Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csandi


Csandi
őstag

Nagyon jónak tűnnek, de az i7-1185G7-el mi lesz :F

(#2) M@cika


M@cika
őstag

Tudom gyermeteg poén, de Zenbookba csakis Zen proci való. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#3) Csandi válasza Csandi (#1) üzenetére


Csandi
őstag

Ugyanitt, XPS 13 9300 eladó lesz :D :DD Tetszenek nagyon ezek a gépek, csak nem tudom, hogy ha itt nincs akkor hol lesz az az i7 :F

(#4) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Az utolsó, ZenBook Pro 15 szekció szövege a fotó alatt megismétlődik. Vagy csak én olvastam el a cikket idáig?? :B

Hogy a témához is szóljak: elég szépen megpróbálja lefedni a rétegigényeket is, bár biztos jönnek majd a fanyalgók, hogy milyen jó lenne, ha az X-ben lenne az is, ami most az Y-ban van stb...

Munkahelyre bármelyiket szívesen elfogadnám.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#5) #52931072 válasza M@cika (#2) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az lesz benne, tiZENegyedik genáricós intel proci. Az asus nagy intel fan. Egy kicsit lassabb, egy kicsit többet eszik, egy kicsit jobban is melegszik, ja és az igp sem valami acélos, de a mienk, hajrá.

(#6) Tigerclaw válasza M@cika (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

De jo kerdes, hogy hol vannak a Ryzenes Zenbookok? :(((
(persze koltoi kerdes)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) M@cika válasza #52931072 (#5) üzenetére


M@cika
őstag

Plusz baromi drágán lehet adni, vagyis nagy haszonnal. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#8) #52931072 válasza M@cika (#7) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az asus nekem “egyszervolt” márka. Volt alaplapom, vga kártyám, notim is asus, de valahogy utánuk mindig más gyártmányt vettem. Prémiumnak eladott kommersz termékek az én szememben.

(#9) BoB válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


BoB
veterán

+1

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10) Dave™ válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Dave™
nagyúr

(#11) M@cika válasza Dave™ (#10) üzenetére


M@cika
őstag

Végre. :-) akkor Intel már nem rúghat itt sem labdába :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#12) Dave™ válasza M@cika (#11) üzenetére


Dave™
nagyúr

Már NUC vonalon sem.

(#13) M@cika válasza Dave™ (#12) üzenetére


M@cika
őstag

Egy ilyen kis apróságot szívesen látnék az asztalomon a 32-es monitor alatt. :-)
Csupa jó hírt hozol. Egy a probléma, hogy ennek ellenére a kék társaság él és virul, ráadásul brutális bevételük van a nem piacvezető termékeikből is.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#14) Tigerclaw válasza Dave™ (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezzel azert ovatos lennek. Nekem PN40-van 2 magos 4W-os N4000-es celeronnal, ugyanebben a hazban igaz passzivan gyarilag, de brutal forro tud lenni. Nekem alatta van egy notebook cooler pad, es igy csak langyos meleg, nem forro.

Viszont 4W a Ryzen 15W-javal szemben. Hazhutonek nincs helye, szoval ha aktiv huteses is lesz, nagyreszt a hazban kavarja csak a levegot. Miota van komolyabb hovedelem a processzorokban es throttlingol ha kell, nagyon magasrol tesz sok gyarto a hutesre, pedig ezen mulik nem csak az idoallosaga, a venti hangereje, de a CPU - IGP sebessege is.

Szerintem az a haz ebben a formaban nem alkalmas 10W+ -os processzorokhoz meg aktiv hutessel sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Dave™ válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tegnap óta van egy PN50-em. Ryzen 5 4500U van benne, ha nincs terhelve (böngészés és ilyesmi) akkor hangtalan, éppen hogy langyos. Ha 100%-ra van terhelve akkor olyan hangos mint egy hasonló notebook ebben az esetben, és meleg levegőt fúj, ez talán nem meglepő. Huzamosabb terhelés alatt van throttling, igen, emiatt sem vettem a 4800U változatot, mert biztos voltam benne, hogy a kettő throttling alatt nagyon közel lehet egymáshoz, és szerintem nem tévedek nagyot. Az alap fogyasztása 8-10W, a teteje nem tudom, tesztben 50W-ot láttam, de nehezen hiszem el, azt már szerintem sem lehetne lehűteni, bár az U-s CPU-k előtt 35-45W volt a TDP, és azokban sem volt szerintem komolyabb hűtés. Volt már sok NUC a kezeim között, 8. gen i7 is 28W TDP-vel és Iris IGP-vel, az hangosabb volt és érzetre melegebb is, teljesítményben pedig bőven elmarad ettől. Van benne viszont HDMI CEC és mikrofon is, hogy két meglepő dolgot említsek, és annyiba került, mint egy i3-as intel NUC.

(#16) Tigerclaw válasza Dave™ (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Csak a CPU-n van huto, vagy tettek ra valahogy hazhutest is?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Dave™ válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem látszik, de gondolom csak egy borda és egy ventilátor van az APU-n. Tegnap meghajtottam rendesen, felvettem a hűtést is maxra, ilyenkor már nem halk, de forró sem volt. Az IGP teljesítményén nem láttam változást, a CPU throttling 6 mag esetén 2,7GHz veszi vissza (normál hűtés mellett, akkor még nem volt maxon). A CPU ilyenkor felmegy akár 90 fokig is, de ennek ellenére sem forró a ház, csak a levegő amit hátul kifúj.

(#18) Tigerclaw válasza Dave™ (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor azon is lefele, befele nez a CPU. Szet akartam szedni, tenni ra nagyobb bordat...mar ha van rajta, de lemondtam rola. Nekem az alatett noti olcso cooler pad drasztikusan lehutotte. (forrorol langyosra) Ha nincs a monitorra felfogatva, te is megprobalhatod esetleg, akar ilyen hutovel, akar egy 10-12 centis lassan forgo csendes USB-s ventivel megtamogatni es akkor talan nem lesz throttling. Kar hogy a tetejen pont nincs szellozes, pedig oda esik talan a sata-s meghajto. Amugy mennyibe fajt?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Dave™ válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Dave™
nagyúr

A passzív cuccnál elhiszem hogy sokat segít, mert egy majdnem zárt dobozt melegít folyamatosan belülről, ventilátor nélkül. Itt elég jól kifújja a meleg levegőt, abszolút nem zavar egyelőre a throttling, ráadásul amit mondtam az normál venti sebesség mellett volt, felvéve nem tudom ez mennyiben változik, majd tesztelem. 112 ezer Ft volt.

(#20) #93794560


#93794560
törölt tag

Nekem egy 8. Generációs procival (Core i5-8265U) szerelt Zenbook 13 UX333FA gépem van. Nagyon jó, könnyű, 1.09 kilogramm. Alapjáraton teljesen csöndes, nagyobb terhelésre jön meg csak a hangja, de akkor sem zavaró. Nem porszívó, inkább csak szélzaj jellegű. A proci hőmérséklete terhelésre sem éri el a 70 fokot. A gép masszív, nagyon egyben van.
Igaz, hogy "csak 8 giga" RAM van benne, de arra, amire én használom, bőven elég. 512-es SSD van benne, ennél többre nincs is szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezt a félmagas kurzor gombot meg a Del helyére pakolt bekapcsológombot miért nem tudják már a kukába hajítani?

(#22) sb


sb
veterán

Sajnos a cím találó.
A korábbi topicban írtam, hogy jönnek Ryzenes notik is, jobban mit eddig. Lásd Zenbook is lesz végre.
És van is, papíron legalábbis biztosan 1-2 modell. Erre kijön a Tiger és az igazán jó felhozatal. Pro OLED-del? 3:2-es képernyő? High dpi?
PCIe 4.0? A Ryzenesben sikerült 2 lane-en bekötni a 3.0-ás SSD-t?
Bek*phatja az Asus. Is.

(#23) Tigerclaw válasza sb (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Most hogy a premiumba bejottek a high-ppi -s panelek, az AMD-s notikat vegre kiengedtek a 720p-s ketrecbol, de az FHD-nal mar ujabb sorompot kaptak panelre.

Most is vannak feature-k amik a premium termekek jellegzetessegei, ahova csak az Intel lephet be. LPDDR4x, High-PPi, 16:10 - 3:2 keparany, TB, stb. Mondjuk az AMD hibaja is hogy hagyja ezt.

Az egyetlen tokos ceg tavaly a MS volt, hogy nem csinalt teljesen fapados AMD-s notit. Iden mi varhato?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) sb válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


sb
veterán

Igen.
Én a 100% sRGB-s FHD, normális rammal szerelt AMD-knek is örültem, de most kiderült, hogy van még feljebb bőven.
A 3:2 elég ritka volt, de most Asus és Swift3 is jön belőle.

A többiből mutatóban van 1-1db, talán TB-st is láttam már, Type-C töltés is akad, meg normális akksi/üzemidő. De látszik, hogy még mindig az Intelnél tolják az új feature-öket.
A Honornál van még némi üdítő kivétel a nagyobb modellekkel.

szerk: LPDDR4X tekintetében igazságtalan vagy. Az MX350-es Ryzenes Zenbook megkapta a 4266-os modulokat. És a Vegás modellbe is került, csak valamiért 3733-as. :D

[ Szerkesztve ]

(#25) KISDUCK válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azért csúsznak mert megy a matek hogy mivel ba#@ák el, a letakart szellőző nyílás már elavult és valami új féket kell kitalálni.

(#26) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Talán érdemes lenne a ZenBookos tesztet frissíteni, kíváncsi lennék a különbségre az előző generációhoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.