Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Titokszoba


Titokszoba
újonc

értesüljek

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha jól értem (Javíts ki ha tévedek természetesen :R ) az egészet, akkor konfliktuskerülő vagy/voltál, és nem igazán léptél fel az ellened indított támadások ellen, ami csak olaj lehetett a tűzre a főnökeid részéről. Lehetséges talán, hogy egy magabiztosabb fellépéstől talán a paraszt főnökeid is visszavettek volna az arcukból.

"Megszoktam azt is,hogy mindkét főnök stresszének én voltam kitéve, mert én voltam velük egy irodában"

Szerintem hiba volt megszokni azt, hogy mindig rajtad csattan az ostor.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) Titokszoba válasza oriic (#2) üzenetére


Titokszoba
újonc

Konfliktuskerülő voltam, az utolsó munkanapomon mentem bele egyedül egy ordibálásba, mert akkor már mindegy volt...

Attól függetlenül a nemtetszésem sokszor jeleztem, abban a hangnemben, ami még nem volt olaj a tűzre. Csak hiába. Egyetlen egyszer kiszuszakoltam egy neharagudjakot, meg fél nap tűzszünetet. Másnap reggel minden elölről kezdődött...

(#4) UnA


UnA
Korrektor

Még kétszer elolvastam, de ha ez tényleg 2 és fél hét volt, akkor szerintem igen, túlérzékeny vagy. Ennyi idő után simán ki kellett volna nevetni őket, és úgy ott hagyni az egészet.

(#5) d@vee


d@vee
őstag

Hát nem álltál ki magadért. Erre nem tudok mást mondani. Én is kerülöm a konfliktust, sőt le is nyeleg 1-2 dolgot. De egyszer próbált a főnök munkahelyen valami faszság miatt káromkodni meg keménykedni nekem. Úgy visszaszóltam neki még csak nem is kiabálva, hogy két hétig nem jött a közelembe.

Ja

(#6) Titokszoba válasza UnA (#4) üzenetére


Titokszoba
újonc

Van abban valami, amit írsz.

Annyit mentségül felhozok, hogy akartam ezt a munkát. A szerelőkkel remekül kijöttem, az ügyfelekkel is, 1-2 kivételt leszámítva, autóval negyed óra volt, mellesleg autóbuzi vagyok. Az első pár alkalomnál mindig reméltem, hogy majd összerázódik ez az egész, és betudhatom kezdeti botladozásnak.

d@vee: Ezt a környezetem is felrótta, megjegyzem jogosan. Az a baj, hogy ha én elkezdek visszaszólni, nagyon hamar átlendülök arra a szintre, aminél magam alatt vágom a fát, ezért inkább ameddig bírja a pofám, nyelek. Akár a saját káromra is.

[ Szerkesztve ]

(#7) janeszgol válasza Titokszoba (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Az a baj, hogy nehezen fogod ezt elfeledni. De az nem baj, hogy nem szólsz mindig vissza. Én be se tettem volna már a lábam, hanem kerestem volna másik melót. Mivel le voltál jelentve, így ha neked mondanak fel hátrányba kerülhetnek.
Sofőröket is hallani és olvasni, hogy keresnek, de autószerelőket is. Nem tudom konkrétan melyik a szakmád. Lehet, hogy túlérzékeny vagy, de ez ma már nem baj. Amit ők csináltak, az nettó gonoszság, semmi köze a munkához és annak karakterisztikájához.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) Titokszoba válasza janeszgol (#7) üzenetére


Titokszoba
újonc

Adminisztrátor voltam, a pontos ottani megnevezést nem írom ki, for obivious reasons.

Sofőrnek mennék, csak kellene pár óra valami nagyon türelmes sofőr mellett, aki visszarugdos a vezetés világába. Jelenleg a kereskedelembe mentem vissza, ott most elvagyok.

Nagyon nehezen feledem, mert sokat kaptam. Igazából a fő patkányságaikat nem tudtam leírni, amikkel tényleg betaláltak néha, mert arról nagyon magukra ismernének.

Köszönöm, hogy írtál! :R (a többieknek is, ha már itt vagyunk! :) )

(#9) janeszgol válasza Titokszoba (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Bardi Autó? Egy régi haverom kamionról (nemzetközi) lejött kisebbre: a Lidl-nek vezet. Áruházaknak szállíthatsz és ott inkább egyedül kell menned. Azt nem tudom, hogy jók-e, mert ilyen körben sosem dolgoztam, de haver elvan vele.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Titokszoba válasza janeszgol (#9) üzenetére


Titokszoba
újonc

Beszélgettem a sofőrökkel, akik hozták a Bárdi-Unix cuccokat, elég daráló szerintük. Belföldi kamionozás még tetszene is, de ami a megélhetés, és a kiskori álom közötti keresztmetszet, az a buszvezetés lenne, ha lenne még B-D átképzés.

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, te vagy a hikomat.
először is a konfliktus nem érdemli, hogy kerüld, mert akkor csak elodázod és feltorlódik.
ahogy itt már mások is pedzegették, a konfliktust rögtön az elején kell megoldani, egyszer és mindenkorra. tehát ha a főnököd lelki szemetesnek akar használni, akkor rögtön az első próbálkozásnál közölni vele, hogy ezt ne. ha üvöltözik, akkor rögtön az elsőnél közölni vele, hogy ha ez mégegyszer előfordul, kirúgod a fogsorát.

melóban nincs szívesség, tehát olyat nem csinálunk, hogy felmondunk, nem kötelező ottmaradni, de mégis maradunk. ha felmondtál, és nem kell maradnod (tudtommal próbaidő alatt azonnal fel lehet mondani), akkor egy lendületből fel is kell állni és irány az ajtó. majd megtanulják, hogy manapság a munkaerő megtartása a fontos.

továbbá: ha te még mindig ezen rágódsz, meg problémát okoz, akkor igen, te vagy a hikomat. ezen rég túl kellett volna lépned. idióta volt a főnök, nagy dolog. a következő is az lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Titokszoba válasza bambano (#11) üzenetére


Titokszoba
újonc

Nincs meg bennem a vehemencia a fenyegetéshez, a tettlegességhez pláne. Pedig volt olyan, hogy állt az asztalom előtt, mondta nekem a magáét, elhordott minden legaljának, és nekem már ütésre lendült volna a kezem, de egy "kérlek ezt ne így, és ne mindenki előtt"-ön több nem hagyta el a szám...

Az ott maradásról annyit, hogy sajnos nem tehettem meg 1 hó bérkiesést, úgy voltam vele, legalább éhen nem döglök. A második bekezdésed szerint kellett volna cselekedjek, nap nem volt, hogy ne gondoljak erre.

(#13) bambano válasza Titokszoba (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elég, ha a blöffhöz van vehemenciád :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) UnA válasza Titokszoba (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha tetszik a buszvezetés, akkor azzal kell foglalkozni. Azt nem igazán értem, hogy miért volna probléma, ha nincs átképzés, ha neked fontos, akkor tanulj hozzá mindenképp. :K

(#15) janeszgol válasza UnA (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Drága az a képzés, viszont mivel manapság elég jelentős a hiány buszsofőrökből, ezért nem csak, hogy állják a teljes képzés árát, hanem még fizetést is adnak a képzés idejére. Ez egyelőre nem országos, bizonyos megyékben van így a Volánnál, továbbá a fővárosban. A képzés melletti fizu minimálbéres, de sikeres vizsga esetén azonnal fel is vesznek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ahhoz képest, hogy csak 1 hónapig voltál ott, sokáig bírtad. Ha félsz, hogy hívnak, akkor tiltsd le a számukat, hidd el, többet nem fognak elérni. Esetleg, menj el kirándulni a hegyre, vagy az erdőbe, jót fog tenni.

(#17) lotuska


lotuska
tag

Hasonlo munkateruleten dolgoztam a kozgazdasagi tudomany elvegzese utan 2014-ben es 2016-ban, velemenyem az irasodrol:

1.)Ne varj megvaltast ettol a bejegyzesedtol, hogy majd mi jo tanacsokkal tudunk ellatni, mert minden ember mas elethelyzetben van: mas az eletszemlelete, masok a prioritasai es legfokepp masok az anyagi lehetosegei.

2.)Viszont a konfliktus a legtobb cegnel igen gyakori, foleg az autoalkatresz iparban, ahol 10 forintert mindenki hajlando az anyukajat is eladni. Ilyen helyeken szerintem nem lehet minden konfliktust megoldani, hanem kezelni kell tudni, pl. megtanulni mikor lehet/kell hallgatni, mikor lehet/kell erelyesen fellepni, meg ha ez tobbeknek kellemetlen is, sot az igazsagtalansagokat a legfontosabb tudni kezelni. Ezeket a dolgokat nem teljesen sikerult nekm sem elsajatitanom, viszont az sokat segitett, hogy mar 4 helyen is dolgoztam, mas-mas cegeknel kulfoldon is. Tobbfele inger, tobbfele helyrol er, szerintem ez a szakmajaban is formalja az embert, ezert en ugy gondolom az, hogy most mashol dolgozol, meg ha nem is almaid meloja, de egy jo kiindulopont es a kessobiekben segit majd ezen tullepni. Abban is biztos vagyok, hogy kesobb majd mosolyogva gondolsz vissza erre a periodusra.

3.)Alom melo: "Fiatal, pályakezdő autób*ziként...","Annyit mentségül felhozok, hogy akartam ezt a munkát.". Hat, szerintem 2-es alpontba leirtak mellett ez is gond volt. Te ragaszkodsz ehhez a munkahoz, mert egy gyerekkori idil, hogy autobuzi vagy es vegre kozel lehetsz az autokhoz, alkatreszekhez, meg tobb mindent megismerhetsz roluk. A valosag meg mas, (mint a facebook bejegyzesek..) ugyfelektol es fonokoktol hajszolt kulimaszos kezu szerelok es rettentoen bonyolult megfejteni varo tehnika, amit legtobbszor eloszor lat az ember. Persze a fonokok megigernek fut-fat az ugyfeleknek, ha meg nincs alkatresz, vagy nem jon meg idoben kell mindig egy bunbak es ez valakin csattan.Hat itt aztan van lelki beke, nem mondom... Mas az, amikor szerelo, regi haverok egy garazsban egyutt dolgoznak(hobby-bol, szerelembol), es mas az amikor egy ilyen helyen a dzsungelben.
-NE TE LEGY A CEGERT, ez egy WIN-WIN helyzet kell legyen. Nekik a legnagyobb profit/alkatresz marzs a lenyeg, amit a legolcsobb munkaerovel kell elerjenek. A cegek nem az alkalmazottakert vannak.Leszarjak azokat, ezert ne vedd magadra ezeket az igazsagtalansagokat. Te egy jo munkaero kell legy hosszu tavon, tartassal, hogy versenykepes berezest tudj majd magadnak kiharcolni.

Bonus.)Buszsofor? Embereket szallitani nem ugyanaz, mint arukat. Ha ennyire magadra veszed a teged ert igazsagtalansagokat tenyleg egy ilyen melot szeretnel? Ezert szeretnel aldozatot hozni? Ahol folyton erintkezesbe vagy az emberekkel? Onismeret

(#18) janeszgol válasza Tamás88 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem félnie kellene, ha hívják, hanem ha hívják elküldeni őket a k anyjukba. A félelem veszélyes az egészségre.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) UnA válasza janeszgol (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

"Drága az a képzés..."

Biztos voltam benne, hogy nem két fillér, de ha akarunk valamit, akkor azért áldozatot kell hozni. Sőt anélkül nincs is valódi továbblépés.

(#20) Fecogame válasza bambano (#11) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem igazán tudok hozzátenni ahhoz amit előttem leírtak, teljesen igazuk van. Főleg mostanában, amikor egy kicsit is elfogadható munkaerő után két kézzel kapkodnak a cégek nem kell magunk alá tojni ha keménykedik a főnök. El lehet küldeni nyugodtan, megmondani neki, hogy bocs, nem én vagyok akinek itt játszani kell.

Amúgy ha konfliktuskerülő vagy és kineveztek bűnbaknak akkor még egy valamit tudsz csinálni: felvállalod a szerepet és ennek megfelelő mentalitással dolgozol. Még diákmelóban dolgoztam ilyen helyen, az egyik srácnak olyan ütnivaló arca volt, hogy olyat még nem láttam... Természetesen a 0. napon betalálta mindenki, ő meg csak nézett nagy bambi szemekkel. Azt hittem másnap már nem jön, de jött. 2 órát késett. Elhordták mindennek majd beállt dolgozni. Pontosabban leült a sarokba és játszott a telefonján. Mindig amikor jött a főnök akkor jól leordította, ő bólogatott bőszen majd pont ugyan úgy nem csinált semmit. Aztán a műszakban valami nem úgy sikerült, egy csomó selejt lett, egyből a "kisfőnök" a srácra kente. Megint leüvöltötték, ő meg mondta, hogy bocs. Jött az ebéd, tartott egy szolid 3 órás ebédszünetet. Természetesen megint lebaszták, ő meg bólogatott.
Ez olyan 3 hónapig ment, talán a 2. héttől kezdve folyamatosan fenyegették, hogy ki lesz rúgva. Persze nem lett, mert kapóra jött, hogy ott van lábtörlőnek. Azt hiszem talán egyszer levontak tőle 5000 Ft fizut mert valamit eltört, de ezen kívül semmi nem történt. Párszor beszéltem vele, hogy miért hagyja, mondta azért mert neki ez így kényelmes, a fizetését pont ugyan úgy megkapja mint mások, csak 1/3-ad annyit dolgozik érte.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) dunc


dunc
nagyúr

Szia, elolvastam egyszerűen gyenge vagy ha így viselkedsz megesznek, én nagyon gyorsan és hatásosan elintéztem volna a szituációt. :K Jó, hogy nem te rettegsz ezektől a szarháziaktól.....Baszott gyorsan állj a sarkadra, és amennyiben van lehetőséged szépen jelentsd fel őket ott ahol tudod, majd menj be hozzájuk, és röhögj a pofájukba. :))

[ Szerkesztve ]

(#23) Kisgépkezelő válasza Titokszoba (#12) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem a legfontosabb, hogy mielőbb legyen annyi könnyen forintosítható megtakarításod, hogy nyugodtan megengedhess magadnak nemhogy egy hónap, de legalább negyed-fél évnyi kiesést is saját erőből. Pályakezdőként kicsit lassan jön össze, meg persze néha jól is esne hozzányúlni, de a szabadság amit a tudat ad, hogy nem függsz a cégtől, megér ennyit.

(#24) janeszgol válasza nemlehet (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ilyen emberre irigy vagyok. En a postan talalkoztam bitng nyugodt emberrel. O nem labtorlo volt, ilyet senkivel nem csinaltak, de a leszidasokat letojta. Kar, hogy en nem ilyen vagyok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Titokszoba válasza lotuska (#17) üzenetére


Titokszoba
újonc

Az egésszel egyetértek, a Bonushoz tennék egy kicsit hozzá. Ezelőtt, és jelenleg is emberekkel foglalkoztam. Alapvetően a kötözködő, ostoba embereket helyre tudom tenni, ameddig nem a főnököm, és nem az állásom múlik egy vitán.

A véleményed köszönöm, kicsit lökött a továbbiakra. :R

(#26) nemlehet válasza janeszgol (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

Tudni kell elengedni a dolgokat :D Főleg mostanában, amikor tényleg nem nehéz elhelyezkedni ha csak nem vagy valami halmozottan hátrányos helyzetű (képzetlen+ronda+öreg+tapasztalatlan+piacképtelen tudású+nyelvtudás nélkül)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#27) Titokszoba válasza nemlehet (#21) üzenetére


Titokszoba
újonc

Az utolsó pár napon hasonló voltam én is, annyi különbséggel, hogy se a szerelők, se az ügyfelek nem látták kárát, viszont a főnökségtől izoláltam magam.

(#28) Sianis válasza Titokszoba (#10) üzenetére


Sianis
addikt

BKK/BKV tart ilyen képzést. Igaz, szerződést kell kötni egy bizonyos munkaórára.

(#29) Avicularia válasza Sianis (#28) üzenetére


Avicularia
veterán

Pont akartam írni, van közvetett ismerős, aki most csinálja a D-s jogsiját a BKV-nál, fizeti a cég és mellé még fizut is kap, asszem minimálbért.

(#30) TheLázs válasza nemlehet (#26) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Az elengedésről ez jutott az eszembe. Végül nem küldtem el.

[link]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.