Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anxius


anxius
aktív tag

Gratula!Nagyon hasznos,várjuk a többit is. :)

(#2) djtoomi válasza anxius (#1) üzenetére


djtoomi
addikt

Köszike,ha lessz még több éjszakám,akkor megírom.Várom mindenki véleményét,kiváncsi vagyok, kinek, hogy tetszik.Hibák észrevételét is írjátok. :K :R :R :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#3) Dzsiforsz


Dzsiforsz
tag

Grat! Nagyon jó kis cikk pont aktuális nekem mert új gépet vennék. vidkarira ugy 20kt szánnék, eddig 8600Gt-t akartam de ha azt mondod a HD2600Xt jobb vétel lenne akkor lehet az lesz. Kösz.

(#4) Zoli bácsi válasza Dzsiforsz (#3) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nagyon jó lett a cikk, én is gratulálok. Kicsit hízott is a májam, mert az általam pár hete vásárolt hardverelemeket (C2d E4500, és 1950GT VGA) láttam benne, tehát valószínűleg jól döntöttem. Csak egyet nem értek. Oda van írva a procikhoz, hogy húzással mindenre elég. Lehet hogy én vagyok a hülye, de mire nem elég most mondjuk egy E4500 teljesítménye?

(#5) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

jó kis cikk :R

bár az közép kategoria alsó részéhez hozzá tenném a 8600GT, amit 22000-26000ft ért magunknak tudhatunk és jobb a HD2600XT-nél :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#6) djtoomi válasza Zoli bácsi (#4) üzenetére


djtoomi
addikt

Mondjuk lehet hogy a te procid ha alapon van,és teszem azt 2db 8800gt van mellette nem fog olyan szép teljesíteni mintha 3ghz-en lenne.mindez crysisben,vagy cod4ben,vagy bármilyen játékban,mert ott adódhat procilimit. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7) djtoomi válasza VR6-Fan (#5) üzenetére


djtoomi
addikt

Köszike,de volt 8600gt-m,és most itt van nálam egy 2600xt lite és hát ez 4-5%-al erősebb,és támogatja a hardveres full hd-t,meg kd-1e tvagy mit,meg h.264-et is hardveresen játsza le,a procc segítsége nélkül,ezekből a szempontokbol,meg hogy kicsit erősebb mint a gt,én ezt javaslom,de oda írhatom a gt-t is. :K :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8) cousin333


cousin333
addikt

Vessző után tegyél szóközt, légy szíves, és nézd át a cikket helyesírás szempontjából.

Az ajánlásokkal nagyjából egyetértek, bár a kommentekkel és az értékelésekkel nem mindig...

"We spared no expense"

(#9) TBone


TBone
tag

Gratulálok! Csak így tovább! Én személy szerint pont egy ilyesfajta segítségre vágytam, mint olyan, aki egy új konfig összeállításán dolgozik. Köszi, köszi köszi és köszi :C :))

(#10) bbazsy válasza cousin333 (#8) üzenetére


bbazsy
őstag

szintén ez volt az első reakcióm.

ha raksz szóközt, a motor le tudja tördelni normálisan, így nem.

..

(#11) VR6-Fan válasza djtoomi (#7) üzenetére


VR6-Fan
veterán

azóta fejlödtek a driverek(vissza...) így jobb lett valamivel a teljesítményük, szerintem feltétlen emlísd meg..., de az tény hogy aki kévésbé játszik annak csak is az XT lehet az áldozat :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#12) aginor


aginor
addikt

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?
"Egyértelműen a 8800GT 512MB memóriával szerelve,mindegyik kártyát egyetlen gyárban készítik,ebből a szempontból mindegyik gyártó kártyája egyforma. A hűtés sajnos egyiken sem lett valami nagyon jó"
Ez így nem igaz, mivel a REFERENCIA kártyák két gyárban készülnek(flextronics, foxconn), a nem referencia kártyákon meg már más hűtések is előfordulnak(giga vf700, galaxy vf900, gainward saját).

Továbbá miért ajánlod 30k-ért az 1950-eket, mikor ott van már 20-25k-ért a 2600xt, kb ugyanaz a teljesítmény, de már dx10-ben(és akkor nem is beszéltünk a ddr4-es verzióról).

Amúgy jó lett a cikk, csak nézz utána a dolgoknak mielőtt leírod őket.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#13) aginor válasza djtoomi (#7) üzenetére


aginor
addikt

Erre meg csak ennyit tudok írni:[link] ezt sem ártana megnézni talán.. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#14) djtoomi válasza aginor (#13) üzenetére


djtoomi
addikt

Megnéztem de a 8600ge nem ennyibe kerül,múltkor kb 1 hete látttam 34k-ért,annyit nem ér meg.Azért ajánlottam az x1950-eket,mert van 512-es verziójuk is,ami viszont már megéri,meg ahogy láttam még mindig sokan azt ajánlják a milyen vga-t topikban. :U :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#15) djtoomi válasza bbazsy (#10) üzenetére


djtoomi
addikt

Minden mondat után tetetett velem az openoffice egy szóközt,vagyis mindegyik után kell legyen,ahol nincs,oda fogok tenni ígérem.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#16) djtoomi válasza VR6-Fan (#11) üzenetére


djtoomi
addikt

Ja akkor oks, kijavitom, csak mikro emgvolt a kártyám,akkor még bőven gyorsabb volt mint a gt.De köszi hogy szóltál,és akkor beleírom. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#17) cousin333 válasza djtoomi (#15) üzenetére


cousin333
addikt

Nem csak a pont, hanem a vessző után is! Látom, a hozzászólásba sem teszel, pedig kellene. Egyrészt esztétikai, másrészt technikai okokból (a cikkben is vannak sorok, amik azért úgy néznek ki, ahogy, mert a felsorolás miatt egy szónak gondolja a motor és nem tördeli szét).

"We spared no expense"

(#18) gorlin válasza djtoomi (#2) üzenetére


gorlin
őstag

Az új celeronokat kár hogy kihagytad,mivel a fogyasztásuk tökéletessé teszi őket egy nagyon hallk gép megalkotására,és egy nem hard core játékgépre tökéletesen elég.
De nagyon jó lett a cikk

(#19) Gaben01 válasza gorlin (#18) üzenetére


Gaben01
őstag

Pontosan,én is a Conroe-L Celeront hiányolom a cpu felsorolásból.Olcsó,nagyon jól tuningolható és még hűvös is.Netezős-filmezős-zenehallgatós gépbe tökéletes választás vagy akár HTPC-be.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#20) bbazsy válasza djtoomi (#15) üzenetére


bbazsy
őstag

nem tettél, ahogy a fórumban se. vessző utánról beszélünk.

..

(#21) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó kis cikk, várjuk a folytatást. Mondjuk én pont előtte vettem új gépet. :)

(#22) Doom válasza bbazsy (#20) üzenetére


Doom
aktív tag

Mondjuk az áttekinthetőséget a nagybetűvel kezdett mondat is segíti ám. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) John_Doe válasza Doom (#22) üzenetére


John_Doe
senior tag

Ezért engem az egyik kolega majdnem megölt hogy márpedig ö nem fog nagybetűket irni holmi mondatok elejére.... :U

Shal'kek nem'ron!

(#24) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Hihetetlen, hogy az 5 hónapja vásárolt 7900GS-em elvileg már csak 60% ár/érték arányú. Én akkor jó vételenek találtam... :O

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#25) ftc


ftc
nagyúr

Alsó kategoriába belefér még hd2400Pro/XT

(#26) djtoomi válasza Kareszovics (#24) üzenetére


djtoomi
addikt

Régebb nagyon jó vétel volt. :K

Akkor javitom a vessző utáni szóközt.

2400pro/xt-t bele akartam írni, de kifelejtettem,még jó hogy szólsz! :K
Én az új celeronoknál jobb vételnek tartom az X2 3600+-t, mivel alig drágább valamivel, és mégiscsak 2 magos. :K Sőt még jól is tuningolható. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#27) moltam


moltam
tag

Nagyon jó lett a cikk! Hamarosan tervezek egy gépet összerakni:

C2d E4500
HD2600XT
2Gb 800Mhz ram

Összeillenek ezek a komponensek?

(#28) Rambovits válasza djtoomi (#6) üzenetére


Rambovits
senior tag

Már ne haragudj de elég valószínűtlennek tartom hogy valaki 2db 8800GT mellé (120k) egy 30k-s procit rakjon :DDD

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#29) Rambovits válasza djtoomi (#6) üzenetére


Rambovits
senior tag

Hopsz 2x ment :))

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#30) djtoomi válasza Rambovits (#28) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát te ne haragudj meg,de akik összekuporgatják a pénzüket,és nem egyből vesznek új gépet,azoknál elképzelhetőnek tartom.Sőt, valószínübb hogy egy olyan procit vesz mellé,egy c2d e6750 tuningolva bármelyik procival felveszi a versenyt,de egy e4500 is totál kihajtja.Én pl egy e6750-el vagyok,és 8800gt-vel, és bőven elég mellé. Karácsonykörül akarok mégegyet venni,és a procit meghagyom,januárban meg veszek egy c2q q6600-at. És bőségesen elég lessz,de egy e2180 is bőven kihajtja. A cikkben enm arról volt szó ki mit vesz,hanem melyik árkategóriában melyik a legjobb hardver. És akármit mondasz, a legkisebb C2D is tuningolva egy 8800GT-t kihajt,igaz ahhoz 3-3.5ghz köré kell húzni. :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#31) bbazsy válasza Doom (#22) üzenetére


bbazsy
őstag

tudnék vitatkozni, de nem teszem:D
kisbetűvel írt mondatot letördeli a motor, és sztem nem sokkal "áttekinthetetlenebb".
[nagy betűk meg gonoszak:(]

bocs az offért, utolsó volt.

..

(#32) Mr.Andrew


Mr.Andrew
csendes tag

Igen hasznos írás, mondhatni hiánypóló, holott igen banális téma, talán egy weboldalt is megérne.
:C
Akár lehetne mondjuk a logouton vagy PH-n egy toplista féle a userek tapasztalatai, pontozása alapján illetve olyan "népítélet" mint pl.: a www.totalcar.hu -n van, csak itt hardverekről vagy akár szoftverekről???!!!
Persze tudom, hogy különféle online boltok esetében van értékelés az egyes cuccokhoz, de kiindulni könnyebb lenne innen, nem?!
:K

Viszont nem fikázásként, DE nézd át a helyesírásodat mondjuk egy worddel, meg egy picikét még a tagoltságon javíthatnál, hogy még átláthatóbb legyen.

(#33) djtoomi válasza Mr.Andrew (#32) üzenetére


djtoomi
addikt

Open officeban lett irva,midnen helyesírási hibát javitottam benne amit jelzett,wordel is megnéztem,ott sem volt már több bibi. Scak gye óra volt mig helyseriásoltam,rengeteget lesakitott az időmből. :K
Első kérdéshez valami házigazdit kell emgékérdezni. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#34) dragonfx


dragonfx
veterán

jó összefoglaló.
Szerintem mostanság ami ajánlható az a galaxy 8600GE, 8800GT, core 2 2160 és Q6600, kár ennyire szétbontania mezőnyt. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35) djtoomi válasza dragonfx (#34) üzenetére


djtoomi
addikt

De így legalább mindenki a saját pénztárcájának valót. Amúgy ksözzi. :K :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#36) redeye666


redeye666
csendes tag

Nagyon hasznos amiket írtál, köszi.

Nem kell félni az élettől hiszen még senkinek sem sikerült túlélnie!

(#37) Rambovits válasza djtoomi (#30) üzenetére


Rambovits
senior tag

Nos az te vagy! A legtöbb ember már annak örül ha 1 8800GT-t tud venni! Az átlagfelhasználó beéri egy C2D-vel meg egy 8800GT-vel ! Be kell látnod hogy nincs minden 2. embernek q6600-a...

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#38) creeps


creeps
csendes tag

Jó az írás!!Pont most veszek gépet. A választásom egy Core 2 E4500-ra, és Gigabyte Ati Radeon 260Pro 512Mb-osra esett. Majd meglátjuk milyen lesz. Szerintem azért nem olyan rossz párosítás a 2GB-RAM-al!!!

(#39) kicsitomi88 válasza creeps (#38) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ha mondjuk azt a 10est a vgaba olted volna es e1280at vettel volna es egy kicsit megrantottad volna, jobb geped lenne ;)

90 87.5 87.8 87.5

(#40) creeps válasza kicsitomi88 (#39) üzenetére


creeps
csendes tag

Elsősorban 3D-s tervezésre használom, és ez az összeállítás már másnál bevált!!

(#41) drizzt1666


drizzt1666
tag

8600 ge-t hiányolom, de amúgy elég tiszta képet ad az aktuális helyzetről. Mondjuk a hangkarcsis tömb egy kicsit sántít szerintem :U Az a Sonar semennyivel sem szól jobban mint a leggagyibb x-fi és (ha jól tévedek) ezt a ph is alátámasztotta. Való igaz VILÁÁÁGÍÍÍT :D de ettől még nem csúcskategória.

creeps: Ez a hsz egy kicsit megmosolyogtatott :) Kb olyan, mint egy mosópor reklám. A Rózsi is ezt "hasznájja" és neki bevált! :C Szerintem kár megspórolni az utánna járást és az informálódást. Esetleg többet is kihozhatsz abból a pénzből... :)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#42) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

(8800 GT: ) "egy-két új driver,és 8800GTX-et lemossa."

oké, akkor majd ha vki megunja a GTXét az írjon privit és elcserélem vele a GTmet. :C :C
szóval: én ebbe nem vagyok biztos. (1280x1024ben sem). azér a gtx mégiscsak gtx. tudom, vannak játékok ahol (a ph-s teszt alapján - és máshol ilyet nem láttam csak itt) 10FPSt is ráver. de ha 2 hete választhattam volna hogy 65ér GT vagy GTX akkor nem haboztam volna.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#43) kszabber


kszabber
tag

Jó írás, remélem lesz folytatása.

(#44) whiz válasza Zoli bácsi (#4) üzenetére


whiz
aktív tag

Nekem meg E4400-am van, és elmondom mire jönne jól a plusz teljesítmény (nem szeretem húzni a procit): pl videókódolás. DVD-ket szoktam 1.4 gigás divx-be kódolni. Ezen a gépen ez két óra... azért díjaznám ha rövidebb ideig tartana. Nem is beszélve az x264 kodekről... de az árát azt tényleg nagyon megérte, mert amúgy kellemesen gyors :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#45) HavocS


HavocS
senior tag

Na azért az Asus kártya annyi pénzért inkább lehúzás... ennyiért már egész korrekt E-MU kártyát lehet kapni. Persze tény, hogy manapság a hangkártya az, amivel a legkevesebbet foglalkoznak.
Amúgy jó cikk!

(#46) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Jó a cikk csak 1 kis ellentmondásra akrom felhívnia figyelmet. X1950GT vs pro, ha csak 60Mhz a különbség a 2 között akkor minek kap jobb ár/érték a rányt a pro, bocsi csak a mondataidból más számok jönnek következtethetőek mint amit a végén oda bigyesztettél.

Végül ugyan azt szeretném javasolni mint a ramos írásodhoz a végén összefoglalva, a mai játékok kényelmes futtatásához mittóm, én minimum x1950GT / 2600XT-t / 86GT-tkell vásárolnunk, de ha nem vagyunk készek kompromisszumokra egyáltalán akkor érdemes megvárni az Ati 3000 szériát vagy benevezni egy 88GT-re....

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#47) djtoomi válasza MZsoltee (#46) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem nem volt ram-os írásom.Azért kapott a pro jobb értékelést,mert abból mint irtam sapphire nem ajánlott,mert azon sz@r a hűtés.A többi márkán amiket felsoroltam jó a hűtés,ezért ez jelent jó pár százalékot.GT-ből meg csak sapphire van,és annak ugyanolyan ratyi a hűtése mint a sapphire pro-jának.Ezért kapott a pro jobb értékelést.Direkt nem írtam oda hogy mi a minimum,ha valaki olvassa,olvassa végig,és akkor tudja mihez mi kell. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#48) dave93


dave93
őstag

Érthető, tömör, lényegretörő! Bárcsak minden cikk, minden teszt ilyen jó lenne mint a Te írásod! Gratula! :C :R

(#49) djtoomi válasza dave93 (#48) üzenetére


djtoomi
addikt

Köszike. :B :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#50) mák


mák
tag

Na én ilyet szeretnék venni:

Alaplap: Gigabyte Ga-P35-DS4
Processzor: Core 2 Duo E6850
Processzorhűtő: Cooler Master Hyper TX2
Memoria: Corsair 2*1024MB TwinX XMS2 CL4
vagy Geil 2048MB 800MHz Black Dragon Dual /2x1024MB Kit/
Videókártya: 8800GT/512mb
Optikai meghajtó: ASUS DRW-2014L1T BOX
Merevlemez: Seagate 320GB 7200RPM 16MB Barracuda 7200.10
Ház: Cooler Master CM 690
Tápegység: Chieftec 550W Smart Series

Jó ez így, vagy kellene változtatni valamit?

mákosnudli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.