. Ha igen, melyik volt ilyen?

mephi666: konzolon döbbenetes siker volt, PC-n visszhangtalan. Én sem azt írtam mellesleg, hogy milyen jó, csak azt, mekkora hatása volt az iparra, és miért. Amúgy én is jobban kedvelem a klasszikus epizódokat. A legjobb rész egyébiránt a Code Veronica. PC-re sosem jött ki, a maga idejében (2000) döbbenetes volt grafikailag, játékmenetben meg verte a RE2-t. Ezt a szintet karakteranimációban a PC kb. 2 évvel később ütötte meg a NOLF2-ben. Full 3D-s, váltakozó kameranézetekkel, mozgó kamerával, kissé a Silent Hill technikai megoldásait továbbgondolandó. Emulátorral már kiválóan játszható PC-n is.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#59) pepperhaj


pepperhaj
tag

Az biztos, hogy többség rengeteg időt szán a wowra! Én játszom már 3 éve, mellette egyetemre járok és barátnőm is van. Utóbbi 2 mindig is a wow előtt állt. Tudni kell mértéket tartani! Ha gyerekek meg játszani akarnak úgyis játszanak, mind1 az, hogy wowal vagy valami mással.

(#60) spirit007 válasza #65675776 (#55) üzenetére


spirit007
senior tag

Most nem azért, de a MOH és COD játékokkal milliók játszanak folyamatosan évek óta... Akkor valamit mégis csak tudnak nem ?
A "semmi keresni valójuk" szöveg kissé erős és elfogult megállapítás.

(#61) #65675776 válasza Silenzio (#58) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor kezdjük a MoH sorozatot az elején. 1999 és PS. Kiesett az utolsó évtizedből...

spirit007: Ez a lista nem arról szól, hogy mivel mennyien játszanak, mert akkor Wii-s játékokon kívül valószínűleg csak a WoW és a CoD széria került volna bele... Itt az innováció volt a fő szempont. Az meg MoH és CoD vonalon erősen konvergál a nullához.

[ Szerkesztve ]

(#62) derapo


derapo
tag

Nekem is hiányzik a Metal Gear Solid a listából. Lehet,hogy eladások szerint jobban teljesített nála 1-2 játék,de játékélmény tekintetében messze jobb mint pl: a Halo.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#63) atee


atee
őstag

Elég véleményes a lista. Viszont remek képet ad arról, hogy milyen szar volt az elmúlt 10 év felhozatal. Előtte is jobb volt és mostanában is jobbnak érzem.
Mafia az nem fér bele a 10 évbe pl? Battlefield1942? Test Drive unlimited? Bioshock?

D-day 2002-01-04 01:54

(#64) derapo válasza derapo (#62) üzenetére


derapo
tag

Jaaa téényleg az MGS az 96-os? azt hiszem.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#65) Silenzio válasza derapo (#64) üzenetére


Silenzio
addikt

"The game was developed by Konami Computer Entertainment Japan and first published by Konami in 1998 for the PlayStation video game console." A wikiről van.

daa-raa: jó hát kiesett, de én nem a lista vonatkozásában kérdeztem. Az utolsó játék ebben a szériában a Pacific Assault volt, ami tetszett, ami azt illeti, sokkal jobban, mint a CoD2. Főleg a pearl harbori rész nyűgözött le.

Kr/\toS: dehogy. :DDD Azóta fűvel-fával. ;]

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#66) evone válasza Silenzio (#46) üzenetére


evone
őstag

Azt, hogy legalabb nem a WoW tehet arrol hogy nincsen csajod. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#67) FefeeX válasza evone (#66) üzenetére


FefeeX
veterán

Érdekesmód nekem van csajom, volt is csajom, és megszakításokkal több, mint 3 éve wowozom... Senki nem mondja azoknak akik wowoznak, hogy "ne csajozz" meg hogy "ne legyen életed", sőt, ismerek olyan embereket, akik nem wowoznak és antiszocok, játszanak mást, ugyanúgy 24/7 otthon.
Ez nem teljesen játék kérdése inkább személyiségé, csak itt jobban összegyűlnek az erre hajlamos emberek, mivel nem párszázezer embert mozgat meg a játék, hanem 11 milliót!!!

Hidd el, a te fajtád, az utálkozó, mindenkit tudás nélkül, légből kapott sztereotípiák alapján elítélő "ember" sokkal rosszabb, mint az antiszoc nolifer...

(#68) Silenzio válasza FefeeX (#67) üzenetére


Silenzio
addikt

Azért nem mennék ennyire messze.
A WoW körüli szociális és gazdasági hercehurca számomra is visszás. Nem értem, miért lesz jó egy játék, ami ilyen félelmetes gravitációs erőt összpontosít magában - gondolok itt egy önálló, belső világra, saját pénzre, eszközökre meg teljesítményekre, amiknek önálló, valódi, dollárra átszámítható piaci értékük van. Szerintem agyrém az egész.
A játék egy nemes, ámde komolytalan hobbi a számomra, a virtuális dolgokkal kereskedők, a virtuális világokon élősködők sajátos e-terroristáknak tűnnek a szememben.

Született pár tanulmány arról, hogy korunk internetes társadalma a '60-as évek hippi meg new age mozgalmainak közvetett következménye. Ha van is benne igazság, az olyan címekben rejlő, a játékprogramokkal -számomra- nem összeegyeztethető tevékenységek vágják tönkre, mint amik a WoW meg a Second Life kapcsán híresültek el. Egy másik topikban leírtam haverom történetét, aki több százezer Ft-ot Diablo 2-zött össze. A játék után még 1-2 évig csak adta vette a dolgokat. Magát a programot halálosan unta, egyáltalán nem is játszott vele, de az ismerősein élősködött, akik igenis kiadtak többszáz dollárt egy-egy cuccért. Szerintem ez szomorú. Persze ez magánvélemény, és nem a játék hibája, csak közvetlen következménye.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#69) FefeeX válasza Silenzio (#68) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát tudod pont ez az. Attól, hogy a GTA miatt megöltek több embert, az nem a GTA hibája, hanem a társadalomé illetve az egyéné. Jut eszembe, pár héttel ezelőtt a FIFA miatt is megölte egy tizenéves az apját (kést szúrt a nyakába). Rá lehet fogni a játékra, de hülyeség lenne, pont annyira, mint amennyire a WoW-ot ítélik el sokan azért, hogy nincs életük, nőjük stb.
A társadalom meg tele van élősködőkkel, amit említesz még sokkal jobb annál, mint amikor más emberek (vagy ugyanezek lennének ha nem lenne wow ?
-öregembereket semmiznek ki
-hitelkártya adatokat lopnak
-lakásmaffia
-még említhetnék rengeteg hasonlót
Ott semmit sem kapsz a pénzedért, elveszik. Itt legalább megdolgozik azért, hogy legyen pénze, és valamennyire ezzel kielégíti a másik ember igényét. Lopjon inkább? Vagy öljön?
Amit írsz, gyakorlatilag igaz lehet kiterjesztve a gyűjtőkre, akik egy fecniért milliárdokat fizetnek, igaz lehet minden olyan dologra, ami a Te értékrended szerint semmit sem ér, de adott emberé szerint nagyon is sokat... Hiába no, mindenki saját értékrend szerint értékeli a világot...

(#70) Silenzio válasza FefeeX (#69) üzenetére


Silenzio
addikt

Jó, ez oké, de azért az evidens, hogy a magánvéleményem miatt vettem védelmébe a fórumtársat: lehet, hogy ő is személyes indokból utálja a WoW-ot, lehet, hogy megalapozott, lehet, hogy nem jellemző rá mindaz, amit leírtál, csak ebben az egy dologban. Persze a moderált hozzászólást nem láttam, valszeg nem véletlen kozmetikáztak rajta.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#71) FefeeX válasza Silenzio (#70) üzenetére


FefeeX
veterán

Hogyan utálsz valamit amit nem is ismersz? A történelem során számtalan hibát követtek el amiatt, hogy FELTÉTELEZTÉK, valami úgy van ahogy gondolják. ŐK, mert ki ha nem ŐK??
Maradjunk annyiban, hogy mindenki azt gondol magában amit akar, arról akiről akar. De ne nyilatkozzunk már baromságokat, és azért ha már tettlegességig fajul a dolog (ha írsz ellene, valamennyire már az is ide tartozik, főleg ha gyűlölködő stílusban), legalább ne baromságokat szajkózzunk, hanem vegyük a fáradságot, és nézzünk utána, nem ordítozunk-e hót nagy baromságokat...

(#72) evone válasza Silenzio (#70) üzenetére


evone
őstag

Azert kozmetikaztak mert leirtam a velemenyem. :) Igaz senki fele nem ment vele szemelyeskedes, de valszeg a moderator kedvenc jateka is a WoW, aztan zavarja hogy leirtam az igazat.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#73) Silenzio válasza FefeeX (#71) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem tudom, ő mennyire ismeri. Én játszani nem játszottam vele, csak az unokaöcsémet néztem néha órákig, amint nap mint nap instázik meg lootol meg minden. Meg alaposan utána olvastam, mint mindennek, amiről tudom, hogy évekig lesz a társam, ha beruházok rá. De maradjunk annyiban. :K Ezen nem fogunk veszekedni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#74) slyie válasza S.J.M. (#1) üzenetére


slyie
csendes tag

Most néztem meg a listádat, először is gratulálok hozzá, másodszor pedig egy szép statisztika jól mutatna még az oldalon ( pl.: legjobb FPS, RPG, alltime,etc.) :R :R

[ Szerkesztve ]

"Impossible is nothing"

(#75) Neovenator


Neovenator
senior tag

Szentséges egek...kultúrszenny a köbön.
Az évtized szemete...gratulálok.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#76) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Azt kellett volna inkább címnek adni, hogy: "A WoW az évtized legjobb játéka". Több hatert vonzana, így elég silány a felhozatal a többi topichoz képest. ;]

(#77) Breki's


Breki's
tag

Sztem kár ezen filózni hogy mi lett volna még jobb.
Ez a lista mindenkinél szubjektív, nekem speckó nagyon kevés kedvencem van azok közül amiket felsoroltak,
Főleg hogy volt azért egy King's Bounty is közben meg még megannyi más.

Breki's

(#78) Ahereus


Ahereus
csendes tag

Korrekt lista, bár nagyon konzolos. A WOW-al teljesen egyetértek, bár én nem szeretem, de a fejlesztők célja az hogy beleéld magad a játékba és ez a WOW-nál nem sikerült rosszul, az előfizetők számát nézve.

(#79) gtamate2


gtamate2
veterán

Azért egy Fallout 3 is elkélt volna vagy egy Mass Effect. na de RE4... ok egész jó játék, de semmi igazán újat nem hozott. Illetve egy Max Payne, Orange Box tartalma, Heroes 5, na jó inkább nem is sorolom

*Sn0w

(#80) Archer


Archer
őstag

A konzolos játékokat nem nagyon ismerem a listából de amúgy egész korrekt lista. Néhány észrevételem azért lenne:

#29: a Mafiával nagyjából egy időben jelentek meg és az sok szempontból előremutatóbb, jobban kidolgozott volt mint a GTA3, szóval azért volt annak ellenfele, más kérdés, hogy konzolra csak később adták ki.

#34: COD mint taktikai FPS? Ez csak valami vicc ugye? Rainbow Six, Ghost Recon, ArmA, SWAT, Full Spectrum Warrior most hirtelen amik eszembe jutnak. Csak hát itt ugye a lövés gomb folyamatos nyomkodásán kívül mást is kell csinálni meg nem lehet 15-20kg-os géppuskákkal állva, csípőből lelőni a pálya másik végén lévő ellenfelet így ezeknek nem volt akkora sikerük. Ez még nem von le az értékükből.

Halo1: konzolon hatalmas siker volt viszont szerintem pc-re túl későn jött meg a port sem sikerült túl jól (zabálta a VGA-t), ettől függetlenül tényleg jó játék volt normális történettel, szép grafikával, járművek de főleg a Warthog nagyon eltalált fizikával ami akkor még nem nagyon volt jellemző.

RE4: az előző részekkel nem játszottam ugyan, horrornak nem nagy durranás viszont szerintem TPS akciójátéknak kiváló volt (a jó öreg Max Payne 1-2 mondjuk így is viszi a pálmát).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#81) #65675776 válasza gtamate2 (#79) üzenetére


#65675776
törölt tag

Orange Box ott van a HL2 által. Egyébként meg mindegyik játéknál indoklás is van...

(#82) tiv83us válasza evone (#72) üzenetére


tiv83us
veterán

A moderatornak nincsen WoW es le lehet pattani a szemelyeskedesrol, utoljara szolok.
Nem az igazat irtad, hanem a magad hulyesegeit.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#83) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Sokan írják, hogy Mass Effect...
Szerintem még egy crysis is sokkal jobb, mint a mass effect.
Egyébként, ha már mindenki hiányol valamit, akkor én is: Pokoli Szomszédok 1-2 :DDD ;]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#84) robertkill válasza Archer (#80) üzenetére


robertkill
aktív tag

a cod tényleg nem taktikai fps... csak a népszerűségét nézve és persze a grafikát már sokkal előrébb jár... a tom clancy's játékokrál már alíg hallani, az operation flashpoint régen nagyon jó volt nagyon sokat hálóztunk vele :D de az új valami rettenet szrintem.
bár azóta már pc-ről átnyergeltem x-boxra.

de amúgy a max payne-el pakcsolatban teljesen igazad van, tényleg felejthetetlen játék mindkét része... történetben,grafikában,irányításban,mindenben, biztos megérdemelt volna egy helyezést...

" ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

(#85) robertkill válasza _Voyage_ (#83) üzenetére


robertkill
aktív tag

a pokoli szomszédok 1 tényleg nagyot ütött :D :D

" ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

(#86) macman507


macman507
aktív tag

Hm, egész jó lista, rosszabbra számítottam :)

Az első helyezettel teljesen egyetértek, olyat alkottak, amit senki más nem tudott megcsinálni :R

A 2. helyezettel sincs gondom, mert emlékszem anno mekkora felhajtás volt e körül a játék küröl, legalább akkora mint amikor a wow elkezdett teret hódítani magának :)

A többivel úgy ahogy egyetértek :P

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#87) _Voyage_ válasza macman507 (#86) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

WoW-ot és GTA3-at felcserélném, vagy a GTA3 helyére betenném a Vice Cityt. :D

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#88) Silenzio válasza gtamate2 (#79) üzenetére


Silenzio
addikt

Fentebb írtam le, mennyi újat hozott a RE4. Olvass vissza.

A Max Payne már újítóbb, de nem egy túl kiemelkedő dolog, agyatlan lövölde remek hangulattal. A Fallout 3 eléggé közepeske rpg, az Oblivionhoz készült posztapokaliptikus mod, nem több. A kalácsképű emberkék meg az idióta párbeszédek miatt nálam azért felejtős. Az Orange Box tartalma 5 játék, ott a HL2, az nem elég? A Portal rétegjáték, sosem fog ilyen listába kerülni. A Heroes V meg a sorozat eddigi leggyengébb része, egyedül a mesélés módja miatt szórakoztató. A 4 nem jött be a népeknek, mert a népek hülyék, erre kiadták az 5-öt, ami egy az egyben a 3, csak térben. A 4 által hozott remek újításokat meg kidobták az ablakon. A népek, mint mondottam, Ember, hülyék... És a 126. James Bond filmre is beülnek majd, mert a recepten nem szabad változtatni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#89) janos666 válasza _Voyage_ (#87) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem is jobb játék volt a Vice City, illetve az összes eddigi GTA közül elsöprő fölénnyel az tetszett eddig leginkább. Viszont ha úgy nézzük, hogy azokat akarták listázni, amik olyan újításokat vonultattak fel, melyek kijelölték a későbbi játékok ösvényét, nem a legjobb játékokat, akkor stimmel a GTA 3 (ahogy több más játék a listán), hisz végül is az rakta le a VC alapjait is, csak átgondoltak még pár dolgot, illetve sokkal jobb helyszíneket sikerült választani, és kerekebb lett a történet. Persze jó újításai voltak a VC-nek magának is, pl. nagyon jó dolog volt, hogy nem volt többé kivágva a főhős nyelve, illetve a fix jövedelmet biztosító birtokszerzéseket emelném ki, amivel a leginkább bele tudtam magam élni. (Éreztem, hogy szó szerint is egyre nagyobb szeletét birtokolom a városnak, és nem csak a sikátorok lakói, és az alvilági arcok jegyzik a nevem alá a területet, ami a játék során azért kevésbé érződik így, hogy nem annyira interaktívak a játékok még ma sem, hogy az utcán sétálva érezd ezt a járókelők/boltosok, stb. viselkedéséből, mikor arra jársz...)

(#88) Silenzio - A Portal-t vitatnám. Bár nem vagyok otthon konzolokban, de a Metroid Prime sem tűnik olyan népjátéknak, amivel szinte minden valamire való konzoltulaj játszott. Ehhez mérten a Portal nekem sokkal egyedibbnek tűnik, és annyira azért nem volt rétegjáték, hogy ne is halljon róla, aki nem kapta meg kéretlenül is az orange box-ban, hogy kiszúrja a szemét.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#90) gtamate2 válasza Silenzio (#88) üzenetére


gtamate2
veterán

Olvastam, pár pontszámot nézz metacritic-en, ők szubjektívek általában.
A RE4 -et csak pc-n játszottam, 76 pontot kapott, boxon, ps3-on viszont 96-ot.
Fallout 3- 91 pont, Az 1 dolog hogy neked nem jött be de nem kell máris szarral dobálózni, hatalmas sikert aratott, és nem hiába.
A heroes V tényleg nem volt annyira sikeres mint a sorozat többi tagja, viszont a harc rendszere még mindig olyan misztikus volt, de ok hogy ezért nem kerülhet fel a listára.

*Sn0w

(#91) HaaS válasza Silenzio (#88) üzenetére


HaaS
addikt

Relatív ez a dolog.
A Heroes sorozatot hoztad fel példának, hogy mi lett vele "mert a népek hülyék... mint mondottam hülyék". Szerintem meg minden része fos. "Mert a népek hülyék." Nincs még egy olyan sz@r körös stratégia, amelyben a csapat mozgása nem attól függ, hogy milyen lassú egységek vannak a csapatban, hanem attól, hogy az új körbe lépve éppen milyen egységek voltak a hős mellett. Ergo egy repülő egységet kell a hős mellé adni minden kör végén, hogy a köv körben maxigázzal tudjon száguldani... a lassú gyalogos egységekkel, amiket egy "tárolóhős"-nél tartottál, aztán átadtál a "főhősnek". Mondhatod, hogy nem így van, meg hogy akkor is tökmindegy, de lényegtelen: a HoMM-ban minden a sebességről szól. Nem, nem csak a sorozat egyetlen részének hibája... a sok hatszorvégigjátszottamember (hetvennégyezer kimentett állással) meg észre sem veszi.
Ki a hülye, ki nem, mi rétegjáték, mi nem... relatív ez a dolog.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#92) Silenzio válasza HaaS (#91) üzenetére


Silenzio
addikt

Multiban lehet, de single-ben rettentő gyökér az AI. Elég jól meg lehet jósolni, mire mit fog reagálni. A sebességes dolgot én speciel nem vettem észre, az 5-öt toltam pár hónapig, most meg A kelet törzseit, állítani merném, hogy ott csak a hős képességei befolyásolják a mozgáspontokat. A hülyeség jelen esetben nem relatív. A 4-ben újítani próbáltak a 3DO-sok, rá is ment a cég. Nem tudok még egy olyan sorozatot mondani, ahol a népek semmiféle fejlesztést nem fogadnak szívesen, max a grafikait. De hogy primitív, meg 20 éves játékmechanikai alapjai vannak jórészt változatlanul, az is tény.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#93) TommyGun


TommyGun
őstag

Már ne is haragudjon meg senki de aki a WoW elsőségét vitatja az egy balfék....
Lehet szeretni nem szeretni de az biztos hogy a WoW miatt az elkövetkező évek az MMOról fognak szólni...

Nem hiszem hogy sok játék lenne ami folyamatosan 5 éve 10 milliós fizető táborral rendelkezne...üzletileg és minőségileg is a Blizzard a legnagyobb és legjobb játékfejlesztő ever.

Lehet egyetérteni meg nem egyetérteni de a tények tények. Schumit is lehet utálni de 7 VB az 7VB baze...ennyi

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#94) Silenzio válasza TommyGun (#93) üzenetére


Silenzio
addikt

Minőségileg... :U Egyél szart, 100 milliárd légy nem tévedhet. Oké. Nem kötözködni akarok, de "lehet szeretni nem szeretni" alapon minek kevered ide a minőséget? A mennyiség egzakt dolog, az mérhető statisztikailag. A minőség kevésbé.

Meggyőződésem, hogy nem csak hogy pofátlan tolvajok voltak egész életükben, de a kreativitás minden mérvű törekvése kimerül náluk az ügyes piackutatásban. Én művészember vagyok, az meg nem műalkotás, ami 100%-ig azt nyújta, amit vársz, amit a segged alá raknak, minél kényelmesebb legyen. Az nem szélesíti a látókört. Tudom, ez ipar, meg csak játék, de aki valaha belekeverte a storytelling lehetőségét ebbe a médiumba, vállalta az értékközvetítés felelősségét is. Én így látom, ehhez tartom magam.

Abszolút szubjektív, de tartalmilag nekem 0, dizájnban meg a Hello Kitty-vel vetekszik, hála annak a dagadt dizájnernek, aki még a Diablo 3-ból is kifestőt csinált. Ami talán nem baj. Az már inkább, hogy semmi olyat nem visznek végig, ami üzletileg kicsit is kockázatos (Starcraft Ghost). Így csak stagnálás van, fejlődés nincs. Anno csináltak ők Death and Return of Supermant, meg Justice League játékot, de szép lassan rájöttek, hogy abban kell utazni, amit kajol a nép. Ettől még nem lesznek kreatívak és nem érdemelnek kultuszt. A sarki fűszeresnek sem nyalod ki a seggéd, csak mert a legjobb üzletember a környéken, és sorra nyitja a kisboltjait. Csak akkor, ha akarsz valamit cserébe. Mondjuk melót.

Úgyhogy a sokaság, aki a tisztes középszert képviseli, marad Blizzard-fan, és az ő számukra az elkövetkező évek valóban az MMO-ról szólnak majd, én meg keresek valami kreatívabbat, és megmarad a békesség. :K

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#95) Ryuu


Ryuu
tag

Én a Resident Evil 4-el nem értek egyet. Miért top? Nem értem miért annyira jó játék hogy belekerült a listába.

(#96) elithun


elithun
őstag

Shadow of the Colossus-t nem értem, nekem megvan a játék, kb 2 hete. Komolyan fogalmam sincs mit kell benne csinálni, lerakom a csajszit a templomban és utána lennt vagypl egy bazi nagy mezőn, rohangáltam több órán keresztül a lóval. Hihetetlen. Most meg Top10, valamit nagyon rosszul csinálok. :D

Jónéhányról még soha nem hallottam. Jó lenne tudni mi alapján ment a besorolás.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#97) bozont válasza Silenzio (#94) üzenetére


bozont
veterán

Az a baj, hogy azok közül akik leszólják a WoW-ot, többségük még csak ki sem próbálta a játékot vagy csak néhány órát játszott vele. Ez már többször le lett írva, így nem akarom tovább fokozni, de még egyszer leírom. A WoW erőssége nem a grafikában és nem is igazán a játékmenetben rejlik, hanem a lore-ban. Maga a sztori a W3 történéseit meséli tovább. Az meg, ki hogyan játssza a játékot, az ő dolga. Van aki arra izgul ha ő a legtáposabb, de én pl szeretem felfedezni a világot és nem rohanok sehova. A látványt is lehet szeretni is meg nem is, nekem bejön és itt a területeke felépítésére gondolok, nem a különböző grafikai effektekre. Sok embernek elég színes azért sem tetszik, nekem meg pont ezért is bejövős. De akinek ez nem elég, rengeteg poén, paródia van elrejtve a játékban, sokszor elég ötletesek. De lehetne még sorolni, a dolog hátránya, hogy azért kicsit több időt kell eltölteni a játékkal, hogy az ember észrevegye ezeket.

(#96) elithun
Egyszer volt lehetőségem kipróbálni a játékot, ha jól emlékszem a kard segítségével lehet megtalálni a kolosszusokat, valamelyik gombot nyomva tartva felemeli a kardot és a napfény visszatükröződik róla. Meg kell keresni azt az irány ahol a fénysugarak egybeesnek, egy irányba mutatnak. Azt az irány kell követni amíg meg nem találod a kolosszust, akit meg kell ölni (összesen 10-et ha jól emlékszem). Na és itt kezdődik az igazi móka... ;]

[ Szerkesztve ]

(#98) TommyGun válasza Silenzio (#94) üzenetére


TommyGun
őstag

Sajnos látszik hogy nem játszottál vele, a WoWnak nem a grafika az erőssége, hanem a történet, és a csapatjáték. Volt alkalmam több évig játszani vele és nem bántam meg.
Nem az első MMO-m és nem is az utolsó de állítom hogy a többi sajnos a közelében sincs se történetileg se sehogy. A blizzard gépezet szinte tökéletesen cizellált. Ez van.
És ha szerinted semmiben sem nyújtottak maradandót nem is értem hogy lehetnek ők azok akik szinte nem tudnak hibázni hisze minden gammájuk világsiker.

A Sarki fűszeresenk meg kinyalod a seggét ha bemész és 5000 féle fűszer közül válogathatsz és nincs másik hasonló sem. És akkor ő baromi sikeres lesz és az üzlete is fog menni pedig nem ő találta fel a fűszereket hanem tisztában volt vele hogy mire van szüksége a népnek. Ha ő egy pöcs akkor mit mondasz arra aki évek óta só borsot tol a képedbe.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#99) Silenzio


Silenzio
addikt

A WoW-ról több szót nem vesztegetnék, sokban igazatok van. Tört szerveren kipróbálni nem fogom, ennyi tisztelet jár a komáknak. Havidíjat meg nem áldozok rá.

A Shadow of the Colossus-t szivesen kipróbálnám. Egyedinek tűnik. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#100) Dax27 válasza mephi666 (#48) üzenetére


Dax27
csendes tag

pedig tényleg jó játék, próbáld ki :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.