Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én is 128-asat vettem anno. Főleg fejlesztésre használom, de a sallangok meg az IDE telepítése után is bőven van hely. Nem nagyon tárolok rajta plusz adatot. Elsődleges gépnek mondjuk én se vennék ilyet, az asztalimon néha a 256 is kevésnek tűnik. Azért így elmegy, pláne, hogy már nagyon olcsón lehet 128 vagy 256-os Type-C pendrive-ot kapni, amivel jól ki lehet egészíteni.

Szerintem van benne ráció, az átlag netezős usernek bőven elég. A probléma az, hogy brutál nagy volt a felár a 128-as és 256-os között, én is ezért választottam a kisebbet.

[ Szerkesztve ]

(#2) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én Linuxokat használok, de 5 évig éltem 128 GB-on. Fejleszteni bőségesen elég, minden másra pedig ott az internet.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) rosejbli válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ja, de átlag netezős user valszeg nem 500.000 Ft-ért vesz magának notebookot. Aki meg igen annak meg szvsz nem számít a felár se a nagyobbért.

(#4) Alex91


Alex91
félisten

Ennel mar csak a 2,5"-os HDD az iMac-ben a szebb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) Jhonny06 válasza rosejbli (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dehogynem, az USA-ban pl. ez nagyon kommersz gép.

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Nálad valami nagyon elkefélődött!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) TigerCat válasza Syl (#6) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Másik mappa:
/System/Library/Desktop Pictures

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8) dabadab


dabadab
titán

Ilyen az, amikor egy cég HW-e annyira zárt, hogy a mindenféle költségektől elszakadva (1 TB SSD 30k - most akkor hol lenne értelme 120-ast rakni egy ilyen drága laptopba?) az árazás színtisztán árdiszkriminációs alapon megy.

DRM is theft

(#9) Syl válasza TigerCat (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Ejnye-ejnye! A képed alapján ez nem derült ki :B
Az egyébként nálam 1,14 giga.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Silεncε


Silεncε
őstag

Nekem a laptopomban (nem Macbook, ThinkPad) 128GB-s ssd van, bőven elég. Másodlagos gép, igazából csak programok meg éppen aktuális projektek vannak rajta, így több mint fele üres. Asztaliban is 128 giga volt egy ideig, Win10+Ubuntu dualboot volt rajta és még volt vagy 30 giga szabad hely. De ezt azóta upgradeltem 250re

(#11) TigerCat válasza Silεncε (#10) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Éppenséggel elég, de volt olyan gépem és gyakran kellett trükköznöm, hogy elférjek. Illetve továbbra sem értem, miért ezzel adják ki az alapmodellt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12) Syl válasza TigerCat (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

És nem is az a legnagyobb baj, hogy kicsi a tárhelye az alapmodellnek, hanem, hogy bárhová fordulsz, kizárólag alapmodellt árul mindenki. Ha valamiből nagyobb kell, lehet menni Apple boltba és persze ott is általában csak rendelésre...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) TigerCat válasza Syl (#12) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez így van. Sokan vesznek elsőre kisebbet, ami akkor épp elegendőnek tűnik, de jobb megfontolni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#14) Tikakukac


Tikakukac
titán

A mire elég nem kérdés. Tekintve mekkora a felára a tárhelyeknek, ezt a vásárlók marha gyorsan eldöntik a tárcájuk után nyúlva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) UnA válasza dabadab (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

Igazad van, de biztos emlékszel, hogy az Apple is képes volt a high-end mobiloknál filléres szarokon spórolni. De sajnos ilyenek a többiek is, és én nem értem, hogy miért gondolják, hogy ettől fog majd szárnyalni a részvényük...

(#16) Syl válasza UnA (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

> az Apple is képes volt a high-end mobiloknál filléres szarokon spórolni

Hogy hogy volt? A mai napig a világ legsmucigabb cége!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) joey04


joey04
titán

Bár én elférek 128-on is a laptopon, azért illene 256-ot beletenni alapból.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) UnA válasza Syl (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

A múlt idő arra vonatkozott, hogy ma éppen semmit sem adtak ki ilyen módon :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.